Nitroděložní tělísko. Jste spokojené?

konja
2. zář 2008

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s nitroděložním tělískem. Jsem měsíc po porodu druhého mimi, takže další teď opravdu neplánujeme a tak teď přemýšlím nad vhodnout antikoncepcí. Jelikož jsem hlava zapomětlivá tak se mě moc nechce brát prášky.Máte někdo zkušenosti s s tělískem? Jste spokojene? A jak se vůbec zavádí?

lenkabu
2. zář 2008

Já ho mám...jmenuje se T de Oro- Gold T,za 1800 na 5 let.Zavádění jsem se bála a zbytečně...normálně na gyndě ti dr zavede přes čípek zavaděč a přes něj tělísko..zní to děsně,ale ani to nezabolelo,jen tlačilo.Pak jsem den krvácela.Od té doby žádný problém 😉 Já už bych nic jinýho nechtěla.

paolin
2. zář 2008

ahojky! pridavam se ke konje. taky premyslim nad teliskem a porad nevim nevim. tak budu taky moc vdecna za nejake rady 🙂

konja
autor
3. zář 2008

lenkabu: díky za radu. Já jsem po prvním porodu užívala antikoncepční injekce s kterýma jsem sice byla hodně spokojená, ale brala jsem je docela dlouho a prý je to pěkné svinstvo, tak bych teď ráda změnu. Ta cena 1800 na pět let je pěkná 😀

martinka79
3. zář 2008

Ahojky já mohu doporučit MIremu mám ji už podruhé a jsme s ní moc moc spokojená. je to tzv. bez hormonu takže nehrozí případné těl změny a je i protizánětlivé.Některé ženy u něj mnemenstruují a j patří mězi ty šťastné. cena je přijatelná asi 6000tis na 5let, ale může báýt v těle déle.

krista
18. zář 2008

liviky • 2d • 17. červen 2008 v 15:26
chci se Vás zeptat,máte někdo zkušenosti s tělískem?
Já teď byla na kontrole po šestinedělí a samozřejmě se mě dr. zeptal jestli chci antikoncepci!
Jelikož mám 2 děti tablety mi moc nedoporučoval,neboť ty se mmusí brát každý den a ve stejnou hodinu,což bych mohla lehce zapomenout,pak prý injekce,ale po těch se prý hodně přibírá,takže zbylo na řadě jen tělísko....je jich více druhů,měděné,stříbrné,zlaté a nějaké víceúčelové...
Dr. mi nasadil brouka do hlavy a já teď nevím co si vybrat...??? 🙂 ☹ 🙂

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 v 15:36
Livi,je tu už téma Mirena,já ji mám a jsem spokojená,není u toho menstruace-teda aspon u většiny žen,ze začátku to zlobí,ale pak pohoda 😉 stojí 5800kč na 5let

liviky • 2d • 17. červen 2008 v 15:43
jé,tak to já nevěděla!
a jak to ze začátku zlobí?

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 v 15:48
já jsem krvácela,pak to přešlo ve špinění,cirka 4-5 měsíců a ted už bez MS,supééér.I manža nadšený,že na mě může hupsnout kdy chce 😀

liviky • 2d • 17. červen 2008 v 15:50
aha 😀
a ty zlaté a stříbrné jsou horší?i ty jsou na 5 let,ale tolik nestojí! 😒

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 v 15:51
to nevím,ty Mireny jsou dvě,jedna tady ta drahá bez Ms a druhá levná,ale s MS.kámoška měla tu levnou,mě se divila,proč si dávám drahou.Měla ji rok a už ji davala pryč a dala si tu drahou,měla svoji MS a do toho neustále špinila,takže rok v krvi 😝

liviky • 2d • 17. červen 2008 v 15:59
mě dr. vysvětlil akurát.že to měděný neí ochrana proti infekcím a to stříbrný a zlatý už jo a potom to nejdražší prý i upravuje hormony v těle a tak..

