Nitroděložní tělísko. Jste spokojené?

konja
2. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s nitroděložním tělískem. Jsem měsíc po porodu druhého mimi, takže další teď opravdu neplánujeme a tak teď přemýšlím nad vhodnout antikoncepcí. Jelikož jsem hlava zapomětlivá tak se mě moc nechce brát prášky.Máte někdo zkušenosti s s tělískem? Jste spokojene? A jak se vůbec zavádí?

konja
autor
28. pro 2008

holky a na kolik vás Mirena přišla?

evicka7
28. pro 2008

6700,-

samik2008
29. pro 2008

tak já jsem měla po prvním porodu taky tělísko a v pohodě,ted si ho nechám taky dát,ale musím počkat až dostanu měsíčky...a dr.říkal že stojí okolo 6tis.

samik2008
29. pro 2008

jinak poprvé jsem měla úplně obyčejné za 500,-

rozarinka
20. led 2009

Ahojky,chtěla bych se zeptat, jaké nitroděložní tělísko je "spolehlivé"? Volala jsem doktorovi a sestra mi řikala, že doktor mi dá vybrat z MIRENY (6000 Kč) a nebo z nějakého levnějšího na 10let za 1500Kč) Název mi nějak zkomolila (AIRANA nebo tak nějak), že vůbec nevim. Vůbec nevim, co si mám vybrat. Před těhu jsem vystřídala mnoho druhů HA, ani jedna mi neseděla. Bojim dát xtisíc a pak pořád krvácet a nebo mít bolesti. Míša

evicka7
20. led 2009

rozarinko, myslím, že by ti to ten doktor měl vysvětlit a říct ti, co je pro tebe lepší, když jsi měla problém s HA, Mirena je vlastně taky jako HA, protože uvolňuje nějaké hormony, ale v menším množství, mám ji od půlky září, dva a půl měsíce jsem pořád špinila ale teď už je to v poho ani nemám menstruaci, ale nikdy jsem neměla problém s HA

pipisek
21. led 2009

rozarinko
já mám Mirenu bez měsíce rok a pořád mám MS, nějak se to tělo nedá přelstít 😉 ale vyhovuje mi to, že nemusím myslet na polknutí pilulky.....
mě můj dr. řekl, že mám rok od zavedení tělíska nárok na případné vyjmutí z jakéhokoliv důvodu...tzn. že kdybych měla po zavedení problémy apod., tak že při vyjmutí tělíska během 1 roku od zavedení vrací peníze, resp. vrátí mi peníze můj dr. a jemu místo peněz dá firma, která dělá Mirenu nové tělísko pro někoho jiného.....určitě to nebude tak, že vyplázneš 6 tisíc a případně je pak vyhodíš z okna když ti to nesedne, zeptej se na to, je to velká a dlouhodobá investice, takže nějaká možnost domluvy jistě existuje.

adajar
24. srp 2009

Ahojky holky chci se zeptat na pripadne problemi s teliskem kdo ho ma. Bohuzel hormonalni antikoncepci nemuzu mam problem s jatry. Dekuji za odpoved.

svetruska
25. srp 2009

Ahojky holky,
chci se optat, uz jsem to sem nekam do diskuse tedy psala ale nikdo mi neodepsal, tak zkousim tu, kamaradka si nechala zavest telisko (MIRENA) a jiz je to rok s stale je "nestastna" pocit uskosti a ze cloveka nic nebavi, netesi, nemate zkusenost? je to teliskem, bude lepsi ho nechat vyndat?diky

samik2008
10. říj 2009

ahoj holky...
už jsem psala v této diskuzi,ale potřebuji poradit!Mám podruhé tělísko už to bude za chvíli rok a vše bylo v pohodě,ale poslední dva měsíce po měsíčkách je týden pokoj a pak začnu špinit.Většinou ráno a pak přes den nee.A trvá to 3-4 dny a pak zase klid.Předtím mi to vůbec nedělalo.Nevíte některá proč to tak je?Děkuji za odpovědi

