Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

hlavinka
1. bře 2015

zas na druhou stranu - kamoska pres mirenu otehotnela a donosila dite. Mirena sla ven s porodem. Penize ji vratili.

blondynka400
1. bře 2015

@hlavinka ono zaplatí i potrat v případě, že otěhotníš. I když v podstatě všechny otěhotnění přes tělísko jsou dané tím, že je špatně zavedené 😒

hlavinka
2. bře 2015

@blondynka400 to je blby. To jsem si nemyslela, protoze doktorka kazdou navstevu na utz kontroluje umisteni.
no jo 😔

hlavinka
19. bře 2015

Holky, jeste bych se rada zeptala na tu Mirenu - hned po vyndani bylo krvaceni silne? Muze se dat tampon? Dekuju

jarka.09
20. bře 2015

Zdravím, po dlouhém váhání jsem si Mirenu nechala zavést asi před 10-ti dny. Měla jsem samozřejmě velké obavy, ale pokud vše půjde takto, tak za mě velká spokojenost. Zavedení nebylo nějak zvlášť bolestivé, asi jako při menstruaci. Ten den jsem žádné léky na tišení bolesti nepotřebovala, normálně jsem fungovala. Slabé špinění přestalo asi po čtyřech dnech. Tak snad už to takhle vydrží a nebudou žádné další problémy.

syvunka
20. bře 2015

@jarka.09 tak to fakt závidím!!!!!ná po zavedení krvácím už asi 7.týden ☹

cert04
27. dub 2015

Ahojky, mirénu mám už po třetí a výborná věc. Jednak odpadne menstruace a pak, další těhotenství přišlo jen chvíli po tom, co jsme ji na čas vysadila, problémy jsem neměla žádné. Je pravda že mne to pokaždé stálo, tuším, 6000 Kč, ale na druhou stranu několik let absolutního pohodlí mi za to pokaždé stojí.

monia85
27. dub 2015

@syvunka : U mě to bylo podobné, krvácení, špinění, pár dní klid a zase špinění...Asi tři měsíce to trvalo, naštvaná jsem byla, ale teď už je to ok a dvakrát po sobě jsem v době menstruace akorát cítila podbříšek, pobolívala mě hlava, jednou jsem použila intimnku a to bylo vše, takže předpokládám, že i ta menstuace už mizí, huráááá. Mám tělísko půl roku, zavádělo se po šestinedělí.

syvunka
27. dub 2015

@monia85 já bohužel jen nespinila,ale opravdu kráčela jako?cca 3.den MS. Takže peklo.No a teprve teď asi 14 dní dobrý.Tak kéž už by to tak zůstalo!!!!!

milumoni
5. kvě 2015

Ahoj, přidávám svou zkušenost s Mirenou. V 19ti letech jsem zjistila, že mám endometriózu. Po letech snažení přišly děti a po druhém se endoška vrátila. Dr mi navrhl jako řešení Mirenu. Tak jsem do toho šla. Prvních pár měsíců nepravidelné slabé špinění, pak nic. Loni v září uplynulo 5 let, tak jsme se dohodly, že mi ho po Novém roce vymění. Tělísko chrání i přesto že neobsahuje hormon. Ms nepřišla a na vytažení jsem se dostala až v únoru. Pár dní poté jsem to dostala mi zavedl novou. Nešpiním, nic. Jen mě bolí a rostou prsa, což mi ani tak moc nevadí, jen by to tak nemuselo bolet:D

alcaprocha
6. kvě 2015

Mám Mirenu už měsíc a zatím pořád špiním, kromě asi jednoho týdne, ale snad to bude už dobrý, příští týden jdu na kontrolu. Po zavedení mě trochu 1 den bolelo břicho, pak dobrý. Jsem po dvou dětech tak bych u ní ráda zůstala, tak uvidíme.

jarka.09
6. kvě 2015

@milumoni Mirena hormony obsahuje, ale uvolňuje do těla jen malé množství a oproti klasické HA působí jen lokálně a nedostávají se v takovém množství do celého těla jako u klasických pilulek

hospodynka1
25. kvě 2015

Dnes jsem si objednala tělísko Mirena v lékárně a cca za měsíc si nechám zavést, tak jsem na to také zvědavá...Snad bude vše v pořádku. Pak se podělím o zkušenost, pevně doufám, že pozitivní 🙂 Kdyby byl někdo z okolí Pardubic, mám tip na lékárnu, kde teď mají toto tělísko v akci za cca 3900 Kč, což si myslím je opravdu pěkná cena..tak hlavně, aby vyhovovalo :D
Chtěla bych se prosím zeptat, v jaké fázi menstruačního cyklu Vám bylo tělísko zaváděno? Sestřička u gynekologa mě dnes říkala, že by se mělo zavádět během menstruace...což mě tedy trochu překvapilo. Předem moc děkuji...

