Nehormonální nitroděložní tělísko - prosím o zkušenosti

snezenka123
12. únor 2013

Ahoj , včera jsem byla u dr. zeptat se ho na antikoncepci, kvůli migrénám nemůžu HA.
A dr. mi doporučil tělísko, jsem po dvou porodech. Ale říkal, že pokud chci za cca 3 roky otěhotnět, bylo by škoda dávat to dražší, a že by mi dal tedy to za cca 1000,-Kč.
Chtěla jsem se vás zeptat na všechno, co se týká tělíska, na vaše zkušenosti,popřípadné i otěhotnění při tělísku..
Moje kamarádka měla nehormon.tělísko,ale po jeho zavedení měla silnější MS(celou dobu a měla ho přes rok)a trpěla více na záněty. Já také trpívám na záněty(takové ty mykotické, jako ona)no a při představě, že bych na ně po zavedení tělíska trpěla ještě více, tak to s emi nechce.Ptala jsem se na to dr.ale ten mi řekl, že častější záněty nebývají následkem tělíska(přitom té mé kamarádce jí ho doporučil vyndat, že je možné, že to tělo to nesnáší a trpívá víc na ty záněty:-/)
Já vím, že je to asi případ od případu,ale měli jste nějaké negativní zkušenosti?vedlejší účinky u nehormonálního tělíska?(přírůstek na váze, silnější ms, záněty, bolest při styku, otěhotnění...)
Budu moc ráda za každý váš názor a snad mi to pomůže rozhodnout se, zda tělísko ano a nebo ne.

DÍKY MOC. 😉

skotskaa
18. črc 2013

@antarres Já už po zkušenostech nevěřim ničemu, co jakejkoliv doktor řekne. Často chtějí jen udat produkt, případně nemají všechny informace. Člověk musí sám zjišťovat, sbírat info. Po selhání Gynefixu mi gynekolog doporučil Mirenu, což jsem odmítla, protože na to už fakt nemám odvahu ani chuť. Holt to vypadá až do přechodu na kondomy.

sarkad2856
20. črc 2013

Kamarádka tělísko měla a bylo jí blbě,měla těhotenské příznaky 😒 říkala že už by do něho znova nešla

radka2303
20. črc 2013

@neslusanka Ahoj,chtěla jsem se zeptat jak jsi psala o tom tělísku,že jsi pořád špinila,prosím tě jak dlouho to trvalo?Já mám zavedené tělísko 3 týdny,špinila jsem pak týden nic,ted jsem znovu začala špinit a i krvácet.U doktorky jsem byla,telisko je na spravnem místě tak myslim ze ho telo vyloucit nechce,nebo jaky mas nazor ty?

neslusanka
20. črc 2013

@radka2303 ahoj. tak já už mám od zavedení skoro 4měsíce a více jak 2měsíce jsem špinila, krvácela, někdy jsem ani menzes nerozeznala, někdy zase jsem byla úplně čistá... takže ještě vydrž. pokud nic necítíš a je vše ok, tak vydržet. ono to určo přejde to špinění

radka2303
21. črc 2013

@neslusanka Díky moc,cítím se opravdu v pohodě,a když jsem byla u doktorky tak říkala že všechno je v pořádku tak ještě vydržím a pak se uvidí jestli bude muset jít tělísko ven.Přeji pěkný zbytek dne

mamdotaz123
20. srp 2013

Ahoj, je mi 16 a chtěla bych nějakou antikoncepci, ale nechci do sebe ládovat prášky a hormony. Nejvíc se mi líbí tyhle nehormonální tělíska, máte někdo zkušenosti s tím, když jste ještě nerodili? Dítě zatím opravdu neplánuju 🙂

jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team

elen1010
24. srp 2013

Holky zapomeňte na hormonální antikoncepci!!! Dostala jsem obostrannou embolii plic a nebylo to vůbec lehké. Jsem šťastná,že po půl roce užívání silních léků proti sráženlivosti krve a hlavně díky pomoci léčitele už mám plíce skoro čisté. První léky na sráženlivost -Warfarin-mimochodem jed na krysy-mi způsoboval příšerné padání vlasů (částečně stále padají) a z druhých-Xarelto- jsem měla a ještě stále mám hrozné vyrážky po těle-a pak zůstalo jen každoděnné píchání injekcí do břicha. A to nejhlavnější-můžu být ráda, že jsem to přežila!!!
Antikoncepce je příšerný biznis, který hazarduje se zdravím a životem žen,nechápu proč se HA stále používá.

