Otěhotnění přes nitroděložní tělísko. Na kolik procent?

nilita
15. lis 2007

Ahujky,
všechny moc moc zdravím měla bych dotaz... Nechala jsem si dát po porodu nitroděložní tělísko-stříbrné.. Na kolik % je možné i přesto otěhotnět?? Už se to nějaké z Vás stalo?? Jde o to ,že jsem byla s dcerkou na roční prohlídce, a naše dětská se mi během celé prohlídky furt koukala do očí,až mi to bylo divné .. NAkonec prohlásila,jestli nejsem těhotná že je mi to vidět na očích 😕 😕 😕 😕 Po pravdě řečeno mě úplně zblbla až jsem si to i vsugerovala, jestli opravdu nejsem těhotná 😖 😖 😖 Tak proto jsem založila toto téma.

Moc Vám děkuji za Vaše příspěvky 🙂 🙂 🙂

dzein
18. lis 2008

Ahoj, tak to by mě taky zajímalo, ale jak je tak to moc lidí nezajímá :(
Já mám taky tělísko ( již druhé) , ale to mám teprvé půl roku. Dítě jsem ještě nedávno nechtěla, ale manžel přišel s tím, že by chtěl ještě holčičku, má z prvního vztahu dva kluky. No a já jsem mu řekla, že pokud máme mít miminko, tak se to povede i přez to tělísko 🙂 . Myslíte, že je to možné? No otěhotnět určitě, ale potom by byl asi problém s vytahnutím toho tělíska...... 😲

elly
18. lis 2008

Ahojky..mam taky telisko..prej je to na urovni sterilizace..takze ta pravdepodobnost je pry mala..ale stat se to muze...kdyz se telisko hne.....jinka jsem slysela o par pripadech co otehotneli s teliskem....ale na kolik % to nevim....
V kazdem pripda hned jak si myslete, ze jste tehotne..sup k doktorovi...a necekat

Monza neco najdete na odkazu www.mirena.cz

dzein
18. lis 2008

jo díky za radu již to študuji, ale zjistila jsem že je tolik druhů tělísek, že vlastně ani nevím, které tělísko mám. No já tomu taky nevěřím, že bych otěhotněla, ale už jsem si to sama sobě si tak namluvila, že jsem fakt cvok. 😀

lenkabu
18. lis 2008

dzein:ty nemáš děti a dr ti dal tělísko?To je přece ochrana pro ženy po porodu.

Já ho mám a co říkala dr tak pokud je zavedené správně,nemáš šanci otěhotnět.

dzein
18. lis 2008

já mám dvě děti, a manžel taky. Ale začal mluvit o tom, že by chtěl ještě holčičku. Já se tady směju sama son¨bě, když to píšu. Ale já moc děti nechci, tak jsem mu řekla, že když se má holčička narodit, tak bych otěhotněla i přez tělísko 😀 Jako taková ty vyšší moc to rozhodně......No a zblba jsem sama sebe tak, že už tomu taky věřím 😀 😀 😀

dzein
18. lis 2008

Omlouvám se, že tam mám milion překlepů, už valím domů z práce, mám toho až nad hlavu

kitty68
18. lis 2008

ja si taky myslim ze pravdepodobnost otehotneni je minimalni
lenkabu znama z prace telisko mela a deti jeste ne 🙂

lenkabu
18. lis 2008

dzein:tak to jo 😉

kitty:a to bylo v UK nebo tady?

naty
19. lis 2008

Pokud je to to samý, co dana (omlouvám se, ale vůbec se v tom nevyznám), tak to měla moje mamka a teď mám bráchu... 😲 😵

dzein
19. lis 2008

naty: ano, to je to to samé jako dana. Každá antikoncepce může selhat, nic není 100%. No uvidíme, budu se držet své historky, když má ještě miminko přijít tak......... 😀

gedren
19. lis 2008

Akorat ze selhani teliska muze bejt vetsi pruser nez selhani jiny antikoncepce, pac je tam pak vetsi pravdepodobnost mimodelozniho tehotenstvi (logicky - telisko neumozni oplodnenemuy vajicku uhnizdit se v deloze, takze se vajicko uhnizdi, kde se da). Takze pokud dzein o tehotenstvi precejenom uvazujes, radsi bych telisko vyndala 🙂, a pokud kdokoli mate telisko a mate podezreni na tehotenstvi, tak okamzite k doktorovi, at se hnedka vynda a taky se overi, jestli se vajicko neuhnizdilo nekde v tom vejcovodu...

