Otěhotnění přes nitroděložní tělísko. Na kolik procent?

nilita
15. lis 2007

Ahujky,
všechny moc moc zdravím měla bych dotaz... Nechala jsem si dát po porodu nitroděložní tělísko-stříbrné.. Na kolik % je možné i přesto otěhotnět?? Už se to nějaké z Vás stalo?? Jde o to ,že jsem byla s dcerkou na roční prohlídce, a naše dětská se mi během celé prohlídky furt koukala do očí,až mi to bylo divné .. NAkonec prohlásila,jestli nejsem těhotná že je mi to vidět na očích 😕 😕 😕 😕 Po pravdě řečeno mě úplně zblbla až jsem si to i vsugerovala, jestli opravdu nejsem těhotná 😖 😖 😖 Tak proto jsem založila toto téma.

Moc Vám děkuji za Vaše příspěvky 🙂 🙂 🙂

odvarkova
19. říj 2013

Ahojky, přidávám se k diskuzi. Jsem těhotná přez DANU, miminko je v pořádku, vše zatím probíhá dobře, miminko roste jak má a moc se na něj těšíme, tímto ale pro mě tělíska končí, protože už je to druhé těhu přez tělísko, poprvé odešlo samo a teď se drží jako klíště. Na konci února čekáme přířůstek 🙂 a už se na něj těšíme.

myrat
21. říj 2013

ahojte, no mě by taky zajímalo, jelikož jsem v pátém týdnu těhotenství a gynefix je na svém místě, jestli ho bude třeba vytahovat a jestli jo, tak kdy? moje doktorka s tím bohužel nemá zkušenosti a já teď vážně nevím.. mimi si nakonec necháme, i když je teda už třetí... a těšíme se na něj, tak jestli nemůže při vytažení dojít k potratu.. nebo je lepší ho tam nechat do porodu? nemůže to škodit miminku? samo asi nevypadne, když je uchyceno v děložní sliznici :o( ach joooo :o(

okinkaa
25. říj 2013

@elana
To je sice pravda moje gynekoložka mi také tělísko nedoporučila, že až po porodu. Jenže můj velký problém je, že mi nedávno zjistili trombofilii přesněji Leiden V, to znamená že nemůžu žádnou hormonální antikoncepci. Co tedy dělat? Jakým způsobem se chránit? Je mi teprve 24 let a nechci být ještě těhotná. A s kondomem bysme akorád tak prodělali 🙂 Moje sestra to má taky, děti nemá je mladší jak já a gynekolog jí tělísko zavedl. Myslíte, že by mi to mohlo nějakým způsobem uškodit. Do budoucna bych určitě děti ráda měla. Tak nevím jestli se nejít zeptat k jinému gynekologovi? Co myslíte? Ono vytahovat ho pokaždé to nechci, protože si to partner pak pořádně neužije! 😒

okinkaa
25. říj 2013

Ahoj holky. chci se zeptat je pravda, že při tělísku nebudu mít menstruaci??

elana
25. říj 2013

@okinkaa určitě žádnou? Já měla za to, že při trombofilních mutacích se nemůže pouze kombinovaná (estrogen-progesteronová) antikoncepce, takže variantou je ještě nějaká čistě progesteronová, z řady pro kojící. Ještě se na to pořádně vyptej, možná ještě spíš než na gyndě v trombocentru, tam budou mít nejnovější informace.

odvarkova
29. říj 2013

Ahojky @myrat Tak jak si dopadla??? Já mám obyč DANU a těhu už jsem 23tt, tělísko je pořád na místě, doktor mi už na začátku řekl, že když ho vyndá, tak půjde ven všechno. Taky čekáme třetí, i když už jsme neplánovali, ale moc se těšíme. Mimi je v naprostém pořádku.

