Nepravidelná M během HA. Mohu být těhotná?

kaczka
2. říj 2006

Ahojík holky,
už tak 14 dní mám nafouklé bříško,větší a citlivější poprsí(s modrýmy žilkami)a bývá mi nevolno a pořád mám chuť na ryby(nikd ydřív jsem neměla) 😉 .......menstruaci jsem dostala už v pátek odpoledne(normálně bych ji měla dostat až v sobotu ráno). Ze začátku jsem ji měla jako na konci(nebyla tam červená krev),ale ted už tam i trochu krve je,ale mám j rozhodně mín než obvykle(ale ne jen špinění).U mě je to zvláštní, protože beru antikoncepci a mám ji jako hodinky už přes rok.
MYslíte si, že je tu ta možnost, abych byla těhotná? Mátě nějaká podobnou zkušenost?

kristin8
13. črc 2010

Tak to je mi moc líto ☹ , ale snad to bude dobrý, neztrácej zatím naději, třeba to vyjde a kdyby náhodou ne, tak příště uřčitě 😉

vendy2
14. črc 2010

@kristin8 ahojky,tak krev je negativní ☹ Příště to snad už výjde 😉 Jen tak to nevzdám 🙂

mika165
18. črc 2010

@anniika ahoj!!!!ja som to už vzdala,nechavam to na nahodu.Moj menzes je taký presný ako hodinky,dokonca mi prichádza ešte o den skor.Manžela mam teraz doma,tak popracujeme na tom každý den.

kristin8
22. črc 2010

@vendy2 to je mi líto ☹ , ale je dobře, že to nevzdáváš 😉 , já dnes dojela z dovolené a jsem ráda, že už jsem doma, začala jsem brát ten duphaston a je mi po něm děsně ☹

vendy2
22. črc 2010

@kristin8 už jsem se s tím poprala a teď tomu nechávám zas volný průběh 🙂 jejda ☹ ,tak to doufám,že to bude lepší,do toho ještě to vedro,drž se a ať je líp!!

kristin8
24. črc 2010

@vendy2 děkuji, nějak to zvládnu 😉 , jojo, to je rozumné nechat tomu volný průběh, taky to tak řeším 😉

lucaju
24. črc 2010

Ahojte, tak ja neviem ako sa k tejto téme vyjadriť, tiež som zmätená, lebo mi najprv meškala MS 4 dni, počas ktorých som si urobila niekoľko testov a všetky boli "pozitívne" teda druhá čiarka bola slabšia, ale bola viditeľná ...Tak som zašla k lekárke, hneď mi povedala že to je negatívne lebo tie čiarky musia byť rovnako silné. Tak som odchádzala od nej smutná a už s "menzesom"., ktorý začal len slabým špinením, neskôr aj krvou ale takou svetlejšou. No poobede mi volala lekárka že môj test je pozitívny resp. sa niečo deje. V krvi som totiž mala tehotenský hormón, ale nebolo ho tam veľa, takže buď začiatok tehotenstva, alebo začiatok zároveň s koncom, čiže tie dve paličky na testoch som si nedokreslila, ale naozaj tam boli. Teraz čakám, menštruáciu mám, avšak slabšiu ako obvykle, nekrvácam takou silnou krvou ale svetlejšou, ani sa to nedá opísať. O dva týždne krvný test - kontrola... Je možné že ženy krvácajú aj keď sú tehotné, čítala som veľa článkov o tejto téme. Takže budem infomovať.

vendy2
24. črc 2010

@kristin8 ono to určitě co nevidět výjde 😉

@lucaju je možné aby si byla těhotná i přes to,že máš MS,takže bych ještě vyčkala 😉 Po MS bych zkusila ještě test nebo po tom krevní test a to by měla být tutovka.Držím palce,aby si těhotná byla!!

