Podvázání vejcovodů neboli laparoskopická sterilizace

mlada.maminka
3. led 2013

Nechci zde rozpoutat diskuzi, kde se bude sterilizace ženy zavrhovat nebo někdo zde někoho odrazovat od činu...zajímaly by mě jen zkušenosti žen, které tenhle zákrok podstoupili...Najde se zde nějaká, která tenhle zákrok podstoupila? Čeká mě to v květnu a tak sbírám info...Děkuji za Váš čas 😉

kitinka76
5. kvě 2014

@1kacaba1 já myslím, že neměla... za poslední rok jsem shodila 3kg 🙂 ale pokud jsi měla před užíváním HA třeba nepravidelný cyklus, nebo silné menstruační bolesti, tak musíš počítat s tím, že se vrátí. Já teda nepravidelný cyklus měla vždycky - jako puberťačka i když jsem měla vysazenou HA, že jsem chtěla otěhotnět....

kitinka76
5. kvě 2014

@llluckaaa byla jsem před rokem, sterilizaci může podstoupit každá žena, která podepíše informovaný souhlas, ALE hrazená je pouze pro ženy 35+, které mají tři děti a pro ženy 40+, které mají aspoň dvě děti. Jinak si zákrok platí pacientka sama a částka je kole 10tis. korun. Po vyšetření a podepsání souhlasu, musíš ze zákona 14 dnů čekat (aby sis to mohla dobře promyslet a mohla případně od zákroku odstoupit - je nevratný)
Pak tě jeden den přijmou, od večera nejíš a nepiješ... druhý den provedou laparoskopicky zákrok a další den tradá domů 😉 pokud tě cokoliv zajímá, tak se ptej 🙂

llluckaaa
5. kvě 2014

@kitinka76 Jé, děkuji za informace. Já bych měla mít doporučení od dr., čeká mě třetí císařský řez a jsem i nad 35. Ale myslela jsem, že za to budu stejně platit. Chtěla bych si to nechat udělat ještě v porodnici při třetí sekci. Neslyšelas, jestli u toho mohou nastat nějaké komplikace a případně o někom, kdo i po sterilizaci otěhotněl?

1kacaba1
5. kvě 2014

@kitinka76 Já jsem na to stejně jako llluckaaa, je mi 39, čekám 3. dítě a čeká mě 3. císařský řez, takže bych to chtěla podstoupit najednou. Jinak děkuji za odpověď.

llluckaaa
5. kvě 2014

@1kacaba1 Už jsi se ptala na gyndě? Mně dr. řekla, že mi napíše ke sterilizaci doporučení a že to dáme dohromady po 30 tt. Jinak prý už se to standardně nedělá přímo po porodu, ale až druhý, třetí den po něm, dokud je děloha nahoře (píšu možná nepřesně, ale něco v tom smyslu). Je to prý proto, že se stávalo, že si to matky po porodu rozmyslely (když porod špatně dopadl ☹ ).

1kacaba1
5. kvě 2014

@llluckaaa Aha, díky! Ne, zatím jsem to neřešila...k doktoru jdu v pátek, tak se ho zeptám.

kitinka76
5. kvě 2014

@llluckaaa jednou se mi nedostavila MS víc než 14 dní a tak jsem si kupovala těhu test a pak byla i u sveho gynekologa. No ten se mi smál, že prý za celou svoji karieru neviděl žádnou ženu, která by o sterilizaci otěhotněla. 😅

kitinka76
5. kvě 2014

@llluckaaa @1kacaba1 škoda, že se to nedělá zaráz, bylo by o jeden zákrok mín i když ted se docela často dělá císař jen při epiduralu a ne v celkove anestezii

llluckaaa
5. kvě 2014

@kitinka76 No ona dr. potom říkala, že by to možná šlo, ikdyž se to už nedělá běžně. Že prý měli špatnou zkušenost, že si to matky rozmyslely, takže ten zákrok posunuli pár dní po porodu. Ale když jsem jí říkala, že v mém případě už přece není co rozmýšlet, vzhledem k riziku při dalším těhotenství, tak že by to možná šlo udělat, když už budu jednou otevřená na sále. Prý to trvá jen pár desítek vteřin.
Ono se to dělá jinak v celkové narkóze? Já myslela, že v lokální.

