NuvaRing. Máte zkušenost?

petra.vavra
12. srp 2008

Ahoj,
přestala jsem kojit a byla na kontrole u doktora si pro novou antikoncepci a byl mi doporučen nový preparát, Nuva Ring. Máte s tím některá zkušenost. Díky.

hann83
20. pro 2011

@lucijeta Zítra si zavolám na gyndu 😀

moniik.k
23. dub 2012

Pokud by měl někdo zájem - zbyl mi jeden kroužek Nuva Ring 🙂 Info kdyžtak do IP

maminka233
18. kvě 2012

Dobrý den,
zůstali mi tu tři kroužky Nuvaring jelikož přecházím na jinou antikoncepci, mají datum spotřeby do 9/2013, pokud tedy máte zájem napište cenu, klidně i jednotlivě.
marketa@cklik.eu

Děkuji.

ninjega
7. dub 2013

ahoj chci se zeptat jestli je možné že kroužek vtěle změkne nemohu ho nahmatat a zítra jdu kuli tomu na gindu jestli nevypadl.Jsem ztoho na nervi včera jsem ho poprvé zavedla děkuji za odpověd.

lucijeta
7. dub 2013

@ninjega pokud nevypadl tak tam určitě někde je 😉 konzistenci má pořád stejnou..

cuci25
7. dub 2013

@ninjega taky jsem používala NuvaRing a nikdy se mi to teda nestalo. Pokaždé, když jsem ho za 3 týdny vyndavala, byl uplně stejný jako když jsem ho zaváděla, takže konzistenci určitě nemění a pochybuju, že by mohl vypadnout 🙂

iveta107
12. dub 2013

chtěla bych to vyzkoušet tak mám pár otázek, může se začít používat už při kojení když se kojí už jen jednou nebo dvakrát denně, jak dlouhou máte potom MS a jak silnou, není problém potom s dalším otěhotněním a co vaginální mykozy máte je vy co na ně také trpíte méně, vůbec nebo je to naopak horší?

evca95
2. črc 2013

Ahoj holky, Nuvaring mám první měsíc a u mě všechno v pohodě, ale při sexu je problém. Náš první zážitek byl takový, že se o něj přítel poranil - normální škrábanec, všude plno krve. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Ani doktor mi to nedokázal vysvětlit. Máte některá podobnou zkušenost? A dal by se popřípadě kroužek na dobu během sexu vyndat?

kamimik
3. črc 2013

Já používám nuvaring už řadu let. Před porodem jsme ho měla,vysadila a za dva měsíce byla těhotná a po porodu jsem se k němu zase vrátila. Problémy při sexu nejsou,ale už jsem slyšela,že někdo je má. Já zavádím kroužek hodně hluboko a nikdy jsme ho ani jeden necítili.

lucijeta
4. črc 2013

@evca95 určitě se nic nestane když si ho na tu chvíli vyndáš.. ale já s ním teda nikdy problém neměla, nevěděli jsme o něm ani jeden..

romuaska
21. črc 2013

ahojky holky..po kolikati dnech máte ms po vysazení v pauze?díky🙂

lucijeta
22. črc 2013

@romuaska 2-3 dny po vyndání..

romuaska
23. črc 2013

@lucijeta luci děkuji,už to doslo,po 4 dnevxh,spineni..🙂

marketnieuw
21. únor 2014

Muzete mi nekdo napsat dlouhodobejsi zkusenosti? Dekuji

monikaxoxo
16. bře 2014

@marketnieuw Já mám rok a půl a jsem spokojená. Vybrala jsem si ho hlavně proto, že je k tělu šetrnější a nemyslet každý den na prášky je taky fajn. Na vlasy, pleť, váhu u mě neměla vliv žádná HA. Ale tak týden před MS mě asi na 3 dny hodně bolí prsa, ale pro mě lepší než když mě u prášků bolelo břicho. To že mě občas bolí hlava nebo mám špatnou náladu si netroufám svádět na kroužek, není to tak, že by to bylo pravidlem. Zavádění a vyndávání je velmi jednoduché, nikdy mi nevypadl, ale nedokážu ho zasunout moc daleko, někdy je na okraji, pokud ho cítím, tak zavedu znovu. A každý večer při sprchování vyndávám a oplachuju - NE horkou vodou! Při sexu ho manžel někdy cítí a bolí ho to, takže si ho vyndávám. MS mám normální, 3 dny silnější, 2dny špinění, akorát se mi posunula, vyndávám v úterý a MS mam až v sobotu, u prášků to bylo ve čtvrtek.

