Otěhotnění po vysazení antikoncepce Cerazette

snezenka123
21. zář 2008

Ahoj holky,jsem 8 týden po porodu a váhám,zda si mám nechat napsat antikoncepci Cerazette...Můj dr.totiž říkal,že se nedoporučuje ženám,které chtějí do 5 let otěhotnět,že prý návrat plodnosti po vysazení prášků je až 18 měsíců...prosím,jakou máte zkušenost Vy s otěhotněním po vysazení této antikoncepce.(chtěli by jsme totiž do 3 let stihnout druhé mimčo) Děkuji moc.

kapulet
21. zář 2008

snezenka to koukám, jsem po císaři a do roka prý můžu otěhotnět znova pokud budem chtít 😀 můj gyn. ví, že chcem víc dětí a přesto mi cezarette napsal. Myslím, že můžu říct, že patří mezi nejlepší diagnostiky v Brně, alespoň v porodnici mi to tvrdili; takže jsem zvědavá na další příspěvky 😉

paolin
21. zář 2008

ja jsem otehotnela vysazeni Cerazette-snazili jsme se tak dva, tri mesice. nejak se mi ten navrat plodnosti tedy nezda.

radka.k
21. zář 2008

Já ho taky brala, vysadila jsem ho a na první menstruaci jsem čekala asi dva měsíce. Když přišla, tak si myslím, že jsem už připravena na další početí. Nikdy jsem to, co píše snezenka, o Cerazette neslyšela.

vojtisek2007
21. zář 2008

snezenka - vysadila jsem cerazette v srpnu (protože už jsem kojila jenom jednou večer a to jen občas) a hned v září jsem byla těhu - ani jsem nestihla dostat MS - a mimi je o.k.

jakuma
25. zář 2009

Ahoj Radka.t. ted si ctu tvoji odpoved z 21.zari 2008. Mam totiz taky ted problem, ze jsem vysadila antikoncepci cerazette a porad to nemuzu dostat. Uz to bude asi mesic. Zatim jsem k doktorovi nesla,protoze si rikam ze telo je jen z tech prasku zblbli. Tak se Ti chci zeptet jestli Ti tvuj doktor rekl ze je to normalni ze se to dostavi pozdeja. Jestli muzes tak mi prosim odpovez jestli se menstruace vratila do normalu 😅 🙂. Dik moc Jakuma

hellu
11. říj 2009

Já jsem brala cerazette po prvním porodu asi pět měsíců. Nekrvácela jsem ani nešpinila, hned po vysazení jsem do 14 dnů otěhotněla 😅 . Měsíčky jsem ani nestihla dostat (ještě jsem k tomu kojila) ...... takže se mi těch 18 měsíců taky nějak nezdá 😖

kinsen
11. říj 2009

mě doktor řekl, že se po nich dá otěhotnět hned a mám dojem že to i píší na příb. letáku

komtesa
19. říj 2009

Ahoj, já brala Cerazette asi rok a tři měsíce, menstruace žádná, občas jsem trochu špinila. Před měsícem a půl jsem ji vysadila a menstruace stále nedorazila, mám také časté bolesti v podbřišku, hlavně na pravé straně, asi se tělo dává dohromady. Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Nevím jestlli už zajít k doktorovi.

lilianne22
13. pro 2009

JAKUMA: Ahoj, vidim ze tvuj prispevek uz ze zari - jak jsi na tom po vysazeni??? Ja jsem brala cerazette asi 3 roky a ted zjistuju jakej ma na me dopad ten nulovej estrogen, proste hruza, tak jsem vysadila minuly tyden... a zajima me co me ceka🙂 Nebo kdokoliv. Diky

arnoldova
1. led 2010

AHoj holky, po 4-měsíčním poporodním krvácení jsem začala brát Cerazette, brala jsem ho 3,5 roku. Vůbec jsem nemenstruovala v průběhu užívání této antikoncepce. Nyní mám již 4 měsíce antikoncepci vysazenou a menzes pořád nikde. Po měsíci mám silné menstruační bolesti, ale bez krvácení. Takže se chystám po svátkách na gynekologii...

