Podvázání vejcovodů neboli laparoskopická sterilizace

mlada.maminka
3. led 2013

Nechci zde rozpoutat diskuzi, kde se bude sterilizace ženy zavrhovat nebo někdo zde někoho odrazovat od činu...zajímaly by mě jen zkušenosti žen, které tenhle zákrok podstoupili...Najde se zde nějaká, která tenhle zákrok podstoupila? Čeká mě to v květnu a tak sbírám info...Děkuji za Váš čas 😉

aneta0707
5. led 2013

nechci ti radit nebo te odrazovat, jestli si rozhodnuta, ale moje mama si to po 4 detech ve 32 nechala udelat a ted ve 39 ma novyho chlapa a miminko by chtela. umely ji udelaj, ale neprispeje ji ani pojistovna.
a jestli se muzu zeptat, kolik ti je? myslela sem ze sou vekovy podminky a nejakej pocet deti...

babulinkab
5. led 2013

@aneta0707 podmínky už žádný nejsou:
Podle nového znění zákona od 1.4.2012 lze na žádost pacientky provést sterilisaci ženě starší 21 let. Výkon je ale nutno uhradit. Jedná se o výkon v jednodenní péči, provádíme ho laparoscopicky na našem oddělení jednodenní péče. Cena výkonu je 13.000 Kč.

monikabie
5. led 2013

Mě byla nabídnuta před 2 porodem, rodila jsem obě děti sekcí, takže po 2 císařích to nabízí, a také s přihlédnutím k mému zdr stavu. No nějak jsem se nevyjádřila bylo to na mne moc hr. Ted lituji, mohla jsem to mít za sebou při porodu by to hned udělali. Ale mám to v papírech takže kdykoli můžu přijít a udělají mi to, ale asi si to budu muset taky zaplatit co?

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Já rozhodnutá jsem, chlap nechlap. Těhotnět jsem začala v 17ti (první porod v 18ti), je mi 26 let a čekám neplánovaně 3tí dítě. Už si říkám, že by bylo na čase skončit...Páreček už doma mám, třetí nebylo v plánu, ale antikoncepci neberu ze zdr. důvodů, dávali jsme si sice pozor a sexovali jsme jen v rádoby neplodném období (už na něj nevěřím), ani jeden nevíme jak se to stalo, ale stalo se. Neměla jsme to srdce jít na potrat, tak jsem se rozhodla si třetí dítko nechat, ale nerada bych, aby se něco podobného za pár let třeba opakovalo...další takové překvapení bych už nepřežila...Jsem si jistá, že i kdyby bylo nějaké KDYBY, tak další dítě "na stará kolena" už určitě nechci, protože budu ráda, když zdárně vychovám tyhle tři a budu užívat zaslouženého klidu. Jak jsem řekla - začala jsem podstatně brzy - už je na čase skončit...

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@monikabie Určitě ne .- ze zdravotních důvodů to hradí pojišťovna. Mě by to taky neudělali, protože i když budu splňovat počet dětí, tak nebudu splňovat věk (aby mi to udělali zdarma), takže bych si to jinak musela platit sama. Ze zdrav. důvodů je to hrazené...Já se na to doktora ptala, protože jsme neplánovaně počali třetí dítko a revmatoložka mi téměř klepala na čelo, a tak mi na revmatologii napíše doktorka, že nemůžu brát antikoncepci, protože jiné léky snižují její účinnost a není mi doporučováno ze zdr. důvodů další těhotenství a v porodnici mě podvážou hned po porodu, takže si to odležím při jednom...

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka tak to chapu. ja uz znova nesmim otehotnet a premyslela sem, jak to udelat. kdyz nejsou uz podminky, tak mam tedkon co rozhodovat

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka ja teda tak tolerantni doktorku nemam, me by to nenapsala, ta nesouhlasi ani s potratama a nechala kamaradku v 18-ti potreti tehotnou, ze ji zakon umoznuje ji potrat nedovolit, ale to uz je jinam 🙂

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Existuje sice i tělísko, ale znám také 2 případy, kdy se posunulo a známá otěhotněla...Potrat sice pak měla hrazený, ale újmu na svědomí jí nikdo nesmaže...Takže tělísku také nevěřím. Prezervativ občas doma taky najdeme, ale člověk občas v tom zápalu zapomene, co si budeme povídat 🙂 Náplastím nevěřím a žít v celibátu taky ještě nechci...Tak jaká je možnost 100% ochrany? Jedině podvázání...A můžu být v klidu a bez starosti...