jarka.09
26. kvě 2015

@hospodynka1 Sestřička měla pravdu, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se mirena zavádí během MS, já na první pokus šla už skoro po menstruaci a zavést nešlo, takže jsem pak šla třetí den MS a to se zadařilo.

alcaprocha
26. kvě 2015

Mě sestřička napsala, že mám být po menstruaci, byla jsem asi týden po a v pohodě. Takže asi jak kdy. Jinak stále špiním, byla jsem po měsíci na kontrole a vše je v pořádku a doktorka říkala, že to špinění může být až půl roku 😖 tak uvidíme.

hospodynka1
26. kvě 2015

jarka.09 a alcaprocha Moc děkuji za info 🙂

shellby325
27. kvě 2015

ahoj holky, mám dotaz včera mi mirenu doporučil endokrinolog jenže jsem 3 měs po porodu a kojím menstruaci ještě nemám šlo by zavést i teď nebo počkat až na mestr. ...máte zkušenost? a proč se to tedy musí při menstruaci ..díky 🙂

syvunka
27. kvě 2015

@shellby325 mě ho zaváděla doktorka mimo menstruaci ihned po šestinedělí a bylo to úúúplně v pohodě.ani jsem o tom nevěděla

monia85
27. kvě 2015

Po sestinedeli je delozni hrdlo jeste roztazene,takze zavadeni neni takovy problem.Jinak se to zavadi opravdu az behem menstruace.

shellby325
27. kvě 2015

@monia85 takže když už je to 3 měsíce od porodu tak už musím asi počkat na menstruaci ?no asi zajdu k doktorovi a optám se..dneska jsem byla v lékárně u nás tedy stojí 4200,-(Benešov)

monia85
27. kvě 2015

@shellby325 To netuším, podle mě 6 nebo 12 týdnů od porodu zase až takový rozdíl nebude, ale bude lepší, když se poptáte u lékaře 🙂 Čekat na MS po porodu by znamenalo u někoho třeba i rok, což se asi nikomu nechce 🙂

ludmila44
29. kvě 2015

tak se moc divim.. skoro vsichne pisatelky pisou, ze ucinkuje lokalne..a proc pak rostou prsa a je akne a deprese?
Ne, zadna antikoncepce neucinkuje lokalne..to proste nejde a pokud vam to doktor rika, tak lze. Ja jsem konecne nasla lekarku, ktera sla s pravdou ven a rekla, ze Mirenu nezavadi rada, protoze mela dost reklamaci.
Ano...dava nam k tomu firma Bayer krasny letacek, kde se vubec nezminuje o vedlejsich ucincich.. a kdyz se doktora zeptate jestli by jste dostala ten pribalovy , tak jen kouka (pokud si tedy Mirenu nekoupite sami). Tam jsou skoro vsechny vedlejsi ucinky uvedeny.
Nekdy dojde k vedlejsim ucinkum az po delsi dobe a proto hodne zen patra po jejich pricine a dost casto na Mirenu jaksi zapomenou.
Ja jsem moc rada, ze je venku.. i moje obvodni doktorka rika, ze je to hrozne svinstvo.
Takze se predem informujte o vedlejsich ucincich a dobre si to rozmyslete.

A jeste neco.. ikdyz Vam gyn rekne, ze smite kojit, neni to dobre. Moje gyn rekla, ze se to dostane do mleka a zy by s tim sve dite nikdy nekojila.