martinka8361077791
8. pro 2010

ahojki
@arnoldova ahojki ja doberem posledne platicko a skusim co to spravi po kolkich dnoch nebratia antikoncepce mozem otehotniet?vie mi niekto poradit ja mam antikoncepce cerazette.ahojki mata

babara
3. led 2011

tak ja jsem taky dukazem, ze je to blbost, Tanicka se nam povedla taky asi tak 3.mesic po vysazeni. Spis ted mam problem, ze porad zapominam, tak abych nebyla tehu naopak behem brani.

ija1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela19
31. led 2012

@hellu Ahojky, tak to jsem na tom asi stejně🙂 snažím se na těchto stránkách dozvědět něco o této antikoncepci Cerazette. Brala jsem jí asi půl roku při kojení našeho miláčka🙂 ze začátku při prvním platíčku jsem 14 dní vkuse krvácela a od té doby nic takže jsem byla spokojená. Přestala jsem malého kojit v 8. měs. a pak ještě 2 měsíce jsem to dobírala. Šla jsem si pro novou antikoncepci klasickou a doktorka řekla, že jakmile si vezmu poslední,tak mám čekat na menstruaci a pak začít brát tu novou a tu dobu se chránit jinak no jo, ale to jsme samozřejmě porušili☹ teď je to 14 dní co čekám na menses a do toho jsme v sobotu měli nechráněný pohl. styk, takže teď nevím, co? Určitě je tady možnost, že bych asi mohla být těhu, že?? I když, co jsem tu četla, tak to mně zarazilo, že po této antikoncepci je problém s otěhotněním☹ určitě chceme do dvou let malého další mimi a malému je 10. měs. , tak bych se snad těhotenství ani nebránila, i když jsme to plánovali dýl. Takže mi nezbývá nic jiného než čekat a čekat a pak si kdyžtak udělat test, protože někdo píše, že se menstruace dostavila až za 2 měsíce, tak uvidíme. Míša 🙂

petra1256
14. dub 2016

Ahoj, už 3 roky beru Cerazette a přemýšlím o jejím vysazení. Tato antikoncepce mi sice vyhovuje, možná po ní mám ale trochu sníženou chuť na sex... ale spíš jde o to, že se prostě bojím co to se mnou udělá, kdybych jí brala ještě několik let. Ještě jsem na netu neviděla nikoho, kdo by psal, že ji bral více než ty cca 2 roky, tak se chci zeptat, jestli se najde někdo takový, kdo ji bral dlouho a jestli po vysazení se tělo dalo v pohodě do kupy a fungovalo jak má. 😕 😕 🙂 😉

blackpitbull
31. srp 2016

Tak ja ji brala rok ,ms jsem mela po 7m od vysazeni a o dite se snazine uz pul roku a nic,diky tomu svinstvu litam po vysetrenich a mam furt injekce na vyvolani ms a hormony.

kacasv
4. zář 2016

Já jsem vysadila antikoncepci v březnu ,ale snažit o mimčo jsme se začali až od květny. Do té doby jsme to párkrát zkusili ,,dovnitř" ,ale to asi jen tak 3x. Jinak jsme používali kondom. Až od toho května jsme se opravdu začali snažit ( každý druhý až třetí den ). Tak jsme to prováděli asi 2 týdny,pak už to nebylo v takové frekvenci 😀 Nějak se nechtělo. No a v červnu jsme zjistili,že se to povedlo 🙂 A podle všeho se to muselo povést někde hned úplně na začátku snažení. Co jsem četla a co mi potvrdila i gynekoložka,tak největší šance na otěhotnění je 3 měsíce po vysazení antikoncepce. Ale přemýšlím,že po poporodu asi nezačnu znova brát antikoncepci a o druhé mimčo se pokusíme třeba za rok a půl. Tak jsem zvědavá jak to pak půjde 🙂

kacasv
4. zář 2016

@kacasv * od května

kacasv
4. zář 2016

@petra1256 Já tento druh antikoncepce sice nebrala,měla jsem Silviane a brala ji cca 5 let a po vysazení se nám to povedlo do necelých 2 měsíců,ale v podstatě se to povedlo do měsíce. Nezačali jsme se totiž snažit hned. A jinak menstruaci jsem poprvé dostala po 26 dnech a další měsíc po 30ti,takže celkem v pohodě to bylo.