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 ve 20:58
Livi,měd bych do sebe asi nedávala 😒

liviky • 2d • 17. červen 2008 ve 21:05
no to já nechci,právě zvažuju nad tím stříbrným nebo zlatým

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 ve 21:06
a název ti neříkal??

liviky • 2d • 17. červen 2008 ve 21:11
to kdybych věděla!on toho na mě vyvalil tolik,že mi z toho šla hlava kolem 😒

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 ve 21:13
a cena??pokud to není tajné 😅

liviky • 2d • 17. červen 2008 ve 21:14
stříbrné - 1600,-
zlaté - 2000,- a to z tou úpravou horm. -5000,-

a vše to je na 5 let

danullinnka • 2d • 17. červen 2008 ve 21:18
manža se taky málem vyvrátil,jak jsem řekla cenu 5800kč,ale ted je spokojený 😀 😵
Tak se porad víc s dr.co by ti sedělo nejvíc 😉 každé sedí něco jiného,víš jak to chodí 😉

liviky • 2d • 17. červen 2008 ve 21:25
no on mi poradil podle jeho právě tady ty tři varianty jako nejlepší,ale když já furt nevím,něco mít v sobě!!a co když se to posune někam?a nebo co když mě z toho bude bolet celý spodek?nebo c oto třeba může udělat?já jsem tady v tom vážně mimo,já měla vždy jen tablety!"

danullinnka • 2d • 18. červen 2008 v 06:50
Ahojky Livi,já měla taky jen tablety,pro tělísko jsem se rozhodla sama.Mžeš si to sama kontrolovat ve sprše prsem,jestli tam je,ale většinou by nemělo kam utéct 😉

liviky • 2d • 18. červen 2008 v 07:11
aha,tak já právě vůbec neměla představu jak je to daleko atd...víš 😅

danullinnka • 2d • 18. červen 2008 v 08:08
Co mám já tu Mirenu,tak z ní trčí takové dva vlásky-něco jako rybářský vlasec-a když je ucítím prstem,vím,že je tam 😉 jinak mi dr.říkala,že nemám moc používat tampony,že se ty vlásky můžou namotat a při vytahování,to můžeš vytáhnout.Ale já to přežila začátek s vložkou,pak se slipkou a ted klíídeček 😅 😵

liviky • 2d • 18. červen 2008 v 08:14
ah,já jsem fakt jak Alenka v říši divů,dík za vysvětlení,ty jsi už skoro takový můj osobní rádce 😀

danullinnka • 2d • 18. červen 2008 v 08:24
😀 tak to díky 😵
Takto to je u mého tělíska,nevím,jak na tom jsou jiné druhy 😉 jen vím,že u typu Dana můžeš v půlce cyklu otěhotnět,ale to se už myslím ani moc nedává 😉

liviky • 2d • 18. červen 2008 v 08:57
no, myslím že už ne,ale mamka mi říkala,že to asi bude podobný 🙂

danullinnka • 2d • 19. červen 2008 v 07:59
Ahojky Livi,tělíska jsou asi stejného tvaru,jen každé na jiném principu.

lenkabu • 1d • 19. červen 2008 v 08:06
Já mám to levné...dr říkala "inertní tělísko" za 1800...zavedení nebolelo, 2 dny jsem špinila a od té doby nic,nebolí to a ve spre si kontroluju ty 2 vlákna,navíc budu chodit každé 3 měsíce na kotrolu jestli se to neposunulo.Já to můžu doporučit.

liviky • 2d • 19. červen 2008 v 08:18
lenkabu - dík,já furt totiž nevím jestli do sebe něco strkat 😒

maja26 • 1d • 19. červen 2008 v 08:35
já nemůžu mít prášky a ni náplasti nedělá mi to dobrotu 😒 ,mám to levné tělísko že kdyby nebylo dobré ani to tak dáme dražší,ale musím říct že jsem spokojená od doby co ho mám cca dva roky nemám žádné větší problémy jako dřív 😀 a platila jsem 1000,-
Navíc pro mě idealní nemusím hlídat kdy si vzít prášek nebo nalepit náplast 😉

maja26 • 1d • 19. červen 2008 v 08:36
a necítím že by tam něco bylo takže mě nic neobtěžuje 😀

liviky • 2d • 19. červen 2008 v 08:41
no to jsem potřebovala slyšet 😀
majo26 - já právě na prášky nemám moc času,ale bala jsem se že to bude zavázet,normálně nebo i přitom 😀

maja26 • 1d • 19. červen 2008 v 08:53
😀 já jsem se ptala doktora ze srandy jestli to nebude zavázet manžovi a on říkal že jestli má tak velký a dlouhý penis tak ať sním jde do televize 😀 😀 😀 takže ne zavázet to nebude tobě ani manžovi,navíc se dá zkrátit taková ta šňůrka za kterou ti to pak ten doktor vytahuje kdby náhodou byla moc dlouhá a vadila tam.A k doktorovi pak chodíš normálně na kontroly tak jako obvykle.