smoulinka.ciko
11. říj 2009

Ahoj holky, prosím nemáte nějaká zkušenost s nehormonálním tělískem? od porodu mi HA neděla dobře. Díky za odpověď

krista
11. lis 2009

verculka • 2d • 16. únor 2009 v 11:10
Dobrý den,
přemýšlím nad NT ale poměrně se toho děsím...Podělte se prosím o své zkušenosti
Děkuji 😉

renda71 • 3d • 16. únor 2009 v 11:17
verculka já NT mám a jsem naprosto spokojená 😉 měla jsem ho hned po starších dětech a když jsme se rozhodli ještě pro jedno mimčo,nechala jsem si ho vyndat.z vlastní skušenosti jinou antikoncepci si nedovedu ani představit,neustálé hlídání jestli jsem si pilulku vzala nebo ne,jestli jsem je někde nezapomněla,lítání k doktorovi pro recept...takhle je to téměř na 100% 😀 nemusíš se ničeho bát,je to chvilička než ti ho doktor nastřelí.
ani si to neuvědomíš a je hotovo 😵

verculka • 2d • 17. únor 2009 v 16:38
Rendy děkuji za optimistickou zprávu 😉 ale tfuj to nastřelení zní hrozně 😝 😔 Ale určo se to vydržet dá a kolik si za ní zaplatila?

gabrielamikes • 2d • 17. únor 2009 ve 20:29
Ahojky taky jsem přemýšlela o télísku ale nějak jsem od toho opustila...Moje mamina ho kdysi měla a krvácela takže muselo jít pryč.Taky jsem slyšela že i s tělískem nějaka holčina otěhotněla.Bojim se přibíráni nevim nevim mám pocit že ceny se pohybují od 2000 až po 7500kc

martinka79 • 2d • 18. únor 2009 v 08:26
ahojky mám NT už podruhé Mirena. nemám MS a je mi fajnově. moc si ho pochvaluji. Min.hormonu a celkově super. 🙂 já nepřibírám a je to dobré. kamarádka na doporučení také investovala auž ho má podruhé. 🙂

verculka • 2d • 18. únor 2009 v 08:54
No já mám také kamarádku a sousedku, ale to už je starší paní tak že je možné, že ty Dany nebyly ještě tak vychytané, ale obě otěhotněly!!!
Kamarádka si ji bude teď nechávat dávat a bude na 4roky platit 800Kč což mi přijde podezřele levné ☹
No já vím, že moje tělo se s tím tělískem nepopere proto bych si nenechala dát třeba ani prsní implatáty 😀
Martinko a přitom není menstruace?
Jo a také to prý dost často zarůstá anebo jsou potom obrovské bolení břicha ☹
Děkuji za názory

martinka79 • 2d • 18. únor 2009 v 09:14
tak já musím oponovat nic žádný problém zarůstání nic ano jednou měsíčně vyjde něco jako očistky a je dobře. je to super nestojí to asi 8000tís pravidelné UTZ a já si nestěžuji. Měla jsme ji už v roce 2001 a vážnš super. záleží na typy. Danu bych si vážně nedal. 😀 😀 moje tělo to piřjalo dobře a a oproti bolestem při MS a všem šílenostem to je úžasná cesta rájem a jsem spokojená Já i MM. 🙂

