Otěhotnění i přes HA

pupi
16. srp 2006

Ahojky, stalo se některé z Vás a nebo ve Vašem okolí, že by došlo k otěhotnění i přes pravidelné braní HA? Slyšela jsem, že je to možné.... díky... 🙂

bubonic
22. srp 2006

ja som tiež ťažšia váhová kategória a Logest som brala a na moju váho nemal nikto nijaké námietky. ja som zase prípad čo čakal na menštruáciu a sexoval bez ochrany (veď uvidíme 😀 ) a keď sa manželíček rozhodol že radšej neuvidíme, tak už bolo neskoro 😀 😀 😀 a teraz sa vytešujem nad ultrazvukom a máta ma predstava dvojičiek. 😝

caira
22. srp 2006

ahoj vsem, take se pridam.. ja beru HAK kazde rano kdyz vstanu..no a parkrat se mi stalo,ze jsem nestihala, zapomela a vzala az treba odpol. nebo dokonce az vecer..zatim ale dobry, MS na den presne { i kdyz ted uz si pomalu zacinam rikat, ze kdyby neprisla tak bych se nezlobila...}ale jeste musime bohuzel chvili pockat, nejdriv musi probehnout stehovani,svatba a pak na to hupsnem 😀 no snad tak do roka tady budu prispivat i do jine diskuze 😉

wipaja
22. srp 2006

Ahojky.. tak já brala antiko pravidelně, nevynechala ani jednu tabletku a mimíska čekáme po vánocích.

ada3333
22. srp 2006

wipaja čo si brala akú značku?

wipaja
22. srp 2006

ada3333...já brala anteovin, má větší podíl hormonů než ty nové ...jenže já při jiné antikoncepci celý cyklus špinila, tak nasadil dr. toto a přesto jsem otěhotněla. Můj gynekolog se divil, že při anteovinu se s tím nesetkal. Asi mám splašené hormony :o))

caira
23. srp 2006

Holky je tu nejaka, ktera by otehotnela pres Mercilon? DIky

kacabacka
23. srp 2006

caira: já Mercilon beru asi už 3 roky anic 😉

ivankaaa
23. srp 2006

Ahojte kočky, ja sa snazim brat HA pravidelne ale akurat v nedelu sa mi stalo ze som na tabletku uplne zabudla a zobrala som ju az v pondelok rano spolu s dalsou (poslednou 21)a vcera sme mali s priatelom nechraneny sex... myslite ze mozem byt tehotna???

ikke
23. srp 2006

ivankaaa, precitaj si navod na dotycnej HAK. teoreticky by si nemala otehotniet. ale stat sa moze vsetko, kazdy, kto "sexuje" (priisernee sloveso 😲 ) s tym musi pocitat, ci uz sa chrani, alebo nie 😔

ivankaaa
23. srp 2006

Ikke, tak to mas pravdu, to slovo je fakt priserneee😖 Budem musiet doma prestudovat navod.... HA beriem uz vysse 3 rokov a doteraz sa mi to nikdy nestalo tak neviem mozno je to nejake znamenie... 😀

verulka
24. srp 2006

iva, myslim, ze by to malo byt ok. Skor je problem ked zabudnes 1-2, lebo sa to moze cele narusit. Pri poslednej by to mohlo byt ok. i ked ak si nadmieru plodna alebo tak neco, tak neviem 😎 Ak sa ti to pripadne znamenie paci, tak potom sa tym mozes riadit 😉

gangulienka
24. srp 2006

ahojte, pokial viem, ak sa zabudnuta tabletka zoberie do 12 hod. malo by byt vsetko ok, ja som HA brala 6 rokov, sem tam som zabudla a vsetko bolo v poriadku.... 🙂

ivankaaa
24. srp 2006

No problemik je v tom ze ja som si dala tabletku az po 24h (zjedla som 2 naraz) ale vcera som si citala letacik a tam bolo napisane, ze tabletka ucinkuje este 36h az po tom case sa treba chranit aj inou ochranou. 😲 a ak nie tak budem uz prispievat do rubriky tehulky... 😀

aktekram
20. led 2007

Ahoj holčiny prosím o radu, beru HA - Logest již třetí rok. Vše ok. Kolem vánoc jsem měla ošklivou angýnu, a dostala jsem 2x za sebou antibiotika. Logest beru pravidelně a menstruace chodí v pořádku. Teď už 14 dní mám výtok, a včera při styku s manželem jsem začla krvácet (bez bolestí). Docela dost, drželo mě to tak tři hodiny. Strašně mě to vylekalo, mám ještě v balení 8 tabletek HA. Dnes již bez jakékoli známky.
V pondělí si určitě zajdu k lékařce.
Ale potřebovala bych vysvětlit jestli to je znak těhotenství nebo nemoci, nebo čeho vlastně?

certica
20. led 2007

ahoj aktekram, najlepsie asi spravis, ked pojdes k lekarke, moznosti je totiz viac:
1/ niektore ATB mozu vyrazne oslabit ucinnost HA, takze sa moze stat, ze aj napriek uzivaniu HA otehotnies
2/ spominala si vytok - tu takisto uzivanie ATB + este v kombinacii s HA mozu velmi lahko vyvolat mykozu alebo ine plesn.ochorenia, to by mohlo vysvetlit ten vytok (zase otazka, aky bol ten vytok - biely, hrudkovity - mohla by to byt ta mykoza alebo len klasicky vytok, avsak vo zvysenej miere, alebo mas aj nejake bolesti-zapal atd)
3/ uzivanie ATB moze tiez narusit prirodzeny cyklus, neviem ako je to pri sucasnom uzivani HA, ale ten vplyv sa tam mohol prejavit takisto, takze mohlo dojst aj k mimocyklovemu krvacaniu

vsetko su to len dohady, pomoze naozaj len gyn.vysetrenie. drzim palce, aby o nic neslo 😉

aktekram
20. led 2007

Moc moc dík certica. To víš víkend na krku a myšlenky v hlavě jen letí. Krvácení nebyla menstruace, měla uplně jinou barvu takovou výrazně červenou. Nejdřív jsme mysleli že snad nějaké škrábnutí. Po sprše to přestalo. Bolesti ani pálení svědění nic takového necítím. Těhotenství? Už jsme s manželem toto téma dnes začali, tak to mě čekají dva dlouhé dny čekání.