kitinka76
5. kvě 2014

@llluckaaa u nás dělají laparoskopicky v celkov anestezii, byla to moje první operace a hrozně jsem se bála 😅 a za pul hodiny jsem byla už vzhuru 🙂
je fakt, že když některá mamina přišla o miminko, tak si to pak mohla rozmyslet ☹

llluckaaa
5. kvě 2014

@kitinka76 No právě ☹
Já bych právě chtěla zase spinální anestezii, ale to by snad neměl být problém... To se ti nedivím, že ses bála, je to hrozně divný pocit. A po probuzení taky, když je člověk ještě mimo 😅

kitinka76
5. kvě 2014

@llluckaaa s druhem anestezie ti bude muset poradit doktor 😀

llluckaaa
5. kvě 2014

@kitinka76 Jj, proberu s ním anestezii a nejen to 🙂

kurzice
13. kvě 2014

Co je pravdy na tom,ze se to musi uz platit??

kitinka76
26. čer 2014

@kurzice pokud nemáš 35 let a tři děti nebo 40 let a dvě děti, nebo nějaký papír od doktora, že jsi třeba po dvou císařích, tak si ten zákrok musíš zaplatit. Já to stihla za 5 minut 12 jako neplacený zákrok, ale o měsíc později se to už platilo. Ale nepamatuju si, kolik to bylo

makyna24
16. črc 2014

holky, co se týká ceny...pokud je sterilizace během druhého císaře a na doporučení vašeho gynekologa, platíte něco okolo 1500kč...musíte zažádat min 14 dní před porodem.je to novela zákona od roku 2013 nebo 2014-přesně už nevím.každopádně, bezplatně a rozhodnout se během porodu, to už nejde.hodně štěstí;)

dandelion
25. srp 2014

Tak já jdu se svou do mlýna. 13.6. druhý císař včetně sterilizace. Obě těhotenství velmi riziková. Bylo mi to nabídnuto den před plánovaným cs s antidatovanim papíru o tech 14 dni. Je mi 25, dva císaře a neplatila jsem ani floka. Asi záleží jak v které porodnici... Za zákrok jsem ráda. Je to čistá hlava, nic nemusím řešit.

ba0terka
28. říj 2014

@kitinka76 ahojky. Pročítala jsem tady tu diskuzi a prosím pěkně,nevíš náhodou,jak to je,když mám staršího syna postiženého,mladší je snad zdráv,ale kdyby nebyl a taky měl nějaký trabl,tak bych chtěla podstoupit podvázání vejcovodů. Abych nemusela pořád nějak řešit ochranu,protože bych potom opravdu už děti nechtěla... I z takových důvodů bych musela zákrok hradit já? Děkuji moc 🙂

kitinka76
28. říj 2014

pokud ti tvůj gynekolog potvrdí, že je to pro tebevh odné ze zdravotních důvodů, pak zákrok neplatíš. Zkus se zeptat svého gynekologa, jestli by u tebe byla tato možnost...

hrozinka
28. dub 2015

Ahoj holky poradí mi někdo prosím. Je mi 30let mám 2 děti, u obou jsem měla velké komplikace po porodu ( velká ztráta krve, výškraby) u dcery mi 6.6. zachraňovali život. Od 19let po silné trombóze nesmím brát HA, další dítě mít nesmím, je 100% šance, že bych ho nepřežila.
Od gynekologa mám napsanou lékařskou zprávu, kde je uvedeno jaké jsem měla porody, jaké byly komplikace. Nikde neuvádí doporučení sterilizace nebo tak něco.

