Nové nitroděložní tělísko GyneFix. Máte zkušenost?

jave
2. kvě 2011

Ahojte, na internetu jsem našla toto nové tělísko, které je nehormonální. Prý u něho není tak silné krvácení jako u klasických nehormonálních tělísek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo osobní zkušenosti (pozitivní i negativní). Moc se mi líbí představa, že bych nemusela přemýšlet nad prášky a hlavně že to neobsahuje hormony. Moc děkuji za vaše informace.

martina2241
27. říj 2014

Ahoj holky, jsem již po operaci a tělísko mi našli a vytáhli..ťuk ťuk, naštěstí vše dobře dopadlo. Píšu sem znovu jen abych apelovala na ty z vás, kterým někdy doktor řekne, že jim gynefix vypadl a nepošle je na rentgen - jděte na něj samy!!!! pro jistotu zkontrolovat, že je vážně venku a ne někde zapíchlej v malý pánvi v břichu, jak u mě... Mě tvrdili, že to je vyloučený a neposlali mě...ale stalo se a naštěstí jsme na to stejně přišli, ale jen díky RENTGENU z vlastní iniciativy. A prý nejsem první ani poslední, které ho takto hledali. Tak vždy zkontrolujte!!

polaks
31. říj 2014

Gynefix som mala viac ako tri roky a bola som neskutočne spokojná.Zavedenie telieska trvalo tak 10-15 minút,bolestivé nebolo,len nepríjemné.Prvý rok som mala silnejšiu menštruáciu než pred zavedením,ale potom sa to upravilo a bolo to fakt super.Raz za mesiac som si len skontrolovala či tam je.Ináč fakt žiadne iné starosti som s tým nemala.JA za seba veľká spokojnosť.A vyberanie telieska trvalo aj vyzliekaním a obliekaním tak 3 minúty. Teraz mám teliesko vybraté,pretože chceme ešte jedno mimi,ale potom sa znova vrátim ku Gynefixu. Predtým som brala len HAK,ale to neustále kontrolovanie,či som nezabudla na tabletku ,ma proste prestalo baviť.A tak som hľadala alternatívu,môj Dr. mi doporučil práve Gynefix,najprv som bola skeptická,lebo všetky kamarátky čo poznám,mali vždy nejaké problémy po zavedení klasického telieska,keď mi ale Dr ukázal,ako gynefix vypadá,tak som do toho šla.

polaks
31. říj 2014

Ešte malá reakcia 🙂 ja som používala počas menštruácie kalíšek luna a aj to bolo v pohode,nevytiahlo sa mi..Asi patrím k tým šťastnejším. Keď som si prečítala tie príspevky,tak ma až mrazilo,keby som si ich čítala pred zavedením,asi by som do toho nešla 😖 .No po vlastnej skúsenosti do toho pôjdem znova. Každá z nás je iná a každé telo reaguje na stejnú vec inak!!

bubla87
11. únor 2015

Holky, kdy se to tělísko zavádí, po nebo při ms?

polaks
2. bře 2015

@bubla87 Podľa dohody s lekárom,mne ho zavádzal mimo MS a vyberal mi ho v posledný deň MS.

kaccenaa
22. bře 2015

Mam ho temer dva roky a posledni rok se mi neustale vraci zanety delozniho cipku.. Ma nekdo podobnou zkusenost? Muze to byt teliskem? Jsem zoufala, asi pujde ven..

misenka13
1. kvě 2015

Dobrý den,tak tělícko mám zavedené téměř rok, nyní jsem zjistila,že jsem těhotná a to jsem byla před 14 dny na kontrole na UZ a vše v pořádku. Opravdu by mě zajímalo,proč selhalo,nicméně jsem zvědavá,co mi na to řekne doktor. Tělísko jsem si nechala zavést po druhém porodu

terym
20. črc 2015

Ja jsem mela telisko zavedene trictvrte roku.Dneska mame s manzelem pulrocniho chlapecka...Takze na gynefix bych ja osobne nespolehala.

