Nemůžu otěhotnět po vysazení injekce Depo-Provera

evinela84
7. únor 2010

ahojky holky nevim jestli je tu vas hodne ale mate taky naka zkusenosti stim ze jste nemohli otehotnet po tyhle injekci ?????????????????, ja ji mam vysazenou uz 8. mesic tak uz si nevim rady dik za odpovedy

len
7. únor 2010

Evinela, osobní zkušenost nemám, ale doktoři obvykle uvádějí, že půl roku po píchnutí je antikoncepce zaručená a další půlrok to pak může ještě "doznívat" (tzn. spousta žen ještě vůbec neovuluje a je to celkem normální). No a pak ještě ten klasický rok, kdy už je tělo OK a nějaký čas to holt může trvat. Takže ač to zní hrozně, za normální se dá považovat otěhotnět i rok-dva po poslední injekci 😒

evinela84
autor
8. únor 2010

len dik za odpoved jenze jeto asi pokazdy jiny prototoze kamoska otehotnela 4.mesic povysazeni tak nevim navic me tahle injekce udelala pekne bordel s hormonama pribrala jsem asi 10.kg no hruza jsem uz z toho zoufala pozoruji hlen cipek nevim jestli to vsechno odhadnu spravne neco je spatne a ja nevim co, minule jsem si delala tehu . test byla tam slaba druha carka a pak se dostavila ms tak uz nevim ty jsi taky snazilka ????? ja tady na koniku procetla snad uz vsechno

len
8. únor 2010

Evi, jasně, že je to jiný, proto oni zaručí ten půlrok a dál je to ve hvězdách 😉 Oni u téhle antikoncepce zaručují minimální dobu působnosti - pokud bys chtěla neotěhotnět, musíš píchnout druhou, ale pokud chceš otěhotnět, tak asi jen čekat, čekat a čekat... Až se dá tělo do pořádku samo, je to dost svinstvo 😒

Teď koukám, že vlastně kecám - JISTOTA jsou jen tři měsíce, PRAVDĚPODOBNOST až rok.

Dotaz z porodnice.cz (MuDr. Řežábek):
29.1.2010:
27.10.08 u mě byla aplikována poslední antikoncepce Depo Provera, tzn. od ledna 2009 doby se snažíme o miminko...

odpověď:
Po Depo Proveře jistě neotěhotní žena 3 měsíce, potom už je to nejisté coby antikoncepce, ale asi rok trvá, než je plodnost postupně plně obnovena. Tedy ten první rok bych moc nepočítal, a mám obavu, ža ani Clomifen tomu v té době nepomůže.

evinela84
autor
8. únor 2010

ja ji mela pichlou 2 a muzu rict ze predtim jsem mela cyklus ukazkovy po 28.dnech ja si myslim ze ovuluci mam ale nevim proc to nejde ted mam menstruaci po 27-30 dnech sice je pravda ze po vysazeni jsem nemela ms dva mesice to jsem musela na injekci a pak jsem to zase mela ale 14.dni byla to nejak porucha tak mi dok. napsala prasky nitrothisteron tak uz se to dalo do latě ja sice uz dve deti mam 8.5 ale tohle treti je vytouzeni tak nevim muzu se zeptat??? to datum ovoluce se pocita od zacatku ms nebo po skonceni ??? kolukam na ty karkulacky na netu jak se daji vypocitat plodny dny ale pokazdy je to jina tak nevim jestli jim mam verit ???? a jeste prosim te kdyz u sebe zpororuji ten hlen tak kdyz je vlastne ta ovulka deki moc za odpoved jsem rada ze na to nejsem sama

len
8. únor 2010

Od začátku MS. 1. den cyklu = 1. den MS. Plodný hlen se vyskytuje většinou před ovulací - někdy den, jindy třeba týden, po ovulaci pak rychle vysychá. Takže jak je hlen, tak se milovat. A vůbec - zkoušet to obden-obdva a nemusíš si ovulaci vůbec hlídat. Taky počítat, že i zcela zdravá ženská má v jednom cyklu šanci otěhotnět cca 15 %, takže holt - dát tomu čas a nečekat zázraky napoprvé, často to trvá měsíce, občas i ty roky 😉
http://merenibt.xf.cz/index2.html
Tohle je teda stránka o měření BT, ale jsou tam užitečné info i z jiného soudku 😉

evinela84
autor
8. únor 2010

dekuji moc za odpoved jses moc hodna procitala jsem stranky a vidim ze ty jses dost zkusena ji ti preji at ti to tvoje snazenicko brzy dopadne dobre teda vlastne jsi mi na to neodepsala zatim se mej

cvachna
8. únor 2010

EVI:já jsem taky měla tuto injekci.vysadila jsem ji v listopadu,v lednu jsem dostala první menstruaci..třeba ji mám týden,pak nic a když máme s manželem chvilku,tak pak zas druhý den začnu krvácet a zase je to tak týden..už mě to dost štve..

len
8. únor 2010

Evi - mimo téma - my se snažíme cca 4 roky a výsledek zatím v nedohlednu, u nás je to ale o dost složitější 😉

evinela84
autor
8. únor 2010

cvachna- to tak to te chapu tao je hrozny ja ti preju at nemas takovy problemy jako ja je to des opravdu lituju ze jsem si to nechala vubec pichnout

petrasal
4. dub 2013

ahojky...čtu tady o tvé starším problémku otěhotnět...jsem 7 měsíc bez injekce a také bych ráda mimi...mužeš mi prosím napsat po jaké době si otěhotněla, jestli ti něco pomohlo a tak...děkuji 🙂 🙂