danullinnka • 2d • 19. červen 2008 v 09:14
Livi,souhlasím s Majou,nic nezavazí 😉

magika • 2d • 19. červen 2008 v 09:22
maja26 😀 😀 😀 😀
Jinak já mám taky Mirenu za těch 5700 a mám ji asi 14 dní a slabě špinim,tak jsem zvědavá,kdy přestanu 😝 ...jinak jí jsem zkoušela nahmatat ta vlákna a nic jsem nenašla 😕 ,ale třeba blbě hmatám,ještě to dneska večer zkusim 😨
Mám ale kámošku,co si dávala tu levnější a po 10 měs.ji musela vyndat,pže měla migrény a pocit,že "tam" něco má 😝 a taky moje kolegyně přes Mirenu otěhotněla 😔 ,ale to je individuální....mně to snad bude vyhovovat

danullinnka • 2d • 19. červen 2008 ve 14:55
Magi,sedni ve vaně ve sprše a zkus nahmatat,musí tam být 😀 😉 nebo ti je zkrátili trošku víc 😉 ale i tak je najdeš 😅

maja26 • 1d • 19. červen 2008 v 15:09
magika taky jsem slyšlela,že se může přes tělísko otěhotnět 😲 doufám že ne já!!!Já jsem žádné vlákna nenahmatala,to najde asi jen doktor ne?To bys musela mít ruku jako had 😉 no to je sice blbost protořže had nemá ruku,ale nic no 😀
Já na tu drahou zrovna neměla a zatím ta levná je dobrá,ale vím že někomu dělá zle.Já jsem konečně ráda že mám něco co mi nic nedělá 😅

maja26 • 1d • 19. červen 2008 v 15:10
danullinnka tys je nahmatala?Žebysme večer všechny seděly ve sprše a hmataly 😀 😀 😀 ?
Nechám to na manžovi jestli bude chtít 😎

liviky • 2d • 19. červen 2008 v 15:14
holky neděste mě,já ale už nechci otěhotnět,doufám že to byl jen ojedinělý případ 😖

nursik • 1d • 19. červen 2008 v 15:32
Nitroděložní tělísko DANA,Mirena,SILVERLILA A GOLDLILA
To by měly být dostupná tělíska.

Já o něm taky přemýšlím, ale až po druhém dítěti a celkem mám strach, protože třetí už fakt nechci 😀

liviky • 2d • 19. červen 2008 v 15:34
no právě no právě,já už do třetího jít nechci,ale neříkám nikdy 😀
teď mi ty moje dvě čertice stačí!!! 🙂

danullinnka • 2d • 19. červen 2008 ve 22:19
maji,jo nahmatala a ruku ani prsty jak had nemám 😀 😀 prostě v podřepu dáš prst dál a najdeš 😉 😀 manža to cítí jen sem tam,při určité poloze,prý mu to nevadí,jen že je to trošku divné 😝 jsem mu říkala,že to nechám zkrátit,ale prý ne,že to cítí jen sem tam 😅

nursik • 1d • 20. červen 2008 ve 00:25
Danu, myslíš při pohybech sem a tam? 😝

liviky • 2d • 20. červen 2008 v 06:13
takže ho to šimrá? 😀

danullinnka • 2d • 20. červen 2008 v 08:05
Nursik,no sem a tam 😀 a tam a sem 😀

Livi,to nevím,jestli šimrá,se ho zeptám a dám vědět,jo?? 😀

maja26 • 1d • 20. červen 2008 v 10:35
třeba mu to je příjemné 😀 tak to nechce zkracovat 😀 😀 😀 ,možná škoda že to můj Martin necýtí 😀 😀 😀

pelmisek • 1d • 20. červen 2008 v 11:19
ahojtě holky. tak já mám to úplně nejlevnější tzn. něco jako Danu - nesnášela jsem po porodu jakékoli hormony v prášcích (děsně to se mnou mávalo psychicky - nevím proč, protože před mimi jsem je brala cca 10 let a pohoda), takže jsme s dr. dohodly, že dáme to tělísko bez hormonů a zatím jsem spokojená. Mám ho cca 3 měsíce a ze začátku jsem asi táden špinila, ale teď už pohoda a menses taky v normálu. Kdybych náhodou otěhotněla tak se ozvu 😉 Jo a platila jsem 500 Kč.

