Otěhotnění i přes HA

pupi
16. srp 2006

Ahojky, stalo se některé z Vás a nebo ve Vašem okolí, že by došlo k otěhotnění i přes pravidelné braní HA? Slyšela jsem, že je to možné.... díky... 🙂

atomix
24. bře 2007

Ahoj holky, nevím, li sem můj příspěvek úplně patří, ale potřebuju poradit. Beru HA, už dlouho a zcela bez problémů. Jsem teď uprostřed cyklu a včera jsem začala špinit a dnes krvácím a krvácím. Nemáte někdo nápad, čím by to mohlo být a co dělat? Dík za rady.

atomix
25. bře 2007

Ahoj, opravdu nemáte někdo zkušenost nebo radu? 😢

petruska77
25. bře 2007

atomix, to sa stalo aj mojej kamaratke, ze z nicoho nic zacala uprostred cyklu velmi silno krvacat, az tak ze s tym musela ist ku gynde... ale ja ti neviem konkretne poradit co s tym, skus zajst k tej lekarke...

atomix
25. bře 2007

Asi pujdu. Diky.

ladyx
30. bře 2007

Já mám stejnou zkušenost. Při braní Cilestu (už několik let) jsem v polovině začala krvácet. Bylo to v létě a lékařka mi řekla, že je to časté u některých drůhů HA.

pablinka
12. dub 2008

zajímalo by mě, jestli je možné otěhotnět, když se při HA berou zároveň ATB, ale poslední styk byl právě 1. týden braní HA, 2 dny před braním ATB (kdy je možnost otěhotnění při zapomenutí prášku nejvyšší). V letáku je napsáno,že pokud žena zapomene prášek 1. týden a v předchozím týdnu měla pohlavní styk, může být těhotná... Ale to už mi přijde až moc zamotané 🙂

magika
14. dub 2008

pablinka...atb určitě zeslabují účinek HA,takže těhu je možné,ale pokud jsi měla poslední styk ještě před braním Ha,tak by to nemělo vadit,ale ted bych používala ještě navíc kondom,pže jak jsem psala,ATB účinek HA snižují.

roxy
15. dub 2008

no ja som v nedelu zabudla zobrat tabletku a napadlo ma to až včera večer spolu s pondelkovou...no tak teraz v napetí čakám...nejak extra by mi to nevadilo ale mohlo by to teda este nejaký čas počkat....no ved o dva týždne uvidíme.potom dám vediet 🙂))

poletucha
15. dub 2008

roxy-ja myslim,ze muzes bejt v klidu...je to asi velka nahoda otehotnet takhle. Ja za deset let brani HA vynechala tolikrat a nikdy se nic nestalo. Pravda ted se nam nedari mimi,tak mozna je problem jinde 😉

roxy
15. dub 2008

ja som v klude ale povedala som to priatelovi a ten uz je nastartovany kupovat dupky 🙂

gabriell
15. dub 2008

ahojky. chcela by som sa opýtať, či nemala niektorá skúsenosť s tým, že brala HA a dostala krámy o týžden skor ako mala. teda nie cez ten oddychový týžden ale skôr. mne sa to stalo a neviem či to je kôli niečomu alebo to môte byť normálne... 😒

poletucha
15. dub 2008

gabriell- obcas se mi stavalo,ze jsem menstruovala nebo spinila i mimo tu danou dobu, doktor mi rekl,ze to byva zpusobeno nizkohormonalni antikoncepci...radsi si zajdi na gyndu,mozna ti zmeni HA....jo a taky jsem obcas krvacela po sexu..pry jsme moc podrazdili delozni cipek 😉

andelka
15. dub 2008

gabriell: mně se to stávalo dost často (dejme tomu že někdy méně často, ale některý rok třeba 4x)a to skoro u všech HA, které jsem brala. Asi tak týden před očekávanou MS jsem začala špinit, bylo to velmi nepříjemné. Doktor mi řekl, že to neva, ale že kdyby mi to moc vadilo, tak vyměníme HA. No mě to ale dělala každá. Po 6 letech jsem se na veškerou HA vybodla jsem happy.

krista
19. lis 2008

aabbcc • 17. listopad 2008 v 17:56
Na tyto stránky chodím už poměrně dlouho ale nechci psát pod původním nickem....