lucaju
24. črc 2010

@vendy2 veľmi ďakujem za podporu, ja už mám za sebou aj jedno neúspešné IUI a toto je znak že sa to dá aj bez toho, aby mi lekári pomáhali. Myslím, že aj keď sa to teraz nepodarilo a menzesom to odíde, je to aj tak krok vpred a vedomie, že sa to dá aj bez pomoci. Len tak sa mi tam ten hormón nedostal, preto viem, že som bola 🙂 a možno ešte stále som i keď tam toho hormónu nebolo veľa. To je pre začiatok veľký úspech... po dvoch rokoch 🙂 ešte raz ďakujem!!!
A lekárka tiež spomínala, že mala pacientky ktoré menštruovali aj do piateho mesiaca.. Normálne krvácali. Takže je možné všetko.

gabiku
24. črc 2010

lucaju - podobnou situaci jako ty jsem řešila před pár týdny. Po vynechání MS, cca na 4.den, jsem si udělala asi tři testy, všechny vyšly jasně pozitivně, i když druhou čárku jsem měla o dost slabší. Již jsem byla objednaná na 1. ultrazvuk, ale za 10 dní od vynechání MS jsem začala nejprve špinit, tak jsem raději šla hned k dokttorce. Vyšetřením ani ultrazvukem těhu ale nepotvrdila, takže mi jen vzala krev - hlavně aby se vyloučilo mimiděložní těhu.Krevní testy jsem měla také jako ty pozitivní, měla jsem nižší hodnotu něco kolem 80, tím mi mimoděložní vyloučila. Mezitím se mi špinění rozjelo v menses slabší než obvykle. Doktorka mi sdělila, že to vypadá, že v hodně ranném stádiu těhu se přestalo vyvíjet. Pak jsem šla ještě jednou na kontrolní odběr krve a to jsem již hodnotu hcg měla jen 7. Po MS jsem raději byla na ultrazvuku, kde mi dr. potvdila,že je děloha čistá. Právě jsem si říkala, kdybych hned netestovala, tak jsem mohla být v domění, že se jedná pouze o zpožděnou MS, ale takto jsem byla hodně smutná. Věřím, že tobě to dopadne dobře. Několik případů, že v prvních měsích žena měla MS a přesto byla těhu,znám.

vendy2
24. črc 2010

@lucaju přesně tak 🙂 já jsem zažila nedávno něco podobného a jen díky tomu,že jsem testovala jsem se toho mohla ušetřit,ale nadruhou stranu teď po nějaké době vím,že přirozeně otěhotnět můžu 🙂 2 roky je dlouhá doba,moc Ti přeju,aby to těhotenství bylo a pokračovalo v pořádku 😉 Pokud by se něco stalo,tak to nevzdávej a mysli na to,že to jde i bez té pomoci lékařů,ale doufám v to,že u Tebe to dopadne dobře 😉

buffinko
24. črc 2010

lucaju - nedala ti lekarka nic na udrzanie? 😕 bohuzial som prezila nedavno nieco podobne, meskala mi MS par dni, testy pozitivne, ale nakoniec sa mrcha rozbehla...po MS testy negativne, maternica cista...
ale stale mas nadej, ze budes mat MS v prvych mesiacoch ako vela inych zien. drzim palce.
a ked nie, aspon mala utecha, na ktoru sa upinam aj ja, ze po potrate je telo "nachylnejsie" otehotniet. drz sa, moja.

lucaju
24. črc 2010

@gabiku Ahojki, tak možno som rovnaký prípad ako ty, mne tiež hovorila lekárka že mám toho hormónu veľmi málo, ale nepovedala koľko. Takže je to možné že sa to síce podarilo, ale telo to pre niečo vypudilo. Tiež pôjdem na kontrolný odber krvi, ale až o dva týždne. Myslím že menzesom by sa malo všetko vyriešiť., a je to naozaj osud. Buď to menzes vyplaví von, alebo to ostane. Samozrejme že radšej by som bola keby to ostalo, mne sa totiž prvý krát stalo, že mi MS meškala aaaž 5 dní, tak preto tie testy 🙂., za normálnych okolností si dovolím tvrdiť že MS prichádza na deň presne a často krát aj v rovnakej dobe - ráno.