dzein
19. lis 2008

o tom mimoděložním těhotenství jsem hodně četla, že to je u tělíska normální, ale zároveň mi gynekolog říkal, když mi ho dával, že se mám hlídat, že se může posunout a vyjíčko se usadit tam kde má. Navíc hodně holek píše že u tělíska jsou úplně bez menstruace a mi se jak naschvál upravila a mám jí častěji než předtím🙂

macik
19. lis 2008

já teda mám známou, která nejenže otěhotněla s tělískem, ale navíc už ho nešlo vytáhnout, když na těhu přišla, protože to bylo příliš riskantní....dopadlo to dobře, mimi donosila a tělísko ji vytáhli až po porodu..

moji maminka tělísko měla a šíleně u toho krvácela a celej těch několik let, co ho měla, byla furt bledá jak stěna a vypadala nezdravě...předtím vždy třeskutě zdravá, po odstranění tělíska zdánlivě taky, no a letos už tady není...tedy tělísko za to asi nemohlo, ale bylo to poprvé, kdy vypadala prostě nezdravě a kdy člověk zřetelně viděl, že jí to nedělá dobře...kdo ví, co se v těle vlastně tehdy dělo...no já už do prášků ani do tělíska nikdy nepůjdu, to jsem si jistá..to radši zruším manželský sex 😀

elana
19. lis 2008

Taky přidám příspěvek typu "mám známou" (to není ironie, prostě mám známou, teda hned dvě) a obě otěhotněly i s tělískem (jedna měla DANU, druhá něco už lepšího), první těhotenství odmítla, podstoupila ukončení těhotenství, druhá si dítě nechala a tělísko vypadlo den před porodem do záchoda 😉 (aspoň dle vyprávění, já jí do mísy nekoukala🙂)

Takže jak vidno, není to zas taková rarita, spíš jde ale asi o to, že to tělísko (ta tělíska) nebyla správně usazená.

A co se týče tělíska u nerodivších žen, tak jsem taky už mnohokrát slyšela, že by se to dávat nemělo (stejně jako Depo-Provera), existuje spousta alternativ, které jsou bezpečnější.

kuliza
6. pro 2010

Ahoj !
Tak take prispevek - mam nejstarsi dceru pres HA, mladsi dceru pres telisko. Jediny nejmladsi spunt byt planovany 🙂
Tedy asi 20 minut... 😀

nikka.vo
17. únor 2011

@kuliza uvažovala jsem o tělísku,ale po přečtění tvého příspěvku ho asi nechci, radši žádný sex 😅 😀 Z třetího by mě trefilo 😅 Tvůj manžel má asi sakra odolný a hbitý spermie 😅 😅 😅

Mě upřímně fakt děsej tyhle příběhy o otěhotnění přes tělísko, já myslela, že je právě nejspolehlivější 😒

missymici
18. únor 2011

Pravdepodobnost je fakt mala,...ja ho nemam,ale kamoska otehotnela i kdyz ho mela a muj mnazel byl take pocat kdyz tchyne mela nitrodelozni telisko.

