Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

jave
2. kvě 2011

Ahojte, na internetu jsem našla toto nové tělísko, které je nehormonální. Prý u něho není tak silné krvácení jako u klasických nehormonálních tělísek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo osobní zkušenosti (pozitivní i negativní). Moc se mi líbí představa, že bych nemusela přemýšlet nad prášky a hlavně že to neobsahuje hormony. Moc děkuji za vaše informace.

jancip
9. črc 2012

Holky, kde je, prosím, seznam těch vyškolených lékářů? To zavádění se dělá ambulantně?

kacab
25. črc 2012

@laska.nezna.hranic
moje dr to dělá určitě a i klientkám jiných lékařů.... je z Hradce Králové a pravidelně zavádí a má v tom už zkušenost... Doc Rešlová http://www.wh-pharma.cz/oxibD1qMSZyPTkma2Fsb2Q9...
osobně mám 3. rokem Mirenu a čím dále více vnímám i negativa, takže tohle asi bude příští volba.. je jen otázkou jestli mirenu nechám dojet a nebo půjde ven dříve....

veronikaka
23. srp 2012

Na seznamu - novinkách je dnes článek o tomto tělísku a zaujalo mě to. Přijde mi, že na Mirenu slyším jen samé negativa. Najde se více "uživatelek" s pozitivníma a nebo i negativníma zkušenostma? http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/276183-...

tin3
26. srp 2012

Ahoj 🙂 Přečetla jsem si o Gynefixu a docela mě zaujal. Chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho po zavedení nesmí dojít k sexu? :D 🙂

zdeniii
31. srp 2012

Ahoj holky to je vás tak málo se zkušenostmi s ginefix? Taky mne to zajímá...

tin3
1. zář 2012

@zdeniii Ahoj 🙂 Já už mám termín na začátek října, tak jsem zvědavá. 🙂 Doktor mi doporučil narkózu, tak to budu mít aspoň bez bolesti. :D 🙂 Tak ti pak můžu napsat, jak to dopadlo ;)

monalis
4. říj 2012

Mám na Vás všechny dotaz? Vy co jste si nechali zavést Gynefix jaké máte teď s odstupem času zkušenosti? Četla jsem, že některé ženy třeba půl roku měli problémy s krvácením, že krváceli třeba pořád a když už měli normální menstruaci tak byla opravdu hodně silná. Chtěla bych nějakou spolehlivou nehormonální antikoncepci. Už mě nebaví do sebe ládovat stále hormony 😠

misulesisule
14. říj 2012

ahoj, ja mam gynefix necely mesic...zavadeni teda trochu bolelo, ale po par dnech v pohode...ani to nekonecne krvaceni o kterem jsem cetla v jinych diskuzich se nekonalo...jen pritel rikal, ze ho to pri sexu "picha", doktorka rikala ze se to muze nekdy stat, ale pokazde? mate s tim nektera zkusenosti? da se to resit jinak nez uplnym odstranenim teliska?? kdyz uz jsem za to dala ty penize a je to vsechno ok nechce se mi vymyslet ted zase jiny zpusob ochrany ☹

tygrous
14. říj 2012

@misulesisule Já teda tělísko nemám (zatím...ale uvažuju o něm) - a dr. mi tuhle stejnou otázku odpověděl, že by mohl zkrátit ten cancour tak, aby netrčel až do pochvy, ale že pak by neměl za co to tělísko vytáhnout (až se po těch 5 letech vytahuje), že by se to pak muselo dělat v nemocnici pod narkozou... Tak to mě drobet odrazuje...

A ještě jedna věc mě odrazuje - dr. mi říkal, že by se u tělíska neměly používat tampony, že by ten tampon mohl tělísko vytáhnout ven...jak to máte vy??

adelast
19. říj 2012

@tygrous Ahoj,já tělísko mám a tampony používám normálně 🙂 je to jako ho nemít,jinak mě neomezuje🙂 A zkrátit Ti ho může tak, že to pak vytáhne,stačí mu říct,ať ho nešmiká celé🙂) Jinak já už mám tělísko 2hé a to jsem zkracovat vůbec nemusela,ta "šňůrka" se tam prej sama nějak stočí🙂

