Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

jave
2. kvě 2011

Ahojte, na internetu jsem našla toto nové tělísko, které je nehormonální. Prý u něho není tak silné krvácení jako u klasických nehormonálních tělísek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo osobní zkušenosti (pozitivní i negativní). Moc se mi líbí představa, že bych nemusela přemýšlet nad prášky a hlavně že to neobsahuje hormony. Moc děkuji za vaše informace.

fifi02
1. bře 2016

Ahoj, tak já mám naopak tu nejlepší zkušenost s Gynefixem. Měla jsem ho zavedený 4 roky a super. V minulosti jsem vystřídala řadu HA, při které jsem trpěla na zadržování vody, silné a časté výkyvy nálad a celkový diskomfort. Zavedení není nic příjemného, ale tu minutku se to vydržet dá. Po zavedení jsem byla ještě 2x na zastřihnutí, aby přítel při sexu "nenarážel" :D. Menstruace se mi srovnala do dvou měsíců a byla pravidelná jako hodinky, vždy 5 dní .. ano, uznávám, že s HA to byla 3denní pohodička. Ale bez hormonů jsem se cítila prostě nesrovnatelně lépe! Když jsme se po svatbě rozhodli pro miminko, tak jsem šla na vyndání tělíska, což se tedy napoprvé nepodařilo .. moje doktorka ho prostě nemohla chytit, bylo dost zarostlé. Přišla jsem tedy za měsíc hned na začátku menstruace, kdy je sliznice nejvíc prokrvená a šlo to, i když příjemné to taky nebylo. Ale je pravda, že s vidinou mimča, je vám to úplně jedno a vydržíte cokoliv 🙂 ... vždyť přijde porod, který je daleko horší. Otěhotněla jsem hned v dalším cyklu, takže za mě má Gynefix jedničku a plánuju se k němu po porodu vrátit!

janamoltasova
1. bře 2016

@caukycauky ahoj, já mám Gynefix zavedený asi 9 měsíců a zatím si nemůžu stěžovat, sice zavádění bylo docela nepříjemné ale jsou i horší věci 🙂 první měsíc jsem trochu špinila, ale jinak vše v pohodě a cyklus se mi srovnal po 3 měsících 🙂 po dvou měsících jsem byla na zastřižení a partner ho vůbec necítí.....a to je poměrně dobře vyvinutý :D každopádně je dobrý pocit vysadit asi po 6 letech hormony. takže doufám že tělísko bude dál fungovat jako do teď 🙂 Každopádně si myslím že do diskuzí píší většinou ti, kteří mají nějaký problém, málo kdo bude psát vyjádření k něčemu co funguje a pomalu o tom neví, osobně bych sem taky nic nepsala, kdyby se mě na tělísko neptala jedna známá

minazteme
28. dub 2016

Ahojte, tak já mám gynefix třetí rok a asi bude muset pryč.... První tělísko mně po půl roce vypadlo ( bohužel bez povšimnutí, dost možná mám tělíska teď dvě 😕 ) po druhém zavedení ( již pod narkózou ) drží dobře, nic méně po těch 3 letech začal přítele škrábat - tělísko kleslo. Nemilé taky je, že už půl roku dlouze špiním jak před tak po menzes... cca týden před i po...Na zastavení "krvácení" mně nefunguje už ani rutin s vit. C. A aby toho nebylo málo, objevilo se mně něco jakoby rohovatění na děložním čípku.. HPV atd, negativní - buď genetika nebo to gynekolog přisoudil právě tělísku.. no sloužilo jako-tako dobře.
Teď mně gynekolog doporučil hormonální tělísko - že působí pouze lokálně a hormony se nedostávají do krevního oběhu a je šetrnější.... ale moc se mně do hormonů znova nechce 😒

blackeyd
27. kvě 2016

Přidám svou zkušenost s Gynefixem, mám ho zavedený tři roky. Podstupovala jsem zavedení s narkózou, za což jsem ráda, protože to tím pádem bylo pro mě naprosto bez stresu. Narkóza trvala snad 5 minut, dle toho, co mi řekla paní na pokoji, divila se, že už jsem zpátky. Prostě rychlovka a cítila jsem se odpočatá, jak po pár hodinách zdřímnutí.
Ze začátku mi menstruace zesílila, do půl roku se srovnala a zůstala mi malilinko silnější, než jsem ji měla s hormonální antikoncepcí. Ale ani tak ji nemám nijak silnou. Partner vlákno cítil, takže mi jej gynekolog schoval do jedné z tkání a od té doby naprosto v pořádku. Nemám žádné problémy, tělísko necítím, za mě naprostá spokojenost.
Jediná nevýhoda, kterou vnímám, že někdy s výtokem lehce zapáchá, bývá to ve dnech ovulace. Ale dvě mé další kolegyně, se kterými jsem se bavila a které tělísko také používají, tento problém nemají, takže to může být čistě má záležitost, reakce mého těla na měď. Což je ale oproti všem nevýhodám h. antikoncepce, kondomů apod. taková drobnost, že za mě maximálně doporučuji 🙂
Zuzka, 29 let

