Nepravidelná M během HA. Mohu být těhotná?

kaczka
2. říj 2006

Ahojík holky,
už tak 14 dní mám nafouklé bříško,větší a citlivější poprsí(s modrýmy žilkami)a bývá mi nevolno a pořád mám chuť na ryby(nikd ydřív jsem neměla) 😉 .......menstruaci jsem dostala už v pátek odpoledne(normálně bych ji měla dostat až v sobotu ráno). Ze začátku jsem ji měla jako na konci(nebyla tam červená krev),ale ted už tam i trochu krve je,ale mám j rozhodně mín než obvykle(ale ne jen špinění).U mě je to zvláštní, protože beru antikoncepci a mám ji jako hodinky už přes rok.
MYslíte si, že je tu ta možnost, abych byla těhotná? Mátě nějaká podobnou zkušenost?

lucaju
27. črc 2010

Jasné, asi bude najlepšie testovať sa v piatok alebo cez víkend, ako tak čítam tak je veľa príspevkov o tom že HCG klesá veľmi pomaly a mne sa zobrazuje falošný výsledok. 😢

pifina
27. črc 2010

@lucaju nezufaj, vsetko bude tak, ako ma byt ... ak bolo babo chore, tak odislo a posle Ti braceka alebo sestricku a ak je v poriadku, tak v piatok tu druhu ciarku najdes silnejsiu 🙂

buffinko
27. črc 2010

@lucaju, je to možné, že výsledok je falošne pozitívny, ale je aj možné, že nie...kiež by to bola druhá možnosť. daj vedieť, ako si dopadla! tfuj, tfuj, veľa štastia 😉

lucaju
28. črc 2010

pifina, buffinko dievčatá, ďakujem za podporu. Ciarka silnie, krvacanie pokracuje, slabulilinké!!! odfotila som si test cez MT hodím to sem a poviete Vas nazor.

lucaju
28. črc 2010

Len musim prist na to ako ho sem vlozit 🙂

pifina
28. črc 2010

@lucaju klikni si v zalozkach na fotoblogy a v pravom rohu je "moj fotoblog" a potom uz by to malo ist intuitivne 🙂

lucaju
28. črc 2010

ahojte baby, tak som sa natrápila kým som to z mobilu presunula do compu, ale zadarilo sa a posielam tie fotky. Ten prvý je fotený a robený včera večer, citl. 20.

Ten druhý je fotený dnes ráno síce som si sľúbila že nebudem testovať, ale nedá sa to !! Je citl. 10.

Tak čo si myslíte? (ešte špiním, ale strašne ma začali bolieť prsa).

pifina
28. črc 2010

@lucaju je to jednoznacne silnejsie 😉 a prave sme s babami v inej teme rozoberali, ze bolave prsia bol pre nich prvy signal tehotenstva, hlavne, ak predtym take nieco nemali 🙂 takze drzim palce, spinenie nie je az take neobvykle, ako by sa mohlo zdat, vela zien spini alebo aj normalne krvaca, ako tu pisala @kopretina82 🙂

lucaju
28. črc 2010

@pifina hej to vidim len ci to nie je tym ze vcera 20 a dnes ta 10, ale to je jedno proste mi stale nejde do hlavy to krvacanie, teraz zasie tie prsia.. za chvilu budu ako melony. Este tyzden a idem k lekarke, no hadam dovtedy vydrzim. Mam vnutorny pocit ze som tehu.

lucaju
28. črc 2010

inak pifi díky 🙂 si zlatá že tak rýchlo reaguješ !

pifina
28. črc 2010

@lucaju daj na svoj vnutorny pocit 🙂 a reagujem rychlo preto, ze mi pises cez @ (resp. cez "odpovedz"), to hned vidim, inak si to clovek ani nemusi vsimnut 🙂

vendy2
28. črc 2010

@lucaju Ahojky 🙂 teď koukám na ty fotečky a myslím,že je to jasné 🙂 Být Tebou pak bych zašla na gynekologii,kdyby to špinění stále pokračovalo,aby Ti na to eventuelně dala nějaké prášky 😉 Moc Ti to přeju,jak píše Pifina,dej na svůj vnitřní pocit 🙂 🙂

buffinko
28. črc 2010

@lucaju, palicky su krasne, podla mna si stale tehotna...ved uvidis o tyzden. cudujem sa, ze ti nedala gyndoska duphaston alebo utrogestan...ktory si tyzden? ak by si veeeeeeeeelmi nevydrzala do buduceho tyzdna, chod sa dat skontrolovat na pohotovost. ze spinis a si tehotna...v 5tt by malo byt vidno aspon dutinku. ja by som sa asi nechala prezriet, keby som mala stale pozitivne testy.

