Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

jave
2. kvě 2011

Ahojte, na internetu jsem našla toto nové tělísko, které je nehormonální. Prý u něho není tak silné krvácení jako u klasických nehormonálních tělísek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo osobní zkušenosti (pozitivní i negativní). Moc se mi líbí představa, že bych nemusela přemýšlet nad prášky a hlavně že to neobsahuje hormony. Moc děkuji za vaše informace.

eleanka
31. kvě 2013

ahoj holky, tak ze telisko jsem si nechal zavest vcera rano a ted lezim v nemocnici n kapackach pro xastaveni velmi silneho krvaceni. tohle tady vidi poprve,uz po aplikaci mi bylo mdle,pak dobry,ale zacal jsem silne krvacet i vke zhustky krve. i to se muze stat. ja tedy doufam,ze mi leky zaberou a pojedu k rodine,za detma.

mollli
3. čer 2013

Ahoj holky, tak se chystám už asi 3 roky na zavedení tělíska, ale chybí mi odvaha. Chtěla bych Gynefix, nemůžu mít hormony, jsem ale dost alergička, doufám, že ta měď nemůže způsobit alergický šok. Chci se zeptat, jak dlouho zavedení trvá a jak moc to bolí, ale upřímně !!! A jak jste s tím spokojené ?

mollli
3. čer 2013

@eleanka Tak tos mě vyděsila !!! Taky se na to chystám , máš Gynefix ?

kafcila
3. čer 2013

Ahoj holky. Tak jsem pročetla celé tohle fórum, některé příspěvky mě nadchly, jiné vyděsily, tak mám teď celkem smíšené pocity. Beru HA 5 let, ale teď mi zjistili poruchu krevní srážlivosti, takže ji musím vysadit. Hledala jsem tedy na netu alternativy nehormonální antikoncepce a Gynefix se mi celkem zalíbil. Příspěvek od Eleanky, že leží na kapačkách, mě teda vyděsil hodně, ale zas si říkám, že to je asi ojedinělý případ, takže do toho nejspíš půjdu, pokud mi to gynekolog doporučí. Jen jsem se chtěla zeptat-nevíte, jestli nemůže mít nějaký negativní vliv na dělohu to uvolňovaní měděných iontů z tělíska?

eleanka
4. čer 2013

holky,jsem ted doma,po kyretaze delohy a dvou transfuzich. mam porad otekly podbrisek a jsem malatna. krvaceni zastavili po trech dnech,jinak zadne leky nezabirali. ja jen chci varovat vsechny co chteji ten zakrok podstoupit,at vas gynekolog poradne prohlidne pro pripadnou vrozenou vadu delohy a hrdla. lekari tak ani nedokazali odpovedet proc jsem takhle masivne krvacela,mozny je ze mne poranili pri aplikaci teliska. jake telisko jsem mela,netusim,ale myslim,ze je to v podstate i jedno,jde o to aby vam to sedlo. ja porad spinim a mam desny strach aby mi to krvaceni zase nevratilo. ztratila jsem hodne krve a po dvou dnech uz jsem samostatne nemohla stat. jak uz to byva z malychernosti muze byt nakonec poradnej prusvih. ale moje mama telisko mela a byla uplne o.k.

eleanka
4. čer 2013

@mollli netusim co jsem mela,telisko jako telisko. lekari rekli,ze vetcinou telisko musi pryc prave kvuli krvaceni,deloha se brani ,azelzi na tom,zda se s tim smiri a taky at te lekar poradne projlidne,zda nemas vrozenou vadu delohy a hrdla. ja jsem o tom v nemocnici vyslechla hodne,rizika jsou vysoka a uz do toho v zivote nejdu!!!! a doufam,ze to je za mnou. ale spousta idi telisko ma a jsou spokojeny. u mne lekari zjistili vrozenou vadu a telisko jsem vubec nemela davat,ale zase tak masivny krvaceni to taky spustit nemelo,vlozka kazdou pul hodinu a zhoustky krve velikosti dlani,to ze me padalo tri dny ☹

jitka205
5. črc 2013

Ahoj všichni, co jste zvědaví na Gynefix.Dala jsem 4000 Kč, měla jsem už mirenu, takže tělísko znám.Mám už 1 dítě.
Zavádění docela bolí, mám ho od 25.6., prý se musí vydržet do 1 menstruace. Pobolívá podbřišek, jinak ok.
Prý si to sedne. 6.8. kontrola, tak uvidím. Je tu někdo také s čerstvým GYNEFIXEM?
Děkuji za odpověď.