aneturban
28. únor 2011

Otehotnet muzes po prvnim mesici co ti zavedou telisko pak uz ne a chodise na vnitrni ultrazvuk abyho skontrolovali jestli sedi jak ma asi 35%zen otehotni pri telisku jinak ne ... telisko je ochrana pred oplodnenim prednicim jiynm a ma to vyhodu ze ti nerozhazi hormony a ani menstruacni cyklus. Kazda gynekolozka by vam mela poradit co je pro vas vhodny ne kazda muze mit telisko a ne kazda muze mit prasky a nebo injekce ktere se aplikuji a nedostava se 3mesice menstruace pak se iinjekce vynecha menstrujujete a pak se pichne znova a zas nemenstrujujute. a nebo se aplikuji do podpazi takovy valecky ... a mymochodem otehotnet pres telisko je normalni zadne mimodelozni otehotetneni atd ... pochop te ze telisko je nejsetrnejsi antikoncepce ... anijak nezatezuje telo atd... vy asi ani nevite kam se umistuje telisko jak vas ctu je 21let mam skoro 5leteho syna ... je to brzo vim ... ale pri porodu jsem mela eklamsii malem jsme oba umreli ale o antikoncepci vim hodne protoze nemuzu mit nic jinyho nez to telisko ja mam treba telisko Danu ... a nemuzu si stezovat ... Ale opravdu pokud mate dobrou doktorku jako ja tak vam poradi co je provas vhodny ... ja antikoncepci jsem hledala s doktorkou pul roku nez jsme prisli ktera je vhodna i pro muj zdrvotni stav a i pro muj vek to je taky dulezity ... poradte se ...

hanulka33
15. dub 2011

ahoj holky, pridavam se do debaty... zjistuju kde se da, jestli se da pres telisko otehotnet... zda se, ze me se to povedlo...
vidim ze treba Kuliza ma podobnou zkusenost...
nevim, jestli se pak telisko vynda, nekde se pise ze ne.. nekde ano...

panterka
16. dub 2011

ahoj holky, mamka měla danu a já jsem se i přesto narodila 😅 dodneška si mamka dělá srandu, že mám zmáčklý ucho, jak jsem na ní ležela 😀

mirka755
17. dub 2011

ahoj
určitě je rozdíl tenkrát tělíska a dnes ... protože dnes je to už na velké úrovni a osobně neznám z okolí ani z diskusí co chodím, že by některá otěhotněla přes tělísko. Dříve se hodně povídalo o tom, že buď tělísko zarostlo nebo vypadlo - že o tom žena ani nevěděla a otěhotněla. Samozřejmě také záleží na tělu, jak tělísko přijme ...
Moje sestra měla Mirenu, já mám už rok nehorm. Multiload ... nemám žádné problémy, jsem spokojená 🙂. MS tedy mám, bez bolestí a nějakých návalů (nechtěla jsem po 2 porodech do sebe už cpát hormony). Nevím jak ostatní, ale hned měsíc po uložení tělíska jsem byla na kontrole jak drží a pak každého půl roku. Sama si na něj sáhnu, abych měla jistotu, že je tam kde má.
A když to napíšu laicky, podle toho co zjišťuji hmatem, tak mám tělísko na levé straně čípku - cca 2cm hluboko

holesov
29. čer 2012

ahoj,moc vás prosímo radu,mám skoro rok tělísko,ted mě dva dny bolelo v podbříšku,a ted druhý den mi je špatně,zvracela sem sice jen vodu,bolí mě hlava je mi fakt děsně:( nevíte čím to je?

kaculinka27
28. srp 2012

Ahoj,já mám ted Danu 3 měsíc a občas jí cejtim (hlavně při sexu) ze začátku mi přišlo že cestuje,ale podle dr. je dobře. Před měsícem se mi MS spozdila o 3 dny,už jsem myslela jestli náhodou nejsem těhu,ale dostala jsem to, ted už to bude zase týden co se mi to zpozdilo a je mi nějak divně,co jsem četla tak podle něčeho můžu být a nebo to je jen planý poplach,fakt nevim a doufám že to bude v pohodě,taky jsem slyšela že pár dětí je přes Danu 😕 ..Co jsem měla prášky tak dobrý,zkusila jsem i injekci a po druhém dítěti jsem špinila občas tak jsem si dala zase prášky a ted jsem zkusila tu Danu,tak uvidíme jaká bude 😀 ....a jak jste dopadla vy pani" holesov "?