apropo prsia - mna strasne boleli bradavky, to bol u mna prvy signal. este totiz prvorodenu kojim a pri kojeni som prezivala muky...kontrolovala som si ich hned, ci na nich nemam nejaku pliagu, ale nic. mala ma ani nehryzie, takze mi potom napadlo, ze mozno...

lucaju
28. črc 2010

@buffinko ahojček, aj ja si myslím že budem mama a mám aj vnútorný pocit. Prsia ma neskutočne pália a chvíľami aj svrbia. keby som nebola tehu, palička by pomaly začala miznúť a úplne by sa vytratila. Ešte pred MS som mala úúúplné slabé paličky ale boli tam., na tie povedala lekárka že Negatívne, to musí byť rovnakej farby.. však ako som písala až poobede mi volala že podľa HCG kt. mám v krvi spadám do 4tt. Ak som bola v 4tt tak teraz asi 5tt... a plus mínus nejaké dni.. to sa asi nedá odhadnúť tak skoro, hlavne aj po tom krvácaní či čo to bolo... Dr. hovorila že tou MS to určite odíde že som sa normálne otvorila a začínam menštruovať, len pre istotu vraj treba skontrolovať krv začiatkom augusta. Utroš doma mám, ešte keď som bola na IUI (neúspešnom). Lenže sama si to nechcem naordinovať. Jediné čo som si zvýšila, bola dávka Euthyroxu ja mám štítnu žľazu a beriem 100, teraz 125 až pokým sa nepreverí či teda naozaj som alebo nie. Ako podla mna aj lekári sa mýlia, sama to priznala ked mi povedala ze vo svojej praxi je zvyknutá na hocico aj na zeny ktoré krvácali do 5mesiaca.

lucaju
28. črc 2010

@pifina áno vždy prevláda tá intuícia... že niečo mi tu nehrá, ja sa tak cítim...

pifina
28. črc 2010

@lucaju tak, tak 🙂 nech si chlapi vravia, co chcu, my zeny mame vyvinuty velmi silny siesty zmysel 🙂 drzim palce a ked to tak citis, kludne chod k doktorke alebo na pohotovost na kontrolu, ako pise @buffinko 🙂

buffinko
28. črc 2010

@lucaju, vobec palicky nemusia byt rovnakej farby, ved to sa pise aj v pribalovom letaku. keby babo odislo pri MS, palicky by ti urcite nesilneli resp. neboli by rovnako silne ale postupne by slabli ako by sa hcg rozpadalo.
uz zostava len dufat, ze bude vsetko ok 🙂 velmi ti to prajem 🙂 daj vediet, ako si dopadla.

anicka245
29. črc 2010

ahojte, citam si to tu asi dve hodiny, ani nepisem, ze potrebujem poradit, proste len chcem napisat par riadkov,trosku sa zapojit... s priatelom mavame uz vyse mesiaca nechraneny sex, pocitam si neplodne dni, nesnazime sa o babo, ale ak sa zadari, tak sa potesime.. citala som uz vela portalov, kde baby pisu ako otehotneli aj v neplodnych dnoch... netajim sa, ze uz by som dietatko prijala, ale teraz je to skor o tom, ze neplanujeme... dnes mi prisiel menzes, o dva dni skor... uz vyse tyzdna mam zvacsene plne prsia, take ake som ich este nemala a byva mi nevolno, mam zavrate, to mi tiez nezvykne pri menzese.. neviem, mozno si len nahovaram, ale kdesi vo vnutri mi tieto dve veci tukaju na dvere nadeje, ze mozno sa nieco nove vo mne deje 🙂 tiez ste mavali take pocity?

pifina
30. črc 2010

@anicka245 ja mavam bezne pred MS plne prsia, ale s nastupom MS to povoli - ak by to nepovolilo, asi by som skusila test 🙂

lucaju
30. črc 2010

@anicka245 a aký je ten menzes? Ako zvyčajne?? Ja už by som nič nepodceňovala. Nie je pravda že ženy otehotnejú cez NEPLODNÉ DNI, ženy môžu otehotnieť len cez plodné dni. Častokrát sa ale ovulácia z určitých dôvodov posunie a ženy tak otehotnejú. Potom si vravia že prečo som otehotnela, veď som mala neplodné dni. V skutočnosti mali posunutú iba ovuláciu a otehotneli normálne cez pl. dni. Mne sa prsia zväčšili až na taký tretí deň menzes, myslím že je to individuálne u každej ženy. Nechcem nikoho strašiť, je veľa žien ktoré sú tehotné aj keď im príde MS a sú tehotné normálne, nie tak ako ja, (mimomaternicové). Takže včera som bola u lekára, jasná gravidita, žiaľ maternica nenasvedčuje tomu, že by sa v nej malo vyvíjať bábätko. V nedeľu ďalšia krv a sono, ak tam nič lekár neuvidí, čo už dopredu skonštatoval, že neuvidí lebo sliznica je veľmi vysoko tak plánovaná operácia (laparoskopia). Dievčatá, nikdy nič nepodceňujte!

