Otěhotnění po Depo Proveře. Za jak dlouho po vysazení?

pincik
15. čer 2010

Ahoj. Máte některá zkušenosti s HA Depo Provera (injekce)? Nemám ještě žádné dítě a přes rok jsem brala Depo Proveru, doktor mi ji doporučil jako jedinou pomoc proti menstruačním bolestem, ale před pár měsíci jsme se s přítelem rozhodli, že chceme miminko. Jenže co jsem se tak na internetu dočetla, po téhle HA to není až tak jednoduché a hlavně rychlé. Mám jí vysazenou už skoro půl rok a stále nic. Za tu dobu jsem menstruovala dvakrát, ale není to ještě tak úplně ono, jako před tou antikoncepcí. Prosím, napište své zkušenosti a rady.
Děkuju moc 😉

jolka
22. čer 2010

ahoj, já ji měla po prvním těhotenství a podruhé jsem otěhotněla až 20 měsíců po poslední injekci, ono i v příbalové informaci je psané, že může v těle zůstávat až 36 měsíců, takže Depo Proveru již nikdy více

pincik
autor
24. čer 2010

A dalo by se to nějak urychlit? Nějakou hormonální léčbou nebo tak? Přijde mi strašná doba, že bych měla otěhotnět třeba až za tři roky ☹

elvira
24. čer 2010

pincik - a jak jsi na toms cyklem po tom vysazení? Ovuluješ?
Jestli jsi teď vysadila, tak bych to řešila nějakými vitamíny, bylinkami - říká se, že kontryhel je lék na všechny ženské potíže.
Po nějaké době - pakliže už nebudeš v té době těhotná 😀 - bych to řešila s gynekologem.

jolka
24. čer 2010

nebo zkus měřit bazální teplotu, abys zjistila, jestli dochází k ovulaci. A souhlas s elvirou - zkusit pít kontryhel, to ti nemůže uškudit a mně docela chutnal. Já měla ten cyklus taky všelijaký a hlavně MS celkem slabá

pincik
autor
24. čer 2010

elvira: No vysadila jsem koncem února a od té doby jsem měla menstruaci dvakrát, ale takovou všelijakou. Není to jako před tou HA. A jestli ovuluju? To zjistím buď ovulačními testy nebo měřením bazální teploty? Popravdě, to vážně nevím... Ještě se v tom tak nevyznám....

pincik
autor
24. čer 2010

A ten kontryhel koupím normálně v lékárně? 😕

elvira
24. čer 2010

pincik - zkus si třeba měřit bazální teplotu - je to nejlevnější metoda a můžeš ji zapisovat třeba do grafu na
www.fertilityfriend.com.
Jen jestli pracuješ na směny, tak je to s tím měřením složitější - jak jistě víš, má se měřit ihned po probuzení zhruba ve stejnou dobu. 😉
Kontryhel koupíš v lékárně - dá se koupit sypaný i sáčkovaný. 🙂

pincik
autor
24. čer 2010

Právě že já to mám s tím vstáváním pokaždé jinak. Takže jsem si měřením té teploty nebyla úplně jistá, ale už jsem nad tím taky uvažovala. Ale má to vůbec cenu, když vstávám pokaždé jinak?

Jinak moc děkuju za rady! 😉

elvira
24. čer 2010

Myslím, že pokud vstáváš pokaždé jinak, tak měření nemá moc cenu.
Buď se můžeš domluvit s gynekologem, který Ti ovulaci zkontroluje ultrazvukem, nebo ještě pomocí testů - na ty jsem slyšela rozporuplné reakce - někdo chválí, jiný nadává.
pincik - takže dejme tomu od března jsi měla dvě ms? Máš hodně dlouhé cykly? U těch delších cyklů se říká, že bývají anovulační. 😒

pincik
autor
24. čer 2010

No, já pořád čekám, že by se mi to mělo spravit a budu mít MS pravidelně každý měsíc. Pokud to nepřijde, do srpna, mám jít za svým gynekologem, měla bych mít nějakou hormonální léčbu, ale do toho se mi moc nechce. Ale před HA jsem měla cykly normální. Takže stále čekám, že to odezní.
Nebo mi ještě gynekolog nabídl, že by mi mohl předepsat HA pilulky, po kterých by se MS zpravidelnila a pak bych to třeba po dvou měsících vysadila. Takže teď tak nějak čekám, jak to do toho srpna dopadne, ale spíš to vidím na nějakou tu hormonální léčbu....