samulina
10. črc 2013

Holky, taky premyslim o zavedeni nehormonalniho teliska 🙂 ale chci se zeptat, kdy se zavadi...je to jedno v prubehu toho mesice nebo to treba musi byt v danou dobu??..jako pred ms nebo po ms 🙂 diiiiiky .. a jsou po zavedeni nejake problemy??...krvaceni, bolesti a tak...za dva tydny se budu vdavat, a chci to stihnout do te doby...ale mam strach, abych pak na svatbe nekrvacela nebo nemela bolesti 😖

blackeyd
16. črc 2013

Ahoj, dnes jsem byla na zavedení Gynefixu. Záleží na lékaři, zda to provádí při vědomí či při narkoze. Při vědomí se musí jít v průbehu cyklu, sliznice jsou - jak jsem pochopila - měkčí a uvolněnější. Byla na tom kamarádka, říkala, že příjemné to nebylo, ale na druhou stranu jen štíplo a nebylo to nic, co by se nedalo vydržet. Já jsem chtěla jít s narózou, protože jak se znám, jsem nervozní, i když jdu na normální prohlídku a nechtěla jsem z toho mít stres. Navíc když bych leknutím uhla, je větší pravděpodobnost, že nebude dobře zavedno a mohly by s tím být problémy či by mohlo vypadnout. Trvalo to asi ani ne 5 minut, což mi řekla kolegyně se mnou v místnosti, když jsem se vrátila. Kdybych nevěděla, že jsem na tom byla, krom lehoučkého špinění bych to ani nepoznala. Z narkozy jsem se naprosto v pořádku probrala, nebyla jsem otupělá, nic mě nebolí, nejsem nafouklá, unavená, oteklá, nic z toho...První 3 týdny se nesmím koupat (kvůli možnému zánětu), s partnerem můžeme mít sex, jakmile přestanu špinit, ale je lepší nechat to 14 dní v klidu. Po první mens. je nutná návštěva lékaře, aby zkontroloval, jak tělísko sedí, které si mimo jiné můžete nahmátnout i prstem, ale partner by neměl nic cítit. Po čase totiž vlákénko změkne a kdyby stále vadilo, není problém si nechat vlákno lékařem zastřihnout, to už normálně při vědomí. Tampony se nesmí používat první dvě menstruace, pak už by mělo být vše v pohodě. Než jsem na to šla, hodně jsem se informovala, hlavně u kamarádek, které to mají a mohou mi říct svou zkušenost. Byly naprosto spokojené. Tak doufám, že budu i já 🙂 Byla jsem v Brně, stálo to 3960 Kč.

jitka205
17. črc 2013

Ahoj holky,
bříško ujde, ale začala jsem krvácet od pátku " vypadá to jako menses" a ještě pořád to trvá. A je to pěkná otrava. Měla jsem to dostat až 22.7. a tak nevím co se děje. Je tu také někdo s podobným problémem ☹ ?

martinka225
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adelast
14. srp 2013

@martinka225 Ahoj. Mám Gynefix a jsem s ním spokojená. Zezačátku si sice přítel stěžoval, že ho cítí, ale po nějaké době ten drátek změkne. 🙂 Ale je taky pravda, že mi ho gynekolog dával a přišly si na něho i 4 slečny a všem vypadl.. Tak nevím, asi je u mě začarovaný 🙂 Každopádně po dětech bych asi volila Morenu. Ta je bez MS ne?

martinka225
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team

blackeyd
18. zář 2013

Ahoj, už jsou to dva měsíce, co mám gynefix zaveden. Menstruaci mám silnější, jak říkali, ale ne zas o tolik, že by mi to vadilo. Po skončení první mens. jsem měla výtoky cca 14 dní, ale to už je teď v pohodě. Jinak žádný problém, žádné bolesti, ani o tom nevím a partner taky ne. Můžu doporučit 🙂

evkanavry
20. zář 2013

Ahojky, nechala jsem si zavést GyneFix před týdnem. Můj lékař mi ho zaváděl přesně po skončení měsíčků. Bylo to nepříjemné, ale v pohodě se to nechalo vydržet. Sám doktor moc nadšeně o tělísku nemluvil, ale řekl, že s ním zatím nemá zkušenosti, že jsem jeho 4. pacientka, které to zavádí!!! A že má pacientek hodně. To mi trochu vyděsilo, ale stejně jsem do toho šla. Já jsem měla jasno, nechci dále brát hormony. Prvních šest dní jsem krvácela, ale tak nějak jsem s tím počítala. Teď už je to dobré. O další zkušenosti se zatím nemohu podělit, protože je nemám.

