Otěhotněly jste s nehormonálním nitroděložním tělískem?

snezenka123
13. únor 2013

Ahoj, chtěla bych vědět, jestli jste některá z vás otěhotněli i přes nehor.tělísko? Uvažuji o něm,ale co jsem četla na netu, tak jsou i případy, že ženy i přes tělísko otěhotněli....

Jaké jsou vaše zkušenosti, prosím?

Moc děkuji. 😉

monalis
13. únor 2013

@snezenka123 Také mě toto téma zajímá, protože o nehormon.tělísku uvažuji. Když se však na internetu podívám na jakoukoli antikoncepci tak snad při každé někdo otěhotněl. U každé antikoncepce je nějaká ta setinka či desetinka rizika 😉

snezenka123
autor
13. únor 2013

@monalis právě...a co jsem četla, tak při otěhu s tělískem, pokud se žena rozhodne si dítě nechta, pak můžou být komplikace, někdy se tělísko vyndá, pak hrozí potrat, někdy se nechává a to nevím, zda taky není na škodu 😖 takže si myslím, že a´t selže jakákoliv antikoncepce, z jakéhokoliv důvodu, tak s tím tělískem a možným těhu mi to příjde jako asi největší možná komplikace s porovnáním s ostatními prostředky, přeci jen je to cizí těleso v děloze, kde je potom miminko 😕 tak já nevím,no

blahova_andrea
13. únor 2013

já o něm taky uvažovala nebo do budoucna uvažuji a lékař mi sdělil, že je to jediná antikoncepce, která když selže, tak žena nemusí hradit interupci, ale má ji hrazenou (nevím jestli výrobcem nebo pojišťovnou) a že pokud se rozhodne si miminko nechat, tak že se v děloze ponechává i tělísko, které tam vývoji miminka ani porodu nijak nebrání. v podstatě se odstraní přímo u porodu. aspoň tak jsem to pochopila já. mě spíš vadí, že se zavádí ještě během ms, s čímž mám osobně problém. ale je fakt, že jsem tuto problematiku zatím nijak hluboce nezkoumala. ještě si pohrávám s myšlenkou na další ne/čekaný dáreček 😀

monalis
13. únor 2013

@snezenka123 Komplikace při otěhotnění přes HA se vyskytují u všech druhů antikoncepce. Osobně jsem nečetla ani neslyšela o vyšším riziku komplikací při tělísku. Určitě je to možné, ale ani lékař mi nic takového neříkal. Myslím si, že každý medikament s sebou nese riziko ☹

monalis
13. únor 2013

@blahova_andrea Ono je lepší tělísko zavádět při menstruaci,protože čípek je více rozevřený a tudíž se tělísko zavádí snáze a s menší bolestivostí. Takto mi to řekli i v nemocnici 😉

snezenka123
autor
13. únor 2013

@monalis to asi ano, všude jsou možné komplikace...já jsem na netu četla článek, kdy jedna maminka otěhu přes tělísko a tělísko ji nechali,ona ve 20tt z tělíska dostala zánět a potratila ☹ další zase psala, že taky otěhu přes tělísko, rozhodla se, že si mimi nechá a dr. jí ho vyndal ještě v těhu,ale udělal se jí hematom, který se nechtěl vstřebávat, takže jí taky hrozil potrat, musela ležet, brát léky...nakonec to nad dobře dopadlo..prášky člověk přestane brát,ale co to tělísko, moje sestřenice otěhu přes prášky a zjistila to tak nějka 4-5 měsíc, normálně menstruovala a kluk je zdravý a už mu je 8 let 😉

monalis
13. únor 2013

@snezenka123 Tak zánět i hematom se mohou v těhotenství udělat tak jako tak. Teď jsem na nějakých stránkách četla, že nehormonální tělísko může v klidu lékař nechat a je vyloučeno až při porodu. Asi je to pak na úvaze lékaře. Možná to bude teď znít hnusně, ale já bych šla na přerušení těhotenství pokud bych otěhotněla přes jakoukoli antikoncepci. Mám k tomu tokový postoj (jen pouze co se týká mě samotné), nikomu bych ho ale neradila a nevnucovala 😉

blahova_andrea
13. únor 2013

@monalis jj, já docela pochopila proč se to dělá, že to má svůj smysl. jen tedy pro mě je to zatím trošku blok ☹

monalis
13. únor 2013

@blahova_andrea Každý se musíme vždy rozhodnou podle sebe. Také stále nejsem přesvědčená o tělísku, ale tak nějak se k jednomu přikláním. Dnes odpoledne mi snad k plnému rozhodnutí pomůže můj lékař. Už aby to bylo za mnou. Nikdy si na ty prohlídky nezvyknu 😀

blahova_andrea
13. únor 2013

@monalis já zas nejsem ten typ, co by miminko přesně plánoval, počítal plodné dny atd...u mě je miminko krásná nehoda, která se prostě měla stát. a pokud by to bylo přes antikoncepci, tak to bych brala jako jasné znamení, že mám mít ještě jedno. no ne, vždy záleží na x faktorech. nikdy neříkej nikdy, že? 😉

blahova_andrea
13. únor 2013

@monalis mě bylo nabídnuto jen jedno, okolo 1500,- ukázal mi na modelu jak to vypadá a řekl základní info, ale že bychom to extra podrobně rozebírali nebo mi dal na výběr z více druhů, značek...to ne. no tak hlavně ať to máš rychle za sebou. na to se asi nedá úplně zvyknout. spíš jsme s tím tak nějak smířené, že je to lepší absolvovat než se vyhýbat... 😉 ne?

monalis
13. únor 2013

@blahova_andrea Přesně tak. Člověk stejně nikdy do předu neví jak se v určité situaci zachová 😉

monalis
13. únor 2013

@blahova_andrea Ono je více těch tělísek. Já uvažuji o tělísku Gynefix, ale to mohou zavádět jen proškolení lékaři 😉

blahova_andrea
13. únor 2013

já zatím tělísko odkládám. jsem rok po porodu, tak kdyby se náhodou zase nějaké to překvapení stalo, tak by mi to až tak nevadilo. ale jestli teda bude někdy druhé překvapení, tak pak už to určo řešit budu 😀

kkristal
13. únor 2013

@snezenka123 Zdravím, kamarádka má z takového tělíska překrásnou holčičku 😉 jsou jí 3 roky, zvlášní je, že nyní je bez antikoncepce a nemůže podruhé otěhotnět... Těhu bylo celkem normální, ale holčička byla po narození taková nespokojená a všeho se děsila, zvláštní. 😕