Ovulace během užívání Duphastonu

kajunka01
18. únor 2016

Ahoj beru od ledna duphaston na spravení cyklu a na početí miminka.Mám to brát od 16 dne cyklu po dobu 10 dní 2x denne, a k tomu si mám měřit BT. Minulý měsíc ovulace neproběhla.Tento měsíc už jo 14.2 podle zapsaných teplot které mi vyjely na womenzone.cz ,jenže od 12,2 beru duphaston.Myslíte že můžu otěhotnět i přes to že jsem brala ten duphaston?? v příloze máte graf BT. Děkuji moc za odpovědi,jsem strašně netrpělivá protože se snažíme už půl roku,ikdyž vím že některé se snaží roky. Děkuji 😝 😀

kajunka01
autor
18. únor 2016

Prosím poradte mi

werumka
18. únor 2016

@kajunka01 Ahoj, je otazka, zda ten vzestup teploty je zpusobeny pouze Duphastonem, nebo probehlou ovulaci. Jak dlouhe mas jinak cykly? Nejake priznaky ovulace?

kajunka01
autor
18. únor 2016

@werumka aha no minulý měsíc jsem to tak neměla právě.Cykly mám tak 28-31 dní a teď právě na to beru duphaston a poslední cyklus byl 28 dní ale těžko říct jak to mám .Musím asi hold čekat do dubna až ten duphaston nebudu brát.Ještě mě čeká v březnu a pak prý uvidíme co dál

werumka
18. únor 2016

@kajunka01 Pockej, a proc tedy beres Duphaston? Vzdyt mas cykly uplne ok.

kajunka01
autor
18. únor 2016

@werumka a ještě dodám že mě píchalo v podbřišku spíše na levé straně u vaječníků,cítím únavu jako by na mě něco leze ale nevím jestli chřipka nebo je to těma práškama :/ je to těžké

kajunka01
autor
18. únor 2016

@werumka právě že nemám,mám to nepravidelné a prej to dává holkám které se snaží o miminko že to připraví tu dělohu a ty cykly,minulý měsíc jsem podle teplot ani ovulaci neměla

werumka
18. únor 2016

@kajunka01 A jakym zpusobem nepravidelne? Kolik dni plus minus? Ani, pri snaze o miminko je duphaston fajn. Zvlast, pokud ho zena ma nedostatek. Ale musi se nutne brat az po ovulaci. Unava je z hormonu, umely progesteron to dela.

kajunka01
autor
18. únor 2016

@werumka no já brala 2,5 roku HA a vysadila jsem ji a zhruba o 4 dny +- se mi to zpozdilo a jindy zas o 3 atd. Nasadila mi ho od ledna na 3 měsíce takže mě to čeká ještě v březnu a pak k ní mám jít. Prý aby se mi srovnal celkově cyklus a připravila se sliznice na mimčo tak nevím 🤐

werumka
18. únor 2016

@kajunka01 sliznice se tvori v dobe pred ovulaci. Tehdy se urcuje jeji vyska. Progesteron ji vyzivuje.
Ale pokud probiha ovulace, tak progesteron automaticky naskoci sam. Na to nejsou potreba leky. Pokud mas vysatenou HA, tak uplne primarni je, abys zjistila, zda ovulujes a kdy. Teprve potom muzes pripadne nasadit Duphaston. Ale pikzd mas cykly kolem 30 dni, tak o zadnou nepravidelnost nejde.

kajunka01
autor
18. únor 2016

tak v tom pripade nechapu proc mi ho nasadila :( ale tak nekde sem cetla ze jak se to srovna ty hormony tak treba prijde i ovulace.Tak uvidím v tom dubnu no .jsem nedočkavá :/ :D
@werumka

werumka
18. únor 2016

@kajunka01 "srovna hormony" je takovy obecny popis situace 🙂 Ale v cyklu a jeho delce opravdu problem nemas. Chtelo by to, aby ses soustredila na to, zda u Tebe k ovulaci dochazi (coz podle delky cyklu zrejme ano) a potom jak dlouha je ta faze po ovulaci. To jsou dve veci nutne k otehotneni. Kdyz do toho sledovani zasahnes Duphastonem, vytvoris si zase umely cyklus a nic se nedozvis.