Nitroděložní tělísko Mirena. Máte zkušenost?

baradolezal
21. únor 2011

Ahojky,
vim ze tyto temata zde jiz byla otevrena, ale s docela starsim datumem a v dnesni dobe je ten vyvoj (vseho🙂 docela rychly.

Proto bych se chtela zeptat, jake mate nejnovejsi zkusenosti s timto teliskem... Dnes mi ho nabidla doktorka - predtim jsem brala prasky, sem tam zapomela a mame Katerinku 🙂
Osobne se mi zda, ze ma docela dost vyhod - budu kojit, nemusim hlidat prasky, je na docela dlouho a v neposledni rade - kdyz spocitam kolik dam za tech pet let za pilulky, cena mi prijde luxusni (cca 6000 Kc) Jenze co negativa? Jsou nejake?

Napiste prosim jakekoli zkusenosti a napr. pokud i pouzivate ci znate i jine znacky!!!

Dekuju 🙂

kosmanka
2. lis 2013

Měla jsem Mirénu 5 let a a 4 měsíce. 6tisíc, které jsem za ní dala se zdály být velkou investicí, ale později se ukázalo, že to byla velmi výhodná koupě 😉

Po celou dobu co jsem měla zavedenou Mirénu jsem neměla ani špinění, ani menstruaci. Samozřejmě prvních pár týdnů ano, ale pak nic....žádný PMS, žádný bolesti, pět let bez vložek a tamponů!!! No, není to paráda? 😅
Aplikaci jsem zažila za plnýho vědomí v ambulanci a to teda bylo hrozný a příště jedině pod narkozou!
Extrakce byla už provedena pod narkozou. Ambulantně to nešlo, vlákna byla vtažena moc hluboko dovnitř...
V současné době se snažíme otěhotnět, tak proto jsem si jí nenechala zavéct hned, ale pokud se budu rozhodovat pro antikoncepci, tak jdu zas do Mirény 😵

marki13
3. lis 2013

@luca1601 Ahoj. Mám Mirenu čtvrtým rokem a na začátku mě trápil úplně stejný problém. Dokonce mi manžel řekl, že při pohl. styku ho konec vlákna občas píchnul. Na gynekologii mi řekli, že se to stává, když jsou vlákna dlouhé. Tak mi je doktor zkrátil na minimum a od té doby je to v pořádku 🙂

luca1601
3. lis 2013

Tak bohužel nebylo vše o.k., jak jsem psala :( Mirena mi sama od sebe z ničeho nic vypadla ... máte PROSÍM někdo zkušenosti s reklamací, výměnou či něčím podobným? Můj dr. řekl, že to možné není, ale mít Mirenu za 6500,- Kč na dva měsíce? To snad ne, ne? Prosím za jakékoliv info budu přešťastná ...

formulka76
24. lis 2013

luca1601 jak to u tebe dopadlo, reklamace není možná? Právě dnes mi mirena taky vypadla.

jarmilka123
9. kvě 2014

Ahoj holky mam skoro 2 roky zavedene telisko mirena po potratu. Vse se zda ok, silnejsi menstruace ale kratka, jen mi vadi ze pritel po sexu mi rika ze mi je nejak citit (zapacha) je to jen pri sexu jinak ne a nemam zadne priznaky zanetu holky prosim poradte mi

tifanyt
15. čer 2014

Ahoj holky, měla bych pár dotazů ohledně Mireny - mám jí zavedenou 2 týdny.
Při zavedení mi dr řekl, že mohu měsíc špinit a tak 2 dny mě může pobolívat břicho.
První týden byl v pohodě-první den mě bolelo břicho jako při silnější menstruaci, takže nic, co by se nedalo vydržet.
A slabě jsem špinila.
Po týdnu jsem začala krvácet. Nic hrozného to není-jakoby slabší menses a sem tam mě zabolí břicho. Trvá to teď už týden, což jsem nikdy takhle dlouho menses neměla a také mi menstruace skončila 2 dny před zavedením, takže bych začala znovu menstruovat po 14ti dnech.
No nevím, jestli je to normální, nebo jestli hned běžet k doktorovi???