nikolla0
31. říj 2013

Ahoj, dnes jsem byla zavedení Gynefixu. Nemohu používat hormonální antikoncepci, tak jsem zvolila tuto variantu. Nebudu lhát ale to je trošku bolestivé. Ale dá se to bez problému přežít 🙂 Cena je 4.000,- ale každý lékař má svoji cenu. Jinak po zavedení cítila jsem tlak v břiše a cca po hodině už o tom skoro nevím. Není se čeho bát 🙂 Snad mi nenastanou nejaké komplikace 🙂 můžu doporučit.

okinkaa
1. pro 2013

@jave Co bych já dala za to, kdybych mohla HA!! ☹

okinkaa
1. pro 2013

@martinka225 s gynefixem člověk nemá menzes??

veeruuu
5. pro 2013

Ahojte 🙂 Gynefix mám už přes rok a jsem opravdu spokojená. HA nemůžu mít, jsem ještě nerodička, takže nebylo ani jiné řešení.
Musím říct, že první zavádění bylo velice nepříjemné a nešlo to, proto jsem byla zavést gynefix na podruhé v narkoze. A vše se povedlo.
První 4 měsíce jsem měla problémy s menstruací, že jsem ji měla někdy i 2x do měsíce a byla silnější. Ale doktor mi řekl, že rozmezí půl rok trvá, než si tělo zvykne. Teď je vše v pořádku, občas teda cítím tlak v podbříšku, jinak nic víc.
Takže gynefix doporučuji 🙂

vlajka1
5. pro 2013

Osobní zkušenost nemám, ale píšu od známé. Nepoužívejte při Gynefixu menstruační kalíšek. Ona ho používala a tím podtlakem se jí ho podařilo vytáhnout. Bohužel si toho nevšimla a neplánovaně otěhotněla. Dítě si nechala, ale hodně jí to zkomplikovalo studia...

krumpolina
10. únor 2014

@chrysalis_82

Zdravím... v listopadu 2013 jsem si nechala zavést Gynefix, mám doma "skorodvojčata" 😀 , tak jsem chtěla něco opravdu spolehlivého... takže tu tak trochu omdlévám. Mám hroznou potřebu se zeptat... Když už se to tedy stane a i přes tělísko žena otěhotní, jak může to tělísko bydlet s tím miminkem dohromady, nemůže mu nějak ublížit?

martaa
21. únor 2014

@hlemyzd prosímtě ke které Dr. chodíš? klidně do IP chystám se do Jbc kvůli Gynefixu tak abych věděla ke komu ne🙂

sabinne
9. bře 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás všech po zkušenostech s GyneFix zeptat, co sem si do teď zatím četla, není vhodný pro ženy s častými záněty atp, měla jste některá obdobné problémy nebo jste na časté záněty a obtíže netrpěly...

smilmar
21. črc 2014

@monalis
Tělísko mi bylo zavedeno 23.3.2014.
Celé 4 měsíce bez problémů, menstruaci jsem neměla vůbec, ale první měsíc jsem špinila.
Bohužel včera mi tělísko vypadlo, silně krvácím, bolest břicha jako při hodně silné MS. Díky obrovské bolesti při zavádění už do toho znovu nejdu. Za mě je to negativní zkušenost.

nulinka
25. zář 2014

mám gynefix asi 3 měsíce a nemůžu si stěžovat první měsíc ms silnější ale teď už je to dobrý jen sem jí měla místo 5 7 dní ale možná to bylo tím že sem brala prášky na oddálení ale jinak sem spokojená při sexu ho necítím a bolesti normoš 🙂 já ho teda doporučuju lepší než se cpát práškama 🙂

nulinka
25. zář 2014

jo a zavádění pod narkozou?? :O to je zbytečný nebolí to jen je to trochu nepříjemný ale po 2 porodech už vydržím všechno :D