evicka7 • 1d • 18. únor 2009 v 10:38
AHoj,
já mám tělísko Mirena od poloviny září, zaváděli mi 3 měsíce po porodu, cena byla 7600, což zní trochu děsivě, ale předtím jsem brala Yadine a ten by mě na pět let vyšel víc než dvakrát tolik. Začátky jsem měla krušné, zavedení bylo bolestivé (ale někoho to bolí někoho ne, to je individuální), pak jsem tři měsíce špinila a už jsem se bála, že mi ho budou muset vyndat, ale po třech měsících si to sedlo a mám klid, místo menstruace mám jednou za měsíc takový minišpinění a jinak o tělísku nevím.
K přibírání: v Mireně je hormon, který se vylučuje do těla, takže pokud někdo přibírá po klasické hormonální antikoncepci, tak by mohl přibírat i po tomhle, teda asi, nejsem dr, jen logická úvaha
K otěhotnění: ani pilulky nejsou stoprocentní
Jestli někdo řeší ano nebo ne, tak jsem pro, protože je to opravdu pohodlné

verculka • 2d • 18. únor 2009 ve 13:00
Holky děkuji 😉 tak jak je možné, že to tu kámošku bude stát 800na 4roky?To jsem jelen 😀 No dneska jdu ke gynekologovi tak se rozhodne 😉

lenkabu • 1d • 18. únor 2009 ve 13:05
mám tělísko za 1800 na 5 let a jsem spokojená,zavádění nebolelo vůbec a pak jsem den špinila,od tý doby vše ok

alterna
17. bře 2010

holky mate nekdo nehormonalni telisko gold nebo silverlili?
diky za prispevky

mirka755
11. dub 2010

alterna: budu také ráda za nějaký příspěvek, přemýšlíš o stejných jako ty nebo o tom Multiload. Já jdu k dr za 14 dní se domluvit na NT, tak jsem zvědavá co mi řekne

vladka1
15. dub 2010

Ahojky....já mám NT Mirenu,,můj gyndr říkal, že je to "Mercedes" meti antikoncepcí. Platila jsem 6000,-Vzhledem k tomu, že je to na 6let, tak to není tolik. Když si spočítám, kolik bych dala za 6let za prášky.., tak to vychází levněji....Navíc jsem po ní zhubla a nemenstruuji 🙂 Vřele doporučuju

maii
2. kvě 2010

Ahoj,
mam obycejne telisko s medi - chtela jsem se zbavit hormonu, pokud by to teda slo - a snad i slo. Jsem jeste nerodivsi, ovsem se stalym partnerem (mensi riziko infekci), zde v UK to je celkem normalni, zavadet telisko i mladym holkam.
(a je to zadarmo, tedy plati to stat, to jenom tem, kterym se zda cena 800 nizka...)
Mam ho od konce unora a pocity? Prvni dva dny ocistec: krece, atd. Menstruace silnejsi, ale dala se prezit, krece taky o neco vetsi, obcas trosku spineni, ale za ten pocit "bez hormonu" mi to stoji. Ted cekam kazdym dnem treti menstruaci, pry muze casem i oslabnout, tak jsem zvedava...

mirka755
10. kvě 2010

ahoj
tak já jsem se dnes domluvila s dr na tělísku Multiload, jdu na zavedení 1.6. Tak jsem zvědavá jak mi sedne, ptala jsem se i na tampony, protože jsem se dočetla, že některým to dr nedoporučuje. Moje dr řekla, že klidně můžu - akorát si musím hlídat vlákna z tělíska

danca81
13. kvě 2010

ahojky,
holky tak já taktéž uvažuji na Mirenou. Bohužel se mi nelíbí, že u ní prý nebývá menstruace 😝 . Stále bych se nervovala, jestli náhodou nejsem těhotná. Menstruace je samozřejmě na obtíž, to asi každá víme, ale přece jen je to taková hláška o tom, že nejsem těhotná. A pak ty vlákna. Hlídat si vlákna. Jak se znám, tak bych je ze strachu stále kontrolovala, což se mi zase vůbec nechce 😝 Stalo se některé z vás, že byste si třeba to tělísko vytáhly nebo ta vlákna se vám zamotala do tamponu? ....