lucy.l
16. říj 2015

mám bohužel stejnou zkušenost jako martina2241 , jen s tělískem MIRENA, vycestovalo mi do dutiny břišní, že se něco děje jsem poznala díky ranním nevolnostem a minulý týden jsem zjistila, že jsem v 9tt, rozhodli jsme se, že si miminko necháme, včera mu přestalo tlouct srdíčko, udělali mi RTG a tělísko našli v dutině břišní, příští týden mě čeká laparoskopie a revize :(

@misenka13 nechali jste si miminko ? vše v pořádku ?
@martina2241

alemari
16. říj 2015

Tu všechny vidíme,jak obrovský kšeft má naše" zdravotnictví". To je snad na hromadnou žalobu...

lucy.l
16. říj 2015

Je to k blití :(
Je mi zle že umřelo miminko, kterému 9+3tt tlouklo srdíčko, že musím od dětí, do nemocnice ze které mám fobii, na operaci břicha, na revizi, budu mít jizvu, píchat si injekce na ředění krve, neschopenku v práci, takže ušlý zisk před vánoci, prostě skvělé ---V životě už nezaplatím žádnou antikoncepci :(
Odteď jsem ochotná si hlídat plodné dny a zbytek je na manželovi

alemari
16. říj 2015

@lucy.l já teda nevím co všechno se při zákroku podepisuje, co je zaručeno atd. Na celý zákrok se jistě vztahují určité práva( reklamace) když pominu tu zátěž na psychiku, tak lze celou" věc" i reklamovat? Toto přece není normální. Mám děti, tuto diskuzi jsem sledovala právě kvůli recenzním a jsem zďešena. Takové procento otěhotnění jistě výrobce neudává. Lékaři,kteří tento "výrobek" doporučující si jistě mnou ruce...

lucy.l
16. říj 2015

@alemari rozhodně to nehodlám nechat být, už jsem v kontaktu s advokátkou. Ale zveřejním víc až bude po všem

alemari
16. říj 2015

@lucy.l otěhotnět neplánovaně, srovnat se s tím a pak potratit a to vše s tělískem, které nestojí 5 Kč je hrozné. Jsem ráda,že jsem do toho nešla a raději se spolehla na manžela a svůj cyklus. Přeju všem, které jsou takto podvedené jako vy, aby našly sílu a celou věc dotáhly do zdárného konce. Podvodníkům nesmí nic procházet...

alemari
16. říj 2015

@lucy.l kolik stojí to zavedení atd kolem?

lucy.l
16. říj 2015

@alemari měla jsem ho už 3,5 roku, tenkrát mě to stálo 5000,- celou dobu, poslední kontrola únor 2015 bylo na svém místě..

alemari
16. říj 2015

@lucy.l únor bylo na místě a kdy jste otěhotněla?

lucy.l
16. říj 2015

asi ve druhé polovině srpna 2015 ...včera jsem se dozvěděla, že miminku 9+3 netluče srdíčko..

alemari
16. říj 2015

@lucy.l to je mi líto☹. Nenechte to vyšumět...

lucy.l
16. říj 2015

@alemari nenecháme, moc děkuji, když už nic jiného, tak s tím půjdu klidně i do tv, ať se co nejvíc žen dozví, co jim hrozí

alemari
16. říj 2015

@lucy.l podepisovala jste něco při zavádění? Smlouvu nebo souhlas atd?

lucy.l
16. říj 2015

to si teď nedokážu uvědomit ..ale dr musí mít daňový doklad od ní v mých papírech

alemari
16. říj 2015

@lucy.l možná to mají už dopředu ošetřené, aby to nebylo napadnutelné...

lucy.l
16. říj 2015

nevadí, minimálně to rozmotám na každém webu pro ženy,maminky, kdekoliv prostě 😠

alemari
16. říj 2015

@lucy.l to teda...