222222
14. lis 2012

Ahojky holky ja ho uz mam a zatim OK menstuace vpohode 🙂 ale bylo mi receno ze je to lepsi zavadet v narkoze kvuli
komplikacim s usazenim tak uvidim zatim dobry 🙂

werunka23
3. pro 2012

Ahoj holky a ženy,
dnes jsem byla na aplikaci gynefixu a nic moc příjemného to není, pokud bude ta bolest stát za jeho výsledky, možná to podstoupím i za ty 4-5 let znovu.
Zákrok probíhá tak, že vám nejdříve vloží vyšetřovací zrcadla, poté ,,naštípne děložní čípek, což je z celého zákroku nejnepříjemnější a rozjede tu nejhorší bolest. Je to takové štípnutí a říznutí zároveň... Poté vám asi 3x projede děloho takovýma ,,tyčinkama,, díky kterým se poté aplikuje gynefix. 3x vás čeká asi 10 vteřinová bolest jako čert, poté si oddechnete.... Když slezete z křesla udělá vám ještě ultrazvuk... Poté se budete těšit domů až se posadíte jako nikdy před tím. Cca hodinku a půl po zákroku cítíte bolest v podbříšku, ale spíše po zavádění...
Teď už mám asi 7 hodin po aplikaci a cítím se už úplně normálně ani v sobě nic necítím.. Je to super 🙂 Akorát když se vám v hlavě vybaví ten moment štípnutí čípku :-/

skotskaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jjanculka
5. pro 2012

Fakt?? Můžu se zeptat kolik ti je a jestli už máš děti?? Já ho mám zavedené teď asi 3 měsíce a z otěhotnění mám teda vcelku strach, protože doma mám dva malé špunty a třetího si teda teď neumím představit.. Moc díky

skotskaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hlemyzd
30. pro 2012

prosím vás, je tu někdo, komu zaváděli tělísko někde v Liberci či v Jablonci ? Hledáme někoho, kdo to umí, protože naše mudra je sice v seznamu, ale dělat to nechce, že prý to ještě nikdy prakticky nedělala a nechce si z mé dcery dělat pokusného králíka. Jsem jí za to vděčná, ovšem kam jít, to už nám neřekla.

morrin
30. pro 2012

Ahoj holky,
já mám gynefix zavedený třičtvrtě roku a vše je v pohodě. Zavedení jsem přežila bez uspání, "oblbovacích" prášků a tak...Bylo to sice ke konci už fakt dost nepříjemný, ale dalo se to...Nemyslím, že by to bylo takové peklo, jak píše Werunka23...ale každá máme práh bolesti jinde a jiného lékaře...Mě rozhodně nic nenařezával. detailně mi popsal co bude dělat a říkal, že děložní hrdlo pouze roztáhne...Celková doba zavedení byla asi pět minut...
Co se týká milování, vše je bez problémů. Přítel říká, že občas něco cítí, ale je to ok..
Takže podtrženo, sečteno - jsem vážně spokojená..Teď se jen bojím dne, kdy se to bude vyndavat xD :oP

rybanaincucunova
20. únor 2013

ahoj holky mám zavedený gynefix týden špinila jsem tři dny a stále mám citlivý podbřišek ale mám pocit že to už pomaloučkud odeznívá zavedení nic moc ale dá se to jsem nerodička po první menstruaci jdu na kontrolu tak uvidíme 😲

antarres
1. bře 2013

Má po dvou porodech a tohle těšlísko mi bylo mým gynekologem doporučeno... Takže není pravda, že není pro ženy po porodu 🙂

ancaj
12. bře 2013

Zdravím, dnes jsem byla na zavedení GyneFixu, zavedení je opravdu bolestivé, ale bolest je krátkodobá, trvá jen 2-3 minuty a pak je vše v normálu. Půl hodiny po zákroku jsem ještě čekala u sestřičky, abych někde po cestě domů neomdlela. Cenově je opravdu výhodné a snad mám na 5 let klid 🙂 Já osobně jsem platila 3500 Kč 😉

blanket8
15. bře 2013

Zdravím všechny,
poslední dobou mám problémy s hormonální antikoncepcí (beru jí už 9 let) a to je už asi samo o sobě dos dlouhá doba. A už delší dobu si pohrávám s myšlenkou nehormonální antikoncepce a narazila jsem na GyneFix. Nejdřív jsem z toho byla nadšená ale když jsem si v diskusích přečetla podmínky zavádění už jsem zas tak nadšená nebyl, nelíbí se mi moc, že by mi někdo něco naštipoval nebo nařezával. Ale vím jedno, HA už užívat nechci. Takže co jsem tak četla tak tu s tělísky máte ve skrze dobré zkušenosti. Co myslíte, že je pravdy na tom, že by zavedení tělíska mohlo způsobit trvalou neplodnost i po vytažení? Děkuji za odpovědi!🙂