nevestinka2010
24. čer 2010

ahoj, ja mela s DP dobre zkusenosti, ale vysadila jsem to uz pred 3 lety ... doktor me varoval dostatecne dopredu, pak jsem presla na rok na tabletky aby se cykly nastartovaly a ted jsem rok uplne bez a vse ok, zaciname se snazit teprve ted. Tvuj dokror ti podle me mel rict vic dopredu, navic mozna nasadit potom aspon na 3 mesice tabletky HA, ale drzim palce abys otehotnela brzy!

pincik
autor
24. čer 2010

Tak on mi můj doktor vůbec neřekl, že bych mohla mít takovéhle problémy. Všechno jsem si našla až sama na internetu, jenže to už jsem DP měla rok. Kdyby mi to doktor řekl předtím, tak bych si to ani nenechala píchnout...

nlenka
2. črc 2010

Ahoj Pincik.
Nedalo mi to a musím taky přispět svou zkušeností.
Depo-proveru mi Dr. nabídl po porodu syna,cca po 14 dnech, to bylo 7/2007. Minulý rok v dubnu jsem si nechala dát poslední injekci. Nic se přes léto nedělo,žádná MS. V říjnu sem šla k Dr., začal mi každé 3 týdny píchat vyvolávačku. Pořád se nedařilo,v prosinci jsem začala lehce špinit,ale opavdickou MS jsem dostala až o měsíc dýl. Jinak sem v květnu otěhotněla a v 5. týdnu potratila. O měsíc později sem měla pozitivní těhotenský test,ale do týdne bylo vše jinak,vajíčko se neudrželo. Podle mě za to z velké části může právě depo-provera. S pvním těhotenstvím sem problém neměla,po vysazení antikoncepce jsem otěhotněla za 4 měsíce.
Doktor mě taky před ničím nevaroval,pouze mi řekl,že je to jediná antikoncepce po porodu (nekojila sem!). Bohužel jsem taky četla hodně reakcí,že to trvá dlouho ,atd.
V životě bych si to nedala nechat píchnout. Jo a jinak,Dr. mi předepsal po srovnání MS další anikoncepci,prý se šance na otěhotnění zvýší o 30%. Brala jsem je měsíc,pak jsem s tím přestala. No a teď se jen snažíme. 😒
Ale tobě přeju hodně štěstí,snad si nezajiješ tolik zklamání jako já. 😉

sygy
10. srp 2010

Ahoj holky máte nekdo zkusenosti s proverou v tabletkách ??? Já jsem je brala pár měsícu jelikož jsem HA nechtěla a měla jsem nepravidelný cyklus a další problemy, před dvěma mesíci jsem ji vysadila a začali jsme se snažit o druhé miminko, ale obavám se abych neměla díky proveře s otěhotnením potíže.... 😒

olinkavaci
9. pro 2011

Ahojte tak já mám taky depo-proveru vysazenou od myslím začátku listopadu,pak jsme si nechala napsat HA v pilukách,brala sem je měsíc po 7denní pauze sem začala krvácet 3dny,ale jen lehce tak ted nic neberu a uvidíme..depo-provera je svinstvo a už bych do ní nešla...

