Otěhotnění i přes HA

pupi
16. srp 2006

Ahojky, stalo se některé z Vás a nebo ve Vašem okolí, že by došlo k otěhotnění i přes pravidelné braní HA? Slyšela jsem, že je to možné.... díky... 🙂

dorotka
16. srp 2006

staci ze ta prezenie aleb sa vyvracias 😉

hudy
16. srp 2006

Ja mám jednu známu, ktorá tak otehotnela 2x. A počula som, že ľubovník bodkovaný (tuším trezalka?) znižuje účinky HAK.

katrin
16. srp 2006

účinok hak znižujú aj niektoré antibiotiká. POznám niekoľko kočiek, čo boli tehotné aj napriek tomu, že užívali hak

consti
16. srp 2006

Znám holku, která otěhotněla, i když HA brala...a o těhotenství až do 5 měsíce nevěděla a dál HA brala, měla menstruaci atd. Naštěstí je mimčo i ona v pořádku, ale musel to být v tom 5 měsíci šok 😅 😕

tessa
16. srp 2006

tak baby, nas maly Matko je dokazom toho, ze sa da otehotniet aj pocas brania HAK 😀

jitkao
16. srp 2006

mojí sestře se to taky stalo. Má krásnou holčičku, teď už půjde do 1. třídy 😀

consti
16. srp 2006

tessa fakt??Taky jsme někde slyšela, že by se HA měla brát i ve stejný čas...což u mě teda nehrozí, někdy v 19 hodin, někdy až k půlnoci 😀 .mě by mimčo nevadilo, ale přítel mi nepřipadá tak jistě..myslíte, že někdy chlapi po mimču touží? 😅

tessa
16. srp 2006

consti,
uz som chcela HAK vysadit, takze sme vlastne babo planovali, ale mala som este tyzden dokoncit, len som zobrala tabletku s 8 hodinovym meskanim...a vysledok sa dostavil 😀
Mne ale nakoniec gyn. povedala, ze s mojou nadvahou som mala mat uplne iny typ HAK, lebo ze Logest, ktory som brala nebol vhodny a mohla som otehotniet hocikedy aj skor... 😀

consti
16. srp 2006

tessa aha, tak to vám to krásně vyšlo 😉

ikke
16. srp 2006

ehm, ja by som sa spytala, ci niektora otehotnela napriek tomu, ze tabletku nevynechala alebo ju nezobrala neskor nez 36h po predchadzajucej 😔 vyjma tessy a jej dovodu 😅

lebo otehotniet "s HAK" a zaroven povedat, ze sa to stalo vtedy, ked som zabudla uzit, je podla mna odveci. to je ako "zabudli sme pouzit kondom" a zaroven tvrid, ze som otehotnela napriek pouzitiu kondomu... 😉

ikke
16. srp 2006

tvrid=tvrdit 😕

tessa
16. srp 2006

ikke,
ale ja som bezne brala hak aj s viac ako 8 hod.meskanim a nikdy nic...az po svadbe sa nam to prihodilo...

ikke
16. srp 2006

tessa, tak potom to bude asi o tej teorii, ze ked ti je dane otehotniet, otehotnies aj pohladom na slipy (autor tusim zuz alebo alex) 😀

tessa
16. srp 2006

ikke 😀

nelika666
16. srp 2006

no ja som takto zabudla zobrat 2 tabletky a o chvilku budem mami 😀

tinau
16. srp 2006

ahojte, ja som zase vyzvracala jednu tabletku na dovolenke a potom sme veselo dalej sexovali 😀 😀 a teraz cakame co z toho bude, mam vselijake priznaky tehotenstva, ale mozno si to len namyslam. Uz som objednana ku lekarke, ale az o mesiac lebo ma dovolenku. Ked si to tu tak citam, rozmyslam, zeby sme mali pomaly rozmyslat nad menom 😀 😀 V podstate by nam to az tak nevadilo, aj ked sme to este neplanovali, zaciatkom oktobra sa mame stahovat do svojho, tak by to bol pekny darcek do noveho bytiku 😀

selu
16. srp 2006

pridavam zkusenost me kamaradky, ktera i pres HA otehotnela, ma ctyrapul leteho synka. Jinak ja beru HA vseobecne vecer v rozmezi 19 - 24 a nevypada to na mimco, MS skoro na hodinu pravidelna...