anittka9
25. črc 2016

Ja mam gynefix skoro 3 roky, stal mne 3500,- a muj gynekolog mi ho doporucil, vzhledem k tomu ze jsem prodelala rakovinu prsu a jsem v lecbe kde je prisny zakaz otehotneni a hormony pro mne nepripadaji v uvahu. Proto jedina moznost jakekoliv antikoncepce bylo telisko a jenom tento tip..
V pripade kdybych uz rodila, zavedl by mi ho hned v ordinaci. Jakozto nerodivsi mi bylo zavedeno v analgosedaci (jiny dr.v nemocnici). Citila jsem kdyz mne dezinfikoval,pak uz jsem byla kozena..celou dobu jsem s nim celkem spokojena. Zadne velike bolesti.krvaceni se na stesti nedostavilo. Jen jako u kazdeho zavedeneho teliska hrozi v pripade otehotneni, tak mimodelozni tehotenstvi..
Jinak celkova spokojenost..

gina26
13. říj 2016

Já mám Gynefix již podruhé. Nechala jsem si ho vyměnit po 5 ti letech ihned zase za nové bez jakékoliv pauzy.
Zavádění je skutečně nepříjemné, ale narkoza neni třeba.Prvni dny po zavedení krvácíte(u mě teda pouze lehce). U prvního ale zavedení jsem krvácela asi 30dnů(slabě) než se s tim tělo srovnalo, ted u druheho jsem krvacela pouze 2 dny po zavadeni. Coz je naprosto super. Po aplikaci trosku citite tlak v deloze,vezmete si ibalgin a pak uz ani tlak necitite. Prvni 2 dny je zakazany mit sex a pouzivat tampony. Já platim vždy za tělísko u mé lékařky 3600Kč včetně zavedení. Po první menstruaci od zavedení, se musí tělísko zkontrolovat(ultrazvukem). Žádné vedlejší účinky jsem nezpozorovala. menstruaci mate přirozeně dlouhou-tedy jako když neberete HA(u mě 7 dní). Vzhledem k tomu, že mé tělo nemůže přijímat jakékoliv hormony, je tohle tělísko pro mě jediná možnost jak se chránit. Naprosto ho doporučuju. Nervete do sebe hormony, nemusíte každý den myslet na to, že musíte spolknout prášek.Po vyndání tělíska můžete otěhotnět během 7dnu, což je asi taky fajn.Jsem skutečně moc ráda, že existuje ochrana, která je bez hormonů.Lenka-29let.

gina26
13. říj 2016

@werunka23 Rozhodně se nejedná o naštípnutí čípku- pouze ho musí přidržet!!A rozhodně to není nejhorší bolest. Podle mě, je teda porod zcela jistě horší. Tohle je chvilkový nepříjemný tlak. Vydržela jsem to už 2x a nesložila jsem se z toho.

danelita
13. lis 2016

Ahoj! Po druhem porodu jsem si nechala zavest Mirenu, uz dalsi deti neplanujeme. Mam ji 3.mesic a mam bolest v jednom stejnu, ktera jde az do podbrisku. Neni to kazdy den, ale prijde mi castejsi nez na zacatku. Uvazovala jsem o GyneFixu, ale kdyz ctu, ze vypadava a nekolik tehotenstvi,tak me to odradilo. Chtela bych neco nehormonalniho, ale nevim jakou znacku

babsi81
30. led 2017

Ahoj holky, telisko mam od 3/2011- dle doporuceni je minimalni ucinnost 5 let, ale muze byt i o nekolik let delsi. 5 je garantovano z duvodu trvani testu a overene ucinnosti.
Mohou nastat 2 komplikace - pichani u partnera - kdy se nabodne na silonove vlakno, ktere muze lekar zakratit.
Soucasne po vasnivejsim sexu muze dojit ke spineni, jelikoz se silon napichne o cipek.
Zavedeni je kratkodobe bolestive, narkoza mi prijde zbytecna.
Chapu, ze nekdo otehotnel- kazda antikoncepce ma nejake procento neucinnosti - v takovem pripade potrat plati pojistovna. Predpokladam, ze partneri maji na med imunitni spermie, nebo jsou to velci bojovnici.
Tato antikoncepce je nejmensi zatezi na telo, vhodna pro mlade divky i zrale zeny, aplikace vhodna pri menses, jelikoz je cipek krapet otevreny.
Tak snad jsem vam to shrnula vse, co jsem k tomu za 7 let nacerpala. Za mne jednoznacne nejlepsi antikoncepce!

