Nuvaring, máte zkušenost?

albinka1990
20. kvě 2013

Ahojky.MAte nekdo zkusenosti s Nuvaringem?Antikoncepcni krouzek :]

lucille85
20. kvě 2013

Jojo já jsem ho měla asi tři roky. Co tě zajímá?

m_d
20. kvě 2013

ahojky já mám, používala jsem antikoncepci nuvaring a byla naprosto spokojená. Kroužek jsem vůbec necítila, zaváděl se i vytahoval velice snadno. Za mě ano 🙂 já jsem člověk, co pilulky neustále zapomínal a na náplasti jsem měla alergickou vyrážku...

iveta107
20. kvě 2013

já bych se také chtěla přidat s otázkami.Kolik kroužek stojí, kolik dní potom tak zhruba máte MS a jak je to s návratem plodnosti po vysazení?

zoyka
21. kvě 2013

Používala jsem před čtyřmi lety - dohromady asi rok. Zpočátku jsem byla spokojená, jsem zapomínací typ, takže odpadlo myšlení na tabletky. Použití jednoduché. Cena asi 1000,- Kč na 3 cykly. MS jsem měla cca 4 dny. Po půl roce jsem začala mít svědivý výtok. Dalšího půl roku jsem s ním bojovala, pak jsem kroužek vysadila a byl klid. Lékař připustil, že to někoho může dráždit. Po vysazení jsem menstruaci vůbec nedostala 4 měsíce. Pak jsem na čas nasadila YAZ, ten má 4 neaktivní tabletky, takže se dá brát v kuse a tím pádem taky docela dobrá volba pro zapomnětlivé. Cena je obdobná a nežádoucí účinky rovněž minimální (u mě u obou preparátů snížená chuť na sex a trošku celulitida). Po vysazení YAZu menstruace nepravidelná, ale aspoň nějaká. Na otěhotnění to stačilo 😀

gingerone
21. kvě 2013

Já mám jen dobré zkušenosti, chtěla jsem co nejnižší dávky hormonů, což kroužek splnil, takže ta cena (kolem 1000 kč) byla srovnatelná se šetrnějšími pilulkami, které jsem brala. Vyndání a nandání vždy ve stejný den bylo taky super, vždycky jsem si jen poznačila do diáře, který z těch pátků je klid nebo se vyndavá/nandavá a snadno jsem si vzpomněla. Za mě ohromné plus, že se nepolyká, takže je nezávislý na trávicí soustavě - nemusela jsem hlídat průjmy, zvracení... a přemýšlet, jestli to pilulka stihla nebo ne. Nijak mi nevadil, nikdy nevypadnul, při sexu taky prý nevadil (já ho necítila vůbec), tak jednou za den jsem ho kontrolovala, jestli tam je, jen pro můj klid...
S plodností nevím, po vysazení jsme se začali snažit až po roce, do té doby jsme se chránili... Ale po tom roce, hned jak jsme přestali s ochranou, tak nebyl problém. Po vysazení jsem špinila mimo cyklus, ale nemyslím, že by za to mohl konkrétně kroužek, udělaly by to jakékoliv hormony...