Naskytl se u nás problém, přítel dlouhou dobu nechtěl o mimču ani slyšet, později se to už zmírnilo ale stejně to stále není tak intenzivní touha po dítěti....

jenže já otěhotněla i přes to že jsem brala antíky... od doktora to mám potvrzené sotva 14 dní, když jsem tu radostnou novinu řekla příteli, nebyl z toho nějak nadšený.... jenže včera mi řekl že jsem určitě antikoncepci přestala brát a udělala na něj podvod a že si nechá udělat všechny možné testy krve kdy jsem přestala prášky brát....

Proto se chci zeptat jak dlouho by měli látky v krvi být??? Doktorovi tohle ani říkat nechci, musela bych se tam ostudou propadnout do země....

Jde tedy to tedy nějak zjistit???? Já si myslím že ne ale byla bych mooooc vděčná!

hrusti • 18tt • 17. listopad 2008 v 18:04
ahoj, nechapu, co si chce pritel udelat ze testy, protoze ty kdyz souhlasit nebudes, tak proste nic nebude. ja nevim, jak dlouho jsou anti v krvi, kdyz se zeptat na pauzu mezi vysazenim a otehotnenim, tak ti kazdy doktor rekne trosku neco jineho. nektery ti rekne, ze muzes hned, nekdo rekne par mesice oraz.
chapu, ze je to neprijemna situace, ale pritel by si mel uvedomit, ze je dospely a sama sis to mimino neudelala. spis by se mel starat, aby to miminko bylo v poradku a ty by ses nemela moc nervovat. moje znama take otehotnela pres uzivani antikoncepce a ted maji zdrave miminko.
drzim palce!

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:11
hrusti... já vím že když nedám souhlas tak mu ani doktor nesmí nic říci ale zase pro moje dobro bych byla nejraději kdyby se to dalo nějak zjistit.... já tu anikoncepci totiž opravdu brala ale on tomu nechce věřit.... sice prý ví že to nechrání 100% ale prý by tu firmu nejraději žaloval a táááák! No je to děsný!!!!

hrusti • 18tt • 17. listopad 2008 v 18:15
chlapi jsou fakt nekdy hrozní sobci! ja nevim kolik ti je let, ale zase byste meli myslet na to, ze pokud pujdes na interupci, tak muzes mit v budoucnu problemy s pocetim. tak se drz a snad se to brzy vyresi!

bobas • 20tt • 17. listopad 2008 v 18:18
Hojky ja bych se o tom snim vubec nebavila proste pokud dite nechtel tak si mel davat bacha i on. A to ze se chlap muze ohlidat vim ze skusenosti! Takze bych mu asi rekla at se nad sebou zamysli a pak da vedet 😠

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:18
No jenže já to miminko chci děsně mooooc! Těším se na něj a jsem šťastná.... o prckovi mluvím už tak 5 let.... 😉

andykov • 17tt • 17. listopad 2008 v 18:22
ahoj neznámá... 😉 Některý holky tu vědí, že jsem si prošla něčím podbným. Sice jsem nebrala prášky, ale měla jsem dost problémů a těhotenství bez léčby takřka nemožný, ale stalo se a přítel mi taky nevěřil.. Byl to pro něj šok, stejně jako pro mě. Tady nepomůže než jen spolu mluvit, mluvit a mluvit a obrnit se trpělivostí, myslet na svýho broučka a nestresovat se tím.
Hodněkrát jsem mu říkala, že to tak není, že je to i pro mě šok, vysvětlovala jsem mu to a bavila se s ním o tom. Nechtěl o tom ani slyšet. Taky mi, holky, říkaly ať ho nechám, že se jeho postoj určitě změní a opravdu změnil, dokonce se i těší. Strašně si přál holčičku, ale bude to asi kluk a i to už vzal. Záleží na povaze, pokud má trošku charakter, tak se s tím smíří. Pro něj asi nejhorší ten pocit toho, že někdo ho k něčemu nutí, i když to tak není 😒
Já Ti moc držím pěstičky, ať vše moc dobře dopadne, záleží, co také chceš Ty? Chceš to miminko?

