PC antikoncepcia Lady-comp a Pearly - bez hormónov. Poznáte ju?

aniska
23. únor 2008

http://www.naturcomp.cz/uvod/
Poznáte to niekto? Stojí to dosť prachov tak by som rada počuť názor niekoho, kto to aj používa.
Páči sa mi, že žena nemusí zobať hormóny...

andelka
23. únor 2008

Já jsem se na ty stránky taky koukala, zaujalo mě to, ale jak jsem viděla tu cenu 😒 Já měřím BT, skoro nic mě to nestojí a podle více symptomů ovulku poznám. Nevím, jestli bych dokázala důvěřovat počítači. Hormony už brát nechci.

lu777
2. říj 2008

no ja to prave nasla na jine strance, u dr. Hofhanzlove

http://www.calendula.cz/Přirozená ochrana před ...

mate to nekdo??? cena desna, ale zas kdyz si vezmu vedlejsi ucinky co mam z antikoncepce a ze je pro me vlastne uplne nedoporucena ze zdr. duvodu...
cenove by se to vratilo za dva roky

zajimalo by me jestli se to fakt da pouzivat a spolehnout se na to

tak jestli mate nekdo zkusenost, tak napiste !!!

len
2. říj 2008

Upřímně? Stokrát víc se můžu spolehnout na vlastní rozum než na jakýkoli počítač. Každý jsme jiný a každý cyklus může trochu "uletět." Osobně používám klasickou symptotermální metodu, pomáhám si programem fertilityfriend.com - to je opravdu hooodně vymakaný program, který vychází ze zkušeností mnoha desítek tisíc grafů a desítek různých symptomů. Přes to všecko mi zhruba půlku dní vyhodnotí jako potenciálně plodné, s větší přesností to nejde - a má pravdu. A přesto všecko si tak každý desátý cyklus troufám s ním hrubě nesouhlasit. Právě proto, že je to jenom počítač, který mě napasuje na nějakou průměrnou ženu a netuší, že mi teplota stoupla třeba proto, že jsem se dnes špatně vyspala.

Takže dle mého - symptotermální metoda ano, počítač jako pomůcka možná, ale stoprocentně se na něj spolehnout? Nikdy 😒

lu777
2. říj 2008

Len: no taky o tom mam pochybnosti, ale zase fakt je, ze nevim jestli bych symptotermalni metodu stihala a clovek se ji asi musi naucit, aby to odecital spravne...

zatim si rikal, ze stejne chceme druhe dite, tak kdyby to selhalo tak se nebudu veset 😅

jedna vec mi vrta hlavou: jaktoze, ze to ma 99 procentni spolehlivost? rada bych vedela jestli si to vycucali z prstu nebo to je fakt pravda...

no budu o tom uvazovat, neco si jdu jeste precist... kdyztak si rikam, ze mozna nehormonalni telisko, ale zas mam strach, kdyz ctu jak casto se to musi kvuli problemum vyndavat

ja mam fakt asi divne reakce na hormonalni antikoncepci.. nejdriv mi bylo spatne a spinila jsem, pak to zmizelo a nasledovala prakticky nulova chut na sex... to se ted malinko zlepsilo, ovsem nejsem schopna si to normalne uzit ani mit orgasmus, pripada mi, ze cela ta energie je jakoby spici...
😕

je to holt pekny svinstvo no...

len
2. říj 2008

Lu, ale ten počítač se to taky musí naučit 😉 Prostě nelze podle jedné teploty, hlenu, slin či bůhvíčeho ještě stanovit, že dnes je neplodný den. Ono totiž úplně stačí, aby se zítra všecko změnilo a ony ty spermie do druhého dne v pohodě přežijí... Taky nějakou dobu trvá, než se člověk naučí znát sám sebe. Ono je hezký, že ti počítač naměří nějakou teplotu, ale jenom ty můžeš vědět, co všecko u tebe konkrétně na ni má vliv - špatné spaní, časté vstávání k dítěti, alkohol, léky, které bereš... Teplota měřená počítačem může být stejně dobře zkreslená jako teplota měřená teploměrem. Stejně tak může zkonstatovat, že nemáš žádný plodný hlen a ono to bude třeba proto, žes vzala nějaký lék a hlen je potlačen, přitom klidně otěhotnět můžeš, atd.

