Po vysazení HA jste si nechali pauzu před snažením?

koblizek84
18. led 2007

Ahojky vsem,prosim poradte mi,kazdy rika neco jineho....
Chceme zacit na mimcu pracovat.Kdyz jste vynechaly prasky, nechavali jste si nejakou pauzu(od prasku) nez ste se zacaly snazit o mimi? nebo jste dobraly a hned jste to zkousely? V cervnu by jsme to chteli zacit zkouset a ted v lednu dobiram posledni platicko a nevim jestli mam pokracovat v uzivani HA az do cervna a nebo uz se na to vyprdnout a nechat telo ocistit....
Dekuju za Vase nazory 😉

1980mat
18. led 2007

koblizku: Diskuzí na toto téma je tu spousta a stejně Ti každý řekne něco jiného. I názory lékařů na tuto otázku se liší, takže asi záleží výhradně na Tvé volbě. Já osobně si myslím, že se nic nestane, když budeš HA brát až těsně do období před snažením a tak mi to řekla i moje doktorka, já si ale po dohodě s přítelem nějakou tu přestávku přece jenom dám. Vysadím 3-6 měsíců před začátkem snažení.

koblizek84
autor
18. led 2007

dekuji za nazor,taky to tak vidim tech 3-4 mesice pred,jeste si pred dojdu k doktorce na rocni vysetreni.Dekuju
🙂

zanetik
18. led 2007

Koblizku můj názor je takový, že já se chtěla očistit 3měsíce, nakonec to byly 4 měsíce, ale kdybych tenkrát věděla jaký budu mít problémy, tak jsem vysadila aspoň rok před a chránily se jinak jako ty 4 měsíce. dodnes nemám cyklus v pohodě a to už mám vysazenou HA 10měsíců. Brala jsem ji 9let.

kacabacka
18. led 2007

koblizek: já se na to samé teď taky někde ptala a bylo mi řečeno, že prý pokud je HA nízkohormonální, tak by se mělo 3 měsíce od vysazení počkat než se obnoví sliznice dělohy či co a pokud je vysokohormonální, tak se může začít hned po vysazení. Je fakt, že každej řiká něco jinýho, dokonce jsem slyšela, že v prvních 3 měsících po vysazení je větší pravděpodobnost dvojčat...tak nevim, taky tomu nerozumim, zeptám se svýho dr. až to bude aktuální a uvidim

zanetik: já beru HA už asi 6 let, tak z toho mam taky trochu strach, že se nebude dlouho dařit, ale jsou tu i holky který brali dýl a otěhotněli do půl roku nejpozdějc...

krista
18. led 2007

Koblizku já neberu HA rok a tak v dubnu chceme začít pracovat na mimi. Ale jinak bych ji vysadila taky tak 3 - 4 měsíce předem. 😉

kacabacka
18. led 2007

podle mě tady funguje zákon schválnosti tak, jako u všeho. Ten, kdo čeká až dostuduje, vdá se, postaví dům a zasadí strom 😀 a pak se začne snažit, tak to trvá dlouho a ten kdo si řekne, že o nic nejde, že se to zkusí, že to stejně vyjde až za bůhví kdy tak se mu to povede skoro hned....no jo, to šou problémy...to šou problémy....
Já taky nevim, co mam dělat, zhruba za rok máme mít postavenej domek, nevim, jestli když se začnem snažit teď, jestli se to hned nepovede, jestli jo, tak nevim, jak bysme to udělali, protože bydlíme celkem provizorně... a když vysadim po dostavění, tak se třeba nebude dařit bůhví jak dlouho....ach jo!

zanetik
18. led 2007

Kacabacka mě to dr. řekl přesně obráceně pokud je nízkohormonální (jakože teď je většina), tak se čekat nemusí. Já bych už teď taky nečekala, moje obě skoro švagrový si řekly stejně se to povede tak za půl roku, tak to neřešily a obě otěhotněly první cyklus po vysazení. A moje kamarádka když jse ji řekla, že vysadím, tak ona, že né byla krátce s přítelem a měly čerstvě koupený byt v rekonstrukci, jenže musela vysadit, protože šla na operaci se střevama, no a hned jak ji pustily z nemocnice, tak na to vlítly a byla v tom.