zoela
6. říj 2014

Ahoj holky,

je mi 24 a už mám 6 let zavedenou Mirenu. Ještě jsem nerodila, ale bohužel HA užívat nemůžu, kvůli častému omdlévání atp. ... doktor mi doporučil tělísko a nemůžu si stěžovat, celých 5 let jsem neměla menstruaci 🙂 !
Bohužel po těch 5 letech se tam něco změnilo (doktor říkal, že se už z toho neuvolňuje nějaký hormon blokující tu menstruaci) a teď už mám zase mentruaci, ale slabší.
Měla bych to příští rok na podzim nechat vyndat, protože už to bude ztrácet na funkčnosti, tak se budu muset rozhodnout co dál ☹ .
Ale k věci, poslední týden mám průjem, nechutenství, dvakrát jsem zvracela ... příjde mi, že na to že držím přísnout dietu kvůli tomu, že mi bylo špatně a nesměla jsem jíst nic z čeho bych přibírala ... tak mám trošku bříško ... bojím se, že jsem otěhotněla.
Máte někdo zkušenost s takovou situací?

Děkuji, Zuza.

kamilek
23. říj 2014

@miarosa Dobrý den četla jsem váš příspěvek tématu jsem na tom úplně stejně jako vy chtěla jsem se zeptat zlepšuje se to už děkuji vám M

miarosa
23. říj 2014

@kamilek dobrý večer, koukala jsem zrovna co jsem psala, a zrovna přemýšlim jak dlouho už mam tělísko ale opravdu ty male problémy byli jen na začatku, jinak ani nevím že mam tělísko, jsem s nim neuvěřitelně spokojená, s těma prsama jsem měla problém pár měsíců a pak to zmizelo samo ani nevím čím to bylo. výborná záležitost, škod že je tak drahé a na tak dlouhou dobu ted už zase budu pomalu přemýšlet o miminku 😀 😀

miarosa
23. říj 2014

@tifanyt ja si myslím že to je uplně normální, ja špinila taky dlouho a pak občas i krvácela, ale jestli si nejsi jista tak raději zavolej a zeptej se nebo rovnou zajdi. Ja raději běžim s každou hovadinou a mam pak klid 🙂

ttyna
24. říj 2014

@miarosa Dobrý večer. Našla jsem Váš 2 roky starý příspěvek k Mireně a bolesti prsů. Jsem na tom stejně. Rok po zavedení, kdy nebyly žádné významné potíže vyjma cca 2 měsíce trvajícího nevýrazného špinění, mě začaly růst prsa. Už to trvá 14 dní, doktorka nepomohla (řekla, že je to běžná předmenstr. tenze; i při Mireně totiž menstruujete, jen nekrvácíte), dost to bolí naomak i bez dotyku. Rostou opravdu hodně. Do spodního prádla už se nevlezu... Nevím ale, zda za to může Mirena, já jsem dlouhodobě nemocná, beru silná antb., díky tomu přidružené záněty moč. cest, atd atd... Potřebovala bych vědět nějaké podrobnosti. Např. zda jste nebrala v té době antb., zda nedochází k nějaké nežádoucí korelaci...
Moc děkuju za odpověď

tifanyt
29. říj 2014

@miarosa Díky za zprávu. Špinění u mě ustalo po cca 3 měsících. Nicméně pravidelně každý měsíc menstruuji a to dost silně-silněji než před mirenou.
Bohužel poslední měsíc trpím silnými migrénami a křečemi v podbřišku. Na UTZ se zjistilo, že Mirena je hodně posunutá a že by vyplavena zřejmě silnou menstruací. Objednali mě k Apolináři na 14. listopadu na opravdu a posunutí, s tím, že pak by to mohlo už být OK, ale nikdo samozřejmě nic nezaručí.
Každý den strašně trpím a jestli to ještě těch 14dní vydržím, tak už dám snad vše. Dám tomu ještě jednu šanci, ale když se to nezlepší, tak půjde ven a do konce života nechci hormony už vidět!