Ovšem jestli by vám další potomek zase až tak nevadil, tak proč ne 😉 Ale já osobně bych mu teda radši za ty peníze koupila něco pěknýho 😀

Co se týče těch 99 %, řekla bych, že to bude jako s těhotenskými testy. Taky se uvnitř píše, že při laboratorních testech odhalily 99% shodu - poznaly těhotenství od daných pacientek stejně spolehlivě jako test z krve. Jenomže... V reálném životě je to trochu jinak, jak svědčí mnohé diskuze tady na Koníkovi - těhotné s negativním testem a netěhotné s pozitivním - žádná výjimka. Ono když se člověk přenese z laboratoře do reálného života, působí na něj tolik vlivů, že to žádný mechanický nástroj nemá šanci zpracovat. Stačí, aby se ženská pořádně napila a pokud je hladina hCG příliš nízká, test ji neukáže. A to jde jen o jeden hormon! V případě plodných/ neplodných dnů je těch znaků několik a určitě se měří méně přesně než že tam daný hormon je/ není. Záleží na tom, kolik přesně ho tam je (a kolik je pro danou ženu obvyklé), jak rychle stoupá/ klesá... Pokud by ten přístroj měl být opravdu spolehlivý, počítej s tím, že minimálně polovinu dnů v cyklu ti bude hlásit, že si není zcela jist, jestli jsi nebo nejsi plodná. Ve svém principu nemůže být přesnější než symptotermální metoda, ze které vychází - byť je jistě mnohem jednodušší na užívání. A přemýšlet u toho budeš muset stejně.

S tou antikoncepcí - zkus Pharmatex 🙂

andelka
2. říj 2008

Len má pravdu. Taky se radši spolehnu na sebe a na to, že se znám, než na počítač. STM není zas tak těžká na pochopení a pokud mimi nechcete, tak ji prostě budete používat pečlivě a pokud by vám mimi nevadilo, tak můžete někdy riskovat. Já bych se z mimi taky nevěšela, takže v rámci jemného risku používám pravidlo -8 už teď, i když nemám odsledováno 12 cyklů. Prostě počítám s tím, že mám ovulku pozdě a pokud není ani hlen, tak do toho jdeme. Další možností je používat v první fázi třeba Pharmatex a po prokázané ovulce nic. To je myslím dobrý kompromis.
99% spolehlivost STM má, ale musí se používat přesně podle pravidel. Ale známe klasické uživatele, že? 🙂

lenki33
2. říj 2008

mne sa celkom pozdava toto a stoji to cca 300SKK
http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html

len
2. říj 2008

Jo, jestli tohle chce někdo používat jako antikoncepci, tak si teda sexu moc neužije 😀 Já kdysi používala mikroskop na sliny jako doplnění symptotermální metody a tyhle krásné kapradinky jsem viděla téměř každý den 😉 Takže na tohle bych se tedy nespolehla ani omylem 😀
(obzvlášť, když dole píšou, že to není forma antikoncepce - naprostá pravda)

mysinka
2. říj 2008

Teda nevím, myslím, že ovu poznám i bez přístroje... Před 14 dny jsem poprvé od porodu pěkně hlenila a tušila jsem, že mrcha přijde... a přišla 🙂
Jen nevím, kolik dní okolo toho plodného hlenu je riziko otěhotnění?
No, stejně se na to asi nebudu spoléhat a budeme i nadále stříkat na okno 😀

