Používá někdo Cyclotest nebo Lady Comp?

petkula
27. srp 2013

Stále pátrám po nejvhodnější antikoncepci - nechci už brát hormony ani tělísko a kondomy zase nechce manžel. Spermicidní gely nejsou spolehlivé a nehormonální tělíska taky ne. Takže co vybrat? Zvažuji měření bazální teploty a tím zjištění plodných a neplodných dnů. Vím, že stačí obyčejná tužka a papír a tam si všechny hodnoty můžu zapsat. Jenže přijde mi, že s tím minipočítačem je to takové přehlednější a přesnější. Máte někdo prosím zkušenost s některým z nich? Uvažuji spíš o tom cyclotestu protože lady comp je na mně už dost drahý.

petkula
autor
27. srp 2013

Nikdo ho nemáte?

kubian
2. zář 2013

Já ho mám objednaný, tak uvidíme, jak bude fungovat. Pokud ne, tak bude druhý brouček o něco dříve, než by byl normálně v plánu 😀 Kondomy manžela nebaví, já hormonální antiko brát nesmím kvůli zdravotním problémům. Pesar bych si zaručeně neuměla zavádět a nitroděložního tělíska se děsím. Možností bylo měření BT, ale Lady comp mi přijde takové elegantnější řešení i na cesty. Jinak to není zase tak drahé. Pokud si spočítáš, kolik bys dala do antikoncepce každý měsíc ... tak se ti to docela i vyplatí ... teď jen otázka, zda bude fungovat 😀

kubian
2. zář 2013

@petkula viz výše ...

petkula
autor
2. zář 2013

@kubian Tak to jsem napjatá, jak budeš spokojená. Dáš mi pak prosím vědět? A můžu se zeptat, proč ses rozhodla pro Lady Comp a ne Cyklotest? Plní přece stejnou funkci ale Cyklotest je skoro o 2/3 levnější. Pro mě je Lady Comp dost drahý, já dám za HAk 2000 Kč ročně, takže návratnost Lady Compu je až za 6 let.

kubian
3. zář 2013

Dostala jsem na něj tip od kamarádky, která ho používá už 5 let a zatím je to bez nehod 🙂 Tak to mě trošku přesvědčilo ... no a když selže, tak bude další do party, nám to nevadí 🙂 U mně bude návratnost za 5 let ... ale když vezmu v potaz i následující roky po tom, tak se to pořád vyplatí 🙂 Pak dám vědět, jak funguje ... zda už neletí čáp 😀

kubian
6. zář 2013

@petkula Ještě přidám jeden odkaz na recenze od klientek: http://www.naturcomp.cz/nazory/uzivatelky/ 🙂

petkula
autor
11. zář 2013

@kubian a o někom, kdo používá úspěšně cyclotest nevíš? Zatím asi zůstanu u klasického měření a zapisování tužkou ale určitě budu ráda za tvé hodnocení 🙂

kubian
12. zář 2013

@petkula o nikom takovém nevím. Zatím se to učí. Prý musí proměřit celý cyklus, aby pak začal ukazovat plodné a neplodné dny. Tak jsem na ten zázrak zvědavá 😀

petkula
autor
12. zář 2013

@kubian a tys psala na svém fotoblogu, že jsi ho dostala od své gynekoložky zdarma - to je v rámci testování?

kubian
12. zář 2013

@petkula Dostala ho jako firemní. Ale jelikož je to naše rodinná známá, tak mi ho dala 🙂

petkula
autor
12. zář 2013

@kubian aha, tak to máš fajn 😉

staisi
23. zář 2013

ahoj holky, jestli je tu některá další, která lady comp, nebo cyclotest používáte, hoďte sem prosím nějaké recenze. Jsem téměř přesvědčená, že si pořídím cyclotest po přečtení různých diskuzí... Ale nějaké další zkušeností uživatelek určitě uvítám 😎

merusberuska
31. říj 2013

mně to taky strašně láká. Nemám čas si védst a vyhodnocovat tabulky...Toto by mohlo být super...Jen bych také uvítala víc zkušeností... A také stále váhám, který produkt pořídit, penízků nemám zrovna nazbyt

petkula
autor
1. lis 2013

@merusberuska já jsem si ho nakonec nekoupila - přišlo mi to hodně peněz za málo muziky 🙂 Místo něj jsem koupila smartphone, tam mám stažený program a ten mi vyhodnocuje ovulaci. Ráno změřím a pak jen naťukám do telefonu teplotu a je to. Zatím jsem spokojená. Ten telefon bych si normálně nekupovala, jelikož si nepotrpím na drahé věci, dosud jsem používala obyč. za 500 Kč 🙂 Ale chodíme hodně na výlety, chtěli jsme pořídit GPS, takže nakonec jsme koupili telefon a máme v něm mapy i program na plodné či neplodné dny.