liviky • 2d • 21. červen 2008 ve 13:24
no ženy,já furt nevím,a v úterý musím dát dr.vědět jak jsem se rozhodla,takže to nezavází,necítíte to a problémy žádný jo? 😉

lu777 • 1d • 21. červen 2008 v 15:01
no taky jsem nad tělískem uvažovala.. ale mám strach z toho špinění a tak (mám sklon k anemii a i středně silná ms mě někdy pěkně rozhodí).. no a abych se pořád bála, že se mi to hne, nevím..
mimoto to prý nezabrání splynutí spermie a vajíčka, ale pak se ten zárodek nemůže usadit.. to se mi moc teda nelíbí..
nevím no, třeba by mi to sedlo.. ale po porodu mám bezbolestnou ms (teda zatím, doufám, že to vydrží!) a je mi po téhle stránce dobře, tak by to nerada pohnojila 😝 😅

teď chci vyzkoušet ženský kondom 😅 a nebo přemýšlím o nějaké nízkodávkové HA

ale ideální kontracepce asi neexistuje, všecko to buď obtěžuje nebo má vedlejší účinky nebo je to drahý jak šlak 😅

nobody • 21. červen 2008 v 17:00
liviky, a ono to něco dělá, když "sem a tam"? 😀

tak kvůli tomu ber měděný, nic jinýho 😀 😉

andira • 2d • 21. červen 2008 v 18:03
holky, mám Mirenu, cca půl roku a hodně uvažuju o tom, že jí dám pryč, nejsem vůbec spokojená ☹ Já bych to rozhodně nedoporučila. Ale znám holku, která je z ní nadšená.

danullinnka • 2d • 22. červen 2008 v 07:38
Ahoj Andiri,ty máš tu levnou nebo tu drahou??já jsem z té drahé teda spokojená.Píšou,že ten půl rok je na ustálení a aby si tělo zvyklo a pak máš klid. 😉 Jak jsem už psala,kamarádka měla tu levnou,po roku ji dala pryč a šla do drahé.

Livi,opravdu to nikde nezavazí,kdybych nevěděla,že mi ji dávali,tak ani nevím,že v sobě něco mám 😵 vůbec neboj,je to v pohodě.Klidně jdi do toho 😉 držím ti palečky 😵

Nobody,měd nebrat 😉 a při ,,sem a tam,, to nedělá u ženské nic,jen ten můj cítí konce vlákýnek,ale jen při určité poloze,jinak v pohodě 😀

liviky • 2d • 22. červen 2008 v 08:16
jj,danulli,dík,ale dám si asi jen tu zlatou nebo stříbrnou! 😒

danullinnka • 2d • 23. červen 2008 v 07:35
Livi,jasně,je to na tobě 😉 Tak když už,tak jdi do zlata 😀 😵

liviky • 2d • 23. červen 2008 v 07:45
čau dano,no a jsem zase na vážkách,byla jsem na pokecu jinde a tam mě všeechny baby odradily ☹

danullinnka • 2d • 23. červen 2008 v 07:51
A jéje 😖 s čím tě vystrašily??je to už na tobě,zkus a když budou problémy,tak si to necháš vytáhnout,ale myslím,že to bude v poho 😵

liviky • 2d • 23. červen 2008 v 08:09
mě by pak bylo líto těch peněz víš...no čím postrašily?,že dost dlouho špinily,že děloha po porodu neníí tak dobře ještě ztáhnutá,tak se to může posunout atd.atd...

maja26 • 1d • 23. červen 2008 v 08:44
liviky každá žena je jiná to musíš zkusit,někomu prášky nic nedělají a mě rozhodí celou jak psychicky tak fizicky a tělísko mi nedělá nic jen mám trochu silnější menstruaci a mám ji celých sedm dní(předtím tak 4-5dní).Tak vyzkoušej vyndat to můžeš vždycky,asi nejde až tak řídit se podle druhých protože každému pasuje něco jiného! 😉

liviky • 2d • 23. červen 2008 v 08:50
jj,dík holky tak se zase začínám uklidňovat 😀

andira001 • 23. červen 2008 v 09:23
Danulinko - mám MIrenu, tzn. to nejdražší a je to naprosto na 2 věci a ještě se mi z toho udělala cysta, kromě toho, že už prakticky půl roku krvácím a tělísko mi vadí i kvůli moč. cestám. Myslím, že fakt půjde 😀 Jo a řekla bych, že mi to zhoršilo i pleť, prostě nedoporučuju, podle mne je to shi.....

danullinnka • 2d • 23. červen 2008 v 09:51
Livi,fakt se ničeho neboj,já jsem si tělísko dala 3měsíce po porodu. 😉