Taky existuje metoda Implantát - plastová trubička s progestinem se chirurgicky vkládá do hodní části paže - je to na 3 roky. Taktéž se to dá kdykoliv vyjmout. Máte někdo s touto metodou zkušenost? děkuji

shaula
13. kvě 2010

Danco - mám Mirenu asi 3/4 roku a zatím se mi ji vytáhnout nepovedlo 😀 I tampony jsem párkrát použila a taky bez problému. Pokud ti vadí absence menstruace, tak můžeš zkusit obyčejné tělísko, u těch je menstruace normálně. Ovšem "problém" s vlákny to nevyřeší 🙂

evaje
24. kvě 2010

No tak já mám Mirenu 1,5 roku a teď jsem asi těhu. Stalo se to taky někomu? Pravidelně jsem v době MS 3 dny malinko špinila a teď už čekám na své dny 8 dní a protože nic, tak frčím k Dr. Tak vám pak napíšu o (ne)spolehlivosti Mireny 😠 😅 Fakt je ten, že jsem přestala kojit, tak se mě nějak plaší hormony, ale takhle? Hups!

shaula
24. kvě 2010

Evaje - o nikom takovém jsem ani neslyšela, nicméně v příbalovém letáku píšou, že ve výjimečných případech se to stát může (ale jsem přesvědčená, že to píšou jen kvůli právníkům, aby byli krytí, a ve skutečnosti se pravděpodobnost blíží nule). Osobně si myslím, že těhotná nejsi, buď ti prostě MS vynechala kvůli nějakým hormonálním změnám, nebo ti prostě ustala MS, jak je u Mireny časté. Každopádně držím palce a určitě napiš výsledek 😉

evaje
24. kvě 2010

Tak píšu! V mém případě je teda spolehlivá 😉 Těhu nejsem. Co je nespolehlivé, tak je to těhotenský test, který mě ukázal 2čárky. sice mini, ale byla tam. Kontrolovali jsme to 4 lidi. Tak se mě celkem ulevilo, protože říkám, že třetí dítko bych sice zvládla, ale cíleně ho dělat nebudu. Zato manžel byl zklamaný a žebral, ať si Mirenu nechám odstranit. Celkem mě tím překvapil 😅 Dr mě potvrdila, že je to nemožné, ale je fakt, že kamoška, se kterou jsem u chlapa v práci kontrolovala papírek tam zrovna měla známou, která si takhle k dítku přišla. No nevím, můj případ to teda není, UF!
Jinak já jsem až na tuto příhodu s Mirenou maximálně spokojená. MS me zeslábla téměř okamžitě, protože jsem měla při zavedení po šestinedělí a kojila jsem. Žádné problémy nemám, jen si 3 dny v měsíci trošku zašpiním. Ale PMS mě teda nevymizel. Ten funguje. Pravidelně 3 dny před MS seřvu bezdůvodně chudáčka manžela a někdy i prcky, pak mě to dojde, tak se omlouvám( blázen matka, si asi myslí) a pak už bolest zad a v den MS bolest břicha. Vše ale probíhá jaksi hladce. Tak se mějte

shaula
25. kvě 2010

@evaje Tak to gratuluju. To jsi nepsala, že jsi měla pozitivní test - to by mě taky "vyděsilo" a hnalo k doktorovi, to je jasné. Nechceš si vyměnit manžely? 😀 Já bych ještě jedno dítko chtěla, ale manžel už ne, prý mu stačí ti dva draci 😀 Jenže mě tak nějak chybí to druhé těhotenství, ach jo... Tak by mi ani nevadilo, kdyby u mě Mirena selhala 😀

evaje
25. kvě 2010

shaula, mojeho manžela bych ti klíďo půjčila, ale upozorňuju, že umí jen kluky. Čekám až bude opotřebovanější a třeba pak bude holka 😅 Já bych taky brala ještě třetí, ale mám pocit, že je ještě brzo. S raubířema jsem věčně sama, protože manžel je v práci od rána do večera i o víkendech.Je svým pánem a volno si dělá jen když už zuřím 😠 Proto se mě do třetího ještě nechce. Až kluci povyrostou. Jinak těhu chybí asi každé mamině, to bříško je něco, co si člověk musí opravdu užít, protože pak už ten bezva pocit 2v1 nikdy mít nebude. A koukám, že v tvém případě to bylo 3v1 😀 Tak bacha, toho prázdna po mimiv bříšku se nezbavíš, když podruhé porodíš, tak ať nejsi věčně těhotná 😉 😀 Jo a tvojemu M se nedivím, taky bych se klepala, že zase budou dva a to už asi doma pocítíte, že je vás víc,že? 😀
Takže zatím třetí jen omylem.