martinecka20
5. čer 2012

@pincik
@nevestinka2010
@nlenka
@sygy
Děvčata, můžu se zeptat, jak to dopadlo? Zadařilo se vám? 😉

sygy
5. čer 2012

@martinecka20 Zadařilo 🙂 Ale až po roce a půl 😕 Ale měla jsem vysokej prolaktin a našli mi nádor na hypofýze, takže to nebylo v souvislosti s proverou 😉

nevestinka2010
6. čer 2012

@martinecka20 ano a hned, ale jak sem predtim rekla, depo-proveru sem vysadila 3 roky pred snahou o poceti...
jak to docitam, mela jsem stesti na rozumneho dr. (MUDr. Imrych, Olomouc), ktery mne jasne informoval, ze by doporucoval minimalne 1 rok pauzu od depo-provery...
mezitim jsem nazor na HA zmenila celkove, takze uz bych ted do toho asi nesla, mozna jedine az budu mit tak nejak nekdy jasno, ze zadne dite uz nechceme...

martinecka20
7. čer 2012

Děkuju za rychlou reakci. Hlavně, že to má šťastné "konce"... no nebo spíš začátky 😉

pincik
autor
8. čer 2012

@martinecka20 Tak já trochu vybočím z řady. Nám se stále ještě nepoštěstilo ☹ Za chvíli to bude dva a půl roku od vysazení DP. Mám za sebou léčbu clostilbegytem, laparoskopii, hysteroskopii, Proveru na MS, tabulky s plodným hlenem, čípkem atd. a stále nic. V březnu jsem byla na té laparoskopii, tak jsme si řekli, že to budeme zkoušet chvíli samy a když to nevyjde tak do července tak půjdeme na IUI. Jenže ono to tak letí... Řekne se půl roku, ale je to jen pár cyklů, že... Takže doma mám akorát tak kupu ovu testů 😉
Četla jsem si tady ty svoje dva roky staré příspěvky a úplně vidím, jak jsem z toho byla v té době nešťastná. Kdybych věděla, že to bude za dva roky stále stejné... Už se ale vyznám ve všech zkratkách a termínech tady na modrém koníku 😀

martinecka20
13. čer 2012

@pincik Přiznám se, že já se zatím ve zkratkách ztrácím. Včera jsem byla na gynekologii, příští měsíc půjdu na nové ultrazvukové vyšetření (kvůli cystám). Doktor doporučil měřit bazální teplotu, ale já jsem na to asi levá. Ty tabulky co tu letí v angličtině nejsou pro mě - nebyla by nějaká, které by rozuměl i nepřítel cizích jazyků? 😠 😀 Musím říct, že nerada vidím, že po DP to někomu trvá dat dlouho. Vůbec mě tohle neuklidňuje, spíš naopak.
Menses máš normálně pravidelně sama od sebe?
Já na to beru Gynex a taky jsem zkusila web www . otehotnet . cz
Třeba by mohli zkusit poradit. Když jim napíšeš mail, uvidíš 😉

pincik
autor
13. čer 2012

@martinecka20 Mě ze začátku taky děsilo, jak to někomu po DP trvalo tak dlouho, ale jak vidíš, tak u každého je to jiné. Já jsem měla ještě cysty, tak tím to je určitě taky dost zapříčiněné. Bazální teplotu jsem teda nikdy neměřila, kontroluji hlen, čípek a kupuji ovu testy. Přišlo mi, že BT ovlivní strašně moc věcí, od stresu až po otevřené okno v ložnici, nehledě, že většinou nevstávám ve stejnou hodinu. Ale jestli Ti jde o ty jazyky, tak dobrý je prý i čtverečkovaný papír a tužka 😉 Výsledek bude stejný, akorát to nebude tak pěkný 🙂
MS mám sama od sebe až po laparoskopii, na které jsem byla v březnu. Předtím jsem ji měla sama asi jen třikrát za ty dva roky. Nejdřív mi na to můj gynekolog napsal Norethisteron, ale měla jsem po něm hrozné bolesti, tak mi pak napsal Proveru a to už bylo dobrý. Ale když jsem si ji nevzala, tak MS nepřišla. Teda řekl mi, že ani po laparoskopii ji mít nebudu, že to nejde jen tak, ale zatím chodí jak hodinky 😀
Ted´ už nic za léky neberu, v nemocnici mi řekli, že prý ten půl rok po operaci otěhotní většin žen, co měli stejný problém. Tak uvidíme. Kdyžtak za chvilku zkusíme to IUI, no...
Jinak už jsem zkusila i kontryhelový čaj, Femigard ( ten mi ale hezky zvedl děložní sliznici) a teď beru Calibrum baby plan už několik měsíců.
Děkuji za odkaz na stránky 😉
Určitě se tou DP ale nestresuj, vidíš, že ostatním to vyšlo 🙂