1stbarby
2. říj 2014

Ahoj, to zavádění pod narkózou mi teda přijde dost zběsilý... Já mám už 2. nehormonální tělísko, tentokrát Gynefix. Po prvním dítku jsem si nechala dát Multiload a musím říct, že pokud jde o zavádění, tak za mě Multiload lepší, Gynefix byl vcelku horor. Nevím, co bylo špatně, ale Gynefix mi doktor zaváděl cca 3 měsíce po druhém porodu (CS) a předtím dělal stěry děložní sliznice, takže jsem krvácela a on tam přes tu krev nejspíš ukrutně neviděl. Potila jsem se tam asi čtvrt hodiny a musela jsem to prodýchávat jako kontrakce 😖 Jsem z těch, co říkají, že po porodu už přežijí všechno a za tím si stojím, byla jsem v klidu, ale bolelo to teda fest - ve srovnání s Multiload o dost víc, a to je Gynefix menší a prý má být tudíž zavádění méně bolestivé. Nicméně povedlo se, ten den mě ještě pobolívalo břicho, ale pocity na omdlení jsem neměla, asi 3 dny jsem špinila a od té doby je to v pohodě. Byla jsem na kontrolním UTZ a vše OK. Akorát jsem teda přestala před měsícem kojit a teď už mám 5 dní zpožděnou MS, těhotná se být necítím, ale člověk nikdy neví, takže pokud se to do neděle nedostaví, dělám si test... Za mě tedy Multiload 100% (měla jsem 4 roky) a Gynefix zatím ohodnotit příliš nedokážu.

evkanavry
7. říj 2014

Chci se podělit o zkušenost s tělískem Gynefix .Dost dlouho jsem brala HA a chtěla jsem zkusit něco nehormálního, prostě do sebe necpat moc chemie. Musím podotknout, že mám dlouhou a silnou menstruaci, která se mi hormonální antikoncepcí dost zmírnila. Ale chtěla jsem to zkusit bez hormonů. Tělísko mám nyní 14 měsíců. Ale po 14 měsících to vzdávám. Určitě do toho nechoďte nikdo, kdo má silnou a dlouhou menstruaci. Mám menstruaci 8-10 dní. Což je teda fakt hodně a už na to nemám. Vrátím se k hormonální antikoncepci. Jinak cyklus s tělískem mám pravidelný, tělísko necítím, nemám žádné jiné obtíže. Pro někoho, kdo má slabou menses určitě doporučuji, i když můj gynekolog o něm nijak pozitivně nemluvil, když jsem ho chtěla - prý často vypadává.

martina2241
14. říj 2014

Ahoj, gynefix mam tri tydny. Zavadeni bylo neprijemne a bolelo, malem jsem se slozila, ale da se to prezit. Bohuzel jsem zacala krvacet po par dnech, doktorka tvrdila, ze to je z prasku, co dobiram.. Coz mi bylo divne,spis sedel nazor, ze se to musi usadit a chce to cas. Nakonec jsem po necelych tri tydnech chytla bolesti mocoveho mechyre,takove pichani a tahnuti..doslova pri kazdem kroku.. neprijemne. Doktorka mi rekla, ze telisko tam neni a bylo vypuzeno a vypadlo a ze mam asi zanet mocoveho mechyre. Pres vikend jsem se lecila, ale nedalo nam to (mam rodice lekare), bylo nam to divne,na zanety netrpim a nikdy jsem nemela ani zanet moc.cest. tak me poslali na rentgen a vysledek je,ze telisko tam je. Ale neni v deloze ani pobliz, na ultrazvuk nelze najit. Takze mi muselo vycestovat ven do male panve nekde do bricha.. Tak me dnes hospitalizovali a zitra jdu na laparoskopii, aby ho nasli a vytahli.. Nastvana vylozene nejsem, spis nestastna. Neni to prijemna komplikace a ty tri tydny pro me byly narocny. A ted nervy,kde to najdou a at to mam za sebou a je to venku. Nechci vas vylozene odrazovat, jen abyste mely vice informaci, co se muze stat,i kdyz se tvrdi, ze to je temer vyloucene - stat se fakt muze, tak abyste vedely.. Je to tezky, sama hormony nemuzu, chtela jsem to vyzkouset a zrovna jsem mela "stesti"..myslim si,ze to je proto, ze jsem nerodicka a to telo to proste blbe snasi a "brani se". Vedet to, tak si to nedam,ale kdo to muze tusit dopredu,jak to bude..ale za me ne, ne ze by byl gynefix spatny,ale.. Nedoporucuji celkove.