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Já se léčím na revmatologii, tam mi doktorka musí napsat, že nejsem schopna brát antikoncepci s těmi léky na revma. Ty snižují její účinnost a již tohle těhotenství mi vyvracela a ...ale jdi na potrat, když tomu pármilimetrovému "nic" už tluče srdíčko...Ten papír pak prý podepíše můj gynekolog a sestra, jako svědci, že nejsem nikým nucena k takovému zákroku a že jsem se rozhodla dobrovolně a z vlastní vůle, nevím jestli nemá být i souhlas manžela a musí se to předat porodnici, kde to teprve schválí komise lékařů (ze zdr.důvodů musí).

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Taky si začala koukám brzo 😀

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka telisko sem mela po maly a po mesici sem zkolabovala a muselo pryc. doktorka me varovala ze muzu krvacet treba 2 mesice nez se usadi, ale zapomnela rict ze spinit. malem sem vykrvacela. a od 18 sem mela antikoncepci a porad me bolela hlava - pry nesnesu hormony. pak sme se rozhodli mit deti s manzelem a ted mi bylo receno, ze kvuli kyclim nebudu moc mit treti, ale to pry zalezi na me jestli to risknu. a ja mam svoje nohy rada...

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka zacala sem brzo. cysty, endometrioza... poprvy to bylo hned a o druhy sme se snazili skoro rok

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Přesně tak...já měla mít taky jenom dvě děti, už na konci druhého těhotenství mi začaly problémy, kdy jsem nebyla schopná udělat bolestmi ani krok a modlila jsem se, ať už o nejrychleji porodím a můžu se začít léčit...Vypuklo to právě v 8 měsíci a já brečela bolestí...Po porodu jsem se začala léčit, nemoc dostala název, já správné léky, po kterých mi bylo fajn a najednou bum a zase je brát nemůžu...Takže opravdu už nebudu riskovat a nechám si ten zákrok udělat. Celkem se na něj i těším...aspoň nějaká ta jistota v dnešní době bude.

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka takze taky kycle. me to zacalo uz ve 3 mesici a ted uz pomalu umiram. chci se videt za takovy 2 mesice, to asi uz nebudu chodit 😒 ja sem hlavne zvedava po tom porodu co s tim nebo jestli se vratej sami zpatky do kloubu... protoze tohle hrozne boli a jaeste navic taham malou

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 A lidi řeknou: jsi mladá!!!! To mě dokáže vytočit. Jakoby se mladým lidem nemoci vyhýbaly...já to mám ještě ke všemu dědičné, bohužel se na to přišlo až při druhém - do té doby mi nic nebylo...Je hrozné, když si člověk nemůže ulevit od bolesti...A přesto musí fungovat na 100%.

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka 🙂 vidis, ja sem jak mlada na deti, tak i na ty nemoce, tak to posloucham hned 2x 😀 ale chtela sem to, tak to mam. asi proto musim trpet

mlada.maminka
autor
5. led 2013

@aneta0707 Tak já už tak mladá na děti zase nejsem (ale byla jsem kdysi taky) , ale 3 děti ve 26 letech a v dnešní době...No budeme mít co dělat...Ale kdo ne, co?