verulka
16. srp 2006

Je to asi mozne, ale veeeelmi nepravdepodobne. Je fakt, ze vacsina antikoncepcnych metod zlyhava na ludskom faktore 😀 Inak ak je nizkohorm.antikoncepcia, treba dodrziavat presny cas. Ja som zabudla jednu vziat vcas a dnes mam uz 4 rocneho syna. Vtedy nas to dost zaskocilo, lebo starsi syn mal velke problemy a do toho dalsie babo. Ale my sme najprv sexovali a potom som zabudla vziat tabl. Normalne som dobrala cyklus, ale menzes sa uz nedostavil Ked som to povedala dr. tvrdil, ze mam promilovu sancu byt v tom....Po prehliadke stratil rec. Ale dnes som rada, ze to mame presne takto 😉

tonicka
16. srp 2006

Pupi, poznám kamarátku, ktorá otehotnela počas HAK, ale napr. ja som brala tabletky veľmi občasnícky a v nepravidelný čas(mala som mesiace, kedy som vynechala každú tretiu, prípadne aj druhu) a neotehotnela som 😀 Je to hodne indivindualne.Ja som si myslela, že bude problém otehotnieť, ale podarilo sa nam po 2.5 mesiaci po vysadeni HAK.Tákže je to na tebe 🙂

verulka
16. srp 2006

No to nam sa dari aj vtedy, ked o tom nevieme, pripadne to neplanujeme 😉 Ale mne dr povedal, ze som extremne plodna a spolu s mazelovymi spermiami, ktorym sa u mna paci, mi odporucil vsetky druhy ochrany 😀 😀

tonicka
16. srp 2006

Verulka, vies kolko snaziliek ti zavidi, že prejde okolo teba spermia a uz si v tom 😅 😕

verulka
16. srp 2006

Viem, a velmi vam vsetkym prajem, aby sa to darilo aj inym. Keby to slo, tak sa casti nasej plodnosti rada zrieknem. Mne by stacila taka priemerna a manzel by tiez nemal stale stres, ze som zase v tom

kacabacka
21. srp 2006

tessa: to je teda dobrý, celou dobu bereš anťáky proti otěhotnění a pak ti doktorka řekne, že jsi měla špatný, to bych jí asi .... nevim co, ale rozhodně bych si to nenechala líbit 😠

kacabacka
21. srp 2006

švagrová brávala HAK Diane, protože neměla moc peněz, tak jí brala ob den a neotěhotněla. Sestřenka má teď roční holčičku a otěhotněla přestože brala HAK, protože měla zánět močového měchýře, doktoři jí na to dali antibiotika a ty způsobily neúčinnost HAK. Ale tohle by podle mě měla vědět každá holka, je to všechno napsané v příbalovém letáčku. Mě dokonce jednou nemohla doktorka ani napsat prášky na rýmu-nebyly to antibiotika, protože by to snížilo účinek antikoncepce, takže kdo ještě nechce otěhotnět, doporučuju při každém předepisování léků hlásit, že berete anťáky, ikdyž doktoři se často ptají sami.

kacabacka
21. srp 2006

jo a ještě já beru HAK taky tak mezi 22:00 a 00:00 a nic se neděje, jednou jsem jí dokonce zapomněla večer vzít a vzala až ráno a nic se nestalo...
Taky si někdy říkáte, jestli vůbec vy nebo váš manžel můžete mít děti? Mě už to napadlo tolikrát, nějak se mi nechce věřit tomu, že bych zrovna já byla těhotná....

danda
21. srp 2006

Ahojky holky,tak ja mam kamaradku ktera otehotnela i kdyz bere HA.Ale bylo to v dobe kdy byla nemocna a brala antibiotika.Bohuzel ale potratila jelikoz byla v te dobe stresovana. ☹

zuska9
21. srp 2006

ahojte, mna by zaujimalo, ci fakt luvobnik (tresalka) znizuje ucinnost antikoncepcie. v lekarni sa takyto caj bezne predava a nieje tam ziadne upozornenie.

zuska9
22. srp 2006

pozerala som sa na ten lubovnik, ci fakt znizuje ucinnost HA. a je to pravda. ale iba pri prekroceni odporucanych davok. vid clanok:
http://wanda.atlas.sk/zdravie_a_chudnutie/antik...

lupita
22. srp 2006

ahojky holčiny,
tak právě tohle řeším 😒 Minulý měsíc jsem pěkně prášky flákala, no nakonec mi i jeden chyběl 😖 (asi ho vzal manžel 😀 ), teď jsem ani ne v půli plata a pozoruji na sobě jak mi šíleně natekly a ztěžkly prsa (úplně jinak než před MS, i manžel říkal), a pobolívá mě v podbřišku... Tak to jsem teda zvědavá... Počkám do MS, a třeba od příště budu přispívat do jiné diskuze 😉

ada3333
22. srp 2006

tessa - ja som tiež brala Logest ešte ho aj doma mám ale mne vyhovoval po všetkých stránkach až do chvíle kým som nezačala mávať šialené migrény. Tak mi ho lekárka vysadila. Prečo povedala Tebe, že nieje dostatočný?