merusberuska
3. lis 2013

petkula a jaký používáš program? Já našla v AJ a NJ, jenže mi to přišlo dost komplikovaný teda... 😒

kosazizala
17. říj 2014

Ahoj, obnovuju diskuzi🙂. Včera jsem totiž poprvé vyzkoušela Pearly. S přítelem jsme řešili, jestli koupit Pearly nebo Lady Comp. Nakonec zvítězilo to první, protože dítě neplánujeme a velikostně je menší a my dost cestujeme. Úroveň poskytnutých informací i objednávka super. Ten návod vypadal nejdřív dost složitě, ale spíš jde o různé kombinace tří tlačítek, tak si to holt člověk musí zažít. Věřím / doufám, že za pár dní to bude v pohodě. Dneska ráno mě to poprvé vzbudilo (zvuk teda nic moc☹) a samozřejmě ukázalo oranžovou, tedy jako "nevím". Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat dál. Když bude zájem, můžu informovat dál🙂.
Každopádně klobouk dolů před mým přítelem, jsme spolu relativně krátce a když jsem mu řekla, že horm. ant. nemůžu brát (mám z ní hrozné deprese), tak byl ochoten to řešit. Prý to pro něj byla celkem šoková terapie (po prostudování internetu, že HA má takové vedlejší účinky a pak taky, že není stoprocentně úspěšná🙂. Nakonec jsme ale pomocníka pořídili finančně napůl a dokonce to vyřizoval on. Já totiž, když si koupím mobil, tak je skoro vždycky poruchový - teď mám už asi pátý a stejně se sám restartuje nebo se zasekne. No a tohle fakt potřebujeme, aby fungovalo, takže to vzal na svoje triko (a jméno🙂).

anitramov75
18. říj 2014

Já toto s nadšením studuji, jelikož právě řeším. Do teď jsem měla Mirenu a bohužel nešla vytáhnout, tak jsem musela pod narkozu. Tam jsem již řekla, že další nechci. Já tedy ještě našla toto: http://www.antikoncepce-cyclotest.cz/index.php/...
Ráda bych se dozvěděla více, máte někdo zkušenosti delší jak žřeba 1 rok...? 🙂

kosazizala
18. říj 2014

Ahoj anitramov75, než jsme se pro Natur Comp rozhodli, tak jsem to dost studovala. Natur comp ( a nebo taky Cyclo Test) jsou rozšíření hlavně v německy mluvících oblastech. Německy umím, tak jsem dost projížděla diskuze v Německu a v Rakousku. Na Natur Comp (na Cyclo test v podstatě taky) jsem viděla jenom samou léty prověřenou chválu. Moje kamarádka v Rakousku má kámošku, která to používá s úspěchem přes 10 let. Zní to trochu až divně, ale fakt jsem kromě ceny nenašla žádnou podstatnější stížnost... Dalším argumentem pro nás bylo, že se na serverech jako aukro, nebo eBay v podstatě neprodává. Což vzhledem k ceně je taky celkem vypovídající. My jsme nakonec upřesnostnili Natur Comp kvůli té databázi. Jo a mimochodem na těch DE diskuzích holky psaly, že jim to přímo doporučila lékařka. Což si tady můžeme nechat jenom zdát (výjimkám se předem omlouvám).
Jinak dnes den druhý: rozhodla jsem se použít pearly jako budík, takže jsem vypnula mobil, který soužil doposud. No a v noci (přesněji ve 3:30) jsem se probudila a chtěla se podívat, kolik je hodin. Tak jsem zmáčkla nějaké tlačítko na pearly a ouhla, chtělo mě to hned změřit. Tak jsem změřila, zase oranžová a pak usnula. Naštěstí jsem se vešla do těch plus mínus tří hodin, kdy se má měřit (počítáno od hodiny posledního měření)🙂. No holt si na sebe budeme ještě zvykat.