blackeyd
18. únor 2017

Dobry den, mam zaveden Gynefix 4 roky, je mi 30 let. Z momentální nabídky antikoncepcí na trhu bych uz vzdy volila jen nehormonalní tělíska, po letech s klasickou HA v podobě pilulek vidim velky rozdíl. Plusy vidim v tom, ze po čtyři roky je spolehlivý, nemusím nikdy řešit žádnou ochranu, žádné prášky. Zavedení pod narkozou bylo naprosto v pohodě, bez následných bolestí či vytoku apod. Mínus je ten, ze menstruaci mam rozhodně o dost silnější, přestože uvádí, ze by silnější byt neměla. To jsem ale ochotná obětovat. Používám menstruacni kalíšek, a vzájemně si v ničem nevadí. Dalsi nevýhoda je zápach, ktery casto cítím, jak pri běžném vytoku, tak u menstr. krve. Ten pramení ze zánětu ci bakterií, nejsem ale schopna říci, jestli jsou z tělíska ci ne, fakt ale je, ze záněty jsem pred tím nikdy neměla, pak teprve po zavedení gynefixu, pak byl zápach znova a uz jsem to přestala řešit, protoze vetsi obtize jsem krom toho neměla. Nicméně ted jsem po preleceni atb (partner mel nejake bakterie ve spermatu), a je to poprve po minimálně roce, kdy neni cítit ten hrozny pach (diky kalíšku to opravdu poznám). Takze tezko říct, momentálně nevim, z ceho tento problem prameni, ale myslim si, ze s gynefixem souvisí. Pořízení uz je na zvážení každého, ale bohužel je v dnešní době pořád tak zoufalá nabídka antikoncepčních pomůcek, ze nehormonalni tělísko porad vidim i s drobnými potížemi za nejlepší variantu (pohodlí, finance i zdraví). Toť ma zkušenost 🙂

000misa000
23. únor 2017

Ahoj,
Dnes mam zavedeny gynefix. Zavedeni bylo nepříjemné, ale oproti zavedeni mireny to byla pohodicka. Predem jsem byla vystresovana po zkušenosti se zavedenim mireny, ale jak říkám akorad nepříjemné. Cítila jsem takovy tupý tlak a stipnuti. Cele to trvalo tak 3minuty. Určitě se to da zvladnout bez narkozy.

kvetinkarozkvetla
3. lis 2017

Ahoj, moje zkušenost s gynefix, před třemi lety jsem si ho nechala zavést, nic přijemnýho (rozhodně bych si na ten den už nic nedávala, připadně domluvila se s někym, aby mě doprovodil domu). Tak po týdnu už mužete všechno. Vlakno na vyndání ( bylo dlouhe a vadilo příteli, tak jsem ho nechala zastřihnout. Skoro celé tři roky jsem byla fakt hodně spokojená, žádné starosti, žádné hormony, nejste limitovaní kondomem, mužete fakt kdykoli a kdekoli. ALE po v posledních dvou měsících jsem krvácela mimo cyklus, posunula se mi o 10 dni mens. (nikdy před tím se mi to nestalo) a měla jsem bolesti v břiše. Muj doktor mi řekl, že mam asi jen nějak rozhozený hormony a dal mi Proveru...já ale raději šla ještě k jinému doktorovi pro radu a on řikal, že rozohodně gynefix hned vyndat, že to bude tím, že s tím má zkušenosti. NO tak jsem si ho nechala vyndat- fakt nejhorší bolest co jsem zažila (doporučuju se poradit s doktorem a nadopovat se lekama proti bolesti, pak tak týden režim bez sexu a cvičení) ale bylo to rychle, dva dny pak trochu krvácíte, ale pohoda, já dostala ještě na 3 dny antibiotikum, aby se tam nerozjela nejaká infektce. No tak ted uvidim, jestli to bylo tim nebo ne. Každopádně 3 roky fakt super, pry to tam muže být i 5. Já už bych do toho ale nešla, pokud to jen trochu jde, tak se vyhnout hormonum i tělísku. Ted uvažujem, že budeme kombinovat kondom a antikoncepční čípky pharmatex, pro jistotu dvojtá ochrana, přijemný to asi nebude tak moc (nandavání, čekání, sundavání ...:D ) tak uvidíme. Měl jste někdo podobný potížě? Případně byly jste na hormonálních testech?

