Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

lecitelka
10. bře 2013

Tak to teda nejsou moc dobre vyhlidky :( Vis, jak to bude s vracenim penez ? Ja si taky rikala, ze pokud to krvaceni bude v kuse mesic, tak pujde ven... Tak sjme jen zvedava, jak budou vypadat dalsi cykly. Jestli to bude porad takto, tak to moc dobre nevidim. Sla jsem do toho kvuli silnemu krvaceni. Mam poruchu krvetvorby, tak krevni ztraty pro me nejsou moc dobre... Takze zatim nic moc vzhledem k tomu krvaceni. Kolega je gynekolog: pry takove prolongovane krvaceni neni uplne bezne, ale muze byt. Srovnava se to pry az pul roku. Pak je nutne patrat po pricine krvaceni. Polyp apod... Ale krvacej pul roku v kuse. To je silene!

dracula
11. bře 2013

@lecitelka S penězmi zpět nepočítám.

Já měla polyp v děloze, který mi právě 7. 2. operativně lékař odstranil a zároveň kvůli tvorbě dalšího polypu mi dal mirenu. Takže snad za měsíc bych tam polyp nový neměla mít. Polyp mi nedělal problémy. Menstruovala jsem 4-5 dní normálně. Ale lékař chtěl dát polyp ven z preventivních důvodů. Může se z něho stát rakovina. Polyp jsem měla už také v květnu 2012. Proto mi lékař navrhl mirenu, když se to opakuje. Mirena ale očividně mi nesedí. Kdybych aspoň špinila a viděla, že to jde k lepšímu, ale opravdu středně silně krvácím bez zlepšení i po ascorutinu a norethisteronu.

lecitelka
12. bře 2013

Norethisteron se bere obvykle v davce 1-0-1. Myslim, ze jedna denne je malo. Po vysazeni se objevuje krvaceni. Je to v podstate princip oddaleni menstruace. Tu vycerpanost ti verim. Me stacilo onech 14 dni. Byla jsem taky dost ko. Beru zelezo. Ja si ji nechala zavest kvuli kratkemu cyklu. Obvykle po 22-23 dnech. Prvni tri dny dost silne krvaceni :( to je v postate krvaceni kazdy 19.den :( mluvila jsem s jednim mym kolegou-gynekologem. Prolongovane krvaceni neni zas ak caste. Ale muze se objevit. Na nejake soudy je cas az po pul roce od inzerce... Ale krvacej pul roku. To je silene. Nekdy pry pomuze ono preleceni antibiotiky. Muze tam byt subklinicky zanet. Tak jsem zvedava. Jak to s tebou dopadne.

dracula
12. bře 2013

@lecitelka To já jsem taky sama na sebe zvědavá, jestli se to zlepší. Ale budu čekat tak 3 měsíce max. Psychicky se snažím si to nepřipouštět. Půl roku ale nedám. Už jen ta únava je děs. Ozvu se, jakmile se něco u mě změní. 🙂 Od pátku beru norethisteron ráno a večer. Do toho 6 ascorutinů denně. Zatím beze změn.

lecitelka
12. bře 2013

Ascorutin bych za "lecbu" nepovazovala. To uz spis ten Cyclo 3 Fort. Je to v podstate neco jako Detralex... Pocitej s tim. Ze se po vysazeni Norethisteronu dostavi zase krvaceni. Mirena navozuje urcitou krehkost sliznice. Norethisteron ji na srovna. Je mozne, ze pak odmestruujes " normalne" a muze byt klid... Ale na tuty to bohuzel nefunguje :(

dracula
12. bře 2013

@lecitelka Mně lékař tvrdil na můj dotaz, zda po dobrání norethisteronu budu krvácet, že mi sníží dávky postupně a tím pádem pak nebudu krvácet.

lecitelka
12. bře 2013

No nevim. Po dobrani se objevuje krvaceni ze spadu.... Dochazi k odlouceni skiznice delozni. Ta jeste nejakou dobu bude stejne nerustat. Za mesic pry ta mirena jeste nemohla zacit pusobit. Tak jak ma... To je pry moc brzy.

dracula
13. bře 2013

@lecitelka Včera jsem už odpoledne začala jen špinit. Tak jsem si říkala, že už to bude lepší. Pak navečer zase přišly bolesti v oblasti třísla vlevo a konec. Zase jsem začala masivně krvácet. Už jsem z toho hotová.