jmenujisestella2
11. únor 2014

Děvčata, chtěla bych se vás zeptat. Je mi teprve 18 let, mám za sebou rok a půl užívání HA, ale kvůli silným depresím , menstruačním bolestem a únavě jsem vysadila. Jsem pouze týden po vysazení, ale cítím se bez hormonů mnohem líp, takže se k nim vracet nechci...kondom je pro nás s přítelem docela nepříjemná volba, tak se sháním po jiných bezhorm. antik. Nehormonální tělísko se mi docela zalíbilo, ale bojím se trochu toho připínání na dělohu. Nebylo by to nezdravé v mém věku, kdy budu v budoucnu s dětmi určitě počítat? A co spolehlivost? Minimálně do 20 ještě děti rozhodně nechci. Myslíte, že v kombinaci s přerušovanou souloží by mohla být spolehlivost dobrá (alespoň na takové 3 roky)? Nevím nevím, ale ráda bych do toho šla, i kvůli té ceně....jaký je váš názor? 🙂

konidana
16. únor 2014

@jmenujisestella2 spolehlivost je jen nepatrně nižší než u hormonální antikoncepce. Ale v případě užívání pilulek jen teoreticky (statisticky otěhotní více žen při užívání pilulek než s nehormonálním tělískem), protože u tělíska nehrozí , že zapomenete, že se účinky sníží vlivem léků, zažívacích potíží a pod. Každopádně bych se poradila též se svým gynekologem.

drdo
21. únor 2014

Ahoj. Jsem po porodu druhého dítěte. Přemýšlím o nitroděložním tělísku. Trpím na poměrně silné migrény a tady bylo někde psáno, že není doporučovaná hormonální antikoncepce. Mohla bych prosím poprosit o více informací?

gavin
10. dub 2014

Jsem 14 dní po zavedení nehormonálního tělíska. Zavedení žádná paráda,ale vydržet se to dalo,pak 3 dny bolestí jako při MS a teď jen krvácení,které snad brzo přejde,aby jsme na to mohli "vletět" 🙂 Ne že bych měla nějakou extra chuť,ale nesmím nechat manžela dlouho "trpět" 😉 A hlavně mi přijde,že jsem bez těch hormonů víc "svá",i když pořád kojím,takže nějaké se furt vyplavují. A taky nemusím denně myslet na prášky a riskovat těhu.Tělísko sice není 100%,ale doufám,že v mojem případě těhu zabrání 🙂

lorixe
3. čer 2014

Ahojky,taky teď uvažuju o nehorm.tělísku,ale jen z fin.důvodů.Doteď jsem měla Mirenu-horm.tělísko,které je na 5 let, za 6000,- a byla super.Tablety jsem už nechtěla,ani bych nemohla-křeč.žíly a pod...tak mi dr.nabídla Mirenu.Naprostá pohoda.Dřív jsem trpěla na bolesti před MS,teď bez bolestí, a prakticky i bez MS,žádné změny nálad,bolesti prsou,no prostě nádhera.. :D Bohužel teď fakt nemám zbytečných 6000,- ,tak půjdu asi do nějakého obyč.,ovšem když to tady čtu,tak doufám,že nebudu ve 40 potřetí chovat,to už bych asi neustála 😀 😀

rozalie7
14. čer 2014

Ahojky děvčata jsem moc ráda že je tu tato diskuze nechala jsem si zavést tělísko a dostala jsem další menstruaci o deset dní dřív navíc krvácím hodně mám obavy abych takto neměla menstruaci každých 14 dní myslíte si že se to srovná?A za jak dlouho?