lucaju
24. črc 2010

@vendy2 ďakujem vendy!!! Treba to brať tak ako to je, dokázať sa zmieriť aj s neúspechom ale veriť, že budeme maminy... a ty už dvojnásobná 🙂)

lucaju
24. črc 2010

@buffinko nedala mi nič, ona ma prezerala ultrazvukom, tam nič nevidela, pred tým som musela vypiť asi dva litre vody ale to bolo len trápenie, skoro som sa tam počúrala. Potom ma prezrela aj zvnútra, konštatovala že som pripravená na menštruovanie a proste bežná oneskorená MS...síce som nikdy nemeškala, ale prijala som to s pokorou, všaak ja nie som lekárka... až poobede mi volala výsledok krvi, že tam ten hormón je ale v malom množstve a treba odobrať kontrolnú krv o dva týždne.. Dala mi nádej, aj keď sa večer MS rozbehla "normálne".. Mám zmiešané pocity, musím počkať, nič sa nedá v tejto chvíli robiť.

buffinko
24. črc 2010

@lucaju, tiez mam taku presnu MS 🙂 snad to u Teba dobre dopadne. ale ak mimi nebolo ok, odislo...a nabuduce sa zadari. vela kociek spominalo, ze otehu 1-2-3 mesiace po nezdarenom tehotenstve. telo je este zblbnute hormonami. hlavne, ze mozes otehotneniet, to je dobry znak 😵

lucaju
24. črc 2010

@buffinko tak toto si hovorím, je to obrovský úspech!!! A aj keď nebude so šťastným koncom, úspechom to nazvať môžem, ja sa teším aj z tohoto. Ďakujem buffi 🙂 však budem informovať, ako sa poznám po MS urobím test. Ten hormón sa buď ukáže, alebo zmizne.

vendy2
25. črc 2010

@lucaju To víš,že budeš brzy mamina 😉 Moc bych Ti to přála,vždyť už čekáš takovou dobu,už to vyjít musí 🙂 Já bych si hrozně přála,aby to vyšlo,u prvního se nám povedlo po třech měsících,minulý měsíc už to vypadalo,že se povedlo,bohužel to zklamání,dost to bolelo,ale nedá se nic dál,člověk musí bojovat dál 🙂 Sice nevěřím,že by se povedlo tenhle měsíc hned,ale třeba ten další jo 😉 Drž se a pak dej vědět,držím palce! 😵

lucaju
27. črc 2010

@vendy2 a dievčatá ahojte, tak teraz mám zase dilemu lebo som si urobila znovu tehu test a stále tam je tá druhá palička, ešte troška silnejšia ako pred tým krvácaním a to boli testy s citl. 10 a včera tehu test s citl. 20. Tak som zmätená neviete kedy sa z tela vyplaví hormón HCG? Keď som akože mala "menštruáciu"... Lebo stále neviem na čom som, včera volala lekárka že podľa výška HCG som bola v 4 tt, pýtala sa či som sa rozkrvácala, hovorím áno, ale nie tak ako inokedy, ale bola to krv dokonca aj z kúskami krvi len jeden deň, na odber mám ísť až v auguste ale ja som nevydržala včera som mala tretí deň a úplne zoslabli, tak som urobila - večer tehu test a vyšli //. Tak neviem či sa tešiť, či nie.