Gynekolog je na horách, tak mu budu volat v pondělí. Aspoň ho asi poprosím, zda se nevyprdnout na ten norethisteron. Budu ho v té době mít už 20 dní bez účinku. Myslím si, že je zbytečné takto do sebe drát hormony.

lecitelka
13. bře 2013

No to zrejme ano. Ucink se evidentne nedostavuje. V pripade nejakych extremnich bolesti je navsteva gynekologicke ambulance na miste. Myslim ve spitalu. Gynekolog by mel mit urcite taky domluveny zastup. Urcite bych nevahala se zelezem. Vzhledem k tomu prolongovanemu krvaceni....

gabien
15. bře 2013

v letáku o mireně co vám dr.dal jsou odpovědi na všechny tyhle otázky 😉 já ji mám druhý den stála mi 5200
a silně doufám že bude vše ok . zatím jemě špiním a ten první den mi bolela břicho jakobi jsem to měla dostat ...
Někdo tam psal o hodně silném krvácení tak v letáku je že mužete být těhotná

lecitelka
16. bře 2013

Ano. V pribalove informaci jsou vypsany uplne vsechny varianty. To musi. Jinak by se farmaceuticke firmy nedoplatily... Myslim, ze tento chat je o zkusenostech nikoliv o tom, co je napsano v pribalovem letaku. Myslim, poznamka o tehotenstvi je dost mimo... Vzhledem ke neustalemu krvaceni po inzerci 😉
Snad budete mit s Mirenou jen dobre zkusenosti. Spineni po inzerci jsme mela taky. Trvalo 14 dni a po 5 ti dennim klidu se dostavilo krvaceni, ktere trvalo 15 dni..!
Tak snad budete za 14 stale tak spokojena...

babara
16. bře 2013

@dracula opravdu sis ji nrchala vyndat? Slysela jsem, ze se v takovem pripade da reklamovat a vratej ti snad penizr.
Ja mam mirenu zavedenou uz 2mesice a zacla jse spinit/krvacet az p o tydnu vyjma slaboulonke reakce v den zavedeni. A trva to doted. Ani jsem si neuvedomila ze je to uz tak dlouho (srumec se 3detmi). V pondeli volam gyndari a uvidim, vyndavat se mi to nechce.

dracula
17. bře 2013

@babara Tak u mě to je tak, že jezdím ke gynekologovi 80 km. Spíše konzultuji přes telefon. Na kontrole osobně jsem byla jen jednou. Poloha mireny byla ok. Teď měl gynekolog dovolenou a já taky. Tak jsem si odpočinula, měla menší šrumec. Beru poctivě 2 norethisterony denně a ascorutiny. Včera ( 37. den od zavedení) jsem poprvé navečer přestala krvácet a ani nešpiním. Tak to beru jako první vlaštovku. Vím, že možná začnu znovu, ale už za toto jsem ráda. Zítra volám gynekologovi a domluvím se s ním na snížení norethisteronu (mám žaludeční problémy). A uvidíme, jak to bude dál. Bolest vlevo v tříslu je chronická. Cítím tam něco pořád, ale k večeru to sílí. Je to ale lepší než dříve. Takže ještě asi mireně dám šanci. Zítra po telefonátu budu moudřejší.

dracula
17. bře 2013

Ještě jsem se chtěla zeptat holek tady, které braly při mireně norethisteron, jestli po dobrání norethisteronu opět začaly krvácet, nebo se krvácení zastavilo. Normálně se po dobrání norethisteronu do pár dnů krvácení dostaví, ale při mireně nevím.

lecitelka
17. bře 2013

K dracule: Krvaceni po vysazeni norethisteronu je individualni. Mirena navozuje urcitou gestagenni atrofii sliznice. Ta je krehka a krvaci. Norethisteron ji " zpevni" na dobu uzivani. Po vysazeni dojde k odlouceni sliznice. Je tu sance. Ze se pak dostavi klasicka menstruace a bude po jejim skonceni klid. Nicmene neda se to rict pausalne. Kazde telo reaguje ruzne. Bolest muze souviset s ovulaci. Nekdy dochazi ke zpozdeni prasknuti folikulu. Jeho napinani zpusobuje bolest. Ale nemelo by to trvat tak dlouho. Chtelo by to sono.

lecitelka
17. bře 2013

@babara Spineni muze trvat klidne pul roku. Bohuzel. Je to presne z toho duvodu, ktery jsem psala dracule- gestagenni atrofie sliznice. Proste je krehka a krvaci. Muzete zkusit Ascorutin 3x2 tbl denne nebo si nechat napsat Cyclo 3 Fort, ten je pouze na predpis. Uziva se pak obvykle v davkovani 1-0-1. Na moznost spineni vas jiste dr upozornil. Myslim, ze je to furt lespi varianta nez neustale krvaceni 😉

dracula
17. bře 2013

@lecitelka Tak jsem se radovala předčasně a zakřikla to. Stačilo jít na velkou a masivní krvácení je zpět a bolesti teda pekelné. Už se těším na zítra, že zavolám a snad pozítří zajedu ke gynekologovi.

lecitelka
17. bře 2013

Tak to neni moc dobre. Zapojeni brisniho lisu by nemelo mit za nasledek neco takoveho... Ke gynekologovi urcite.

lecitelka
20. bře 2013

@dracula tak jak to dopadlo ?