Andi,je fakt,že každá jsme jiná a každé sedí něco jiného.Mě ji dr.doporučila i kvůli tomu,že mi na UTZ po 6nedělí objevila myomy 😢 😠 takže ty potvory nesmí mít krev,jinak by rostly,ted jsem už bez MS a jsem fakt spokojená.A plet mi zůstala stejná,ani v pubertě jsem neměla problémy 😉 tak snad to nějak dobře vyřešíš,držím palečky 😵

mikula • 1d • 23. červen 2008 v 10:26
Já mám Mirenu 3 měsíce krvácela jsem jen cca 14 dní 😕
Doufám,že je to známka toho,že mi tělísko sedlo a už to bude jen v pohodě.Musím říct,že jsem tím pádem spokojená.Příští týden jdu na ko k mudr.tak snad to bude o.k.

andira001 • 23. červen 2008 ve 22:59
Tak to vidím, že moje zkušenost s Mirenou je tady nejhorší ☹ Musím říct, že v mým případě to byly asi fakt vyhozený prachy 😒 Škoda, měla jsem radši koupit něco malé.... Teď se ještě bojím, jestli bude hodně bolet to vyndavání 😠 Jo a zapomněla jsem napsat,že kvůli tomu krvácení jsem musela sníst asi tunu různejch prášků, aby to přestalo, takže ten důvod, proč jsem si Mirenu dala, tzn. nejíst prášky, se fakt minul 😒 Tak vám všem kdo do toho půjdete držím palce, ať to snášíte líp než já 😉

liviky • 2d • 24. červen 2008 v 11:25
no včera jsem slyšela něco podobnýho jako od tebe andiro,takže jsem furt na vážkách ☹

invax • 1d • 25. červen 2008 v 08:37
Ahoj,tak já se taky nemůžu rozhodnout.Už jste tu psaly o tělísku,které si chci nechat zavést,ale asi nikdo tu s nímnemá zkušenost.To zlaté a stříbrné se jmenuje Silvelily a Goldlily.Co jsem něco málo našla v diskusích na netu,tak z toho zlatého moc holky nadšené nějsou-kvůli silné menses,ale popisují tu Silverlily zinc,které je prý dobré.Prosím o každou radu-máte některá toto tělísko?????Předem děkuji

petule.h • 2d • 25. červen 2008 v 08:51
Já te´d byla na gyndě v pondělí a jelikož za měsíc rodím své 2 dítě, hned jsem se ptala všeobecně co pak za anti..doporučil mi doktor to tělísko-mirena, pak jsou ještě ty injekce po 3 měsících(ty, ale někomu prý způsobují krvácení a špinění) to by se muselo vyzkoušet a pak je ještě podkožní implantát a práško samo, ale to až po kojení...no já nevím...zrovna jsem čekala na prohlídku a doktor to zaváděl tu mirenu jedné paní a dost u toho vzlykala bolestí, i když jen chviličku, ale přece..bylo j asi 45 let..to já bych určitě ztropila scénu 🙂

panterka • 2d • 25. červen 2008 v 09:03
petule, já mám jít na zavedení příští týden a mám taky strach, jak to bude probíhat ☹

danullinnka • 2d • 25. červen 2008 v 10:18
Holky,mě dr něco píchl,že se mi trošku zatočila hlava,on říkal,ted s evám zatočí hlava a hned to přišlo 😅 a druhý dr.mi mezitím zavedl Mirenu,nic jsem necítila,jen mi řekli a hotovo,pak jsem byla dvě hodky na pokoji,jestli nebudou nějaké komplikace,pak UTZ jestli sedí a pak domů.Kámošce to ale dělal dr.bez toho oblbováku a říkala,že se to dalo.

scher • 1d • 31. červenec 2008 v 17:53
Holky, máte někdo při Mireně menstruaci? Po kolika měsících vám vymizela úplně? Já ji mám už 8 měsíců a pořád špiním (pravidelně -takže to bude zřejmě MS), přestávám doufat v to, na co jsem se těšila nejvíce a to, že ji mít nebudu 😠 po půl roce jsem vyfasovala Kanavit proti krvácení a Ascorutin na cévy, tak se mi to alespoň srovnalo, ale nic víc). Může mít tělísko špatnou polohu?nebo je to normální? UTZ mi doktor nedělal ani před ani po zavádění.
Díky za rady 😉

