Nitroděložní tělísko. Jste spokojené?

konja
2. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s nitroděložním tělískem. Jsem měsíc po porodu druhého mimi, takže další teď opravdu neplánujeme a tak teď přemýšlím nad vhodnout antikoncepcí. Jelikož jsem hlava zapomětlivá tak se mě moc nechce brát prášky.Máte někdo zkušenosti s s tělískem? Jste spokojene? A jak se vůbec zavádí?

lusi80
22. čer 2011

holky,a nemáte někdo zkušenost s tělískem které se píchá do ruky pod kůži,jehlička???? jen jsem o tom slyšela,beru prášky ale taky bych radši něco jiného,tělísko nevím nevím teda,poslední dobou slyším špatné ohlasy ☹ ☹ 😲 😲

gabrielaa
25. čer 2011

Tak mě to nejspíš taky čeká a nemine 😒 Nemůžu žádnou jinou antikoncepci, dr na hematologii mi vše zakázala, čekala jsem kvůli cystě, pak byla chvíli od přítele, ale teď už mi nic jinýho nezbyde, než se objednat, koupit a jít na zavedení a přiznávám se, že z toho mám vážně strach..
Chtěla jsem se zeptat, vy, co jste byly po císaři a nerodily jste normálně, jak vám to zaváděli? Jako jestli to i nějak znecitliví?

monaberuska1
19. črc 2011

Ahojky holky.
jestli víte psala jsem okolo Ledna, že jdu na zavedení té Mireny, měla jsme z toho děsný strach 😀 a od ledna jí mám- chtěla jsme pro další maminky dát info- co a jak.
Po zavedení super, chvilinku jsem špinila a krvácela střídavě, ale vše O.K. 🙂 Zavedení teda pro mě nic moc až bolestivé, jsem ale hodně citlivá v těchto partií až nepřirozeně... 😅 a ten celý den jsme byla jak praštěná, bolelo mě děsně břicho a nebylo mi vůbec dobře.. :-/
A co jsme jí měla od ledna tak téměř do toho půli června bylo vše oukej, nešpinila jsme, vůbec nic 🙂 Jen tedy ze začátku to manžel cítil ( ten provázek asi ) a sex byl pro něj nepříjemný, ale to bylo krátce, pak si to sedlo a bylo vše v normálu jak má být 🙂měsíc a půl zpátky jsem začala střídavě špinit a krvácet jako po zavedení, myslela jsem si, že přichází MS jelikož jsem přestala kojit, ale bylo to tak chaotické, že jsem raději volala dr. aby mě prohlídla.
Dneska jsem tam byla a HUPS.... Mirena mi vyjela ven, naštěstí ne úplně...takže bylo možné tu samou tam zavést...jinak by mě trefilo platit znovu tu částku a nebo jí nemít ( jelikož pilulky nemůžu) takže jsem dneska absolvovala znovu zavedení a stejné příznaky ( bolesti břicha a nevolno ) a te´d nevím přesně proč, ale napsala mi antibiotika a ještě k tomu troje prášky abych přestala krvácet úplně .-)
Takže tot pro ty co jí mají a nebo si jí chtějí dát,
ale já jí doporučuji, toto se může stát hlavní je když něco raději hned volat dr. ať to zkontroluje 🙂


@gabrielaa jinak já teda rodila CS Markétku ale Mirenu mi zaváděla až teď po Nikolce a tu jsme rodila normálně, i přes to, že jsem neměla menstruaci tak mi nic neznecitlivěla- ale můžu říct, že se to dá vydržet, byla jsme ale ptentlá až za ušima, když jsme šla na to první zavedení 😀 je to jen chvilka naštěstí.. je to hodně nepříjemný ale takový ten štíp trvá sekundu, takže s eničeho neboj, když sme to absolvovala já ( a to jsme posera 1 třídy ) tak ty to zmákneš raz dva 🙂)) držím pěsti pak dej vědět

@lusi80 a ještě jsme chtěla Mirena je jakoby na stejným principu jako je Dana, ale Mirena je jakoby modernější, nevím jak bych to líp vyjádřila, a je jediná v který je obsažen hormon, a žádné kovy 🙂 Ale je toho celá škála.... takže nějaké je se zlatem, nějaká zas stím atd....
a Jinak skrze ty špatné ohlasy, tak to je u všeho, vždy se najde ten kdo je s tou věcí spokojen a najde se zas ten který naopak a pořád se jedná o stejnou věc 🙂

babara
14. lis 2011

@shaula prosim, ty kdyz sis sehnala Mirenu sama, pak jsi za zavedeni uz nic u doktora neplatila? ja ji taky sehnala za 5200, ale muj doktor to nedela a v nemocnici na ambulanci za to chtej 1000 :(
Je tu nejaka Prazanda, ktere to zavadeni taky nauctovali?

