Poraďte očistu po vysazení antikoncepce

rezetka
23. kvě 2007

Omlouvám se, jeslti už tohle téma někde je, ale opravdu jsem ho nenašla.
Chtěla jsem se zeptat, jak dlouhá doba je nejlepší po vysazení HA, pro očistu těla a co např. jíst za vitamíny atd, abych tělo dostala do správné kondice namiminko🙂.Díky. 😀

xsuzzi
23. kvě 2007

Terezko já taky tam jak Evička 🙂 chodíme do těch snažilek jaro-léto 🙂 nějak jsem hned z BMS přeskočila sem🙂jsem se tam zdržela jen chvilku 😨
Jinak já dneska dobrala poslední prášek a dělám pausu do svatby,sice je to necelé 2 měsíce,ale aspoň nějaká pausa 😉 já jsem taky prostě pro pausu,aspoň kraťoučkou.....i,když jak říká Evča,dnes už jsou tak nízkohormonální prášky,že se pausa dělat nemusí,ba se někde doporučuje otěhotnět hned 🙂 tak ať se správně rozhodneš 😀

rezetka
autor
23. kvě 2007

Já chci tu pauzu udělat právě proto, že mi ty prášky zničili zdraví (to gynekologické) a doktorka mi doporučila vysadit HA, jinak mimi bych ještě neplánovala,a le když příjde, tak příjde, že jo. Ha skončím až v září ale.Na svatbu chci vědět, kdy to mám dostat, že jo 😎

xsuzzi
23. kvě 2007

No jasně,že jo🙂já to teda moc jistě vědět nebudu,ale neva 😀
Jinak manželé už bude,tak,když mimi příjde,tak to byl ten správný čas prostě 😉 jinak mi se teď budeme chránit taky nějakým zvláštním způsobem dva měsíce 😅 😀

rezetka
autor
23. kvě 2007

Zvláštním způsobem 😀

xsuzzi
23. kvě 2007

😀 😀 😀

augustovka
23. kvě 2007

ahooj!vysadila som antikoncepciu teraz v maji po dlhych 7 rokoch v auguste mame svadbu a hned chceme zacat robit na babatku a teraz neviem ci som urobila dobre!asi keby som ich vysadila az v auguste mali by sme vacsiu sancu na babo! ☹

fifla
24. kvě 2007

rezetka, ja mam vlastnu velmi zlu skusenost s ocistou, ako som spominala vyssie. dala som si ocistu 6 mesiacov, aby som bola akoze pripravena na tehotnost a potom som rok nemohla otehotniet. ale je to urcite individualne. len skusat hned po vysadeni je podla mna najrizikovejsie, lebo sa vacsinou spusta multiovulacia :o)))

tribitka78
24. kvě 2007

ja som vydadila antikoncepciu v 04/2006, podarilo sa mi otehotnieť až v 11/2006....

boobli
24. kvě 2007

Já jsem vysadila teď na začátku ledna. Než jsem začla brát HA (je to téměř tři roky), měla jsem MS nepravidelnou, dost kruté bolesti, připravovala jsem se na to psychicky i teď - ale nekonalo se. Jeden den mívám o něco větší bolesti, pravidelnost téměř na den a podle BT snad i ovulační cykly 🙂) Jen to nejhlavnější - kvůli čemu jsem HA vysadila, se stále nekoná ☹

rezetka
autor
30. kvě 2007

Díky za rady holky. Já jsem se včera na gyndě dozvěděla, že mám nějaký vřed na děložním čípku a antikoncepci stejně musím vysadit, jelikož s ní mám problémy. A protože mimi do roka určitě neplánujeme, vysadím, uvidím jak to funguje a popřípadě Ha zase nasadím. Jinak to snad u mě ani nejde.
Boobli neboj, to příjde 😉

ava
30. kvě 2007

rezetko, já mám na to sejný názor jako ty. 9let s HA mě dostalo na kolena,každý 3 týdny mám nějaký zánět, gynekolog neví, co se mnou. Myslím, že HA k tomu moc přispěla.Teď už neberu, spadl ze mě balvan,ulevilo se mi moc,MS v pořádku a pleť taky,a hlavně jsem dostala chuť na sex! Do otěhotnění bych šla nejdřív půl roku a víc po vysazení.Z toho důvodu,že gynekologové lžou, když říkají, že HA neškodí a je normální.Není.

lucinecka
30. kvě 2007

Holky, on nejen co člověk to názor, ale i názory gynekologů se liší. Já se ptala té svojí, jestli je dobrá nějaká pauza a řekla že stačí počkat 2, 3 cykly, než se MS ustálí a pak snažení nic nebrání. Já jsem antikoncepci vysadila po 4,5 letech před 11 dny a zatím jsme si řekli, že se budeme chránit a používat kondomy. No první milování jsme se na to vyprdli a ochranu neměli žádnou 😀 A druhý jsme zkusili kondom a je to hrůza, nevím co budeme dělat, protože tohle nám teda nevyhovuje, zřejmě dojde na přerušovanou soulož a když to náhodou ujede a bude mimčo, tak budeme moc šťastní, ikdyž by přišlo malinko dřív než bysme chtěli. Jinak to opravdové snažilkování plánujeme na konec srpna.

bihan
30. kvě 2007

Babulky, pauza je hlúposť.. keby telo nebolo na mimi pripravené, tak jednoducho neotehotniete, lebo sa nuhniezdi, nebudete mať ovu a pod...Ja som začala papať Calibrum babyplan už asi od októbra, v decembri som vysadila HAK, a v januári sme už mali dve paličky... Tiež som čakala, že budem mať cykly úplne rozhádzané, lebo to tak bolo, keď som nemal HAK a asi pomohli vitamíny, ovu presne na 15-ty deň a úspech na prvý šup...
Čakáme dievčatko a žiadna multiovulácia sa tiež nekonala...
Šup šup do toho!!!

