Nehormonální nitroděložní tělísko - prosím o zkušenosti

snezenka123
12. únor 2013

Ahoj , včera jsem byla u dr. zeptat se ho na antikoncepci, kvůli migrénám nemůžu HA.
A dr. mi doporučil tělísko, jsem po dvou porodech. Ale říkal, že pokud chci za cca 3 roky otěhotnět, bylo by škoda dávat to dražší, a že by mi dal tedy to za cca 1000,-Kč.
Chtěla jsem se vás zeptat na všechno, co se týká tělíska, na vaše zkušenosti,popřípadné i otěhotnění při tělísku..
Moje kamarádka měla nehormon.tělísko,ale po jeho zavedení měla silnější MS(celou dobu a měla ho přes rok)a trpěla více na záněty. Já také trpívám na záněty(takové ty mykotické, jako ona)no a při představě, že bych na ně po zavedení tělíska trpěla ještě více, tak to s emi nechce.Ptala jsem se na to dr.ale ten mi řekl, že častější záněty nebývají následkem tělíska(přitom té mé kamarádce jí ho doporučil vyndat, že je možné, že to tělo to nesnáší a trpívá víc na ty záněty:-/)
Já vím, že je to asi případ od případu,ale měli jste nějaké negativní zkušenosti?vedlejší účinky u nehormonálního tělíska?(přírůstek na váze, silnější ms, záněty, bolest při styku, otěhotnění...)
Budu moc ráda za každý váš názor a snad mi to pomůže rozhodnout se, zda tělísko ano a nebo ne.

DÍKY MOC. 😉

domushka
30. lis 2015

@andulka86 mohu se zeptat zda vyndavání bolelo, chtěly bychom druhé tak mě to čeká, jen chci vedet co muzu očekávat.dekuji

apple11
1. pro 2015

@snezenka123 Ahoj 🙂 já měla tělísko už jako nerodička ( i když se to nedoporučuje) - cena byla asi 3000 🙂 Variantu jsem zvolila, protože mi nedělaly dobře hormony a taky jsem se bála účinnosti prášků ( průjem, moc ostré jídlo, zvracení a zapomnětlivost). Jinou antikoncepci bych už nevolila. O tělísku vůbec nevím, minimálně zatěžuje můj organismus, žádné hormony, nemusím myslet na prášky a chodit neustále pro předpis nových ( ikdyž třeba by mě to dokopalo ke gynekologovi častěji :D) a zkrátila se mi menstruace na 3 dny z 5 🙂

1ljana
29. pro 2015

Ahoj holky, nevím jestli mi některá poradíte.Nikde jsem nenašla odpověď. Mám zavedené nehormon.tělísko.Dostala jsem kvasinkovou infekci(vánoce a sladkosti ☹ ).Koupila jsem si krém jenamazol s aplikátorem a tak mě napadlo, jestli si tím aplikátorem nemůžu nějak pohnout tím tělískem?Jsem po císaři a rok nemůžu otěhotnět tak mám obavu 😒 Díky za každou radu

numesulidu
5. led 2016

@1ljana Ahoj,já si myslím že se takto s tělískem nedá pohnout,byla bych v klidu.Odpověď už přišla asi pozdě že 🙂

1ljana
6. led 2016

@numesulidu Díky, no pozdě ani ne 🙂 Na hrátky moc času není 😒

klara_vit
13. únor 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Dobrý den ženy, chtěla bych se zeptat na Pharmatex, nemám s tím žádné zkušenosti a nikdy před tím jsem žádnou antikoncepci nebrala, tak by mě zajímalo jak jste s nim spokojeny vy. Děkuji za odpovědi

kikule22
6. říj 2016

@jasnenka8
Dobrý den mám posledních 5 dní na rozmyšlenou jestli tělísko nebo ne a jaké. Když čtu všechny ty názory,zkušenosti a komplilace tak nevim jestli jo nebo ne. Docela mě zaráží jak doktoři řílají ani né půlku toho co se dozvídám na internetu. Oni se do háje mají starat o to aby nám to pomohlo a usnadnilo nám to tak nějak život a né abychom lítali po doktorech a měli v kuse silné krámy. Když to vše vidím nejradši bych zůstala u prášků i když to leze do peněz.

msimankova
9. říj 2016

@kikule22 Kazde telo je jine, ale ja uz mam druhe a doporucuju vsem. Bez problemu, MS normalni, za par korun, bez hormonu - super.

annama
9. říj 2016

@msimankova souhlasím 😉

annama
9. říj 2016

@kikule22 mám tělísko Danu a jsem spokojená. Další čtyři známé ji mají také a spokojenost

novisek
13. říj 2016

nitroděložná měla mamka a říkala, že super, ale těžko říct...

nijij
19. říj 2016

Měla jsem Danu. Zavedení nebolelo menstruce trochu bolestivá dokud sd neustálí. No u mě neměla šanci se ustálit po dvou měsících jsem otěhotněla, nyní jsem 31tt. Tělísko mi během prvních dvou měsíců těhu samovolně vypadlo. Ale takové kusy co padaly.... No po porodu si stejně dám asi znovu akorat k tomu ještě kondomy pro jistotu 😀

danelita
13. lis 2016

@lorixe a nemela jsi nejake vedlejsi ucinky? Mam Mirenu 3 mesice a boli me jedno stehno a jde to az do podbrisku, boli to cim dal vic a casteji, navic mi zacaly padat vlasy a mam bolesti hlavy.