danullinnka • 2d • 31. červenec 2008 ve 21:40
Scher,já v tom měla chaos 6měs,pak nic a asi po 2měsících ,,klidu,, jsem začala špinit,asi týden jsem špinila a ted zase čisto.
Jinak ten ascorutin a ještě něco jsem brala taky

evicka7
20. zář 2008

Ahoj, jsem tři měsíce po porodu, mám čtrnáct dní Mirenu, cena byla 6700,- ale dříve jsem brala Yadine a ten by vyšel na pět let lehce přes 16000, takže jsem cenu moc neřešila, zavádění bylo velice nepříjemné, ale pan doktor říkal, že je to kus od kusu 😉 že někoho to bolí, někoho jen tlačí, nejhorší to bylo dvě hodiny po zavedení, to jsem měla bolesti podobné porodním. UTZ mi doktor dělal po zavedení a na další mám jít cca za dva měsíce, před šesti dny jsem začala špinit, že by menstruace??? no fakt nevím, jsem na to zvědavá, jak to bude pokračovat, doufám, že dobře, k tabletkám se totiž vrátit nechci a injekce jsou prý ne úplně zdravé.

krista
22. zář 2008

verunnecka • 1d • 11. květen 2007 v 16:06
ahoj,chtela jsem se zeptat jestli nemate nektera zkusenosti s vnitrodeloznim teliskem,chtela bych si ho nechat zavest a v zadne diskuzi jsem to nenasla.je mi 19,uz jsem rodila a dalsi mimco zatim nechci.predem dekuji za informace

mitinka • 1d • 11. květen 2007 v 18:07
ahojcek ja som o tom pocula svoje ja by som si to nedala ale zalezi len na tebe napr,... kamoska to mala a zacala krvacat okrem toho ze jej menzes skoncil nakoniec zistili ze nieco tam nieje v poriadku a nieco jej tam steny maternice oskieralo a jej muza pritom bolel penis ked mali styk,a pocula som od druhej ze niekto to tiez mal a po troch razoch otehotnela takze podla mna nieje nic dnes spolahlive iba sami na seba ako my s muzom 😀 😀 ale zalezi to ozaj len na tebe co urobis 😉 ja mam teraz 19.maja 21 a ani som nikdy nic nebrala a ani nad tym neuvazujem skratka si davame riadneho bacha 😀 teda dufam 😒 no neviem 😀 😀 😀

magg • 1d • 11. květen 2007 v 19:15
no kamoska mala DANU a na preventivnej jej doktorka povedala, ze sa cuduje, ze neotehotnela, lebo DANA v nej plava ako rybicka

kitka123 • 1d • 11. květen 2007 ve 21:37
Verunnecka, ja jsem si nechala dat telisko hned po sestinedeli a nemam s nim zadny problem, ani o nem nevim.

Magg, to se docela divim, ze se neco takoveho muze stat, me napriklad na pravidelnych prohlidkach doktorka ultrazvukem kontroluje, zda telisko sedi spravne na svem miste.

alenahabibi • 2d • 12. květen 2007 ve 22:27
Verunecka ja si nechala zavest telisko, kdyz byly mladsi dceri 3 mesice. Doktor zkontroloval mesic po zavedeni jestli telisko sedi jak ma(ultrazvukem) a pozval me za 3 mesice na preventivku. Jinak pri styku, pokud je telisko zavedene dobre by ho partner citit nemel.

juh1 • 12. květen 2007 ve 23:38
kolko sa plati za zavedenie dany?dakujem za odp

musko • 1d, snž • 13. květen 2007 ve 21:31
Ahojte!
Ja mám tiež IUT zavedené a v podstate o nom neviem, len mám silnejšie menzes, ale inak pohoda, som spokojná. Neviem ako na Slovensku, ale v ČR neplatíš za zavedenie, ale za teliesko - to si kupuješ. Závisí, aké chceš - tie moderné čo vylučujú malé dávky hormónov rovno na materničnú sliznicu sú drahé - okolo 5000 KČ, ale klasika s meďou cca 1300 - 1500 KČ. Ono s tými drahými je to tak, ža ak Ti "nesadne" tak to je dosť peňazí. Ja mám klasiku.

