NuvaRing. Máte zkušenost?

petra.vavra
12. srp 2008

Ahoj,
přestala jsem kojit a byla na kontrole u doktora si pro novou antikoncepci a byl mi doporučen nový preparát, Nuva Ring. Máte s tím některá zkušenost. Díky.

ivulinda
14. srp 2008

Ahoj petro no mě ho moje gyndařka taky dala ze začátku at ho vyzkouším,než budu mít svou antikoncepci a můžu ti říct,že bych to nechtěla!!!Je to kolečko,které si zavádíš sama nebo partner,ale mě vypadlo a je to takové divné já to cítila!!!a ty sis ho nechala napsat??

petra.vavra
autor
14. srp 2008

Ahoj Ivulinda, já jsem si to nechala napsat a dneska jsem to zavedla, tak uvidím, jak to bude fungovat a jak budu spokojena. CHtěla jsem prostě něco, na co nemusím myslet denně, protože to je u mě velký problem. Tak uvidím jaké situace mě čekají, přinejhorším se možná dost pobavím 🙂

ivulinda
16. srp 2008

No uvidíš sama jaké to bude!držím palečky 😀

skaredka
16. srp 2008

ahoj Petro, ja mam ten ring taky, uz asi pul roku, jsem moc spokojena, hlavne protoze nemusim porad myslet na prasky (vecne jsem zapominala). Kdyz si ho spravne zavedes vypadnout by nemel, rozhodne ne pri normalnich aktivitach, mne vypadl jednou, pri sexu.

petra.vavra
autor
16. srp 2008

skaredka-taky jsem zvedava, kdy se neco podobneho stane, ale s mou povahou dostanu maximalne zachvat smichu a manzel taky, takze to je to nejmensi co me trapi...taky nechci myslet na prasky denne, mam s tou pameti problem 😀

sylvar
16. srp 2008

mě ho dr taky nabízela, já šáhla po evře a jsem spokojená 😉

lucia84
17. srp 2008

Ahojky...
tiež mám Nuva ring....som spokojná 🙂
A zatial ešte nevypadol 🙂))

alterna
22. bře 2010

ahoj holky, mate zkušenost s Nuvaringem?co když vypadne a ja si toho nevšimnu? 😉

poletucha
18. kvě 2010

mela jste nektera problemy s krvacenim nebo spinenim behem cyklu? ja mela nuvaring ted prvni mesic a teda cely jsem ho prospinila 🙄 ...tak doufam,ze to si jenom telo zvykalo na urcitou davku hormonu a ted uz to bude ok. Jinak jsem spokojena,zatim nevypadnul,mela jsem trochu obavy z toho vyndavani,ale bylo to nakonec v pohode 😉

lucenek
18. kvě 2010

poletucho zvykneš si...já měla problém, že pozměně polohy (nejčastěji ráno, když jsme vstala), mě cca 30min pobolíval podbřišek, jako kdybych měla dostat menses, pakse kroužek asi usadil...a ted je to v poho, ale zpočátku jsme taky špinila....
alterna símtě to je dotaz zase 😀 😀 😀 si všimneš a nevypadne svaly poševní stěny vážně jsou silné ani nevíš jak....leda my ti vypadl že by ti bylo 80 a měla bys za sebou 10 porodů...to možná jo 😀 😀 😀

lada82
13. črc 2010

holky, taky vaham :(
lekarka mi nechce nic jineho dat (ze vsech moznych zdravotnich duvodu) a z Evry jsem mela vyrazku pro zmenu... asi mi nic jineho nezbyde, a vyzkousim...

@petra.vavra
vyhovoval Ti nakonec?
@lucenek
Ty jsi s nim tedy spokojena? ma vliv na vlasy/akne/hmotnost, prosim Te?

moc dekuju za pripadne odpovedi

lucenek
13. črc 2010

@lada82 ano vyhovoval, na plet no jebáky mám furt m,astnou plet taky, na vlasy mi to nikdy nepůsobilo a váha se drží žádné žraní

lada82
13. črc 2010

@lucenek dekuju 🙂

lucenek
13. črc 2010

@lada82 není zač super je že zavedeš, nestaráš se a pak za 3t vytáhneš.... 😉

poletucha
17. črc 2010

tak pridam taky svoji uz 4mesicni zkusenost... krvaceni se po prvnim cyklu uz neobjevilo,krouzek vubec necitim,vyndavani taky v poho, plet cista,na vlasy ani hmotnost mi nikdy HA nepusobila...ale co jsem ted vypozorovala,ze pri pauze na MS me hrozne boli hlava a to az do druhyho dne po zavedeni krouzku 😒 , tak nevim jestli je to nejak tim vypadkem hormonu v tele. 😕

lada82
2. zář 2010

@lucenek
tak uz ho nejaky cas mam, a zatim spokojenost 🙂
tak uvidime casem... ale rozhodne ho necitim, nevypadava atd. , super

brisalek
6. led 2011

Holky ja jsem ted mela krouzek prvni mesic a po vysazeni mam dost spatne nalady...rekla bych deprese jak vysita. Mela jste to nektera taky? A mam teda hodne slabou menstruaci. Driv jsem mela 2-3 dny silnou a pak jeste 4 dny slabsi(i s Evrou) a ted mam MS jako driv tak ten 4 den(tak na 2 vlozky za den) a dnes 4 den uz prakticky nic.-).