len
2. říj 2008

No, pouze na plodný hlen bych se nespoléhala... Teoreticky tři dny poté, co hlen zmizí, by už žena neměla být plodná, ale je vhodné k tomu sledovat další znaky a hlavně nesoudit už podle prvního sledovaného cyklu... Ne, není to legrace, o to víc mě ten zázračný jasnovidecký přístroj fascinuje 😀 Já na sobě bohužel ovulaci bez sledování nikdy nepoznala 😒

katka76
2. říj 2008

osobne si myslim, ze taketo metody a im tomu blizke su skor pre pary, ktore chcu mat babo, aby sa im rychlejsie zadarilo. pretoze zdrava spermia dokaze v zdravom prostredi prezit podla najnovsich vyskumov 3 - 7 dni, co si myslim, je viac nez dost, ak mate otazku rodenia uzavretu a na sex chut castejsie ako raz mesacne 😅

lu777
2. říj 2008

no ja mam spis strach, ze prave jak rika Len, ze to bude treba pulku mesice ukazovat zlutou ze 😀

jinak mam cyklus jako hodinky, zadne leky neberu (mozna tak Paralen dvakrat za rok) a v noci (diky bohu) nevstavam, takze si myslim ze by to mereni (at uz mnou nebo pristrojem) snad melo byt relativne presne...

jinak strikani na okno 😀 no nevim, ted prave mame v kurzu cviceni s prtaty holku, co je znova tehotna diky tehle metode, podarilo se behem jednoho mesice 😅

ja teda ovulaci na sobe si myslim vcelku poznam, nic sice nijak pravidelne nesleduju, ale je to bud slabounka bolest v podbrisku a nebo velka chut na sex a nebo takovy neurcity pocit ze to je ono 😅 ja poznala hned i tehotenstvi, trikrat i kdyz test ukazoval treba i opak..

a kolik ma teda spolehlivost symptotermalni metoda?? 😕 ja abych se tu nedrela zbytecne, ze 😅

ale hormonalni atk asi fakt vysazuju, je to na houby, na co brat atk, kdyz nemam chut na sex a nebo z toho nic nemam, ze?

bengatko
3. led 2009

ahoj, o přístroji lady comp už vím zhruba 2 roky, stále přemýšlím o jeho koupi, kdybch znala alespoň názor jednoho nezávislého člověka, který by mi řekl jak to přesně funguje a zda je to spolehlivé, tak bych do koupi toho přístroje investovala.
Když jsem brala hormonální antikoncepci, skoro tu nejdražší co existuje, nebylo to ono připadala sem si - tak jak jste to psali, absolutní nezájem nechuť na sex...atd...
Nemluvě o odporu k různým lékům, který mám...
Nicméně o tom stále uvažuji ... je to celkem dost peněz, ale kdyby to fungovalo tak do toho jdu...
Ostatně mě zaráží, že když si napíšu stránky ať už americké, německé... tak ve všech těchto zemích ten "zázračný" lady comp používají už dlouhou dobu...... zkusím tam najít nějakou diskuzi a přeložit z ní co píší.... nebo jinak nevím jak zjistím jestli to opravdu funguje! kdybyste měli někdo nějaké zkušenosti moc prosím o napsání!! děkuji elis 😎

vanish1
3. led 2009

tu je o tom nejaká diskusia, preložila som to pomocou google, nie je to ukážkové, ale dá sa rozumieť
ináč na americkej stránke som našla, že to u nich stojí 37.5 dolára, dosť rozdiel, nie?

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

vanish1
4. led 2009

opravujem sa, tých 37.5 dolára je prvá splátka, celkovo to stojí 495 dolárov 😕

prazanda007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
herminka
8. bře 2010

Bengatko, imho máš lepší koupit si za stovku teploměr, nastudovat stránky merenibt.xf.cz a svá měření a pozorování zapisovat do programu http://www.fertilityfriend.com/ nebo http://www.wunschkinder.net/

filipatereza
14. lis 2016

Ráda bych obnovila - máte někdo zkušenost s Pearly? Podle popisu je mi to sympatické - hormony užívat nechci...