myrat
29. říj 2013

@odvarkova ahojky, no, zdá se všechno v pořádku, tělísko tam teda necháváme... ale jsem úplně v šoku, další mimi jsme neplánovali... ale dobrý, třetí ještě zvládneme, akorát jsem teda zvědavá, jakou antikoncepci si vyberu pak, jelikož mít 4 děti určitě nechci :D už jsem před 12cti lety otěhotněla s práškama, ale to odešlo samo, o dva roky později další, ale to už bylo mimoděložní, pak jsme děti s manželem moc chtěli a nešlo to a teď pro změnu se to povedlo přes tělísko?? jsem z toho vážně jelen :D :D

odvarkova
29. říj 2013

@myrat tak v podobné situaci jsem taky, druhého syna máme přes prášky, před 5. lety jsem byla těhotná přes tělísko poprvé, ale odešlo samo v 7tt a ted znova, ale mimi se drží jako klíště 😀 taky pořád přemýšlím jakou antikoncepci si pak dám, zkusila bych injekce, u tech není menzes, tudíš nedozrává vajíčko a tak přece nemohu otěhotnět ne? i když bych už se u nás ničemu nedivila 😀
ze začátku jsem byla v šoku stejně jako ty, tělísko jsem dala znova, protože jsem si myslela, že už se to nestane, ale stalo 😲

myrat
1. lis 2013

@odvarkova tak to jsem ráda, že nejsem sama :o) injekce jsem měla, pokud si dobře pamatuju, tak to byla depoprovera... ale já nekrvácím skoro nikdy, takže u ní mě to nepřekvapilo, ale docela jsem se nafoukla... nic příjemného, ale zase je to jen na tři měsíce, takže pokud to člověku nesedí, dá se to vydržet... :D
každopádně mám teda ještě chvíli čas vymyslet tu další... snad už se mi podaří vybrat antikoncepci nějakou účinnou :D

kristy5001
21. lis 2013

@okinkaa Ahoj, je mi dvacet a on února mam tělísko zavedeno. Měla jsem problémy s krvácením, ale pak bylo vše ok až do teď. Dva měsíce jsem to nedostala, mam bolesti v podbřišku, náladovost, bolí mě klouby.... hrozný. Ale testy negativní. Zítra jsem objednaná a uvidím. Podle dikuzí co jsem zatím načetla je to mnohem víc nespolehlivý než uváději. Chápu ale, že nemáš na výběr. Mám tělísko také kvůli trombóze 😒

liss_durman
21. lis 2013

@okinkaa Nestrachuj se. Moje sestra děti nemá a nechala si tělísko zavést. Pochvaluje si ho. Jinak já měla tělísko 3 roky (značku nevím, ale bylo to klasické nehormonální se stříbrem) a naprostá spokojenost (až na MS, ta byla dlouhá a často bolestivá). Za mě je to nej antikoncepce. Mám stejný problém, taky Leiden, opravdu nemůžu žádné hormony. Zjistilo se to v mých 18 letech. Doktor mi taky nabízel tělísko ještě před otěhotněním. Řekla jsem, že si to zatím rozmyslím a když jsem šla znovu na kontrolu, byla jsem těhotná 😀 Mimochodem nehoda s kondomem... Prostě nic není stoprocentní, jestli si chceš být jistá, že neotěhotníš, neprovozuj sex 😀 Ale na druhou stranu ve 24 letech by to přeci nebyl žádná katastrofa 😉

giovanna2012
24. lis 2013

Stát se to může přes jakoukoliv antikoncepci. Podle očí poznat, že je někdo těhotný? To slyším poprvé. Ty se cítíš těhotná? 🙂

okinkaa
1. pro 2013

@kristy5001 to sice ne, ale jak to tu tak čtu, tak se mi popravdě do toho moc nechce..já to zatím řeším metodou spermicidních čípků. I když je fakt, že moje kožní doktorka mi řekla, že by mi klidně nějakou nízkohormonální antinu klidně dala. tak nevím..každej má na to asi jinej názor. přemýšlím, že si skočím na gyndu a řeknu jí to co mi řekli na kožní a když ani to nepomůže buď si skočím do nemocnice na hematologii aby mi do lékařské zprávy napsali jakou můžu a nemůžu a v nejhorším změním gynekologa 😀 a taky mě to strašně štve kvůli mojí pleti ☹ s diane sem měla fakt krásnou pleť a teď..a to mě kožní utěšovala že do roka po vysazení ze to může ještě zhoršovat..fakt děs.a s tou nespolihlevostí..všude máš nějaký riziko.