poletucha
14. únor 2011

@brisalek mivam sileny nalady tejden pred vysazenim,pak uz je to vetsinou dobry...ale stve me to 🙄 Jinak MS mam taky hrozne slabou a kratkou

piskle89
15. únor 2011

Ahoj holky, přidávám svoje zkušenosti s touto antikoncepcí. Nechala jsem si ji napsat právě z důvodu, že jsem se bála, že zapomenu prášek a jelikož ještě studuji, miminko s přítelem v nejbližší době neplánujeme. Zavedení i vyndání naprosto bez problémů, řekla bych, že je to ještě jednodušší než tampon. Mám ho od srpna a opravdu bez problémů. Jsem zúžená, ale necítím žádné bolesti, když mám kroužek zaveden. Při sexu není vůbec cítit. Spíš bych řekla, že je to "příjemnější" 🙂 Váha se nezvýšila, vlasy se víc nemastí a pleť mám i normálně vcelku dobrou, takže ani zde nevidím žádné změny. Menstruaci jsem měla vždy skoro bezbolestnou a krátkou, ale je pravda, že s touto antikoncepcí je ještě kratší - cca 3 dny, s tím že ten třetí den je už hodně krátká, ale dle Dr. je vše v pořádku. Jen jedno negativní jsem zjistila, ale nevím zda to souvisí přímo s kroužkem, ale nikdy předtím jsem to neměla - cca 3dny před MS se objeví hodně špatná nálada, dá se normálně zvládnout, ale objeví se 😀 Jinak mi nikdy nevypadl, jednou se mi stalo, že sklouzl dolů, ale hned jsem to cítila a zatlačila zase nahoru - není přesně daná poloha, kde má být, je to dle dispozic 🙂 Jinak když vypadne, tak se má opláchnout a zavést znovu - je myslím 3h taková ochranná doba, takže i to je v pohodě 🙂
JInak ale hodnotím opravdu KLADNĚ a doporučila bych ho všema deseti 🙂

neu.sona
31. bře 2011

Ahoj Holky, chtěla bych obnovit tuhle diskuzi. Nevíte,kde se dá koupit nejlevněji? Třeba v Praze. Děkuji

piskle89
4. dub 2011

V Praze jsem sehnala nejlevněji na Smíchově. Lékárna Aurelius (ul. Nádražní). Cena byla cca o 50kč levnější při koupi 3 kroužků. Je ale pravda, že ty lékárny tady v Praze nemám až tak projitý.

neu.sona
5. dub 2011

@piskle89 díky a za kolik si je tam sehnala? já vím, že v docsimonu je mají za 995. Děkuju

piskle89
5. dub 2011

Tak to bude asi stejná cena. Už si přesně nepamatuju. Normálně je kupuju kolem 1050kč. Jeden kupuju cca za 360 kč a tam je myslím mají asi za 340. Vím, že jsem byla překvapená, že mě tam vyšly nejlevněji, ale přesnou cenu už ti bohužel nejsem schopná říci.

giselka
19. zář 2011

Ahoj holky, mám dotaz ohledně nuvaringu, teď beru náplasti a od příštího měsíce přecházím na kroužek. Moje dr mi poprvé řekla, že mám odlepit náplast a druhý den dát nuvaring a teď podruhé, že mám počkat na MS, tak nevím. Můžete mi, prosím napsat, jak jste to dělaly vy, když jste přecházely z jiné antikoncepce? Díky 😉

giselka
21. zář 2011

nikdo kdo by poradil? ☹

shine82
4. lis 2011

@skaredka Ahojky, moc zdravím a v první řadě gratuluji ke třetímu miminku, přeju hodně zdravíčka a at vše dopadne co nejhladčeji...
Včera jsem si poprvé zavedla Nuvaring, tak koukám jaké s ním mají holky zkušenosti..., no a najednou známá tvář🙂

Moc jsi se o své zkušenosti nerozepsala, já hned dnes musela vyndat a zandat znovu, pač mi sjel uplně na kraj až jsem ho cítila, to by asi neměl, ne? Nemáš nějaký fígl jak ho dostat hlouběji, při zavedení ho sice zmačknu ale vevnitř se hned roztahne a pak už s ním moc hýbat nejde☹

hann83
20. pro 2011

Ahoj holky, taky o Nuvaringu uvažuju a jak tak čtu vaše zkušenosti, zkusím ho 🙂 Rozhoduji se mezi ním a Evrou, trochu víc se mi zamlouvá právě Nuvaring. Tak uvidíme.

lucijeta
20. pro 2011

@hann83 můžu doporučit 😉 už si ani nedovedu představit brát znovu pilule 😅 je to fakt pohodlné a spolehlivé..

hann83
20. pro 2011

@lucijeta Díky🙂 Já se právě taky nechci vracet k pilulím, a tohle se mi líbí nejen proto, že bych na to nemusela každý den myslet, ale taky v tom neni tolik hormonů. Další děti neplánujeme, dvě stačí, teď používáme kondom, jenže manžel ho nasazuje až opravdu při "finále" a já mám strach, abych neotěhotněla při těch hrátkách, které styku předcházejí 😉

lucijeta
20. pro 2011

@hann83 tak to nuvaring určo zkus, taky jsem na něj přešla protože by měl být šetrnější co se hormonů týče.. a i manžel bude rád, že může odložit kondomy 😀