shaula
26. kvě 2010

evaje - jo jo, přesně to tvrdí, "co když to budou zase dvojčata" 😀 Vidíš, a já si říkala, že mi to těhu chybí proto, že jsem o něj vlastně "přišla" - já vždycky chtěla dvě děti, ale tím, že je mám najednou, tak si připadám o jedno těhotenství ochuzená ☹ Ale možná máš pravdu, ani po druhém by to nebylo lepší... A továrna na děti být opravdu nechci 😀

gabca17
11. srp 2010

Ahojky chtěla bych se zeptat je mi 17 let a už dva roky beru antiděti 🙂 .Mamča musela na hematologii páč jí našli sražlivost krve no a já se bojím že to budeme mít taky se segrou na odběry krve jdeme 31.8.2010 a výsledky budou až za dva měsíce... 😒 je mi sice 17 ale mám diabetes melitus 1. STUPNĚ a jsem na pumpě inzulínový ale s přítelem bychom chěli mimčo jen co si dodělám školu pak bych začala studovat dálkově,NO a ted se veli bojím o tu mojí krev a hlavně o to že nebudu moci otěhotnět.Moje HA ma 4 hormony(hrozná chemie).chtěla bych tělísko ale mamina mi do toho pořád mluví ať na to zapomenu...prosím vás moc poradili byste mi?Děkuji vám předem 😉

kveta
11. srp 2010

@gabca17 Mám pocit, že teliesko je vhodné len pre ženy, ktoré už majú dieťa..

gabca17
11. srp 2010

aha tak to jsem nevěděla,ale co bych potom měla užívat?? ☹ nechtěla bych být těhotná....a ani náplasti a ani pilulky už nechci je to svinstvo ☹....já se zeptám paní doktorky ale jinak moc děkuji za radu 🙂 až budu vědět více tak písnu a určitě se ozvu kvůli těm výsledkům tý hematologie 🙂 děkuji a mějte se 🙂..JU a kámoška ho má taky je jí 19 a když jí to dali tak do půl roku otěhotněla...tak já nevím ☹

pindruzka
11. srp 2010

@gabca17 tak ja mam take problemy se srazlivost a prasky mi uz nikdo nepredepise, moc ti toho tedy nezbyva, ale moje nova dr. mi telisko predepsala (mirenu) ac jsem deti jeste nemela.ale hrozne zalezi na dr., nekdo ti to bude rozmlouvat a nekdo ti to napise. telisko jsem mela 3 roky nez jsem si ho nechala vytahnout, ted cekame planovane mimi. to, ze dnes po telisku otehotnis je velmi nepravdepodobne (nepisu nemozne)
kazdopadne ja si telisko jen chvalim, vim, ze po detech si ho dam zas

shaula
11. srp 2010

@gabca17 Souhlasím s Pindruzkou, taky mám Mirenu a dá se zavádět i ženám (a dívkám 😉 ), které ještě nerodily. Pokud jsem to správně pochopila, tak jde jen o to, že pro ženy po porodu je vhodnější, protože už čípek je trošku v jiném stavu než u dívek.
Na tvém místě bych se rozhodně o všem pobavila s doktorem, s tou srážlivostí není sranda, HA může být pak i životu nebezpečná! Navíc i ten diabetes je pak pro těhotenství brán jako komplikace... Tak držím palce.