okinkaa
1. pro 2013

@liss_durman Já slyšela o gynefix tělísku, že prý je to nějaká novinka, která je na trhu od roku 2010-tělísko pro nerodičky. ale jen málo kterej gynekolog je na to školenej. ta moje mi řekla, že před porodem nezavádí a že se má chránit chlap ☹ ale to by u nás neprošlo. jenže tím že to tělísko je novinka, tak to není ještě tak odzkoušené. je pravda, že sestře ho zavedli..tak asi budu muset změnit gynekologa 😀 a s tou druhou variantou jak si psala, že nemám provozovat sex to by se partnerovi asi moc nelíbilo a mě ostatně taky ani ne 🙂a máš pravdu katastrofa by to nebyla, ale víš jak sme přeci jenom ještě mladí 😉 ikdyž je fakt, že už teď mám zpoždění, ale zatím jen krátce 😝 teď se tomu směju, ale horší by byl holej fakt. spermicidní čípky, taky asi nic moc ochrana, sem z toho zoufalá. strašně mě to štve už kvůli mé pleti 😠

okinkaa
1. pro 2013

Co byste dělali vy holky na mém místě? jak byste to řešili?

liss_durman
2. pro 2013

@okinkaa O tom jsem zatím jen četla někde tady na fóru... Nevím, neznám. Jestli má tvůj doktor problém ti to zavést, tak si to prostě nech zavést jinde... Podle mě by to neměl být až takový problém. Ale je fakt, že i změna gynekologa by stála za zvážení. Já měla super gyndře, byla jsem na něj zvyklá, ale byl daleko, tak jsem šla blíž. A musím říct, že dokud je člověk nevymění, tak vůbec nemlže posoudit, co je dobrý doktor. Jako nemůžu si to vynachválit a zpětně si víc uvědomuji to, co mi u starého nevyhovovalo: HA vnucoval za každou cenu, všechno zlehčoval, byl samá sranda, i přes objednání na určitou hodinu čekací lhůta minimálně hodinu! Sestra byla neschopná v tomhle, vždycky jen zavolala z ordinace "pojďte další" a pořadí prostě bylo podle toho, kdo byl první v čekárně 😀 I když to jsou jen takové detaily... Já bych asi fakt zkusila změnit doktora nebo se někde zajímat, kde by ti to udělali ambulantně. No a teď u dr jsem četla nějakej leták na nějaký vaginální kroužek, čuměla jsem na to jako puk. Jen už nevím název. Zítra jdu k dr, tak snad nezapomenu vzít leták a pak kdyžtak napíšu, jak se to jmenovalo.

865408
25. únor 2014

@odvarkova Dobrý den,píšete tady,že jste těhotná s DANOU a že máte termín teď koncem února.Chtěla bych se zeptat jestli jste měla nějaké problémy behem celého těhotenství?Mám totiž stejný problém.Zjistila jsem že jsem těhotná i když mám zavedenou DANU.Rozhodly jsme se miminko asi nechat,ikdyž už to bude naše 3.Ale ted nevím,zda by bylo lepší tělísko vyndat nebo ho tam nechat.Dr.říkala,že je o něco větší riziko že miminko potratím než se přilepí tělísko k placentě a když by ho vyndala,tak je taky riziko,že s tělískem půjde i mimčo.Ale v jakým případě je větší šance,že miminko bude v pohodě.To nevím.

domiz
17. bře 2014

Holky takže je to možný otěhotnět přes tělísko?já ho mám už 3r. a bez problému..ted mám spoždění ms už 9den...