kitka123 • 1d • 13. květen 2007 ve 22:50
ja mam zlate za 1800 Kc (samozrejme nehormonalni kvuli kojeni)

marcetka • 2d • 14. květen 2007 ve 00:20
čau! Já mám úžasnou MIRENU - nitroděložní tělísko hormonální.A taky kojím!
Je vhodné pro kojící.Uvolňuje hormon do dělohy ve velmi malém množství.Tím působí na měsíční vývoj děložní výstelky a ovlivňuje krvácení,které většinou po třech měsících úplně vymizí.Nemůžu si vynachválit!A je velice spolehlivá!

verunnecka • 1d • 14. květen 2007 ve 13:33
no já mám mít tlísko za 800kc a muzu se zeptat jestli boli zavadeni?

kitka123 • 1d • 14. květen 2007 ve 13:40
Ma se to zavadet nejlepe pri menstruaci, kdy je delozni krcek nejvic otevreny. Ja jsem tehdy MS jeste nemela, zavedeni bylo docela neprijemne, ale je to chvilicka.

froschka • 3d • 14. květen 2007 ve 13:44
ahojte...ja nad vnutromaternicovym telieskom vaham po porode...ale neviem ci je to nieco na co sa da 100pro spolahnut...chcela by som aj kojit cize implantat pod kozu na 2,3 roky asi nehrozi....mate niekto skusenosti s niecim podobnym?alebo viete poradit ucinnu a setrnu antikoncepciu?
dakujem

alenahabibi • 2d • 14. květen 2007 ve 13:58
Nevahej, ja mam mirenu a jsem absolutne spokojena.

verunnecka • 1d • 15. květen 2007 v 15:11
tak ja nevim...sem na vazkach...

konja
autor
23. zář 2008

Tak jsem dnes byla na kontrole po šestinedělí a ptala se doktorky na tělísko.No moc mě nepotěšila. Řekla, že není problém ho zavést,ale až potom co přestanu kojit a že jediné co můžu mít je Mirena. Teď jsem vyfasovala injekce, protože na prášky jsem zapomětlivá.No ale jsem z toho docela špatná.Libovala jsem si jak mě jde pěkně hubnout po porodu, že už mám dokonce méně než před těhu a teď to díky těm injekcím zaručeně nepůjde!Brala jsem je po prvním porodu skoro pět let a během těch pěti let jsem nezhubla ani deko i když jsem se snažila co to šlo. Prý to právě způsobují ty injekce. Tak jsem teď docela taková přešlá a mám na sebe vztek,že jsem se nechala takhle ukecat 😒 Možná jsem měla trvat na tom tělísku už teď, nevím proč mě ho nechtěla dát. Blbec jsem se nezeptala.... ☹

lenkabu
23. zář 2008

konja:proc jen mirrenu?A mne to zavadeli pri kojeni 😨

konja
autor
24. zář 2008

lenkabu: to já právě nevím.Zapoměla jsem se blbec zeptat ☹ No v prosinci mam jit na dalsi injekci a na preventivku tak to s ni jeste jednou zkusim probrat. Můžu se zeptat k jakému chodíš lékaři?

evicka7
25. zář 2008

konjo, mám Mirrenu a kojím, dokonce mi pan doktor řekl, že je lepší zavést při kojení, že je potom menší špinění a větší pravděpodobnost úplného vymizení menstruace

konja
autor
25. zář 2008

Evicka7:A jak dlouho po porodu ti ji zaváděl?

lenkabu
25. zář 2008

konja:chodim k Dr.Reslove 😉

konja
autor
25. zář 2008

lenkabu:A jak dlouho po porodu ti ho dr.zavedla? Musím si s ní o tom v prosinci důkladně promluvit 🙄

lenkabu
27. zář 2008

konja: asi 2 a pul mesice po porodu...to je divny ze ti ho nechce dat 😨

lucielb
3. říj 2008

ahojky takémám mirenu ihned po skončení 6nedělí, asi 4 týdny jsem lehce špinila, kojím v pohodě, jen muž občas cítí ty vlákna, ale prý se časem ohnou, dr. mi nedoporučil je stříhat, že pak prý můžou píchat partnera.

konja
autor
4. říj 2008

Tak jsem pěkně naštvaná.Dostala jsem tu injekci a včera jsem začala hodně krvácet 😠 Takže v pondělí budu muset naběhnout k doktorce a jsem zvědavá co na to řekne. Když jsem brala injekce před těhu tak jsem nikdy takové problémy neměla, max. jsem očas špinila 😒

lenkabu
4. říj 2008

konja:to je blby 😖 Jedna breznovka je ma taky a jednou asi spinila,ale tohle teda ne.