ajurka
24. lis 2014

Holky tak ja mam telisko me mirenu, ale monu lisu uz pul roku.. stale spinim.. sem tam krvacim...ale porad mam silne vytoky... nevim kdy to prestane.. mel nekdo podobny problem? Mam si ji nechat vytahnout?
.. ja prasky nechci... dekuji

loubelka
22. pro 2014

Holky,mam takový dotaz. V pátek jsem byla na vyndání tělíska Mirena a v sobotu jsem zašla nejdřív špinit a teď to mám jak menstruaci. Je to normální? Vím,že se špiní.

vsechnouzexistuje
23. pro 2014

Ahoj děvčátka, jsem cca měsíc po vyjmutí tělíska GOLDLILLY.
Jste na tom někdo stejně? Měly jste nějaké pohyby na váze po vyjmutí? (tedy když nepočítám těhotenství(🙂, s tím souvisí můj další dotaz-za jak dlouho po vyjmutí jakéhokoliv tělíska se vám podařilo otěhotnět? Děkuji a přeji pěkný den
(btw vždycky jsem si myslela, že tyhle diskuze jsou ujeté a už jsem tady taky🙂

blaka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dracula
6. led 2015

Tak děvčata, po dlouhé době jsem tu s informací, že jsem se s mirenou trápila nakonec dva roky. Včera nastal den D, kdy po velkých bolestech a křečích v podbřišku během Vánoc jsem včera chvátala za gynekologem. Ten mi mirenu chtěl vyndat, ale přetrhla se mu vlákýnka. Takže okamžitě mi nechal udělat předoperační vyšetření a odpoledne jsem byla na vyjmutí mireny v narkóze. I tak to byl trochu problém, ale nakonec se podařilo tu potvoru z těla dostat. Už nikdy do mireny nepůjdu. Jen se obávám, aby mi nerostly polypy, které mi díky hormonům z mireny nerostly. Je to boj.

hellap1
7. led 2015

S MIRENOU MÁM SKORO VELMI DOBRÉ ZKUŠENOSTI.LETOS V DUBNU JI BUDU MÍT 5LET.NEJVĚTŠÍ PROBLÉM BYL NECELÝ PRVNÍ ROK,KDY JSEM MĚLA SILNÉ NAPJETÍ V PRSOU A TVOŘILY SE MI CYSTY V PRSOU,KTERÉ PŘI KAŽDÉM MALÉM ŠPINĚNÍ ODEZNĚLY.V PRVNÍM ROCE JSEM MĚLA ŠPINĚNÍ NEPRAVIDELNÉ TŘEBA,AŽ PO DVOU MĚSÍCÍCH,TAKŽE BOLESTI PRSOU NEBYLY 2X PŘÍJEMNÉ.ZHRUBA PO ROCE SE MI ŠPINĚNÍ UPRAVILO NA KAŽDÝ MĚSÍC,AŽ DO TEĎ,TAKŽE NAPĚTÍ V PRSOU UŽ SE DALO ZVLÁDNOUT.PŘESNĚ JAK TU PÍŠE ,,ttyna" MÁM POCIT,ŽE MI PRSA ZA TĚCH 5 LET POROSTLA O TAKOVÉ 2 ČÍSLA ☹.JINAK SE MI UPRAVILY PROBLÉMY S VÝTOKY.TEĎ SE NEUMÍM ROZHODNOUT CO DÁL.PROSÍM PORAĎTE 😉 .

ludmila44
29. led 2015

Ja vim, ze proste antikoncepce musi byt, kdyz uz nechceme decko.. ale myslim, si (bohuzel mam i takovou zkusenost), ze nam ty hormony skodi. Ja ani moje kolegyne jsme Mirenu nesnesly, ..o to hur..byly jsem opravdu marod. Mela jsem cysty, bolesti hlavy, bricha et. Moje kolegynka zase porad omdlivala a natekala , nejen nohy i ruce, ale i v obliceji vypadala jako plna vody.

Doktor (muj obvodni se na gynekology nemuze ani podivat) mi vysvetlil jak je to hodne nezdrave kdyz timto zpusobem vynecha menstruace. Co vsechno tyto hormony v tele blokuji! A kdyz jsem mu rekla, ze moji kolegyne je 25 a ted z toho nemuze otehotnet, tak rikal..ze se to ani nesmi davat zenam co nerodily. V nekterych pripadech to proste prestane fungovat a oplodnene vajicko se nema kde uchytit.