bihan
30. kvě 2007

Jááj, som ešte chcela, že som brala pilulky asi 7 rokov s jednou 6-9 mesačnou pauzou.

zdenik123
30. kvě 2007

Rezetko,
tak já si myslím,že v dnešní době nízkohormonální antikoncepce není očista potřeba...ale záleží co bereš...
já otěhotněla měsíc po vysazení....a vše je ok.... 😉

ava
30. kvě 2007

není problém v tom otěhotnět, ale pokud se jako já cítíte rozhášené z HA, tak prostě tělo pročistit.

zdenik123
30. kvě 2007

já se cítila fajn...HA mi vyhovala....po vysazení přišla první MS přesně po 30 dnech a po druhé už nepřišla...
na druhou stranu jsem si říkala,že zažívat zhoršení pleti, vlasů nebudu zažívat 2x ale hned najednou, z hormonů HA to přešlo na hormony Těhu 🙂 ale i tak zatím plet kupodivu bezva...

bihan
30. kvě 2007

Ava, prečistiť z čoho? telo sa hormónov samotných zbavý do max. dvoch dní...

zdenik123
30. kvě 2007

ono většina holek která má po vysazení HA problémy...nepravidelný cyklus...tak ani většinou neotěhotní...nebo za delší dobu, až se upraví, a další polovina zase hned...do 3 měsíců... 😉

bihan
30. kvě 2007

Inak, Ava, prečo si brala HAK 9 rokov, keď ti nerobila dobre a nechala si, aby ťa "dostala na kolená"? Ja som menila značku 3x, kým som našla čo mi vyhovovalo...
Zdenik, to je presne o tom, čo som hovorila, kým telo nie je pripravené, žiadna žena neotehotnie... pilulky s tým nič neurobia, len môžeu ovplvyniť čas ovulácie, resp. konečne nejakú ovuláciu...
Inak ja som mala pleť fajn po vysadení asi do 12tt...potom sa mi to prekliate akné vrátilo v otrasnej forma si na 2 týždne.. už je to trošku lepšie.. držím palček, nech sa to tebe nestane 😉

lumah
30. kvě 2007

rezetka ja som počula že telo sa 6 mesiacov čistí od HA

zdenik123
30. kvě 2007

bihan...já brala HA dokonce 12 let a to bez pauzy...a doktorka mi řekla, že to co beru, nemá už skoro žádný hormon...že si nemusíme dávat pozor, nic jsem neplánovala, a přišlo to brzy.
taky jsem zvědavá-zatím je fakt plet ok, i vlasy...o to víc zase přibírám mi přijde 😅

lumah
30. kvě 2007

bihah ked vysadíš HA, práve ten mesiac po vysadení je najháklivejší-teda najskôr sa otehotnie-to mi povedal doktor, ked som sa ho pýtala, že či nemôže byť príčinou mojho neotehotnenia fakt, že som brala HA. Na to nepotrebuješ vitamíny.

lumah
30. kvě 2007

bihan prepáč som ti skomolila meno

lenkabu
30. kvě 2007

Přidám svoji zkušenost...brala jsem 2 roky Lindynette, MS přišla 26 dnů po vysazení a to dost silná i se sliznicí,takže sliznice se mi musela obnovit okamžitě. Otěhotnění 1. měsíc sice nevyšlo,ale cyklus je asi naprosto v pořádku.
Jinak já jsem slyšela že 3 měsíce po vysazení je nižší šance na otěhtněni,ale jak to tak čtu, tak co doktor to názor. Příští týden jdu za svojí novou doktorkou,tak se jí schválně taky zeptám.

zdenik123
30. kvě 2007

přesně, co doktor to názor.....ale první 3 měsíce je vyšší pravděpodobnost...pak se trošku snižuje...záleží jaký je cyklus, zda probíhá ovulace...to má každá jiné 😉

bihan
30. kvě 2007

Lumah, ja som otehotnela druhý cyklus po vysadení (s manželom sme sa ten prvý nevideli) a keď som predtým testovne skúsila vysadiť HAK bez vitamínov, mala som 45 dňové cykly 😉 (ale zase nikdy by som netvrdila, že som otehotnela LEN kôli nim).
Doktori sa zvyčajne zhodujú na tom, že prvé tri mesiace sú na otehotnenie top.. práve kôli tomu, že keď sa zastaví príjem umelých hormónov, vaječníky sa rýchlo zmobilizujú.. princíp liečby ženských problémov s plodnosťou...

lumah
30. kvě 2007

bihan môže byť ako píšeš, ono to treba brať individuálne, lebo na každú môžu pôsobiť hormony inak. Ani lekári sami niekedy nevedia, ako tu píšete-každý povie niečo iné.

bihan
30. kvě 2007

jednoznačný súhlas 😉 Mńa samotnú ale zaskočilo, ako to u nás išlo hladko 😀
Niekedy ma len rozčulujú tie reči o "čistení".. Keby sa telo hormónov nezbavilo tak strašne rýchlo, žiadna žena by neotehotnela len kôli tomu, že si večer trošku vypila a zabudla spapať pilulku 😉
Často nie je problém v HAK, ale práve v tom, že nejaký problém bol aj bez piluliek.

lenkabu
30. kvě 2007

Bihan, dobrá zpráva...vlítnem na to asi častěji, ať tam mají zmobilizovaný vaječníky taky nějaký spermijky k dispozici 😀