Po vysazení prášků můžu otěhotnět až za pár měsíců?

simculinek
3. kvě 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, vysadila jsem prášky minulý týden a tenhle týden mam MS. Jestli je to pravidlem, že můžu otěhotnět až za pár měsíců, než se tělo "vyčistí" od hormonů nebo jak to prosím vás je? Asi blbá otázka, ale zajímají mě vaše názory. Děkuji mockrát... 🙂

kacikaci
3. kvě 2012

@simculinek nám se to povedlo za 2 měsíce po vysazení..znám případy, kdy se to povedlo hned první měsíc.. 😉

simculinek
autor
3. kvě 2012

@kacikaci 🙂 Tak to jste rychlíci,....🙂 no nevím, jestli mam dobrat ještě tři platíčka nebo už je to jedno...:D jestli to vubec atd...mam z toho docela strach, protože hodně holek říká, jak jim to nejde....:(

eficenka
3. kvě 2012

švagrové se povedlo po braní HA12let hned 2.měsíc po vysazení.... mě po roce braní HA na 4. cyklus...
je to hodně individuální....

simculinek
autor
3. kvě 2012

já jí beru skoro sedm let pravidelně.... a hlavně jsem měla problémy s menstruací před tím, než jsem začala brát antikoncepci, tak mě zajímá jestli to má popřípadě nějáké dopady.... 🙂

eficenka
3. kvě 2012

@simculinek znám holky co otěhotněly skoro hned... znám i takové co ani po roce nejsou těhotné... co žena, to originál 😉 je možnost že se povede hned.... 🙂

simculinek
autor
3. kvě 2012

Tak to jsem na to zvědavá.... 🙂 jak to bude u mě...budu vás informovat a mockrát děkuji... 😉

medvedinka
3. kvě 2012

Ahojky, já brala 6 let, vysazeno mám od srpna, pořád nic a nepříjrmná diagnóza. V některých případech může být antikoncepce prevít, jindy zas může pomoct. Doktorka mi doporučovala se měsíc po vysazení chránit, ale myslím, že je to úplně jedno. Držím palce.

kacikaci
3. kvě 2012

@simculinek já brala HA 7 let, mudr. mi doporučila vysadit a hned jít na věc 🙂 a i kdyby mi řekla, že máme čekat, asi bych nečekala...důležité je na to nemyslet, psychika dělá hodně, my si to užívali, první nechráněný sex 😀 a na silvestra jsme počali, ani jsem nedoufala, že to půjde tak rychle, prostě jsme tomu nechali volný průběh..budu držet palce, ať se Vám zadaří 🙂

slundo
3. kvě 2012

pokud už máš MS, není co řešit 🙂

simculinek
autor
3. kvě 2012

@medvedinka To je mi moc líto... 😢 ale budu ti držet moc palečky...

chcememimi
3. kvě 2012

@simculinek jak ti tu píší je to individuální, známá třeba vysadila 8. měsíc po vysazení a její sestra hned ten měsíc po a ja mam maleho dokonce za doby braní HA a to jsem s ní byla poctivá a brala na hodiny přesně 🙂

simculinek
autor
3. kvě 2012

Bojím se, že to nepůjde a moc nad tím přemýšlím...

athens26
3. kvě 2012

@simculinek já jsem na tom byla stejně, HA jsem brala 10 let v kuse a v lednu jsem vysadila, počítala jsem s tím, že min půl roku až rok si počkám, četla sem na netu příběhy jak holky díky antiko ztratili ovulaci atd. no hrůza...podařilo se nám na třetí pokus, jsem v 9.týdnu 😵...je to hodně individuální, ale myslím, že většina lékařů už říká, že snažení může začít hned po vysazení, nemusíš čekat na žádné pročištění těla 😉

simculinek
autor
3. kvě 2012

@athens26 Jéééééé 🙂 Moc ti to přeji.... Je úžasné slyšet pozitivní věci... 😉 Přeji hodně štěstí... 🙂

chcememimi
3. kvě 2012

@simculinek tak nad tímhle hlavně neuvažuj, že to nepůjde...mě na to varoval gynekolog, žadný pesimismus. i když ho mám velký...takže hlavu vzhůru 😉

janinka1987
3. kvě 2012

@simculinek Po 6 letech braní antikoncepce jsem dobrala plato, dostala MS a následně hned otěhotněla 🙂 Přeji hodně štěstí, a´t je to rychlé!