chrysalis_82
7. dub 2013

Ahoj dívky a ženy,
mám potřebu Vás všechny informovat o mé zkušenosti s Gynefixem, abyste pak nebyly překvapené, jako já... U svého gynekologa jsem si v loňském roce na základě jeho doporučení a přesvědčení nechala toto nitroděložní tělísko zavést. Byla jsem ráda, že se konečně po letech zbavím hormonů, které jsem v podobě hormonálních antikoncepčních pilulek do sebe každý den dávala. Na všechny následné kontroly týkající se uchycení tělíska jsem se dostavila dle domluvy se svým gynekologem. Nicméně letos jsem zjistila, že jsem ve 4. měsíci těhotenství. Gynekolog mi řekl, že tělísko v děloze je na svém místě společně s miminkem. Po zavedení tělíska jsem téměř menstruaci neměla, tak jsem to podle toho nemohla poznat. Hodně sportuju, tak ani na bříšku jsem to do posledního týdne nepoznala. Gynekolog mi akorát řekl, že ať jsem ráda, že jsem těhotná, že se některé ženy v mém věku o to mermomocí snaží a nejde jim to. Také mám prý pogratulovat svému partnerovi, že má šikovný spermie. No, ale tak přeci jen když jsem si do něj vloni zainvestovala s tím, že ještě několik let děti neplánujeme, hodně nás to zaskočilo. K tomu řeším ještě jiné zdravotní problémy a k tomu finanční, a určitě do doby, než je budu mít pod kontrolou, bych dobrovolně neotěhotněla. No nic, teď už jsme se s tím smířili, ono nám taky nic jiného nezbylo. Takže, dámy, pokud chcete vyhodit na ulici pár tisíc a otěhotnět, tak hurá do tohoooo!!! To je moje zkušenost 😖

andrejka18
9. dub 2013

Ahoj o tělísku také uvažuji tuten tyden se pujdu objednat.. ale este sem se predtim chtela zeptat.. má to nejaky vliv na milovani ? .. nějaké negativní vlivy? moc dekuji za odpoved 🙂

bobina24
9. dub 2013

@werunka23 máš už děti? Protože když si vzpomenu na porodní bolesti, tak si vždycky řeknu že vše ostatní je úplné prd proti kontrakcím ke konci než jdete vytlačit miminko 😀

jarujaru
20. kvě 2013

Gynefix nedoporučuji!!! Mám ho zavedený rok a půl a dnes jsem se u dr. dozvěděla, že jsem v pátém týdnu těhotenství. Tělísko je na svém místě,ale těhotná jsem také. Takže spolehlivost mizerná, ne-li žádná. Už nikdy víc to nechci ani mít, ani vidět, ani o tom slyšet. Určitě si to dobře rozmyslete a na 100% ochranu nesázejte. Mám už dvě děti a třetí je na cestě. Určitě to byl šok, který jsem dva dny obrečela,ale miminko si i přesto,že to bude náročný necháme.

jarujaru
20. kvě 2013

@andrejka18 negativní vliv to může mít v tom, že když je vlákno příliš dlouhé, tak se může partner poškrábat. Já byla dokonce 2x na zkrácení,jelikož byl manžel po milování poškrábaný jak po útoku dravé šelmy. Navíc jsem otěhotněla,takže toto tělísko nedoporučuju!!!!!

skalska
26. kvě 2013

@pajulka111
ahojky,nemůžu brát žádne hor.léky a tak jsem v pátek byla na zavedění gynefixu a přežila jsem to. Je to nepříjemný, ale fakt se to dá zvládnout. Cítila jsem silnější tlak v podbříšku. Trochu krvácení-ted špinění.Ted jen doufám,že se neuvolní a bude vše v pořádku.za měsíc na kontrolu.

eleanka
30. kvě 2013

ahoj holky 😅 tak se chci podelit s Vama svoji zkusenotsti,sice jestli mam Gynefix to si nejsem jista,proste jsem si rekla o obyc telisko,stalo 1000 kc a plus 60 kc zavadeni. tak ze,mam tri chlapecky a dalsi uz opravdu nechceme 😀 pred zavadenim mi sestricka dala cipek,prej aby uvolnil delohu a samotne zavadeni trvalo asi 20 vterin 😅 ,stipnuti a bylo to. a to jsem straspytel a jak prozivam bolesti,tak by vam mohli povidat v porodnici jak jsem rvala 😀 tak ze se toho nebojte,je to hrozna rychlovka...ale zase zalezi i na Mudr,kamoska chodila k jinemu gyndari a trpela jak pes pri zavadeni a ani ji to nedokazal zavist,nasa gyndarka je naprosty profik 😎 akorat nekolik hodin po aplikaci my bylo hodne zle,uplne na omdleni,chodila jsem od rohu k rohu abych neskolabovala ,to me zaskocilo ☹ dostala jsem antybiotika,plus mam brat ibalgin,tlaky v podbrisku jsou mirne,tak ze myslim,ze to bude ok. nasi maminky teliska meli a byli taky ok,hlavne jen neotehotnet. a kdyz uz se to stane,tak berte to tak,ze je to osud a nekdo moc chce prijit na svet 😉 vsem krasny den,preji 😅

backstreet
30. kvě 2013

ahoj holky. Nemám teda Gynefix, ale tuším Goldlilly a jsem spokojená. Mám ji 2 roky. Tehdy mě stála 2000 a zavádění fak jen štíplo