hhranolka
8. čer 2012

Holky dotaz,... Mam 3 dny po zavedeni nehormonalniho a bolest bricha jako pri MS, kdy ma bolest prejit?

hribek
30. črc 2012

Ahojky, mam dotaz telisko mam od pulky brezna, zatim vse ok, ze zacatku asi 2 tydny docela hodne bolesti, ale pak uz dobry. MS sem mela naposledy koncem cervna. jak je to s ovulaci a nasledne MS. kdyz sem byla nejak v pulce cervence bricho me bolelo i hlen byl jako pri ovulaci a pak na konci mesice kdyz mela prijit MS tak sem byla otekla a bolelo bricho ale MS nedosla. tehule nejsem. mate to taky nektera tak?

hlavinka
9. zář 2012

ahoj holky, muze se s nitrodeloznim teliskem (Mirena) chodit cvicit na vibracni plosiny, power plate a vacushape?
A je nejaky jiny omezeni, treba vysetreni magnetickou rezonanci nebo RTG? diky moc

michaelal
6. pro 2012

Zdravím, jsem objednaná na zavedení tělíska, ale jsem pořád nerozhodná, nevím do kterého jít a nebo se radši vrátit na prášky...Dnes mi jedná známá řekla, že se po tělísku dost přibírá, je to pravda? Díky za odpověď

mojo22
13. led 2013

dobry den,chcemsaspytat?? manzelka sa nevie rozhodnut ci si ma dat predpisat lieky ci dat zaviest teliesko co je lepsie???

jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team

andy079
26. pro 2013

Ahojte holky, ziji v UK a jehlicku mam 8 mesicu. Jsem tehotna :( a jsem nestastna, protoze mam tri deti a necitim se na dalsi....

pvera
19. dub 2014

Ahoj.Tak jsem byla včera na zavedení nehormonálního tělíska,protože hormonální antikoncepci jsem brala s přerušením asi 14 let(ciles a pak mercilon-oboje bez problémů). a další hormony do sebe už cpát nechci. Hlavně kvůli nadcházející operaci kterou mám za měsíc,jsem stejně musela vysadit. 3 dítě už nechcem,tak jsem to stejně musela nějak řešit. Zavedení nic moc,bylo to nepříjemné a chvíly i bolestivé. Včera po zavedení i silné bolesti asi 4 hod.Pak se to trochu uklidnilo,ale i ted´ mě pobolívá břicho,asi jsem v této oblasti moc citlivá. Snad to co nejdřív přejde. Krvácení zatim normální,jako běžně při ms,jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat.Dr. říkala,že pokud nepřejde do7-8 dnů,tak mám zavolat.Další ms by měla přijít po 26-28 dnech,pak po skončení ms kontrola ultrazvukem a u dr..Akorád jsem zvyklá používat při ms jen tampony a to mi nedoporučila,tak nevim. S vložkama se cítim nesvá. Jinak co mám kamarádky,tak 4 maji zavedený nehormonální tělísko už delší dobu a jsou spokojeny. Takže podle toho jsem se rozhodovala. Hormony neni dobré brát pořád. Jestli bude vše v pořádku,tak i přes ty bolesti,co mám ted´,budu litovat,že jsem si ho nenechala zavést dřív. Posledníi dobou mi totiž natýkali nohy(asi 2 roky),byla jsem pořád unavená a podrážděná.Věkem se všechno mění a ty hormony tam hrají velkou roly.

rozalie7
12. čer 2014

Ahojky děvčata mám na vás dotaz nechala jsem si aplikovat nitroděložní tělísko a dostala jsem nyní menstruaci o deset dní dřív než jak jsem byla zvyklá na pravidelný menstruační cyklus je toto normální a srovná se to časem?Nerada bych krvácela potom každých 14 dní

rennwersion
26. pro 2014

Zdravím 🙂 Jsem už skoro dva měsíce po porodu, a čekám na výsledky výtěru z gynekologie. S doktorkou jsem se domluvila na tělísku. Jen by mě zajímalo, jestli při styku můj partner pozná, že mám v sobě tělísko, a nebo ne? Děkuji za odpovědi 😝

blaka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hribek
4. led 2015

@rennwersion muze se stat ze jo, ale staci to rict gyndarce a ta ti to zkrati. ja to mela v pohode ale cetla jsem od par mamin ze byly na zkraceni

hannak3
4. led 2015

Já měla taky Mirenu vše bylo ok,měsíčky jsem vůbec neměla a i bolesti hlavy přešly,až po 2 letech jsem otěhotněla mimodložně a přišla do nemocnice za 5 min 12 .Doktor mi říkal ještě chvili a následovala otrava krve.Musel mi být odebrán jeden vejcovod .Pro mě Mirena byla dobrá splňovala vše -mám křečové žíly tak proto jsem ji volila ,ale prostě chybička se vloudila .