romana27
18. led 2007

Ahoj koblizku. Dnešní antikoncepce je už jak říká velká většina gynekologů naprosto bezpečná a žádná očista nutná není...Pak je ale část, co říká, že jo 🙂 pak si vyber.
Já dala tělu na očistu jeden cyklus, pak jsme začali zkoušet a v třetím cyklu zkoušení to vyšlo.
U každé je to jiný. Snad bude vše v pořádku, cykly ti pravidelně naskočí a brzy se budeš radovat z pozitivního testu. Romana

kacabacka
18. led 2007

zanetik: hm, tak to nevim, pak aby se v tom někdo vyznal... 😠

mobina
18. led 2007

Mě bylo řečeno, že můžu klidně hned, ale že může tělu trvat 6-8 týdnů než se dá dohromady. Už mu to trvá přes půl roku 😀
Obecně si myslím, že tělo si samo řekne, kdy je připravené na otěhotnění, takže nepomůže ani pauza ani okamžitá akce 😉

miluska.baxova
18. led 2007

Ja mam taky posledni platicko a az doberu, nebudeme se uz vubec chranit a nechame to na prirode. Doktom mi rekl, ze cekat nemusim, ale on doporucuje 1 cyklus.

koblizek84
autor
18. led 2007

Dekuju holky za prispevky a rady,uvidime,chci si to prave spocitat aby mi "to" zrovna nevyslo na svatbu a svat.cestu... 😅 tak uvidim,jeste mam mesi cas,tak budu pocitat pocitat a premyslet 🙂
Uvidime,je opravdu u kazdeho invidualni..Je mi 22 a HA beru 4 roky,tak uvidime jak to pujde. 😉

dripik
18. led 2007

Ahojte holky, koblížku, jsem ydravotní sestra tak o tom něco malinko vím, očistná kůra po vysazení HA není nutná, ale když si necháš alespoň jeden měsíc do další menses, která přijde přirozenou cestou a ne vyhnaná práškama, bude se lépe stanovovat termín porodu od poslední menses.
My plánujeme vysadit tak v září a začnem to zkoušet tak od října, nebudem to zatím hrotit buď se to povede nebo ne.Jinak HA beru 6let.
Mějte se a držím všem snažilkám pěsti

luc03
19. led 2007

Ahoj,taky si myslím,že se nemusí vysazovat nijak předem,aspoň to všude píšou,že to není nutné.Dokonce prý po vysazeni je vetší šance otěhotnět.Kamarádka vysadila HA ze zdravotních důvodů,s doktorem chtěli vymyslet nějaký jiný druh antikoncepce a než vymysleli,tak byla těhotná.Takže něco na tom možná bude.

barca28
21. led 2007

Ahoj holky,kdybych věděla to co vím teď,tak bych rozhodně na nic nečekala.Vysadila jsem v květnu.Doktor radil 3 měsíce počkat a nechat tělo vyčistit,ale když by to dopadlo,nic se prý neděje.V červenci jsme měli svatbu a já se klepala,aby to ještě nedopadlo.CHtěla jsem si svatbu užít se vším všudy.No a dnes je to 7 měsíců co jsme to přestali řešit a já obrečím každou MS která příjde.Ale u každého je to jinak,tak držím palečky všem snažilkám.

katwind
21. led 2007

holky, já ještě těhotnět chvilku nechci, ale ze zdravotních důvodů musím vysadit HA... a pan doktor mi řekl "moderní poznatky dnes říkají, že byste mohla otěhotnět hned, ale já mám staromódní názor a říkám, že doporučuju dva měsíce se chránit a nechat proběhnout přirozeně a teprve poté se snažit počít." Takže každý říká fakt trošku něco jiného. Každopádně se miminku nic nestane, pokud otěhotníte hned, ale já osobně bych vyčkala, aby se tělo trošku vzpamatovalo 😝

hanuule
21. led 2007

ahoj holky,jo je to asi fakt,ty prokletý přášky bych už taky nebrala.Také se snažíme a zatím nic.Radí na co jsou vše dobré a přitom...

nasesara
21. led 2007

Cau holky,já si nemůžu na HA stěžovat.Brala jsem ji spoustu let,upravila mi cyklus a taky jsem neměla žádné bolesti.Loni v říjnu jsme vysadili a otěhotněla jsem okamžitě.Sice jsem někde slyšela,že tzv.očistná kůra",by měla být asi dva měsíce,ale není to nutné,jak píše gripik.