Chtěla bych to vzít přes zdravotní pojišťovnu ( vzp) ze zdravotních důvodů, ale netuším jak se to dělá. Našla jsem si 2 kliniky, kde zákrok provádí, ale placený. Nevím zda tam mám zajít nebo napsat mail. Nevíte prosím někdo "jak se v tom chodí"? děkuji

leafinthewind
19. kvě 2015

Nechápu proč je to tak drahé. Naopak! Některým ženám by se za to mělo platit. Zejména Cikánům, těm ženám které mají už dítě v ústavech, těm které rodí jedno postižené dítě za druhým a nic jim v tom nebrání, těm kteří mají IQ pod 85. Všem těmto ženám z d a r m a a ještě jim za to zaplatit. Návratnost je tak ohromná, že není o čem vůbec uvažovat.

mamina214
27. črc 2015

Ahojte chci se zeptat jak to funguje z podvazem?cekam neplanovane ditko a termin mam tet druheho osmi a chci si nechat udelat podvaz mam uz za sebou tri ditka toto je ctvrte a uz vyc nechci je mi 26 let tak se chci informovat jal to funguje? Zda to udelaji hned po porodu?a zda je to zpoplatneno? A od ktereho doktora bych mela mit popripade vystaveny papir ze to potrebuji ze zdravotnich duvodu?? Predem dekuji a omlouvam se za hrubky.

majdulaky
28. lis 2015

Holky chci ze zeptat jestli i po strilizaci máte ovulační hlen?

janicex
4. pro 2015

@llluckaaa
@1kacaba1
holky, prosím, jak ste dopadly? Máte sterilizaci za sebou? Nějaké následné potíže nebo všechno v cajku? Jsem taky potřetí těhotná, bude to třetí císař, je mi 39, tak jsem celkem rozhodnutá, jen mě trochu rozhazují holky, kterým rapidně stoupla váha, mají nepravidelný cyklus, silné krvácení atd., s čímž jsem vůbec nepočítala, že se může stát? Chtěla bych taky ideálně podvázat v rámci toho 3. císaře. Lze to i při spinálu? Nebo jen v celkovce?
Díky moc za podělení se o zkušenosti 🙂

1kacaba1
7. pro 2015

@janicex Tak mně taky stoupla váha, ale nevím, jestli to souvisí s podvázáním vaječníků, nebo je to prostě věkem a 3. těhotenstvím. Krvácení mám také silné, ale rok a půl po porodu je to již o něco lepší. Cyklus mám vcelku pravidelný. Potíže - netuším. Mám pocit, že mám stále maličko oteklé břicho, ale nebyla jsem ani na kontrole po šestinedělí, takže nevím, jestli je to normál, nebo je něco v nepořádku. S anestezií nevím. Jinak v rámci toho císaře to jde udělat, a dokonce zdarma - ze zdravotních důvodů. Musíš si dát ale žádost asi minimálně 14 dní až měsíc předem, teď nevím.

1kacaba1
7. pro 2015

@mamina214 Pro každého platí jiná pravidla. Záleží na počtu dětí, věku, zdravotních důvodech. Informuj se u svého gynekologa, případně i v porodnici, kde by ti to měli dělat. Já volala přímo do porodnice a ptala se na to tam.

janicex
7. pro 2015

@1kacaba1 díky moc!! 🙂 Já počítám že mi váha nahoře taky zůstane, holt už nejsem nejmladší a po tom miminu co mi tu oblejzá nábytek už to břicho taky nevypadalo nějak extra. Už se holt hubne hůř, nedá se nic dělat. Jinak jsem se dozvěděla že v rámci císařskýho řezu v epidurálu to taky udělat lze, tak do toho taky půjdu, ať je pokoj 🙂

luucinkamaminka
1. bře 2016

MĚ BY TAKY ZAJÍMALO JAK SE VLASTNĚ VĚCI MAJÍ je mi 31 čekám 3 mimčo a na dnešní dobu vááážně poslední ale mám prý plůatit 5500 což neni málo po 3 císaři stejně 4 nedoporucují ale chtěj za to takový prachy

janicex
1. bře 2016

@luucinkamaminka já teda nevím, ale mám za to, že bys to měla mít už ze zdravotních důvodů zdarma. Kdes přišla na to, že ne?

luucinkamaminka
1. bře 2016

šla sem se hlásit do porodnice a tam mi řekli že mi to udělaj ale platí se to a vědí že mám za sebou dva a za 14 dní jdu na 3 mudr mi má napsat papír a stejne se to plati noralne to prej stoji 15000