dzitan
8. led 2015

Ahoj, doufám, že neporušuji nějaká interní pravidla, ale potřebovala bych pomoc při vyplňování dotazníku týkajícího se nitroděložních tělísek. Byla bych všem, kteří mi s tím pomohou nesmírně vděčná. https://docs.google.com/forms/d/1p8calKrr80ghL6...
Pokud jste žena, která má s nitroděložním tělískem nějaké zkušenosti a máte trochu času, velmi mi vyplněním pomůžete. Moc Vám děkuji a omlouvám se za ztrátu Vašeho času, pokud se rozhodnete mi pomoci.

lendiva
13. črc 2015

Milá děvčata,
čerpám tady informace o nitro.tělísku a přitom podvědomě cítím,že už nechci nic polykat ani si nic zavádět.Nejsem šťastlivec na zdraví.Po hormonech jsem zralá na psychiatra,cizí těleso v těle podle mě taky na levačku.Pan doktor problém nemá.Všechno by mi napsal,doporučil,co to se mnou dělá ho moc netrápí.Taky se ho to v podstatě netýká.Je mi skoro 40,mám tři děti a něco za sebou.S dalším dítětem už nepočítám,ale pokud by se nedejbože zadařilo,větší problém by měl partner.Tak ať se po tolika letech zařídí zase on.Nevím,proč bych měla pořád upřednostňovat jeho chámovody před svými vaječníky.Děkuji moc za pravdivé informace a přeji hodně štěstí do dalších let.

kockopes2724
13. črc 2015

Ahoj, já jsem celou diskuzi nečetla, o tělísku jsem vždy uvažovala, nejprve o Mireně, potom o nějakém bez hormonů, neustále jsem se nemohla rozhodnout, pak, že hormony určitě nechci takže Mirenu určitě ne, s nehormonálním tělískem bych, ale měla trošku z otěhotnění strach plus možná bych měla výtoky, ty mám i bez toho takže s tělískem by to mohlo být horší, tak jsem něco načetla o pesarech a asi půjdu do toho, myslela jsem, že je to zastaralá nespolehlivá antikoncepce, ale jsou nové tipy a používám mens. kalíšek a jeden pesar je mu celkem podobný takže by to nemuselo být špatné, zatím teda chceme ještě jedno dítě takže naštěstí antikoncepci nepotřebuji, ale ten pesar by mohl být potom dobrý, tak to jsem odbočila od tématu, ale třeba se někomu můj názor bude hodit při rozhodování kterou antikoncepci zvolit. 🙂

annama
22. zář 2015

Ahoj, s dovolením obnovuji tuto diskuzi. Dnes jsem si nechala zavést Danu. Tak budu doufat, že mi sedne a nebude muset ven.

kimby
5. kvě 2016

@annama mohu se zeptat, jak jste na tom s tělískem? Za týden mám jít na zavedení nehormonálního tělíska (dříve Dana), nyní Gold T

annama
6. kvě 2016

@kimby jsem spokojená

kockopes2724
6. kvě 2016

@lusi80 o tom podkožním implantátu jsem četla, asi si to moc ženský nenechávají dávat, ale našla jsem jednu diskuzi, že si to nechala jedna vpíchnout a prostě se jí to po čase ztratilo a kdesi to putuje po těle, tak nevím jestli to je nebo není možné, může to být možná dobrá antikoncepce, záleží jak to komu sedne, to nikdo neví dokud to nezkusí

lusi80
6. kvě 2016

kockopes2724 už to neřešííííím,mám skoro 4 roky obyč Danu,a spokojenost 😀 sice mám MS ale to mi nevadí,chodí pravidelně,max.+ - 2 dny,takže si můžu cokoliv naplanovat

bohca77
30. zář 2016

Ahoj holky, mam dotaz, uvažuji o tělísku, zatím nevím jakém a zajímalo by mě, jestli má vliv i na pms? Chci tím také řešit i silnou ms, což podle toho, co čtu, asi funguje 🙂 Díky.

kimby
30. zář 2016

@annama děkuji!

kimby
30. zář 2016

@bohca77 v tom případě by bylo asi lepší hormonální tělísko. Ale nejsem odborník, gynekolog by řekl asi odborněji názor

nikola18
15. říj 2016

Holky, jak jste tady psaly, že jste po Mireně půl roku krvácel (špinily). To celých 6 měsíců nepřetržitě? Nebo to bylo jako menstruace 5-8 dní v měsíci?

julinecek
10. bře 2017

Holky, je tu někdo kdo si nechal zavést hormonální tělísko Levosert? Jak dlouho jste krvácely? Díky 🙂