lucielb:mne rekla dr at partnerovi nerikam ze tam ty vlakna jsou,pry pak bude tvrdit ze je citi,ale jinak ne 😀 😀 😀

evicka7
4. říj 2008

2Konja: zaváděl mi to necelé tři měsíce po porodu, ale po dalším mimču půjdu hned po šestinedělí, dokud ten čípek nebude zavřeněj

konja
autor
6. říj 2008

Dnes jsem absolvovala návštěvu u dr. kvůli nepřestávajícímu krvácení po injekci.No tak je to pěkně na prd.Dostala jsem pěkně bolavou injekci na stažení dělohy po které mě prý bude dost bolet břicho 🙄 ,zítra odpoledne mám jít na kontrolu a jestli to nepřestane,tak mě bude muset nasadit nějaké prášky,které ale nejsou vhodné brát při kojení 🙄 tak doufám že to zabere,budu mít pokoj a konečně se dočkám toho tělíska ☹

evicka7
18. říj 2008

Držím palce. Já s tělískem stále špiním, v úterý jdu na kontrolu, tak snad to bude v poho, a nebudou mi ho muset vyndat, to by mě mrzelo.

evicka7
31. říj 2008

stále špiním, ale doktor řekl, že to někdy trvá i 2 nebo 3 měsíce

milasvom
19. lis 2008

Ahoj, včera mi dr. zavedla Mirenu s hormony. Úplně tady na vás koukám, kolik vás to stálo, protože po mě chtěla dr. jen 5200,- Včera mě dost bolelo břicho a šla jsem si lehnout, ale dneska už nic, snad jen točení hlavy, ale to nevím zda je od toho, ale asi jo. Taky kojím jsem 5 měsíců po porodu a neměla jsem ještě menstruaci a dr. říkala, že je možné, že budu jen 1-3dny špinit a pak už nic. Zatím mám jen velmi slabé krvácení, ale opravdu jen velmi slabé.
Kdybych si tady tu diskuzi přečetla před zavedením, tak bych asi do toho nešla, ale teď už s tím nic nenadělám 😀 .
No jsem zvědavá jak to bude působit na mě.
Jo a ještě to zavedení. Bylo to nepříjemné, ale čekala jsem to daleko horší.

Evičko a co ty? Pořád ještě špiníš? A měla jsi před tím menstruaci?

mamina
19. lis 2008

Vím o několika dětech,které se narodily(zdravé) přez tělísko.Včetně mé sestřenice. 😉

lenkabu
19. lis 2008

mamina:tak bylo blbě zavedené,jinak to není možné

evicka7
21. lis 2008

Menstruaci jsem před tím neměla, teď už špiním jen nárazově tak jednou za čtyři nebo pět dní, tak už se to snad srovná, to tak odpovídá těm dvěma třem měsícům, co říkal doktor i jedna sestřička z gyndy, tak snad to bude dobrý, když jsem byla na kontrole, tak se doktor rozplýval, jak to je pěkně usazený, tak snad dobrý,cena 5200 je super, příště chci taky, asi je to tím, kolik si na tom vezme ten doktor a ten můj je dost na prachy

mamina
22. lis 2008

Nemuselo být striktně špatně zavedené.Moje tělo ho například samovolně vylučovalo.Doktor mi řek,že ho musí vyndat,že stejně už neplní svou funkci(měla jsem ho asi rok a půl).No,a za 14 dní jsem čekala Staníčka. 😀
A myslím,že ani tak moc nezáleží na tom,proč selhalo,jako spíš na tom,ŽE SELHALO,ne? 😉

lenkabu
23. lis 2008

Mně dr varorovala že může k vylučování dojít,ale spíš v prvních měsících....ale poradila že když si nahmatám vlákno na stejném místě,je to kontrola že se nehnulo 🙂 Když to jde takhle kontrolovat,tak mu věřím 100%.Hlavně mi to přijde lepší než polykat HA a spolehlivější než kondom 😉

pipisek
23. lis 2008

už jsem tady někde přispívala před časem ..... mám Mirenu od 2/08 a pořád menstruuji 😖 Beru Ascorutin a teď poslední měsíc mi dr. dal nějaký léky na srážlivost krve a je to o dost lepší. Tak doufám, že taky přestanu úplně krvácet, ale je to moc pohodlný, nemusím myslet na to, že je čas něco zobnout.....

evicka7
28. pro 2008

tak jsem vám jen chtěla napsat, že po zavedení Mireny v září jsem po třech měsících bez špinění (už 3 týdny) takže to asi fakt funguje