certica
20. led 2007

nemas za co aktekram. ja som raz tiez tak krvacala, vyrazne cervena krv,uplne sa zo mna valila a pochvili to preslo, nic ma nebolelo az neskor som doma zistila, ze ma tam pri moceni strasne stipe, nakoniec to bola taka fajn rezna rana, nejak som to pri tej naruzivosti ani necitila. dost som sa totiz zlakla 😲 tomu krvacaniu, nastastie sa to vysvetlilo aj zahojilo 😀

aktekram
20. led 2007

Po vyšetření v pondělí se pochubím jak jsem dopadla.

certica
20. led 2007

ok, drzim palce 🙂

aktekram
22. led 2007

Tak jsem úplně zdravá a netěhotná. Nevím jestli se radovat nebo smutnit. Pry se to stává a je to kvůli atmostferickým tlakům. Bála jsem se nemoci a takhle mi spadl kámen ze srdce. Takže to večer s manželem zase můžem vyzkoušet jaký jsou tlaky v ovduší. 😀

certica
22. led 2007

aktekram 😉

bednaroi
22. led 2007

no tak ja beru uz asi tak 7 let Cilest,a obcas se mi stane ze zapomenu,vzpomenu si treba az druhy den,nebo za dva dny,a tehotna jsem jeste nebyla a docela i pochybuju ze je to u me mozne,pri tak dlouhem uzivani antikoncepce musim mit tak vysoke ochranne prvky ze se to pri jednoum dvema zapemenuti nemuze povest,a taky jsem po operaci se srusty a doktor rikal ze je pravdepodobnost nepruchodnosti vejcovodu,mam totiz chronicky zanet vajecniku a vejcovodu,a tak nejspis budu mit s otehotnenim i tak problem.Pokud ale ano,tak ty tuny prasku bastim zbytecne ☹ ale aspon diky nim presne vim,kdyz mi prijde menzes,na den presne,bez prasku bych asi byla ztracena 😀 a nikdy nevedela kdy se dostavi.

certica
22. led 2007

bednaroi, odporuca sa ale aspon po tych 6 rokoch HAK zmenit

bednaroi
22. led 2007

certica: me doktro rekl ze jimenit nemusim,pokud mi vyhovuje,a ze pri tak nizke hladine hormonu,ktere uvolnuji ji ani nemusim na nejakou dobu vysazovat,dokonce mi po operaci rekl,ze je vysadit nemam,zaprve pripadne otehotneni by mi v te dobe neprospela a zadruhe mi pomuze prekonat pooperacni komlikace.

megy
22. led 2007

Já Vám napíšu menší příběh.
Užívala jsem anitkoncepci 5,5 let. Za tu dobu jsem vystřídala 4 preparáty a nyní se snažíme otěhotnět. přd tím, než jsem je vysadila jsem měla menší příhodu - píchlo mě v pravém podbřišku tak, že jsem se z toho skácela a bolelo to ještě 3 dny. když jsem šla na kontrolu na gyndu, tak mi doktor řekl, že jsem měla ovulaci a že se to může i přes užívání antinokcepce stát. takže ať je bereš pravidelně nebo ne, může se stát, že budeš mít i ovulační cyklus.

mmmk
22. led 2007

Kdyz jsem chodila na stredni, tak se par holek (z jedne vesnice) "muselo" vdavat... Vsechny rikaly: Selhaly me prasky 😀 Asi je tam nejaka divna voda 😀 😀 Je zajimavy, ze se to stalo asi 10 holkam. Takze ja to povazuju za "boudu."

broucka
22. led 2007

Ahoj holky, chci se zeptat na ovulaci v kombinaci s postinorem. Je mozny ovulovat a otehotnet v jednom cyklu i potom, co jsem si vzala asi tyden po menses postinor. Pak uz jen bez HA. Diky.

ewellin
23. led 2007

ahojte ... ja som otehotnela tak ze som vysadila tabletky a na 2 ci treti den som otehotnela.. sranda no... najskor sa mi to zdalo absurdne lebo uz par krat som vysadila na mesiac aj dva a milovali sme sa a az na druhy den som si dala tabletku lebo to tak vychadzalo.. ale tentokrat to dopadlo trosku inak.. no asi to tak ma byt a aj som rada... 😀

siduska
28. led 2007

holky ja se pridam k vam ja taky berem prasky okolo 19.00h, taky nedky jednu vynecham, ale vsdy jsi spomenu tak o hodku til, mam ptipominku v telefonu, maenstruaciu normalen dostavam, ale kamoska ma zacala strasit, ze ci nie som v tom, pretoze mi bolo asi dva dni spatne,no ale z jedla, protze me bolo tak divne na zaludku, ja tomu neverim, ked mam pravidelne nemozem byt v tom, ze ne

certica
28. led 2007

tak ja osobne verim HAK 100%, pokial samozrejme nezlyham ja sama v zmysle, ze spravim nejaku chybu v uzivani...