pifina
30. črc 2010

@lucaju nenechaj sa odradit 😨 vsetko sa este moze otocit, citala som raz taky skutocny pribeh, tiez zene tvrdili, ze nic nevidia, a ze je to mimomaternicove a nakoniec bolo normalne 😵

lucaju
30. črc 2010

@pifina ja sa snažím, ale keby si videla a počula čo mi všetko lekár povedal, úplne som sa zhrozila. Povedal že to síce nevylučuje, ale skôr vidí ako reálnu možnosť to, že som stále tehotná (HCG stúplo na 500) ale že moja maternica na to nie je absolútne pripravená, krv v nej nemám, normálne som odmenštruovala. Sliznica je príliš vysoko na tehotenstvo!!! Je to mimomaternicové a to ma vraj pozrie ešte v tú nedeľu a keď znovu nič neuvidí a HCG znovu stúpne tak v pondelok naplánuje laparoskopiu. A mám po radosti!!! Strašne sa snažím byť optimista a utešujem sa tým, že čo ak náhodou, môže sa stať všeličo a nakoniec budem tehotná... len je to ťažké keď počuješ prognózy lekárov... Pifi, aj tak vďaka za podporu..

pifina
30. črc 2010

@lucaju mna niektori lekari strasne rozculuju - narozpravaju vsetky mozne katastroficke scenare a velakrat cloveka zbytocne vyplasia 😠 zrovna teraz nedavno som to riesila s jednou dievcinkou na inom fore, caka dvojicky a doktor jej povedal daco o pravdepodobnej srdcovej vade a ze jedno babo sa podla vsetkeho horsie vyvija a ze mozno budu musiet jedno zrusit, aby druhe prezilo 😒 no vies si predstavit, co ta chudinka prezivala asi tyzden, kym bola objednana na nejake dalsie vysetrenie, ktore ukazalo, ze ziadna srdecna vada nie je, ze sice jedno babo je trosku mensie, ale zase ved nemozu by ako cez kopirak, nie? proste "no problem" 🙂 skusim pohladat ten clanok, o ktorom som ti vyssie pisala, mozno ti pomoze, aby si sa ukludnila 🙂

lucaju
30. črc 2010

@pifina je to krásny článok, kiež by sa to aj mne splnili moje sny a nemusela by som ísť na operáciu...

pifina
30. črc 2010

@lucaju zaklad je verit a nedat si nahovorit nejake dohady a domnienky 🙂 ja by som asi postupovala rovnako, ako v tom clanku, cakala by som do poslednej chvile, ci sa to neobrati k lepsiemu 🙂 budem na Teba mysliet a budem Ti drzat palce, aby to postupovalo spravnym smerom - doktori nie su vseveduci, aj ked sa tak obcas tvaria 😨 mysli pozitivne a doveruj 🙂

lucaju
30. črc 2010

@pifina tak ďakujem a budem informovať ako to pokračuje. Budem sa modlit aby to dobre dopadlo.

anicka245
30. črc 2010

@pifina ja mavam plne prsia len asi tyzden pred ms, potom to ustupi, ale teraz uz druhy den velmi slabucko menstruujem a prsia ma stale bolia su plne ako keby som mala silikony :D ale mozu to byt len nejake hormonalne zmeny. Robila som si test pred dvoma dnami a bol negativny.

anicka245
30. črc 2010

@lucaju hej, zle to som napisala, myslela som to tak, ze zeny si pocitali neplodne dni a aj napriek tomu ze si mysleli ze maju neplodny den, tak bol plodny a preto otehotneli.. 🙂 citala som tu vela vela prispevkov, niektore zeny ktore mali menzes pocas prvych tyzdnov tehotenstva tak potratili, ine mali aj tri, styri mesiace a bolo vsetko v poriadku... aj svagrina mala este v prvy mesiac normalny menzes, nic netusila. Je to velmi velmi individualne.. preto teraz ked viem, ze sa nieco stat mohlo aj napriek "neplodnym dnom" , tak viac na to myslim, ze co ak... uvidim, po menzese, ktory je zatial velmi slabucky, spravim pre istotu test. Inak moja sestra mala tiez mimomaternicove tehotenstvo... velmi ju to zobralo, zial ona na operaciu musela ist, o par mesiacov mi ale pisala krasnu spravu - sestricka budes krstna 🙂

pifina
30. črc 2010

@anicka245 a robila si si test rano alebo vecer? lebo vecer nemusi byt v moci dost toho hormonu, co sa zistuje testom, najlepsie je robit test rano po zobudeni 🙂 mna tiez niekedy bolia prsia aj na zaciatku MS, ale ked sa to rozbehne, tak to prestane 🙂