zup
17. led 2018

@kvetinkarozkvetla

já mám gynefix 5a půl roku a poslední 2 roky mám taky komplikace ☹ trpím často na záněty močového měchýře a kvasinkové infekce ☹ teď už musí ven, a já se tak strašně bojím. Všude čtu jak to strašně bolí i vy to píšete ☹ přežiju to, nebo se mám zkusit domluvit na narkoze?

zup
17. led 2018

@anninah nechala jste si tělísko vyndat? je to teď s močovým měchýřem lepší? já mám toto tělísko 5,5 roku a poslední dva roky právě hodně trpím na záněty močových cest i na kvasinkové infekce a celkové nepohodlí tam dole. Právě uvažuji zda si tělísko nechat vyndat a pak další nezavádět, jestli je to tělískem či ne. Nikdo neví, gynekolog říká že je to 50 na 50 zda to tím je či ne ☹ Jinak mi vyhovovalo.

gina26
17. led 2018

@zup Vyndání tělíska je chvilková záležitost, a rozhodně mě to nebolelo. Je to jen lehce nepříjemné, ale nic co by vyžadovalo narkozu..

zup
17. led 2018

@gina26 děkuji za info, už jsem objednaná, jdu ve středu, hrozně se bojím, nevím proč, ale bojím. Asi hlavně proto, že nemám vidět ty nitky, takže mi je bude muset dr. nějak najít 🤐 Každopádně to prý zkusí neb narkoza stojí 2500 🤐

manasek12345678
20. únor 2018

Ahoj tělísko gynefix mám zavedené už dva roky. Po porodu dcerky jsem měla hormonální antikoncepci, která mi nevyhovovala tak jsem si nechala dát gynefix. Zavedení bylo nepříjemné ale dalo se to vydržet. Prvního půl roku nás s přítelem obtěžoval drátek, doktorka mi ale tvrdila že drátek změkne a nebude to cítit ale nestalo se tak dokonce i teď po dvou letech ho občas cítíme. Nechala jsem si ho tedy zkrátit a bylo všechno fajn. Ale posledního půl roku je to hrozné neustále trpím záněty, mám bolesti a můj cyklus je tak nepravidelný že už mě to štve. Konzultovala jsem to už i s doktorkou a řekla mi že chvíli počkáme jestli se to spraví, dala mi nějaké léky na ten zánět ale pořád se to vrací a je to dost nepříjemné mám neustále bolesti v podbřišku takže si nechám tělísko vytáhnout za ty bolesti to opravdu nestojí. Nejspíš se vrátím k ha pilulkam nejvíce mi vyhovovala artizia ale nevím jestli se ještě vyrábí. U pilulek vím aspoň kdy budu mít MS a kdy ne.
Můj závěr je ze mi gynefix vyhovoval asi rok což mě mrzí nehlidat si každý den pilulku bylo pohodlné.

sefir
3. zář 2019

Ahoj, tělísko Gynefix jsem měla 3,5 roku bez problémů, zavedení bylo nepříjemné a na vteřinu silně zabolelo, ale dalo se to přežít (dali mi cupák proti bolesti) po zavedení bylo týden nepříjemné sedět, kvůli tvrdému vláknu a asi měsíc trvalo než jsem si na něj zvykla (bylo cítit, když jsem se převalovala) přítel při styku necítil nic. Včera jsem si ho nechala vyndat. Chceme se začít snažit. Co se bolesti týče, neměla jsem ani ten čípek, i když mi ho nabízeli, bolelo to míň než zavedení, ale bylo to o něco nepříjemnější.
Vyhovovalo mi že si nemusím hlídat, kdy si vzít prášek, ale důvod, proč jsem do něj šla, byl ten, že jsem nemohla mít HA ze zdravotních důvodů.

kaccenaa
3. zář 2019

Zdravím, měla jsem Gynefix 3,5 roku, po té mi ho doktor musel vyndat kvůli silnému zánětu děložního čípku. Bohužel s tímto teliskem se mi opakovaly tak 2-3x za rok :( nikdy predtim ani po vyndani se mi zánět neudělal.. teď mi nabízel Mirenu ale už se bojím..