reni7 • 8tt • 17. listopad 2008 v 18:26
hele já mám kámošku co šla na potrat jen kvůli tomu,že se na to ten její necítil,ale naštěstí v pohodě potom otěhotněla a malej je zdravej a krásnej,jenže jí po roce přítelíček opustil po 7 letech chození 😠 😠 někteří sou nezodpovědní dacani když to napíšu slušně,takže ti radím v žádném případě na potrat nechoď,prostě mu to tak řekni,a buď se vzpamatuje nebo né,ty byses stejně potom byla do hlavy,nebuď hloupá a nech si to miminko,vím,že se dobře radí,ale sakra je to dospělěj chlap né?jak dlouho ste spolu akolik máte oba roků?držím palce

petrach • 1d, 17tt • 17. listopad 2008 v 18:26
aabbcc ja bych se teda asi poradila s tvym dr.,nebo bez k nekomu cizimu,jestli ti to bude lip vyhovovat,at mas klid a tvuj pritel se ujisti ze to holt jde,treba bude s papirem klidnejsi 😠
chlapi jsou fakt nekdy tupci 😲
skus to s nim v klidu probrat a jit teda k tomu doktorovi,at mu to objasni i on,at mas klid

drzim palecky at vse dobre dopadne!!!!

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:27
andy... chci ho děsně mooooooc!!!!

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:29
Tak mě je 21 a přítelovi 34.... jsme spolu 5 let

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:31
Vrátil se domů tak mažu s ním komunikovat.... 😅

andykov • 17tt • 17. listopad 2008 v 18:31
Tak ho měj, já byla rozhodlá mít ho, ať se děje cokoliv a sobě a malýmu v bříšku jsem slíbila, že za něj budu bojovat, ať se děje, co se děje a svoje slovo jsem držela. Je to Tvoje tělo, Tvoje pocity. Navíc já bych to asi nezvládla, kdybych se ho musela vzdát.. To bych se radši vzdala chlapa, kterýho miluju 😒

reni7 • 8tt • 17. listopad 2008 v 18:36
týjo v 35.letech,tak to je mazec,ty si mladinká,ale nedej se 😎 držím moc palečky

cernovlaska • 38tt • 17. listopad 2008 v 18:43
aabbcc:dost nepříjemná situace a tvůj přítel je,jak už tady někdo zmínil,sobec,věk na dítě má a byli jste na to dva 😠 já bych vůbec neuvažovala o potratu a buď se tomu on postaví čelem nebo zbaběle uteče a ukáže ti svojí pravou tvář a taky by toho mohl později hodně litovat,ostatně jako skoro každej,kterej utekl od zodpovědnosti 😠 mocmocmoc ti držím palečky,ať to tak nedopadne a ať jsi šťastná i s miminkem 🙂
Mmch. můj osobní názor je,že zjistit,jestli jsi brala poctivě antikoncepci nejde,ale asi bych se poradila s dr,jestli je to pro partnera tak moc důležitý 😕

aabbcc • 17. listopad 2008 v 18:44
tak já dítě chci už od 15 😀 😀 😀

jenže nejhorší je kde s mimčem budu bydlet, mamka mi řekne že když jsem si mimčo pořídila tak ať se starám, přítel si bydlí v pohodě u rodičů, podnájmy jsou tak kolem 6000,- a tak nevím z čeho budeme žít! ☹ Takže od přítele nechci odejít kvůli financím.... a taky hlavně proto že ho miluju ale když bych se měla rozhodnou jestli on nebo dítě tak určitě dítě ale měli bychom to těžký...

mareka • 19tt • 17. listopad 2008 v 18:51
ahoj,
j bych s ním asi mluvila, protoe to opravdu nejvíc pomáhá .
Taky máme a měli jsme problémy ale doufám že když sjte spolu už tolik roku že to zvládnete a nakonec se bude i těšit, dej vědět jak si dopadla.
držim palečky a hodně štěstí 🙂

reni7 • 8tt • 17. listopad 2008 v 18:52
je to těžká situace,ale snad by tě mamka s mimčem navyhodila 😔 přítel je teda docela pohodlný co?on nemá rád děti?kdyby tě nechal aspoň bys věděla co je zač 😠 v dnešní době to není jednoduchy být sama s mimčem ale věřím,že by se nějaké řešení našlo

krista
16. bře 2009

luca83 • 13. březen 2009 ve 21:59
Holky, máte některá zkušenost, že by jste otěhotněly během braní antikoncepce? Ja jsem si zapomněla vzít 1 tabletku a vzala jsem si ji až po cca 13 hodinach a ted se bojim.