ludmila44
29. kvě 2015

@milumoni
samozrejme ze obsahuje hormon.. levonogestrel, jinak by Vam nerostla prsa a nezmizela menstruace

blondynka400
29. kvě 2015

@ludmila44 proč by po mireně měly růst prsa a deprese? Maximálně zůstanou celý cyklus tak, jak se někomu zvětsí před MS a je to doceal logické, kdyby sis požídně zjistila, jak funguje ženské tělo a čeho Mirena je.
Lokálně působí, protože nejde přes trávicí trakt, nezatěžuje tedy toilk játra. Ale do oběhu se syntetické hormony dostanou stejně jako ty přirozené, to je jasné.
Jestli nějaký doktor nedá přibalový leták, tak to moc dobrý doktor nebude. Je to základ.... Uvedené nežadoucí učinky nejsou nijak tragické, tedy podobné, jako na většině léků.
To že někomu nesedne je normální. Nebo jsi snad viděla farmakum, které by sedlo 100% uživatelům? Je tedy ne.... Jestli jsi nebyla spokojená ok, ale většina žen je. A nechápu, proč psát takové nepravdivé zavádějící informace.
Ad to kojení. Ano, stopové množství se do mléka dostane, tak jako ze všeho do kojení. Ale víš vůbec, co je to za hormon a že ho běžně tvoje tělo každý cyklus produkuje? To by jsi nemohla dělat vůbec nic, ani dýchat ten krásný "čistý" vzduch, jíst potraviny ( i ty doma vypěstované a udělané) a atd....

jarka.09
29. kvě 2015

@ludmila44 Tak určitě, já si iluze nedělám, je to antikoncepce s vedlejšími účinky, jako každá jiná. Já si jen myslím, že tím množstvím hormonu je šetrnější než hormonální pilulky. Příbalový leták jsem četla, je i ke stažení na netu, i v tom letáčku, co mi dávala lékařka ty nežádoucí účinky jsou, takže si myslím, že nic zatajováno není. Když je v tv reklama na nosní kapky, tak tam taky hned nevytrubujou nežádoucí účinky, to dá rozum. Mě prostě mirena zatím vyhovuje, chci si taky trochu užívat a né se pořád jen o vše starat. Téma je o mireně, tak jsem sdělila své zkušenosti a názor, nikomu nic nevnucuju, každá si musí rozhodnout podle svého, naštěstí je z čeho vybírat 🙂

jarka.09
29. kvě 2015

Jo, a když by se mi po mireně zvětšily prsa, tak tento nežádoucí účinek bych zrovna brala 😀 😀 😀

fiollette
29. kvě 2015

@shellby325 Mně doktor tělísko zaváděl 4měs po porodu, taky jsem ještě kojila a zavést šlo. Takže bych z toho obavy neměla 😉

ludmila44
1. čer 2015

mila blondynko..pracovala jsem pro Pharmu a moc dobre vim o cem mluvim. Nechci poucovat , ale jen Vam vysvetlit, ze to ma velmi nepekne vedlejsi ucinky a ani moje doktorka a nikdo kdo´to tu vi, co to je, by si to nedal.
Samozrejme, kazda si muzeme s telem delat co chceme, ale je dobre se nad tim zamyslet. Protoze levonogestrel je sinteticky vyrobeny progestron, ktery v tele blokuje produkci vlastniho progesteronu a tim zpusubuje casto symptomy jako boleni prsou, deprese, cysty a tak dale.

Az ted, asi po 20 letech se vi, ze take ovlivnuje vyskyt narustu hodnot papilloma. V zahranici je nekde uz zakazana, protoze ji muzou ohledne vedlejsich ucinku srovnat napriklad s pilulky Valette nebo Diane.

Nic vic a nic min. Hlavne to pisi pro zeny, ktere maji problemy a doktori jim to vyvraceji. Protoze pro ne a pro Pharmu je to hrozne pekny obchod. A zadny doktor Vam pravdu nerekne a posle Vas pryc, ze jste psychicky labilni a nebo ze mate jinou nemoc.

fidorka01
29. črc 2015

Holky můžu se zeptat, když tu píšete ukušenosti s miremou, máte některá problém s tím, že by vám snížila chut na sex. Příjde mi, že po zavedení a po nějaké době než se menzes ustálila a vymyzela, vymyzela taky moje chut na sex. Může to mít s tělískem souvislost ? Díky

vlnkatrnka
29. črc 2015

Ahoj,já tedy zatím neměla žádné nitrodelozni tělísko,právě hledám info,ale do hormonálního se mi moc nechce právě kvůli snížení chuti na sex,dříve jsem brala pilulky a ty hormony se mnou tak mavaly že jsem měla pocit že mám pms celý měsíc 😒 Byla jsem protivna i sama sobě. Chuť na sex absolutně nulová,takže myslím že to tou mirenou být může... Po vysazení HA se vše vrátilo do normálu.. Uvažuji o nehormonalnim,pořád se nemůžu rozhodnout.A dát 6000,- za mirenu a pak sexovat jednou za měsíc a ještě se premahat to by asi za to nestálo 🙂