ivaanka
3. kvě 2012

Brala jsem 12 let a otehotnela jsem hned prvni mesic 🙂

medvedinka
4. kvě 2012

je hezký vidět, že jsou i páry, kterýmj to jde přirozeně🙂 Takže @simculinek nevěš hlavu. aspoň ze začátku ne. Nejhorší jsou ale ti radilové, co povídají: hlavně na to nemysli. copak to jde? 😖

daasenka85
4. kvě 2012

@simculinek Hlavně si předem neříkej, že to nepůjde!!! vysadila jsem antiko v době, kdy bývalý dítě ještě nechtěl (pak jsme se teda rozešli, ale to sem nepatří 🙂), on o tom samozřejmě věděl, dával si pozor a já jsem celých 8 měsíců nemenstruovala ☹ bylo to šílený! každý týden jsem si dělala těhu test! nakonec se to rozjelo samo bez pomoci hormonů po těch necelých 8 měsících, ale do té doby mi vůbec nerostla sliznice. ale proč Ti to píšu? protože podle mě jsem si svůj stav zhoršila stresem. měla jsem k němu důvod, protože mimi bylo v nedohlednu :-/ bylo to pro mě snad horší než teď po dvou neúspěších.. nicméně cyklus se mi rovnla rok a půl, takže doporučuji vysadit po dobrání načatého platíčka..
i přes mojí blbou zkušenost Tě musím a chci ujistit, že 99,9% takové blbé zkušenosti nemá a naopak třeba otěhotní i rychleji než obvykle...

pajav
4. kvě 2012

Ahoj, já otěhotněla půl roku po vysazení, brala jsem HA kolem 7 let, po vysazení jsem měla cykly pěkně rozházené a otěhotněla jsem nakonec dva dny před očekávanou MS 😉

daasenka85
4. kvě 2012

@medvedinka Mrzí mě, že máš taky blbou zkušenost :-/ já jsem 8 měsíců vůbec nemenstruovala po vysazení, náběh na PCO, estrogeny nepracovaly, nerostla sliznice.. podle mě je lepší rok počkat než do sebe cpát další hormony, není to normální stav, mně se cyklus rovnal rok a půl po vysazení ()do toho počítám i těch 8 měsíců). nicméně pak jsem 2krát přirozeně otěhotněla. sice poprvé zamlklinka, podruhé mimoděložko, ale podle mě to s tím nijak nesouvisí. možná jsem moc velká optimistka, ale zkoušíme ještě přirozeně třetí pokus, dokonce i bez vyšetření.. a pevně doufám, že vyjde! Tobě přeji totéž!

daasenka85
4. kvě 2012

@athens26 začínám si myslet,že je lepší naopak nečekat 🙂

catherin89
4. kvě 2012

Ahoj, já brala HA něco přes 5 let a otěhotněla jsem okamžitě po vysazení.Takže určitě není pravidlem, že otěhotníš až za pár měsíců. 🙂 Přeji ať se brzy zadaří 🙂

medvedinka
4. kvě 2012

@daasenka85 ahojky, já menstruuji normálně, dokonce pravidelně na den přesně, ale sliznice mi taky neroste a taky náběh na PCO, tak uvidíme. hormony jsem dostala na tři měsíce, pak prý laparka. u tebe je fajn, že evidentně otěhotnět můžeš( i když to zatím nedopadlo 😢 ), takže směle do dalších pokusů, držím palečky.

daasenka85
4. kvě 2012

@medvedinka děkujem! Ty podle mě taky budeš moct otěhotnět! my jsme to začali zkoušet až rok a půl od vysazení s novým partnerem, takže těžko říct, dřív by to třeba taky nevyšlo.. ale zase Tebe chápu, čekat tak dlouho by musela být otrava ☹ tak třeba to dodané hormony aspoň vše urychlí.. kdo ví, třeba se jim nakonec taky nevyhnem. nejsi taky hodně štíhlá? já byla vždycky a po vysazení jsem ještě 3 kila zhubla, tak byla možná příčina v tom.. teď se cpu jak husa ve výkrmu 😀 třeba to pomůže 🙂 tak ať se Vám brzy zadaří!

medvedinka
4. kvě 2012

@daasenka85 nejsem hubená, spíš naopak, nějaké to kilo dolů by neškodilo🙂

daasenka85
4. kvě 2012

@medvedinka myslím si, že na těhotnění je naopak lepší mít nějaké kilčo navíc 😉

marlenee
4. kvě 2012

@simculinek - Já brala HA 8 let pak se rok jako čistila a pak jsme to zkoušeli.No a snažení trvalo 3 roky ,rok za podpory kliniky a teď se konečně zadařilo prirozeně.
Tak tedy žádné čištění a hned zkoušet 🙂

mirun
4. kvě 2012

@simculinek po 10ti letech braní HA jsem vysadila a za 3 týdny jsem z testu věděla, že je to tam 😉 😀 .

jitushkam
4. kvě 2012

vysadila jsem, 6 měsíců jsme se chránily a potom se to povedlo hned na poprvé ;) HA jsem brala 8 let