anngie • 1d • 13. březen 2009 ve 22:52
luci máš v pasu že se snažíte, tak proč se bojíš? 😀
a v jaké části měsíce jsi? myslím jako jestli bereš první, druhý nebo třetí týden?
Největší riziko je první týden, záleží teda na antiko ale většinou by se měla vzít do 12 h, jestli je to poslední týden, tak riziko není tak velké ale každopádně pokud nechceš otěthotnět tak by ses měla chránit ještě jinak.
A ze zkušenosti: já jsem tele na braní tabletek, takže já zapomínala furt a otěhotněla jsem až když jsem vysadila 😉

luca83 • 13. březen 2009 ve 23:16
Ja to zapomnela zmenit. 😅 Jeste jsem si rozmysleli chvilku pockat-asi pul roku. Ale ja si zapomnela vzit hned nejak asi 6.tabletku. Vzala jsem si ji za necelych 13 hodin.Tak ted se trosku bojim. Zadne priznaky teda nemam. Jen jsem unavena a boli me casto hlava-ale to muze byt i zmenama pocasi.

renika • 1d • 13. březen 2009 ve 23:20
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

anngie • 1d • 14. březen 2009 v 08:45
luci: no měla by ses určitě chránit ještě jinak když to bylo na začátku, únava a bolení hlavy nemusí být od těhotenství. Nezbyvá ti než počkat na menzes, teď stejně asi z testu to nepoznáš, jak je to dlouho? Pro klid si ho pak udělej. Než jsem věděla že jsem těhotná tak mě bolelo břicho jak když to mám dostat a prsa. Zkus ten test ať máš klid.

luca83 • 14. březen 2009 v 09:09
Ahojky, tak jsem si udelala dneska rano test- MS ma dorazit az v pondeli. Je tam uplne slaboucka carecka-az mam strach, ze jsem si ji snad vsugerovat. Ale k tomu nemam duvod, protoze jsme chteli snazilkovat az od podzimu. Jinak mi nic neni. Jen ta hlava, unava. A posledni dva dny me hodne boli bricho. UPLNE dole a jakoby me v nem picha. Mam celkem strach. Protoze pokud jsem tehotna, chtela bych, aby miminko bylo zdrave. Jenze vzhledem k tomu, ze jsem brala antikoncepci, chodila do solarka, zacala behat, brala jsem beta-karoten. Tak ted se bojim. Cetla jsem, ze vitamin A je nejhorsi vitamin, ktery asi muzeme v tehotenstvi brat. Tak fakt nevim. ☹

anngie • 1d • 14. březen 2009 v 09:17
jako máš čárku v tom okýnku co ukazuje graviditu?
I kdybys byla, tak hele já kouřila, pila alkohol a brala taky vitamíny, běhala doma na 🙂 orbitreku, dávala jsem si do těla třeba 12 km, v solárku jsem bydlela, a to vše když jsem byla už těhotná a malá je zdravá jak řípa a dnes je jí 10 měsíců 🙂

luca83 • 14. březen 2009 v 09:40
jojo, zda se mi, ze jsou tam //. Ale jelikoz je to ten test, ktery ma uprostred sklicko, tak mi to nejde vyfotit. No, uvidime.Treba blbnu zbytecne. Pockam, udelam si test zitra a v pondeli a uvidime, jestli bude silnejsi nebo ne.
Diky za uklidneni. Pokud jsem tehu, tak doufam, ze budu mit stesti a ze nic z toho, co jsem delala, se nepodepise nijak na miminku.

anngie • 1d • 14. březen 2009 v 09:45
luci: myslím že určitě ne, vždyť spousta holek pije, kouří a paří a pak zjistí že jsou těhu. Chce to hned se vším přestat když zjistíš že ano. Ale pokud ti ukazuje dvě // tak jsi asi těhótná, já si ho dělala asi 14.den těhu a taky byla slabší a druhý den už tak krásně naběhla,...no držím palce, jestli jsi těhu tak gratuluju, zase na tebe juknu jak to pokračuje. A těš se, je to nádhera 😀

luca83 • 14. březen 2009 v 09:53
no, jsem zvedava, jak to dopadne. A co na to pritel. Za mesic je svatba a mimco jsme planovali az tak za pul roku kvuli financim. Ta druha carecka je skoro neviditelna, ale jelikoz jeste ani neni den moji MS, tak se neni cemu divit-ale treba je to jen falesny poplach. Mela bych ji dostat v pondeli. Ale citim se proste jinak, tak jsem mela podezreni a zkusila pro jistotu test.