ajurka
15. čer 2014

Chci se zeptat.. před 2 dnema mi bylo zavedeno tělísko.. břicho pořád bolí a krvácím... mám 3 měsíce od porodu a MS jsem něměla protože kojím.. myslíte že tímto tělískem se mi mohla zpustit MS...? Nebo jak poznám¨, že mi tělísko nedělá dobře? Děkuji??

konidana
6. črc 2014

@rozalie7
@ajurka
Asi je to individuální, ale mně se cyklus upravil do původního, nebo pak i slabšího stavu, cca po 5 měsících. první tři, čtyři měsíce jsem krvácela víc, ale hlavně mnohem dýl. Po zavedení mně pár dní taky bolelo břicho.

rose_dita
23. zář 2014

Dnes jsem si nechala zavést nehormonální tělísko IUD Gold a musím říct, že jsem málem ,,umřela´´ bolestí. První dvě hodiny mi bylo strašně zle, ale teď už bolest ustává, snad to bude OK. Kdyby mě do toho přítel nenutil, nikdy bych si nedala žádnou antikoncepci.

konidana
23. zář 2014

@rose_dita vydrž pár dní... to bude dobrý 🙂

rose_dita
24. zář 2014

@konidana Bolí to stále, nejradši bych to nechala vyndat zase. Za tohle mi nestojí žádný chlap

konidana
24. zář 2014

@rose_dita jak myslíš... za dva, tři dny se to usadí a bude OK. A proč si zvolila zrovna tenhle způsob antikoncepce, když si nechtěla žádnou?

rose_dita
24. zář 2014

@konidana Protože jsem nechtěla absolutně nic, v čem by byly hormony a tohle bylo jediné řešení 🙂 a bolelo Tě to tak, že bys kvůli tomu až nemohla spát?

konidana
24. zář 2014

@rose_dita A co kondom, dámský kondom, kloboučky a pod., je toho určitě víc.
To ne, tak strašně mě to nebolelo.

rose_dita
24. zář 2014

@konidana To nám nevyhovovalo ;) Zvážila jsem i tyhle možnosti ...

konidana
24. zář 2014

@rose_dita Tak držím palce, ať tě to co nejdřív přejde🙂

rose_dita
24. zář 2014

@konidana děkuji ;)

konidana
24. zář 2014

Hele, jestli to je tak strašný a nelepší se to, tak radši zajdi na kontrolu, nebo tam aspoň zavolej. Jestli je tělísko dobře zavedené a nehnulo se někam.

rose_dita
24. zář 2014

@konidana jojo, dnes jsem se tam nedovolala, zkusím zítra...mám tu větší verzi, měla jsem si počkat na menší...i přesto, že to doktorka vyhodnotila kladně

monouch
24. zář 2014

@rose_dita já bych taky asi chtela nehormonalni tělísko, ale jak to popisujes, tak dost odrazujes..
Já poznam, kdy mám ovulaci, tak by se dalo těmto dnům vyhnout, Ale ja mam na sex chut pravé v tyto dny největší..tak zas to asi necham, aby si manžel dával pozor🙂 já bych druhé dítě brala, manžel nechce. Tak az mu to ujede, třeba se zadri🙂

rose_dita
24. zář 2014

@monouch Já si myslím, že když je protějšek šikovný a umí si to ohlídat, tak žádná antikoncepce není potřeba. I když je to asi individuální. Od 16 let žiji pohlavním životem a nikdy jsem nemusela řešit nechtěné těhotenství, je mi 24. Každá antikoncepce je zásah do těla doprovázená vedlejšími účinky. S přítelem jsem musela udělat kompromis. Pár žen v mém okolí tohle tělísko má taky a nestěžují si. U mě to může být i psychické, jelikož prostě mi to je proti srsti, a tak ho třeba mé tělo nepřijme. Kdo ví.

konidana
25. zář 2014

@rose_dita My si to s manželem od začátku taky jenom hlídali a děcka přišly nejdřív, až když jsem chtěla, ale teď už fakt nic hlídat nechci a další dítě už nikdy!!! :D