ninana
16. pro 2015

Ahojky všem. Chtěla bych se s vámi podělit o negativní zkušenosti s medenym teliskem.Přemýšlím o vyjmutí protoze mám problémy které me čím dál tím více obtěžují. Mam ho už 5 let a mělo by být na 10 let.Celých 5 let mám menstruaci 10 dní v měsíci a to po dobu 4 dnů dost bolestivou.Takže přítel čeká na sex jako na smilovani boží.Další problém je ...že. ..když už konečně menstruace skončí a nám už tak 3 dny po...Tak dojde k sexu a opět při sexu nebo po krvacim zase minimalne spinim.Ne vždy ale spis ano nez ne!!Další problem je ze kdyz partner více prirazi. ..Tak me TO bolí...není nijak extra vybaven...A nás to obtěžuje,protože ho musím neustále odtahovat a říkat mu s tim ze víc uz né. SAMOZŘEJMĚ MA POCHOPENÍ. Ale asi si to moc neužívá A ani ja ne.Pořád prevlekam postele vše jé vždy špinavé...A přítel se vždy děsí jestli mi něco neprovedl.Poslední dobou mi i přijde ze se problémy s krvácením a bolesti shorsuji.Proto přemýšlím o vyjmutí.Jediné co bych pochválila je to.....ze chuť na sex je opravdu veliká diky telisku.Ale co z toho když stejně mam dlouhou nenstruaci a k sexu nám brání i krvácení den dva potom,to nemluvim o tvrdsim sexu...to jdou skoto jatka.JINAK ZBYTEK potizi NAS uz FAKT OBTEZUJE ....máte nekdo podobné problemy?Co jste s tim dělali premysleli ještě taky o vyjmutí? A jak samotne to vyjmuti...bolí?Díky za všechny reakce.Zdenina.

lusi1111
9. led 2016

Ahoj holky 😉 nevím,nečetla jsem celou konverzaci,ale tohle telisko uz mam pres 2 roky. To zavadeni nic prijemneho neni,zubar je horsi,takze to date 😉 co se tyce menzes...ja osobne teda krvacim dyl (cca 8 dni) . Coz je trosku na palici,na druhou stranu to vyrovna pocit,ze neberu hormony. Za me doporucuju 😉 jestli Vas neco zajima,ptejte se 😊

anninah
11. led 2016

Dobrý den ženy, tělísko mám již třetím rokem. Nejprve vše bylo skvělé, žádný strach z těhotenství. Při zavádění přišli komplikace a já musela do nemocnice. I to se vyřešilo. Po půl roce začali přibývat gynekologické potíže, lehké záněty. Po roce a půl se spustili močové komplikace. Za poslední rok jsem měla zánět močových cest už po 6. Gynekolog mi říkal, že tělísko je v pořádku a já měla špatné tušení. Ještě před záněty močových cest, se mi rozhodila menstruace. Za poslední rok a půl můj měsíc vypadá, tak že stále špiním třeba i dvakrát měsíčně silně krvácím. Gynekolog, že tělísko je v pořádku. Právě nyní řeším začínající léčbu močových cest a víte co mi na to obvodní lékař řekl? Vy máte tělísko? Tak je velmi pravděpodobné, že všechny tyhle komplikace máte od něho. Momentálně přemýšlím o vyndání, snad nebude příliš pozdě.

Nechat si zavést tělísko, jsem řešila ze stejného důvodu jako vy. Neotěhotnět. Ale nevím jestli tyhle komplikace za to stojí. Vše má nějakou cenu. A mým názorem je, Ne tělísku, Ne antikoncepci. Hezký den.

caukycauky
26. led 2016

@lusi1111
Ahoj tedka dobiram HA a uvazuji o tomto nehormonalnim telisku, je mi 20, ale uprimne po precteni teto diskuse zacinam mit dost velke obavy, jestli do toho vubec jit _:(
Sice do sebe laduju hormony, je to hrozne, ale za celych 5 let sem s nim neotehotnela a nemela sem zadne problemy, tak nevim, jestli se mam nechat uvrtat do neceho noveho, o cem je mozne, ze budu dlouho krvacet, spinit nebo s pomerne i velkou pravdepodobnosti otehotnim, sem z toho vazne na rozpacich 😒

lucy.l
27. led 2016

@caukycauky já fakt nedoporučuji,Ted od revize a operace pouzivam pharmatex a man opet starch ze jsem tehotna,ale do teliska bych už opravdu nešla:(