kosazizala
18. říj 2014

Ahoj anitramov75, než jsme se pro Natur Comp rozhodli, tak jsem to dost studovala. Natur comp ( a nebo taky Cyclo Test) jsou rozšíření hlavně v německy mluvících oblastech. Německy umím, tak jsem dost projížděla diskuze v Německu a v Rakousku. Na Natur Comp (na Cyclo test v podstatě taky) jsem viděla jenom samou léty prověřenou chválu. Moje kamarádka v Rakousku má kámošku, která to používá s úspěchem přes 10 let. Zní to trochu až divně, ale fakt jsem kromě ceny nenašla žádnou podstatnější stížnost... Dalším argumentem pro nás bylo, že se na serverech jako aukro, nebo eBay v podstatě neprodává. Což vzhledem k ceně je taky celkem vypovídající. My jsme nakonec upřednostnili Natur Comp kvůli té databázi. Jo a mimochodem na těch DE diskuzích holky psaly, že jim to přímo doporučila lékařka. Což si tady můžeme nechat jenom zdát (výjimkám se předem omlouvám).
Jinak dnes den druhý: rozhodla jsem se použít pearly jako budík, takže jsem vypnula mobil, který soužil doposud. No a v noci (přesněji ve 3:30) jsem se probudila a chtěla se podívat, kolik je hodin. Tak jsem zmáčkla nějaké tlačítko na pearly a ouhla, chtělo mě to hned změřit. Tak jsem změřila, zase oranžová a pak usnula. Naštěstí jsem se vešla do těch plus mínus tří hodin, kdy se má měřit (počítáno od hodiny posledního měření)🙂. No holt si na sebe budeme ještě zvykat.

kosazizala
18. říj 2014

Ahoj anitramov75, než jsme se pro Natur Comp rozhodli, tak jsem to dost studovala. Natur comp ( a nebo taky Cyclo Test) jsou rozšíření hlavně v německy mluvících oblastech. Německy umím, tak jsem dost projížděla diskuze v Německu a v Rakousku. Na Natur Comp (na Cyclo test v podstatě taky) jsem viděla jenom samou léty prověřenou chválu. Moje kamarádka v Rakousku má kámošku, která to používá s úspěchem přes 10 let. Zní to trochu až divně, ale fakt jsem kromě ceny nenašla žádnou podstatnější stížnost... Dalším argumentem pro nás bylo, že se na serverech jako aukro, nebo eBay v podstatě neprodává. Což vzhledem k ceně je taky celkem vypovídající. My jsme nakonec upřednostnili Natur Comp kvůli té databázi. Jo a mimochodem na těch DE diskuzích holky psaly, že jim to přímo doporučila lékařka. Což si tady můžeme nechat jenom zdát (výjimkám se předem omlouvám).
Jinak dnes den druhý: rozhodla jsem se použít pearly jako budík, takže jsem vypnula mobil, který soužil doposud. No a v noci (přesněji ve 3:30) jsem se probudila a chtěla se podívat, kolik je hodin. Tak jsem zmáčkla nějaké tlačítko na pearly a ouha, chtělo mě to hned změřit. Tak jsem změřila, zase oranžová a pak usnula. Naštěstí jsem se vešla do těch plus mínus tří hodin, kdy se má měřit (počítáno od hodiny posledního měření)🙂. No holt si na sebe budeme ještě zvykat.

kosazizala
18. říj 2014

Uf a teď jsem tu třikrát - mám špatné připojení - sorry.

anitramov75
18. říj 2014

To vůbec nevadí, raději 3 odpovědi, jak žádná 🙂 Moc děkuji.

betka28
19. črc 2015

Ahojte, ja už dosť dlho používam malého minipočítača cyclotest na sledovanie svojho cyklu a mám iba pozitívne skúsenosti. Presne mi ukáže údaje o svojich plodných, neplodných dňoch a dovtedy som nemala ešte problémy. Jej používanie je veľmi jednoduché, každé ráno treba iba merať bazálnu teplotu tela. Môžem iba odporúčať 🙂

maruskaga
28. únor 2016

@kosazizala
Moc zdravím. Chtěla bych se zeptat, jak se přístroj osvědčil? Čekáme 5. Miminko a hledáme něco spolehlivého;) Díky moc za info. M.

kosazizala
28. únor 2016

Ahoj! Za nás stále spokojenost, žádná nehoda se zatím nekonala🙂. Pro mě určitě dobrá volba. Ať jste všichni zdraví, zdraví J.

marikost
4. kvě 2016

@kubian aký je váš názor na ladycomp po pár rokoch?

marikost
4. kvě 2016

má niekto nejakú novú skúsenosť?

kubian
5. kvě 2016

@marikost Používám ho už dlouho. Pořád funguje bez problémů a pořád jsem s ním spokojená 🙂

marikost
3. čer 2016

@kubian a neukazuje prilis vela dni cervenych?

kubian
4. čer 2016

@marikost Zprvu ukazuje více dní oranžových, ale je to tím, jak se učí tvůj cyklus.