aneta0707
5. led 2013

@mlada.maminka jsou ty, co musej delat a ty, co delat nemusej 🙂 zajimalo by me, kdy se uz strany vymenej 😀

kitinka76
27. bře 2013

@mlada.maminka vcera rano jsem podstoupila laparoskopickou sterilizaci, dnes rano me pustili domu. Bolesti skoro zadne, jeste tyden se mam setrit a do menstruace zapomenout na sex 😅 pokud jsi na 100% rozhodnuta, ze deti nechces, tak je sterilizace rychle a jednoduche reseni 😉

mlada.maminka
autor
27. bře 2013

@kitinka76 Jsem moc ráda za tento příspěvek, sterilizaci mám "naplánovanou" na květen, tak doufám, že vše dopadne OK....budu po porodu, takže tělo rozbolavělé a unavené, tak mě těší, že alespoň po zákroku bolesti budou zanedbatelné. Další dítě už opravdu nechci, už tohle třeťátko, co teď nosím nebylo v plánu, takže pro mě nejjednodušší řešení...Děkuji moc za info 🙂

boobinka
31. bře 2013

Jak je to s laparo. sterilizací a následnou menzes a pravidelností? ty, které jste podstoupili, neměli jste MS rozházenou?

kitinka76
31. bře 2013

@boobinka záleží na tom .... jestli jsi brala hormony a po sterilizaci vysadila, tak ti to cyklus asi rozhodí. Pokud hormony neužíváš, tak není důvod proč by ti sterilizace měla ovlivnit cyklus. Vaječníky fungují zcela normálně dál jako před zákrokem. Já měla bez hormonů cyklus vždycky nepravidelný, takže musím počítat s tím, že ho budu mít po sterilizaci zase nepravidelný 😒

kitinka76
9. dub 2013

@mlada.maminka včera jsem se od svého gynekologa dozvěděla, že tento zákrok stihli vyškrtnout z hrazených operací, takže pokud pacientka není 35 let a tři děti nebo 40 let a 2 děti - tak si od 1.4.2013 hradí zákrok sama

mlada.maminka
autor
9. dub 2013

@kitinka76 No tak to je fakt super, opět moje "štěstí"... 😢

stazina
3. čer 2013

Ahoj chtěl ajsem se zeptat...budu mít v listopadu třetí plánovaný císař, bylo mi podvázání vejcovodů nabídnuto už při minulé sekci. Budu si to muset hradit,nebo né?Díky, S.

ba0terka
22. únor 2014

@mlada.maminka a @kitinka76 ahojky. taky by mě to prosím zajímalo,jak to funguje,kdybych chtěla podvázat vejcovody. Mám dva chlapečky,jednoho autíka a druhý je na tom kdoví jak,takže kdyby to s mladším opravdu "nedopadlo dobře",tak bych se chtěla nechat podvázet,protože by bylo jasné,že je u nás někde chyba a další děti rozhodně ne,leda adoptovat... a tak by mě prosím zajímalo,co to obnáší. Děkuju... a rozhodně tě neodsuzuju,protože je to lepší,než do sebe rvát HA atd...

llluckaaa
13. bře 2014

Ahoj, chtěla bych obnovit diskuzi. Je tu někdo, kdo sterilizaci v poslední době podstoupil? Jak to probíhá?

keckemet
13. bře 2014

Zdravim...bezny laparoskopicky vykon...delali jsme na sale .... Vykon provádí gynekolog-operater, v celkove anestezii. Otazka 10 minut. Po asepticke priprave, 3x 1cm rezy, insuflace CO2, pupkem se do troakaru zavadi optika a dva rezy v podbrisku jsou na prac.nastroje...po revizi male panve, lokalizaci dělohy a adnex se elektrokauterem nebo harmonickym skalpelem prepali vejcovody asi tak cca 3cm distalne od dělohy., popalena mista se pak prestrihnou nůžkami a pro zichr jeste jednou popali, kontrola male panve,muze byt zaveden tenky dren .sutura incizi. konec. 🙂

1kacaba1
5. kvě 2014

@kitinka76 Můžu se zeptat, zda sterilizace měla nějaký negativní vliv na tělo? Např. jestli jsi přibrala, máš bolesti, silnější nebo delší menstruaci? Nic o tom nevím, ale taky ji zvažuji, jdu na 3. císaře.

ivulem
5. kvě 2014

@llluckaaa
@1kacaba1 Holky, kamarádka na tom byla před 3 roky a od té doby má dost problémy. ☹ Hrozně jí vylítla váha, menstruovala třeba 3 týdny. Nakonec to dopadlo tak, že ji vloni vybrali úplně. Nevím,každýho věc, ale já bych do toho nešla.