pincik
autor
13. čer 2012

@martinecka20 Tady by taky měli být nějaké tabulky na zaznamenávání BT a cyklu: www. womenzone. cz

martinecka20
13. čer 2012

@pincik Asi to chce jen čas... ale když já patřím mezi ty, které nebaví pořád jen tak čekat a mít pocit, že pro to toho moc neudělám 😉 Kontryhel a Maliník jsem taky pila. Teď zkouším ten Gynex (už asi čtvrt roku a menses je ok), Femigard, Drmek a taky jsem zkusila Jetel 🙂) Kdyby jsi se pohla kterýmkoli směrem, budu ráda za informaci 😉

pincik
autor
13. čer 2012

@martinecka20 A jak dlouho se snažíte vy? Chápu Tě s tím pocitem nic nedělání. Taky mě to občas chytne, že mi přijde, že pro to nic nedělám. Ono ty dny mezi cykly, čekání na MS a tak jsou strašně dlouhé... Když to neřešíš tak se to ani nezdá...

nlenka
14. čer 2012

@martinecka20 ,ahoj,promiň,že píšu až teď,nějak sem nestíhám chodit.
No u nás se zadařilo,minulý rok v srpnu se nám narodil druhý syn.Ale když to tak spočítám tam rok a půl po píchnutí DP sem otěhotněla,až v listopadu 2010.Chce to čas a pevné nervy.
Hodně štěstí 🙂

martinecka20
14. zář 2012

@pincik No, já to mám rok od úplného vysazení antokoncepce. Dnes jsem byla znovu na vyšetření vaječníků a paní doktorka mne potěšila. Nevidí důvod proč bych nemohla otěhotnět. Na jednom vaječníku se cysty ztratili a na tom druhém už je jen pár maličkých. Snad už nemám v sobě nic z té hnusné depo-provery 😒

@nlenka
To je v pořádku, taky jsem tu po dlouhé době. Za měsíc budu mít taky 1,5 roku od injekce, kterou už jsem nepíchla 🙂

marmazel
7. říj 2012

Tak jak to tu pročítám, tak sem to asi promeškala ☹ věděla sem, že po vysazení DP to může trvat dýl, ale nějak sem se zapomněla informovat na to jak dýl. Původně jsem druhé neplánovala vůbec, teď to na mě přišlo, že by to nebylo špatné mít druhé mimi, chtěla bych otěhotnět do roka, maximálně do dvou, ale jak to tu tak pročítám, byl by to zázrak ☹ jen se zeptám, když ste DP vysadili chránili ste se nějak jinak nebo ste to nechali být? jestli třeba dokud se neobnoví cyklus máme používat s manželem kondom. Předem díky za odpověď 🙂

ellen01
8. led 2015

Mám 2 děti další už neplánuju DP už rok menstruace žádná. takže za mě sice svinstvo ale hlavně že je to učinné jinak nám stačilo jednou a byla jsem v tom 🙂 JInak všem přeju at se brzy zadaří
Jo a taky mi bylo řečeno že je to šetnější než tabletky a učínější 🙂

lucinkalucka
28. črc 2015

Prosím vás, je možné hned místo další aplikace přejít na HA Azalia? A po skončení kojení na obyč HA?
A ještě jeden dotaz - špinily/krvácely jste během působení injekce při plném kojení?
MOC DĚKUJI