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacabacka
22. led 2007

já bych počkala na 1 cyklus bez HA a pak bych do toho šla....

lenkanemeckova
22. led 2007

Ahojky... já si také info zháněla... brala sem HA taky hodně dlouho... vysadila sem jí hned po svatbě... a pak se snažila dopátrat toho, kdy se teda můžem začít snažit... bylo mi z více zdrojů řečeno, že dnešní HA jsou na dobré úrovni a není třeba dávat tělu čas na regeneraci... já otěhotněla hned druhý cyklus po vysazení (to je prý nejběžnější), ale nedopadlo to... Ať už se rozhodneš jak chceš, mě oslovil tento názor... nejméně 3měsíce před otěhotněním by se žena měla chovat jako těhotná... to znamená: zdravě jíst, nekouřit, omezit kávu a alkohol a hlavně papkat vitáminy, hlavně kyselinu listovou... a šetřit se 😉

kacabacka
22. led 2007

lenkanemeckova: hm, ten názor zní dobře 🙂 hlavně aby to vyšlo že? A čí že je to vlastně názor???

lenkanemeckova
22. led 2007

Mého nového gynekologa... změnila jsem ho před pár dny a jsem s ním hrozně moc spokojená... a vlastně jsem podobné názory četla i zde v různých diskuzích... a nyní se s tímto názorem ztotožňuji... takže je to i můj názor 😉 ... a snažím se dle toho i řídit... pomáhá mi to vyrovnat se se ztrátou miminka v 9tt před 17dni 😢 ... papkám vitamínky, jím zdravě, šetřím se... a připravuji tělíčko... pevně doufám, že na podruhé to vyjde...

iris
22. led 2007

Leni,to je mi líto,že to nevyšlo ☹ Ale držím palečky!
Já vysadila HA v prosinci a teď jsem dostala první MS po vysazení a teď uvidíme,jak to bude vypadat, budu měřit i teplotky,abych věděla,jestli "funguju"

lenkanemeckova
23. led 2007

Iris... taky držím palečky... určitě funguješ a druhý cyklus po vysazení je jasnej 😉

pamella
29. dub 2009

Ahojík vysadila jsem antikoncepci brala jsem ji asi dva měsíce a pokoušíme se s přítelem o miminko a chci se zeptat po kolika měsícich bych asi mohla otěhotnět je vás tu víc která máte s tímhle větší zkušnosti a něco o tom víte předem děkuji za odpověď a přeju krásný den 🙂

yulia
20. lis 2009

AHoj holky taky mam takovy dotaz a spis si nejsem jista.
Byla jsem na porade u dokrotra, chteal jsem se zeptat jak to funguje, kdy to mam vysadit a kdy mame zacit zkouset. (mela jsem nacteno presne co pisete, ze vysadit a pak zkouset tak po 3mesicich). Doktor mi to ale vyvratil!!!! Pry doberte prasky, a hned na to vlitnete neni proc cekat, nema to zadny vliv atd atp...

Tak jsem z toho takova zmatena jedny rikaji to druzi to, clovek ani nevi cemu ma verit 🙂 Tak mi prosim take poradte.. jestli to je mozne.

blondynka400
20. lis 2009

yulia, podle mě není důvod čekat. V dnešní době s moderní HA není důvod... Tělu na pročištění od umělých hormonů stačí těch 7 dní, co je pauza...
Naopak některé ženské mají první dva cykly po vysazení plodnost vyšší (je ot tím jak tělo bylo utlumené a najednou může fungovat), bohužel na druhé straně někomu se pak nechce moc fungovat a trvá to i několik měsíců, než se to tělo "opět" naučí a srovná se cyklus nebo naběhne ovu 😉

vecernice
20. lis 2009

yulia - souhlasim s blondynkou 🙂 obcas po vysazeni je ten prvni mesic nejplodnejsi. na druhou stranu i pocitat s tim, ze telo muze byt zcela rozhazene, a ms sama ani nedorazi (a pritom zadne tehu). takze byt tebou vysadim, zacnu se snazit a zaroven se objednam k doktorovi, aby se podival, zda vse funguje (zda je ovulace, zda je delozni sliznice, dorustaji folikuly, apod).
drzim palce!

balet
12. říj 2011

Ahoj, chtěla bych obnovit toto téma. Příští rok v zimě bychom se s manželem chtěli začít pokoušet o miminko. Proto se zajímám, zda mám vysadit HA už letos v zimě a rok se ,,čistit'' nebo jestli to nevadí je brát až do začátku snažení. Nemáte některá zkušenosti s hrozbami vysazení těsně před početím (mnohočetná těhotenství, poruchy učení, rozštěpy patra apod.)? HA beru v kuse přes šest let (Novinette) a začla jsem jí brát kvůli tomu, že bez HA mám hodně silné krvácení a špatný průběh menstruace (prakticky jsem je musela trávit v posteli). A potom třeba zas 3 měsíce nic....Což je při snažení se o miminko dost velký handicap... ☹