Nitroděložní tělísko, jaký typ zvolit?

sopoty72
14. lis 2016

před otěhotněním jsem brala několik let antikoncepční pilulky, ale po několikaletém užívání mně rozhodily menstruační cyklus tak , že jsem je byla nucena vysadit; mám 2 děti, další neplánujeme, mohu poprosit o zkušenosti s nitroděložním tělískem- jaký typ zvolit- v této problematice nejsem vůbec informována; od své gynokoložky jsem dostala nabídku za tělísko v cenové hodnotě cca 700-800 kč, ale z doslechu od známé vím, že ona má mnohem dražší; nevím, zda je to pravda a proto prosím o radu- pokud jsou tělíska cenově rozdílná, je mezi nimi nějaký rozdíl? moc děkuji za informace, zkušenosti

nikyselen
14. lis 2016

Já jsem měla Danu,ale nehormonální(horm. jsem nechtěla)Zavadění nijak nebolí.
Stála myslím kolem 3000,ale cenu přesně najdeš na netu záleží od koho jí tvůj dr. má atd. je na 5 let(myslím,že i na 3) .MS jsem měla normální cca 3/4 dny klasiku i přesto,že jsem slyšela negativní hodnocení na ní.Jinak já si ji nechala vyndat dříve.

nikyselen
14. lis 2016

Jinak cenově rozdílná určitě jsou záleží na výrobci,jak dlouho ho chceš mít, a jestli hormonální či nehormonální.
Např. Mirena,Dana,Gynefix aj. najdi si na netu 🙂

konidana
14. lis 2016

Tělísko s hormony stojí řádově okolo 5 - 8 tis. , nehormonální podle materiálu těch 700 - 2000. Zavádí se většinou na 5 let. S hormonálním se pak hodně zeslabí krvácení, ale i s tím nehormonálním se mi menses po počátečních asi 5 měsících , kdy byla mnohem silnější a delší, vrátila do původní, možná i menší intenzity, než před zavedením.

nijij
14. lis 2016

Já měla nehormonální a vydrželo mi měsíc a půl a pak jsem otěhotněla 😀

nikyselen
14. lis 2016

@nijij wow a jak to dopadlo?

nijij
14. lis 2016

@nikyselen tělísko samo vypadlo a nám zbývá 6 týdnu do porodu. Malý je zdravý :+)

nikyselen
14. lis 2016

@nijij
je tak to je super 🙂 tak hlavně ,aby bylo všechno ok a jste oba zdravy 🙂

sopoty72
autor
15. lis 2016

děkuji všem za příspěvky,

liliasofi
15. lis 2016

Já jsem měla rok a půl nehormonalni a pak jsem otěhotněla....v únoru se nám narodí třetí holčička 🙂