Otěhotnění i přes HA

pupi
16. srp 2006

Ahojky, stalo se některé z Vás a nebo ve Vašem okolí, že by došlo k otěhotnění i přes pravidelné braní HA? Slyšela jsem, že je to možné.... díky... 🙂

siduska
28. led 2007

ahojky certica ja tiez tomu verim, ale kamoska furt do mna huci, ale ved nevolno moze prist kazdemu ked ma menstruaciu ne, a nemusi byt tehu. 😝 ja berem normalne pravidelne, nekedy zabudnem ale tak do hodky to vezmem, a mam pravidelne tak neverim tomu.

certica
28. led 2007

sidus, aj ked zabudnes, do tych 12h je stale "zaruceny" anti ucinok. mne tiez bolo parkrat tazko, napriklad pocas jazdy autom, co sa v minulosti nestavalo, osobne to pripisujem prave tymto umelym hormonom, nie kazda HAK sadne uplne a kazdej zene. a tiez si myslim, ze porodom sa zensky organizmus do istej miery zmeni. ty pozeram, ze mas 9mes.dietatko, ked beries HAK, uz nekojis vsak? alebo beriez cerazette, ci nieco podobne?

siduska
28. led 2007

ne ja uz nekojim, berem diane tie mi odporucila dr.,nekojim uz dhlo a cely cas beriem tie tabletky,a prave mam svoje dni furt rovnake

certica
28. led 2007

inak diane je dost silna HAk, co sa hormonov tyka, kedysi som s nimi zacinala pred 13 rokmi snad, ale hlavne kvoli pleti a problemy s akne.

siduska
28. led 2007

no mne to dr. dala koli preti lebo po po porodu som mala hroznu plet, nekedy byvam casto nervozny, ale da sa ja som s nou celkom spokoja, nekojim uzu od druheo mesiaca a berem ju, ja si myslim, ze len tak by HA nezlihala.

certica
28. led 2007

urcite nezlyha, hlavne na to stale nemysli. zbytocne si zatazujes hlavu 😉

siduska
28. led 2007

dobre nebudme uz ale diky za rady

leilanni
21. únor 2007

holky, obnovuju téma - neslyšeli jste o tom, že při otěhotnění přes HA by plod nebo novorozenec mohl být poškozený?

kacabacka
21. únor 2007

leilanni: nene, nic se mu nestane... 😉

leilanni
21. únor 2007

kacka - ale není to zvláštní? tělo přece není nastavené tak, jak by mělo při otěhotnění být (hormon)...taky mě napadá, jestli se to třeba neprojeví až později, HA je mladá a nní pořádně prozkoumaná. Doporučuje se ji vysadit několik měsíců před plnáovaným otěhotněním, aby se vyčistilo tělo, ne?

iva72
21. únor 2007

Môj lekár tiež povedal, že môžem otehotnieť hneď po vysadení HA. A tiež povedal, že otehotnenie počas HA nikdy nebolo dôvodom na interupciu, pretože to bábätku neškodí.

leilanni
21. únor 2007

iva - tak to je dobrá zpráva. Já jsem podezíravá proto, že lékaři nikdy o HA neřeknou nic špatného, protože jim přináší velké zisky. A přitom se už dnes ví, jak moc může škodit. Já mám v plánu po vysazení dát si "očistnou kůru", několik měsíců bez HA, ale už teď se trochu bojím, jak bude tělo reagovat, protože po 10letém užívání bude mít asi pěkný absťák...

nasesara
21. únor 2007

leilanni, nikde není prokázáno,že by tzv."očistná kůra"měla nějaký efekt..i když se o tom hodně mluví.Já brala HA 14let,loni jsem otěhotněla ihned po vysazení ještě než přišla další MS. 🙂 A mohu říct,že za ta leta mě HA jen pomáhala od bolestí a nepravidelného cyklu´a ani po vysazení jsem nestačila zaregistrovat nějaké změny na těle k horšímu..Naštěstí asi taky proto,že to šlo takhle brzy.Já i miminko jsme zatím v nejlepším pořádku,naštěstí!
takže já HA mohu jen doporučit. 🙂

vlastovka
21. únor 2007

já si dala "očistnou kůru" 3 měsíce, ale to jen proto, že jsem chtěla dodržet veškeré rady své dr. No a co se týče poškození miminka, tak mé švagrové se narodily 2 miminka běhěm braní HA. Jednomu je teď 8 roků a druhému 4 měsíce. Oba jsou v pořádku. 😉 Tak snad to tak i zůstane.

