Po vysazení HA jste si nechali pauzu před snažením?

koblizek84
18. led 2007

Ahojky vsem,prosim poradte mi,kazdy rika neco jineho....
Chceme zacit na mimcu pracovat.Kdyz jste vynechaly prasky, nechavali jste si nejakou pauzu(od prasku) nez ste se zacaly snazit o mimi? nebo jste dobraly a hned jste to zkousely? V cervnu by jsme to chteli zacit zkouset a ted v lednu dobiram posledni platicko a nevim jestli mam pokracovat v uzivani HA az do cervna a nebo uz se na to vyprdnout a nechat telo ocistit....
Dekuju za Vase nazory 😉

andelka
12. říj 2011

@balet vzhledem k problémům před HA bych asi vysadila radši dřív, chránila se jinak a kdyžtak se snažila cykly upravit, např. bylinkama. Je lepší mít čas, než pak spěchat rychle rychle abych byla těhu a rvát do sebe hormony apod. na to je vždycky čas a kolikrát zaberou mírnější prostředky, které ale trvají dýl než zaberou.
Taky jsem brala HA 6let, po vysazení celkem OK, jeden cyklus anovulační a asi po pěti se začaly cykly strašně znepravidelňovat, vajíčku trvalo hodně dlouho než dozrálo a pokaždé jinak (samo o sobě by to asi problém pro otěhotnění nebyl, ale kdoví), hlen byl všelijaký, než se to všechno ustálilo a zlepšilo díky bylinkám, měla jsem vysazeno rok a půl, než jsme se rozhodli pro miminko. A otěhotněla jsem první cyklus, hlen ukázkový, ovulka v rozumné době...všechno v pořádku.
Ale dneska se tvrdí, že otěhotnět se může hned po vysazení. Ale ne každému hned naběhnou normální cykly, že. Takže já bych si dala čas na srovnání těla, abych zjistila jestli vše funguje OK a pak teprve řešila snažení.
Ale možné jsou oba přístupy, záleží na člověku.