danuscha • 14. březen 2009 v 11:59
luca83...ahoj...
ja zatial byvam na mojasvadba.sk...ale dnes som sa prestahovala....
tiez beriem anti...nezabudla som uzit ani jednu tabletku...aspon co si spominam....
ale nejak som to nedostala...
malo to prist az dnes ale dostavam to na hodinu presne, vzy v sobotu rano...a teraz nic... 😅

astrane • 2d • 14. březen 2009 ve 13:10
luca-neboj,miminko je první asi3 týdny naprosto samostatná jednotka a nemá s tebou nic společnýho-teda mimi genetiky 😉 ,pokud cvičení vydrželo,tak už mu to zpětně neublíží...jen to solárko se moc nehodí...teprve teď se pěkně spojíte a budeš ho muset živit a starat se aby dobře prospívalo 😉 🙂
Gratuluju a přeju krásný zdravý mimčo.Jestli o půl roku dřív,tak to snad není žádná tragedie,ne? 😉 🙂
danusha-třeba je to jen jarem🙂a dostaneš to až večer....
Ale i přes antiko se dá otěhotnět,spolehlivost je přes 99%,ale tak 2 z tisíce(nebo to bylo z desetitisíc?) stejně otěhotní

deathy • 41tt • 14. březen 2009 v 18:16
Zdravím, tak já sem jedna z těch 2 co přes anti otěhotněly... 😀 A nezapomněla sem jí brát. Nevim jestli to bylo tim, že už jí beru 4 roky v jednom kuse, nebo v tom zahrála psychika a hlídání půlročních dvojčátek...fakt nevim.

Ale ještě k tomu co se bála luca, ohledně zdraví miminka. Já sem normálně pila alkohol a dokonce sem si nechala dělat tetování od ramene až k lokti, takže docela velkej zásah do těla a ještě se to za 14 dní doděláválo, a až v tý době sem teprve zjistila, že sem těhu. A podle všeho je malá v pořádku, akorát se jí teda nějak nechce ven 😀
Jako asi kdyby šlo třeba o drogy, tak tam si myslim že může bejt problém, ale alkoholičky nejsme, takže občasný pitivo než to člověk zjistí by nemělo vadit 😀

matulik284 • 14. březen 2009 v 18:52
Ahojte,
deathy tak to je sila, ze si otehotnela pocas brania antikoncepcie...pocuj ty musis byt riadne plodna 😉
a mala si aj nejake priznaky alebo len si nedostala MS?

deathy • 41tt • 14. březen 2009 ve 20:26
matulik, no asi sem dobře chytlavá nebo přítel má průbojný chlapíky 😀
Žádný příznaky sem neměla, jenom vynechání MS, a to mi bylo divný po dvou dnech, protože jinak sem jí měla přesnou tak jak sem brala prášky.

kleopatris • snž • Včera ve 13:12
deathy a nebrala si nahodou antibiotilka, nejedla vela grapfruithu alebo nepila vela lubovnikoveho caju? ono je strasne vela veci, co ovplyvnuju antinu a aj ked ju beries poctivo mozes otehotniet....ja som sa tymto veciam vyhybala uplne totalne, ked som brala HAK

kovkov • Včera v 15:38
ahoj kleopatris
vidím, že ty si v zahraničí.a idete sa snažiť o bábo?zostaneš s ním v zahraničí?aj ja už za chvilu asi pojdem von za mojim drahym, a potom neskor by som aj ja chcela babo,

deathy • 41tt • Včera v 17:54
kleopatris, pokud vim, tak v tý době sem antibiotika nebrala, grepy nemusim a čaj piju jenom černej nebo ovocnej... Taky sem zkoumala na netu co by to mohlo ovlivnit, jediný co by u mě "případně" mohlo pasovat je to, že sem byla v docela stresu a tak sem zobala (asi víc než sem měla) třezalku.. A právě u ní sem našla, že antikoncepci může ovlivnit. Tak jedině tohle by třeba u mě připadalo v úvahu. Jinak nevim 😀