buffinko
27. črc 2010

@lucaju - wow, to je dobreeeeee. po potrate hcg moze zostat v tele este niekolko tyzdnov, zavisi na tom, ako dlho bola zena tehotna. pri 4tt by uz ale asi nemalo byt pomaly nic. musis len pockat, skus si test urobit zas o 2dni, uvidis, ci ciarka silnie, hcg sa zdvojnasobuje kazde 2-3dni. a samozrejme onedlho uz bude vidiet mudra nieco na uzv - v tom auguste to uz bude viditelne.
ja som bola napr. v 5tt, den po menstruacii uplne slaba ciarka, slabsia ako pred nou, o 3dni uz bola len jedna.
neboli ta nic? nechcem strasit, ale aby nahodou nebolo mimomaternicove...kazdopadne sleduj sa, urob si testiky a keby nieco, chod k mudre aj skor, nech ta skontroluje. ale vyzera to, ze si tehu 🙂 drzim palce 🙂

lucaju
27. črc 2010

@buffinko Vieš sama mám zmiešané pocity, ja som mala toho hormónu tak asi do 50 lekárka povedala že podľa tej výšky spadám do 4 tt., neviem podľa akých tabuliek sa to meria. Nič ma nebolí len prsia a štípu ma oči to to už mám ale celý týždeň taký pocit a prsia tie začali pobolievať včera ale dá sa to vydržať mám ich také naliate ako pred MS. Od krvného testu je to 5 deň, myslela som si že sa to rýchlo vytratí tým že dorazila MS. Lekárka ma objednala na ten termín v auguste lebo dovolenkuje tento týždeň. Preto neviem, testovať sa skúsim až v piatok a dnes ešte slabo krvácam resp. špiním. Normálne mávam ale MS 7 dní.

pifina
27. črc 2010
lucaju
27. črc 2010

@pifina ďakujem už som to pozrela len by som rada vedela kedy ten hormon zase zacne klesat teda v pripade ze islo o mikroabort

pifina
27. črc 2010

@lucaju to by malo asi hned zacat klesat, nie?

lucaju
27. črc 2010

@pifina tak práve to neviem, ja som čítala že tá hladina klesá veľmi pomaly. A že práve po mikroaborte ostáva v moči vysoká koncentrácia tohto hormónu (to som si vygooglila), tak zrejme aj u mňa to bolo tak, preto aj test s citl. 20 ukazuje //. Ale zase asi podľa toho, ako dlho si bola tehotná. Neviem, neviem sa k tomu nikde dopátrať.

kopretina82
27. črc 2010

Ahojky,
chci se s vámi jen podělit o svoji zkušenost...🙂
V únoru t.r. jsem potratila (zamlklý potrat), v dubnu mi po pár dnech meškání vyšly // slaboučké, ale byly. Jenže čárka netloustla a za pár dní odešlo mimi s opožděnou MS.No a začátkem května, když mi opět meškala MS, jsem znovu zkusila testík a znovu //, tenhlekrát hezčí než posledně, jenže za pár dní opět špinění, tak jsem šla k dr., aby na mě kouknul. Na UTZ nic, takže jsem opět počítala s mikropotratem 😢, no a nakonec se z toho vyklubalo dodnes zdravé těhu.
Jo a proč hlavně píšu, střídavě krvácím a špiním celé 4 měsíce (přestalo to teprve min. týden, doufám, že už definitivně 😉)
Takže moje rada všem, neztrácet naději, dokud to není 100%, pokud testíky sílí, pořád je možné všechno 😉
Držím všem moc palečky 😵

lucaju
27. črc 2010

@kopretina82 žeby nová nádej ? 🙂 držím palce a prajem úspešné tehotenstvo.

pifina
27. črc 2010

@lucaju ked je druha ciarka silnejsia ako pred krvacanim, tak to kludne moze byt tak, ako pise
@kopretina82 😉

lucaju
27. črc 2010

@pifina je silnejsia, ale nie o moc. Lenze pred tym bol test citl. 10 a vcera 20. ja uz ani neviem ci to suvisi, ci nie, som z toho domotana ako kolotoc.

pifina
27. črc 2010

@lucaju tym ciselkam nerozumiem 😒 skus si spravit o par dni este jeden s rovnakou citlivostou, potom to budem moct porovnat s cistym svedomim