brona10
18. bře 2014

Ahojky,taky jsem měla Mirenu a otěhotněla jsem 🙂 .To samé se mi stalo při klasických antikoncepčních pilulkách.Mám 3 děti,poslední porod byl těžký(rodila jsem ve 29týdnu),tak mi udělali sterilizaci a bohudíky mám klid 🙂

lenny1235
28. srp 2014

holky mám docela stejný problém před dvouma měsícema jsem si nechala zavést tělísko první menstruce a pár dní dřív a ted čekám na druhou a pořáád nic :( docela se bojím se jsem těhotná bolí mě páteř což jsem jak mi dr.dávala danu nemívala je možné že jsem tedy těhotná ukáže to teh.test?

marenkamisa
21. říj 2014

Ahoj holky, smím se zeptat jak to nakonec dopadlo? Mám stejný "problém" a jaksi jsem ještě nesebrala odvahu jít k doktorovi, ani nevím čeho se bojim víc, jestli toho že těhotná jsem, nebo nejsem, další dítko plánuji až dýl, ale už jsem si s tou myšlenkou začala hrát a ve finále by mi to ani nevadilo 😅
Mam nitroděložní DANU druhým rokem, vždy na mě působila tak, že jsem měla silnější a delší menstruaci, tenhle měsíc byla naopak slabá a o dva dny kratší než obvykle a se zpožděním, bolí mě v podbříšku a cejtim se tak nějak těhotně, jen nevím jestli už jsem si to tak vsugerovala i s příznakama, nebo opravdu jsem 😒
Ale co jsem tak zjišťovala, tak těhotenství i s tělískem možný je a z vyprávění i poměrně časté, nejčastěji se prý stává, že když je mamina po sekci, tak se tělísko může dostat skrze jizvu do dutiny břišní, no každopádně si dneska jedu koupit test a uvidim, jen by mě zajímalo jak nakonec dopadla nilita

misa122
28. kvě 2015

Ahoj holky mám podobný problém mám dvě děti a dvě sekce za sebou bylo mi řečeno,že se třetí dítě nedoporučuje a když tak po 5 letech.Nechala jsem si napsat antikoncepci,ale kvůli vysokému krevnímu tlaku mi doktorka řekla,že jí nemůžu dál brát,tak mi navrhla nitroděložní tělísko ani nevím jak se jmenuje vím,že jsem platila 1000,- a,že to byla strašná bolest,jak píšete vy i já mám hodně silnou menstruaci,že bych se na příští tři dny nejraději zavřela na WC a nevycházela,ale teď se mi menstruace nedostavila,jsem hodně unavená a pálí mě žáha,tělísko mám ani né rok.Mám strach,že jsem těhotná,a nejvíc se bojím,že mi řeknou,že to musím dát pryč.V podbřišku mě bolí občas,ale spíš v oblasti té jizvy,jsem 18 měsíců po druhém císaři,máte někdo podobnou zkušenost,a je normální,že se tohle stane a pak se menstruace zase dostaví.Děkuji za případné komentáře

nonnni
29. kvě 2015

@misa122 nikdo ti nerekne, abys to dala pryc, protoze tohle ti nikdo nesmi naridit. Maximalne ti mohou vysvetlit rizika a budes vice sledovana.
otehotneni pres telisko mozne, bohuzel, je..... asi by to chtelo si udelat test.

hodne stesti!

misa122
30. kvě 2015

@nonnni děkuji,asi mi nic jiného než si ho koupit nezbyde.

lucy.l
7. říj 2015

Ahojte je tu nekdo kdo otehotnel s mirenou?

domushka
17. lis 2015

Ahoj holky, taky mam NT a uz asi dva roky, obcas mi ms vynechala ale ted uz dva mesice nic, minuly mesic jsem mela pouze naruzovely vytok a tenhle mesic uz me dva dny boly v odbrisku a hodne ale nedostala jsem to, mam pocit ze jsem tehotna, blby je ze je dneska svatek a lekarnu mame zavrenou. 😁

lucy.l
17. lis 2015

Jejda tak hned zítra test🙂

lucy.l
17. lis 2015

Já těhotná opravdu byla a telisko jsem měla v břiše:(

vitulk2a
10. únor 2019

@dzein můžu se zeptal jak hlídat?