boobinka • 1d • Včera v 19:30
Take se radim k deathy...
otehotnela jsem behem antiko a take nezapominam, neb mam u platicka pipatko, ktere se samo nevypne.
Ale jak tak badam zpet, tak si myslim, ze u me to ovlivnilo zvraceni z antikoncepce 😀
No a mimco mam zdrave az na vrozenou vadu - hypospadii - tak nevedel jestli ma byt holcicka ci chlapecek 🙂

zuzu1980 • 9tt • Včera ve 20:24
moja kamoska otehotnela pocas antikoncepcie, a kedze mala menstruaciu kazdy mesiac, tak az po 6 mesiacoch zistila ze je tehu. cely cas brala tabletky, vysadila az tie posledne 3 mesiace. a babo je zdrave 😀 😀 😀 akurat to bol riadny sok 😀

luca83 • Včera ve 21:57
Ahoj holky, nedostala jsem se pres vikend k internetu. Delala jsem si dneska rano zase test-uplne ten stejny. Ale ten je negativni. Bricho me dost boli, jako bych mela dostat MS (ktera ma prijit dneska vecer nebo behem zitrka) a hodne me picha na leve strane. Tak uvidime... Ale jestli nejsem tehotna, tak uz budu i zklamana. Nejak jsem si na to zvykla a dneska ten negativni test me celkem zklamal. ☹

luca83 • Dnes v 08:25
Tak zadne mimi nebude. MS dneska dorazila jako vzdycky. Tak bud to byl spatny test nebo se vajicko neudrzelo. No, tak si pockame ten planovany pulrok a pak na to vlitnem.

fire85
21. bře 2009

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit, beru HA už sedmý rok, vždycky všechno klapalo a MS přicházela vždycky včas.minulý měsíc ale přišla o den dýl, ale přišla a tento měsíc ještě vůbec.měla jsem to dostat ve středu, a je sobota a pořád nic.jaký jsou vlastně příznaky těhotenství? 🙂 špatně mi nijak není,cejtím se v pohodě, akorát MS furt nic, břicho mě bolí jak kdybych to měla dostat.HA beru poctivě, je teda fakt že jsem si jeden prášek vzala v 3.30 ráno, místo večer.Tak nevím, mám si udělat test, nebo ještě počkat?

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danielama
27. srp 2013

Ahojky holky,

prosím řekněte mi svůj názor, možná jen zbytečně plaším a něco si namlouvám, ale.....Od minulého týdne mě začaly bolet prsa a taky mám citlivější bradavky, bolí mě v podbřišku a častěji chodím čůrat. Nejdříve jsem si myslela, zda nemám zánět moč. měchýře, ale ten už jsem několikrát měla a je to jiné. Žádné pálení při močení, teploty,....nic a do toho ta citlivá prsa. Tak jsem si zkoušela dělat těhotenský test, ještě před příchodem menstruace (obyčejný asi za 30 Kč - nevím, zda na tom záleží), ale byl negativní. Beru pravidelně antikoncepci - Minisiston, již několik let, ale přítel ještě donedávné doby při sexu používal ještě kondom, pro sichr 🙂 Pak nám došly a já ho přesvědčila, že antikoncepce přeci stačí a tak už jsme se spoléhali pouze na ni. Ve čtvrtek jsem dobrala platíčko antikoncepce a udělala si pravidelnou pauzu. Menstruace se mi vždy dostaví v neděli, max. v pondělí, no a je úterý a pořád nic! Myslíte si, že mohu být těhotná? Nejhorší je, že koncem týdne odlétáme na dovolenou a já mám strach, pokud by jsem byla těhotná, aby jsem miminku letem nijak neuškodila. Sice jsme miminko zatím neplánovali, ale pokud se tak stalo, samozřejmě nechci ohrozit sebe ani to malé pobytem v arabských zemích. Nevím co dělat....

evulinkab
27. srp 2013

@danielama Co zkusit další test?

danielama
27. srp 2013

@evulinkab Jo jo říkám si, že počkám do zítra a pak to ráno zkusím (píší, že je na to nejideálnější ranní moč) 🙂