leilanni
21. únor 2007

nasesara - blahopřeju k rychlému otěhotnění a přeju vše nej! Já jsem četla o velkých problémech po vysazení HA (bolesti při MS, velké krvácení apod.), stejně jako o pozitivech, na která se těším (zvýšení apetitu - ne k jídlu 😉 zatím mi HA velmi pomáhá, protože dříve jsem od bolesti při MS omdlívala. Na druhou stranu vím, že šance na otěhotnění je ihned po vysazení největší. Tu "očistnou kůru" bych chtěla držet tak všeobecně, aby se tělo ozdravilo a taky třeba začít cvičit, aby měl člověk kondici na porod 😝

megie
21. únor 2007

Podľa mňa, žiadna očistná kúra byť nemusí, pretože tabletky už VOBEC nie su také, ako voľakedy... A na tehotenstvo sa vďaka dom. testom príde dosť skoro takže to bábu nijak neublíži... Ak by to ubližovalo doktori by si to nezobrali na triko a navádzali by pacientky na UPT a to sa nedeje, takže... ale je to len môj názor... pa 🙂

kacabacka
22. únor 2007

podle mě holky tu očistnou kůru dělají jen proto, aby se cítily líp, ale podle mě je to taky zbytečný....

megie
22. únor 2007

hej, psychologia robí veľa 😀

samsulka
22. únor 2007

Ahoj holky,dnes jsem objevila tyto fajn stranky a chtela bych se zeptat jaka je pravdepodobnost otehotneni pres HA. Me dr. napsala HA na srovnani hormonu. Mam diane 35 a rada bych vedela zda je nejaka sance pres HA opravdu otehotnet. Diky

certica
22. únor 2007

samsulka, ja myslim, ze moze zlyhat jedine v pripade, ak spravis nejaku chybu v uzivani, t.j. zabudnes uzit tabletku(y) a v niektorych pripadoch moze nastat kontraindikacia s inymi liekmi, ked sucasne uzivas nejake antibiotika, ktore mozu oslabit ucinnos HA, ale na to sa treba vzdy informovat, resp. precitat si pribal. letak konkr.ku konkr. liekom alebo sa vtedy chranit aj inym sposobom.
inak diane su pomerne silne, teda maju vysoku davku hormonov oproti niektorym novsim typom (velmi ucinne su preto aj pri problemoch s akne, okrem ineho)

megie
23. únor 2007

no jasné, že je na vine samozrejme žena... 😠 ach jaj

siduska
5. bře 2007

¨ja jse taky furt stresuji jestli ne jsem v tom mestruaciu mam furt rovnakom termine, pravidelnu a rovnaku, ale aj tak mam strach, nechcem za kazdym utekat k doktorce, tablety brem pravidelne nezabudam, maximalne tak nedky o hodku neskor, inak furt ve stejnu dobu kazdy den, antibiotika neberu sem tam si vemu panadol na bolest hlavi inak nic.
Podle mne tak jak pise certica nemuze zhlihat ne
ale ked ja mam furt zafixovane v hlave a co ked som, uz mam nwekedy nervy sama na seba, ze na to furt myslim, prohizim se a tak ted mam t dostat o dva tyzdne tak sa zase budem pred tym stresovat, jak sa poznam, uz teraz to delam, stojim pred zrcadom a obzeram se.

megie
5. bře 2007

siduska, ja tak isto. Ale priateľovi suverénne hovorím, že nič sa nemôže stať, aj ked sa raz už stalo,... aby sa aspoň on chudak nestresoval... 😔

siduska
5. bře 2007

megie tak to sme asi na tom rovnako, ja tiez manzela upokojujem, ze je vse o.k. a ze berem prasky ze se stat nic nemuze, ale pritom sa stresujem sama seba 😵

miss
5. bře 2007

no baby a potom ma clovek verit HAK..sa s tým laduje a nic z toho este dobre že som si ich nakoniec nedala predpisat lebo aj tak by som bola v neistote prezervativ to istí pokial nepraskne 😎

siduska
5. bře 2007

miss
dens uz ani nevies comu mas verit, take penize platime za HAK a pritom istota, ziadna, 😠

kajule
5. bře 2007

Já jsem nedávno byla na jedné přednášce. Sexuoložka, která ji vedla nám, řekla že riziko otěhotnění tu je i přestože používáte HA. Jsou i různé léky, bylinky, koření, které její účinky zcela vyvracejí.

siduska
5. bře 2007

kajule
tak podle me by mali vytvorit take HA aby nezlihala ked uz to vymysleli, kolko pripadou sa stalo, ze zena otehotnela aj ked brala prasky a detatko pak nechtela, preto su decaky plne, ☹

selu
5. bře 2007

siduska, ja brala diane asi 4 roky, kolikrat jsem mela i pul dne rozdil v dobe brani prasku a nikdy nic, tak neboj a nestresuj se kazdy mesic, ze bys mohla byt tehul, neni to sice 100% asi jenom 98 😀 ale co je dneska stoprocentni ze 😎

siduska
5. bře 2007

selu dekuju 🙂
ja si porad rikam, ze nebudem stresovat, ale nejako to mam zafixovane v hlave, ze musim a hotovo, uz kolko krat mam sama na seba nervyze furt na to myslim a pri tom nechcem na to mysliet
teraz vypdam jek nejaka pubertacka 😀