Nitroděložní tělísko. Jste spokojené?

konja
2. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s nitroděložním tělískem. Jsem měsíc po porodu druhého mimi, takže další teď opravdu neplánujeme a tak teď přemýšlím nad vhodnout antikoncepcí. Jelikož jsem hlava zapomětlivá tak se mě moc nechce brát prášky.Máte někdo zkušenosti s s tělískem? Jste spokojene? A jak se vůbec zavádí?

buzipes
10. bře 2017

@julinecek Levosert má teď výpadek,bude v ČR k dostání až koncem dubna,pak jdu na zevedení, dám vědět.

julinecek
10. bře 2017

@buzipes Já ho mám od 18.1.2017 a zatím teda slabě krvácím. 🙂 Tak doufám, že to ustane.

dolda
6. dub 2017

@julinecek mám ho zavedené dnes, tak dám potom vědět 🙂

julinecek
6. dub 2017

@dolda Super moc děkuji, ja týden po zavedení nekrvacela vůbec a pak to začalo, sice slabě, ale je to otravné. Dnes první den bez krvácení, tak uvidíme jak zítra. :D 🙂

deniskaaap
11. kvě 2018

@julinecek já ho mám zavedený měsíc, tři týdny jsem drobně špinila, ale bylo to tím, že mi sklouzlo do čípku (máme v rodině divná těla 😂) dnes oprava, tak jsem zvědavá 😊

julinecek
27. kvě 2018

Tak já si ho po roce nechala vyndat, skoro porad jsem slabě krvacela a mela hodně silnou a dlouhou ms. Uz me to stvalo. Bohužel me nesedlo.

svha
27. kvě 2018

Měla jsem tělísko 5 let, nehormonální, zprvu nebyl problém, je fakt že nezhodnotím, zda jsem krvácela, kvůli hodně problémům při porodu jsem špinila cca rok, ale tělísko jsem necítila rok určitě, dva asi, třetím rokem se začala objevovat bolest bederní páteře a špinila jsem mimo cyklus zhoršovalo se to, vydržela jsem s pomocí brufenu 5 let a po vydání tělíska do toho už znovu nejdu

loafeer
27. kvě 2018

Ahoj, já mám 7 měsíců Mirenu a jako nevím....MS mám pořád, do toho uprostřed cyklu asi 3 dny špiním- což před tělískem nebylo,mám pořád nějaké záněty, na které jsem nikdy dřív netrpěla a menší chuť dělat manželku 🙂...takže za sebe jsem docela otrávená, nesplnilo to moje očekáváni a tělísko i se zavedením mě přišlo na 6 tisíc...:(

julinecek
28. kvě 2018

Taky musím říct, že jsem trpěla v době kdy jsem mela tělísko na záněty, které me nikdy předtím netrapily a po vyndani uz zas klid bez zánětů.

pavses
28. bře 2019

Přidávám čerstvou zkušenost... Měla jsem nehormonální tělísko od června minulého roku. Momentálně ležím v nemocnici po akutní operaci mimoděložního těhotenství.

cizu
28. bře 2019

@pavses tak se držte...... u nehormonalniho nejste bohužel ani první a asi ani poslední:(((

cizu
28. bře 2019

Jinak já jsem měla první Mirenu zavedenou 2/2014....cca do dvou měsíců bez špinění, MS i jakýchkoliv problémů. Nyní, 3/2019 výměna za novou Mirenu, po 14 ti dnech bez špinění, vše v naprosté pohodě. Takže za mně je Mirena top .....po zkušenostech s prvním zavedení jsem hledala jinou variantu, ale nakonec po zvážení plusů a mínusu opět Mirena zvítězila!;)

pavses
28. bře 2019

@cizu No nevím, jestli ještě vůbec chci zkoušet jakékoli tělísko, malém jsem přišla i o vejcovod.
Přemýšlím o vaginálním kroužku.

kjarmarova
8. led 2021

Ahoj, zkouším obnovit diskuzi... ma nekdo zkusenosti s hormonalnim vag. teliskem - trpi nekdo na caste mikozy/ zanety? Ja mam prakticky nepretrzitou mikozu, doberu leky a hned druhy den to mam zpet. Lékař tvrdi, že to nema souvislost s teliskem, ze se s tim mam smirit a brat nepretrzite leky. No to se mi moc nechce. Navic tyto problemy pozoruju od zavedeni. Mate nekdo podobnou zkusenost? Vaham zda si ho nenechat vyndat, mam ho asi rok. Navic me ted zacaly bolet zada a podbrisek....☹

simone5
8. led 2021

@kjarmarova Já bych dala na sebe. Pokud jste vypozorovala, že vám problémy začaly po zavedení, tak pryč s tím. Já s tělískem zkušenost nemám, ale měla jsem problémy s horm. antikoncepcí. Také neustálé mykózy a záněty, dokonce se mi udělala i křečová žíla. Doktor do mě půl hodiny hučel, že to musím vydržet a že ty moje problémy nejsou z toho, ale já se rozhodla HA vysadit. Sestra, která u něj pracovala a která dělala i porodní asistentku, mi pak za zavřenými dveřmi řekla, že jsem se rozhodla správně. Asi dva roky jsem pak řešila problémy s menstruací. Takže já radím dát na sebe.