hankkka
23. říj 2012

zdravím všechny ,take se s vámi podelim o zkušenosti s teliskem,mela jsem ho zavedeny asi pul roku a otehotnela jsem doktor rikal ,ze ho tam nevidi ,ze mi muselo vypadnout,musela jsem si zaplatiz potrat, protoze jsem mela chlapecka a rocni holcicku v 1+1 a dalsi dite nepripadalo v uvahu a to mi pred interubci jiny doktor rekl ze me vypadlo pri mesickam nebo pri orgasmu nebo jsem si ho vytahla????? nechapu proc bych si vytahovala telisko abych otehotnela a pak sla na potrat???moc jsem to tenkrat obrecela kdyby byli existencni podminky dobre to mimi bych si nechala,nemuzu kvuli tlaku bra HA tak jsem se po letech rozhodla si opet dat telisko i kdyz s obavami a to jsem mela 5 let bez problemu.pouze o 2 až 3 dny delsi menstruaci nez pred teliskem.takže zaleži na mnoha vecech ,ale kazdopadne je lepsi kdyz doktor pri každe kontrole ultrazvukem zjisti jestli je telisko dobre ulozene.

lusi80
2. led 2013

ahoj holky,trošku jinej dotaz,nahmatáte si tělísko při sprchování??? mám Danu,mě můj doktor říkal,že se ho mám při menzes jak se budu sprchovat kontrolovat,já jen jestli ho cítíte i když menzes není zrovna 🙂 doufám že nikomu taková otázka nevadí 🙂 díky

malaletajicimyska
20. čer 2013

Ahoj osobne jsem otehotnela i pres Mirenu tedy telisko s hormony....no jdu tentokrat do nehormonalniho a dej se vule bohu 🙂 Porad je to lepsi nez se nechranit a horsi nez jina antikoncepce (teda az na celibat) to neni. Pry spolehlivost 99%

malaletajicimyska
20. čer 2013

@aneturban no ja otehotnela po roce s Mirenou bohuzel jsem o miminko prisla ale o tak jsem ji nechala vyndat a byla na svem miste tak nevim zda jsem nejaky hybrid ci co

vera302
27. čer 2013

Ahoj, tělísko jsem měla 2 x, jakmile mně je dali byla jsem pořád nemocná, nevím jestli to bylo tím, ale měla jsem pořád zdravotní problémy, po čtyřech letech, kdy mně léčili na alerogologii, aby mně pořád nebolelo v krku jsem dostala rakovinu kůže...přežila jsem, to už jsem měla stříbrný tělísko (před tím jsem měla z mědi). Potom už jsem tak často nemocná nebyla, po pěti letech v podstatě nešlo vytáhnout, na konec to šlo bez narkózy, ale strašně jsem krvácela. Už bych si je dát nenechala. Jestli jsem byla s tělískem těhotná nevím, jednou to vypadalo jako na potrat?.... 😖 .

jennyska
21. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK si spolu se všema maminkama tvoříme takovou Wiki Knihovničku. V té se informujeme o různých věcech týkajících se těhotenství, mateřství a nebo výchovy dětí. Vedle obecných informací jsou v knihovničce i zkušenosti maminek, takže je vše na jednom místě přehledně a rychle dohledatelné 😉

Já jsem právě vytvořila článek na téma Nitroděložní tělísko a ráda bych Vás poprosila, pokud s ním máte zkušenosti, vložte je prosím zde: https://www.modrykonik.cz/nitrodelozni-telisko/ Hodně to pomůže maminkám a ženám, které tělísko zvažují a nebo ho již mají a hledají případnou radu, pomoc.

Děkuji Vám za zkušenosti a jejich vložení.
Přeji krásný den 😉
Jennyska
Modrý Koník - Asmira team

veve21
31. srp 2013

Ahoj holky,dnes mě pustili z nemocnice. Měla jsem 1,5 roku zavedenou Mirenu a i přesto jsem otěhotněla-mimoděložně. Okamžitě po zjištění na utz jsem do půl hoďky ležela na sále,už jsem krvácela do střev. Vzali mi vejcovod. Byl to tedy šok a řekli mi,že přes Mirenu je to rarita..no hlavně,že už je po.