Ja se vubec nedivim, ze v nekterych zemich je uz Mirena zakazana!

ahojky

hlavinka
21. únor 2015

Hezky den, rada bych se zeptala, kdy se nechava vyndavat Mirena - behem menstruace? A je to bolestive? Nebo stejne, jako zavadeni?
Mam hodne migreny silny vytok (bez bakterialniho nalezu) a uvazuju o vyndani (po 2 letech).
A take se chci zeptat, zda se pak menstruace vrati k tomu, co byla pred zavedenim? Menstruaci jsem mela i pri mirene, slabou, ale 8 dni po 25 dnech.
Pred Mirenou to bylo 8 dni hodne silne menstruace po 28 dnech na minutu.

Dekuji za nazory 🙂

ludmila44
21. únor 2015

Ahoj Hlavinko,

nechala jsem si Mirena vyndat ve prostřed cyklu, ani to neštíplo jak gynekolog říkal..vyndánií je o hodně rychlejší než vložení. Jenom když se vlákna vtáhnout dovnitř, to musí být Mirena vyndána s kyretáží.

Někomu se menstruace vrátí hned, jiné ženy čekají pár měsíců. Jen když je člověku kolem 40, tak to se může stát, že už nepřijde, protože toto tělísko vyvolá před tím že začne blokovat progesteronové receptory. To vše jsem se dozvěděla od známé, která si Mirenu nechala vyndat kolem 30 roku a menstruace už nepřišla, ted´je to asi 3 roky a pořád nic.

Proti silné menstruaci mi pomáhá homoepathie a jsem opravdu nadšená. Nevím, jestli je u Vás k dostání progesteronový krém, ..ten je taky príma , pokud to silné krvácení je od nedostatku hormonu žlutého tělíska.

zdravím

hlavinka
21. únor 2015

@ludmila44 moc dekuju za radu 😊
vlákna si nahmatám, tak to jistě půjde vyndat dobre. Homeopatii taky na něco využívám, tak si nechám neco poradit. A progesteronovy krém je na předpis? Dekuju!😉😊

ludmila44
22. únor 2015

no, normalne je na predpis.. ale ja ho kupuji na netu a sice se ta firma jmenuje Biovea.. ten je super a hlavne levnejsi, ten od Mudr stal kolem 1000,- Kc

hlavinka
23. únor 2015

@ludmila44 dekuju 😊

syvunka
26. únor 2015

Ahoj holky.chtěla jsem se zeptat. Cítí vaši chlapi ta vlákna??? Mirenu mám zavedenou cca měsíc a z toho už 14 dní krvácím, ale uz to ustava. Dr.mi ji zavadela po sestinedeli a kladla mi na srdce,ať kontroluju vlákna, jestli třeba nezmizela a tím pádem se nehlásí Mirena. Dneska když jsem to zkusila,tak mě vlákna úplně pichla do prstu.predstava, že by se to stalo manželovi při sexu.... no mám z toho teď krapet strach,aby ho ta vlákna nějak neporanila ☹

hlavinka
27. únor 2015

@syvunka Ahoj, vlákna si taky nahmatám, ale manžel říká, ze je cítí obcas.
rozhodne ho to ale neboli 😉

syvunka
27. únor 2015

@hlavinka no mě se skoro zapíchlo do prstu právě, tak si je asi nechám pak zkrátit...

urugu
28. únor 2015

holky a vracejí za tu mirenu peníze, když to nesedne?

syvunka
1. bře 2015

@urugu prej ne. Takže doufám, že už se mi to nějak srovná a přestanu konečně krvacet

blondynka400
1. bře 2015

@syvunka já mám Mirenu přes 2 roky a problém s tím nemám a tedy ani manžel. Já sama mám problém si ty vlákna nahmatat a rozhodně nejsou ostré 😅
@urugu mně říkal 50% do půl roku, když je tam nějaký vyloženě problém, že to fakt nesedne. Ne že budeš týden v měsíci špinit a představovala sis, že budeš bez.....