monalis
7. dub 2014

@monikaxoxo Dobrý den, dostala jsem se na tuto diskusi a musím říci, že mě zaujal Váš příspěvek. Mohu se zeptat na to jak jste trpěla bolestí při braní prášků? Bolelo Vás břicho při MS nebo i v průběhu cyklu? Ptám se kvůli tomu, že mě po prášcích bolí břicho téměř soustavně (na prohlídkách jsem byla a vše je dle ultrazvuku a dalších vyšetření v pořádku) a uvažuji tedy o jiné alternativě antikoncepce. Předem moc děkuji za informaci. Pěkný den. Monika

monikaxoxo
8. dub 2014

@monalis Ahoj, ta bolest u mě byla jen první 3 dny menstruace, někdy malá snesitelná, někdy jsem si vzala prášek a někdy ani ten nepomohl, ale taková velká bolest byla jen občas třeba na půl dne. Myslím, že tohle je individuální. Moje sestra brala pilulky a při ms nemohla občas ani vstát z postele, jaké měla bolesti, teď je vyměnila za jiné a je úplně v pohodě. Já jsem tohle neřešila, na kroužky jsem přešla hlavně z důvodu, že jsou šetrnější pro tělo a plus je, že bolesti skoro nemám, občas první den maličko pobolívá břicho. Určitě bych zkusila vyměnit za něco jiného, nemá smysl se takhle dál trápit, protože je pravděpodobné, že je to opravdu antikoncepcí a na výběr je toho tolik, že člověk může zkoušet a najít si to, s čím mu bude nejlépe.

petra.vavra
autor
8. dub 2014

za mě velká spokojenost 🙂

carrie_b
8. dub 2014

Já jsem používala antikoncepční kroužek více jak 2 roky a také velká spokojenost. Akorát jsem si vždy musela dát upomínku do mobilu, abych ho nezapomněla vyměnit. Plus spokojenost byla i na straně partnera😉

gaborka185
9. kvě 2014

NuvaRing byla pro mne dlouho ta nejlepší antiko co jsem měla... A to i přes to, že jsem hodně silná, což se považuje za kontraindikaci... fungovala parádně, žádné vedlejší příznaky, pohodička... Jednou se nám s partnerem stalo, že vypadnul při sexu, ale jinak snad vypadnout ani nemůže, a když už tedy, tak snad by si toho každý všiml v kalhotkách... nevím... škoda jen že je tak drahá... jsem rok po porodu a začínám se ohlížet po něčem jiném ale to pouze z finančních důvodů... 😉

moninicka
21. zář 2014

Dobry den mam otazku vcera mi skoncila ms a zavedla jsem si vecer dalsi krouzek jenze behem vecera jsme se rozhodly s pritelem,ze uz se budeme snazit o miminko tak se chci zeptat zda nuvaring muzu vyndat ted hned a zda to znovu nedostanu? Nebo musis opet cekat 3tydny a pak ho vyndat? Dekuji za odpoved Monika

iveta107
23. zář 2014

prodám jeden kus kroužku Nuvaring, kdo má zájem pište do IP

dajda83
7. říj 2014

Ahoj, užívala jsem teď 1. měsíc HA Nuvaring. Celý 3 týdny jsem prokrvácela, poslední týden hodně, krvácet jsem přestala až v sobotu. V neděli jsem vyndala kroužek, ale zatím jsem menstruaci nedostala ani nic nenaznačuje, že se chystá. Máte někdo podobnou zkušenost? Je možný, že nepřijde? Dík

gabulkam
31. říj 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat vás, kteří Nuvaring používáte. Je nutné vždy po třech týdnech zavedeného kroužku dodržet týdenní pauzu?? Nebo je možné jako u hormonální antikoncepce prášků přeskočit týden bez antikoncepce a rovnou zavést nový kroužek?? Díky moc za odpověď..

vanilkacka
31. říj 2014

@gabulkam Ahoj, já kroužek používala před pár lety a Dr. mi říkal, že můžu klidně použít 3 kroužky za sebou a až pak udělat týdenní pauzu. Několikrát jsem vyzkoušela a MS pak přišla normálně v týdenní pauze.

bendina1
11. lis 2014

ahoj holky,
skoro rok beru Nuvaring a mam stale vetsi vykyvy nalad, mate take podobne zkusenosti?

lexton
13. led 2015

@bendina1 zdravím! měla jsem Nuvaring 3 roky, a poslední rok výkyvy nálady + 3x mykoza, na kterou jinak netrpím. Takže jsem nakonec vysadila úplně. Nemohla jsem brát prášky kvůli jiným práškům. Takže Nuvaring sice fajn alternativa, ale určitě ne pro ty, které trpí na mykozy více..

luu95
22. led 2015

Ahojky chtěla jsem se zeptat, jestli když vyndam nuvaring po třech tydnech a pak jej zavedu po tydnu tak opět začne působit az po 7 dnech jak se to popisuje při prvním zavedení a nebo hned??dekuju 🙂

luu95
23. led 2015

Ahojky chtěla jsem se zeptat, jestli když vyndam nuvaring po třech tydnech a pak jej zavedu po tydnu tak opět začne působit az po 7 dnech jak se to popisuje při prvním zavedení a nebo hned??dekuju 🙂

jaa
24. led 2015

Já používám už dva roky a super..Nemá být zaveden déle,než 4 týdny..Tak to dělám tak,že mám kroužek 4t a pak zavedu hned další.A,pak další dva.Tzn,že mám menzes jen 3x za rok..A,je to super. 😉 Vůbec o něm nevím.nikdy nevypadl ....Nejlepší atk....Co jsem už vyzkoušela.. 😉