dracula
20. bře 2013

@lecitelka Nijak. Lékař mi do telefonu řekl, že ať norethisteron neberu. Divil se, že mám pálení žáhy po 10 letech (naposledy v těhotenství a já si myslím, že to mohlo být těmi vyššími dávkami hormonů). Řekl, že jestli to chci dát ven, že stačí přijet. Jinak ale neví, co se mnou, a mé bolesti jsou mu záhadou. Prý by na ultrazvuku stejně nic neviděl jako minule. Takže jsem za ním zase nejela a zase mi díky vysazení norethisteronu krvácení zesílilo. Bolesti mám navečer denně. Beru na to paralen. Pálení žáhy a vracení šťáv po jídle ustaly. Toť vše. Až už to nebudu moct vydržet, tak mirenu vzdám...

lecitelka
21. bře 2013

No to nejsou vubec dobre zpravy... Ptala jsi se na to vraceni penez ? Vypada to. Ze ti to zrejme fakt nesedne :(

dracula
21. bře 2013

@lecitelka Neptala jsem se na vrácení peněz. To je to poslední, co teď řeším. Spíš si říkám, že není normální, že nemám vůbec ani třeba 24 hodin bez krvácení. Zda je to normální. Už krvácím 42 dnů v kuse. Třeba kdybych měla mezitím nějaký den klid, ale tohle není samo sebou. A to třeba dnes krvácím tak, že tampóny měním co hodinu a půl. Takže to je silné. A to jsem sem nepsala, ale za týden chceme jet do termálů. Máme objednaný pobyt. Ještě jsem ho mohla zrušit před 14 dny bez stornopoplatku, ale gynekolog mi říkal, ať to neruším, že to bude ok. Takže nyní už nás to bude stát 50 Euro ve stornopoplatcích nebo pojedu, ale neužiju si to. Už nevěřím, že se za týden něco změní.

dracula
21. bře 2013

@babara A jak jste na tom Vy? Co Vám gynekolog poradil?

lecitelka
22. bře 2013

Cetla jsem na netu vice diskuzi. Nektere z uzivatelek krvacely i pul roku v kuse :( nic jim po zdravotni strance nebylo. Ale krvacet celych sest mesicu... Stacilo mi 14-ti denni spineni a nasledne krvaceni 15 dni... Dle popisu je to krvaceni silne. Musite mit prece ve meste gynekologickou ambulanci. Co skocit tam ? Mirena se klidne mohla pohnout... Ztraty mohou byt dost velke. Je mozne, ze uz ted jsou znamky anemie v krevnim obraze :( pristup gynekologa mi docela zarazi.

martinka79
23. bře 2013

zdravím já mám Mirenu už podruhéa za měsíc mě čeká třetí řada, nechám si ji vyjmout a náslddně zavést.... záleží hodně na umístění a jak si sedne a samo jak ji přijme tělo. moje tělo ji snáší velmi dobře, zaváděli mi ji dva různí lékaři a pokaždé to bylo Ok. Při vyjmutí jsem sice cítila jako by mi ji vytahoval až k hrudního koše, ale to přešlo během chvilky.... .-)
kamrádka ji měla zavedenou popravé u stejného lékaře a špinila často.... byla několikrát na upravení a nakoenc si to tělo krásně srovnalo sice to trvalo asi 7měs. ale druhé zavedení bylo už naprosto OK.
všem co ji mají přeji jen pohodu.... a žádné potíže a ti co potíže mají tak brzké srovnání a vyřešení potíží....

lecitelka
26. bře 2013

@dracula Jak jste na tom ? Stale tak krvacite? Uzijete si ten pobyt aspon trochu ?

jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team

luca1601
18. zář 2013

Pokud je tahle diskuze ještě aktuální, tak bych se ráda zeptala, mám Mirenu zatím 3 týdny .. zatím bez nějakých komplikacích .. ani jsem ty vlákna necítila, ale dneska takové podivné tlačení a něco jsem si nahmatala, ale nevím vůbec jestli jsou to ty vlákna nebo co to je .. je možné, abych vlákna nejdřív necítila a teď jo? A přijde mi, že to je hodně dole, mám strach třeba z vypadnutí nebo nevím .. máte někdo zkušenosti?

mrsblack
3. říj 2013

@luca1601 mám Mirenu od pondělí a mám pocit, že mi trochu spadla dolů - a nevím, jestli je to běžné nebo ne. Po zavedení mi ty vlákna koukali ven asi 2mm, jenom štětinky, a teď je to tak cenťák. Tak nevím, jestli je to OK nebo ne - aby ještě plnila svoji funkci. Řešilas to od té doby, cos tu psala ten dotaz?

luca1601
3. říj 2013

řešila, byla jsem na gyndě a dr. mi udělal ultrazvuk a zjistil, že je vše o.k., že se ty vlákna prostě hýbou .. takže chvíli je cítím a někdy ne