Používáte úspěšně pesar? Jaký druh?

keckemet
19. kvě 2012

Dobry den, podobna diskuze tady jiz je, ale nejnovejsi je rok stara.................
Tak tedy aktualne... Je zde nekdo kdo s uspechem a pozitivnim pocitem pouziva antikoncepcni vaginalni pesar?
Pripadne jaky druh? Moooc dekuji 🙂

petkula
31. črc 2012

@keckemet mně už nic jiného nenapadá. Když na něco přijdeš, dej mi vědět 😀 Dívám se, že máš dvě děti rychle za sebou, to muselo být veselo, že? Plánujete někdy i další? Mně občas láká mít 4 🙂

petulka86
12. srp 2012

ahojda, tak já jsem zatím stále spokojená, nehoda žádná, sedí mi dobře. Ale kdyby mi ho nezkontroloval můj gyn tak bych se taky bála. Myslím, že je to super metoda pro ty kterým sedí. Většině žen co ještě nerodily by měl vyhovovat ty co rodily tam je prý malá pravděpodobnost asi 4% že maj moc velkej čípek a nemůžou ho mít a no pak nějaké případy s hodně zakloněnou dělohou co maj potíže při zavádění nebo jiné anomalie. Jinak v zahraničí je pesar normálně uznávaný, přispívaj na něj i pojišťovny a tady ho už některé gyn taky prodávají. Můj gyn ho bude doporučovat právě těm co nemůžou HA a tělíska.
Ale všem co se pro něj rozhodnou doporučuji zajít za gyn aby ho zkoukl nasazený jestli opravdu sedí tak jak má, sice ho tady většina gyn ještě nezná(ten můj ho taky viděl poprvé;)) ale zkontrolovat ho na čípku není žádnej problém.
A co se týče spontánnosti🙂 máme 2 děti takže nějaké vášnivé rychlovky během dne stejně nehrozí🙂) a dobrý je že může být zaveden i 48h takže když nasadím večer a nevyužijem to tak ho nechám nasazený do dalšího dne. Takže s tímhle problém taky není. A vůbec o něm nevím, v těle opravdu není cítit.

kyrila
22. zář 2013

Já jsem po půl roce používaní otěhotněla a ještě dostala zánět pochvy. Teď po potratu si necham udělat tělísko. Jinak potrat mě stál dohromady 5.300,- takže kdo chce ušetřit ať se na pesar vykašle.

odvarkova
4. lis 2013

@kyrila tak já jsem těhotná i přez tělísko 🙂

konflikt35
5. led 2014

@keckemet Ahoj, já mám femcap už dva roky. Jsem spokojená, hledala jsem alternativu k hormonům. Dr. mě varovala, že není tak spolehlivý jako hormony, ale to beru jako tlak farmaceutických společností. Na druhém dítěti jsme před 5 lety intenzivně pracovali 7 měsíců a už je nám skoro 40, takže 100% antikoncepci nehledám.
Ze začátku jsem zaváděla pokaždé, ale teď používám jen občas, když mám pocit, že bych mohla mít plodné dny, uprostřed cyklu. Pořád trochu bojuju se zaváděním a dvakrát se mi stalo, že byl po styku jinde, než měl být ☹ Dohledávala jsem, jak se to mohlo stát, a byla to moje vina - poprvé jsem skončila léčbu mykózy a to pak "klouže" ještě pár dní potom, píše se to v návodu. A podruhé došlo k sexu tak nějak spontánně, takže jsem si ho šla honem nasadit a už tam bylo moc mokro. Pak jsem našla na youtube, že se má zavádět min. 15 min před "vzrušením". Tak snad nebude další miminko, už máme dětí dost!!! Stejně je to nefér, hromada diskuzí na téma, jak se někdo snaží a nejde to, a na druhé straně lidi, co si přejou přesný opak...

Musím ještě dodat, že , tak si říkám, že

marketaa87
15. črc 2014

Ahoj holky. S pritelem ted resime stejny problem. Ja uz nechci brat HA a on zase neni dvakrat nadseny z kondomu. Prochazim si na internetu snad vsechno mozne,ale pokazde u neceho najdu nejaky negativa. Nemam deti a jeste neplanuji. Premyslela jsem o tom pesaru,ale bojim se ze to proste stejne bez kondomu nebude moc bezpecne proti otehotneni...
muzu vedet jak dlouho pesar uzivate? A zdali k tomu pouzivate i neco jineho?
Dekuju

neri2b
6. říj 2014

ahojky, ja mam femcap a hledam nahradu...ten nejmensi je na me stale moc velke,
Navic se o nej pritel poranil....o tu klicku na vytahovani :(
Nekdo nejaky tip?

klara_vit
26. čer 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s Pesarem? Doktorka mi to doporučila po porodu císařským řezem jako nejlepší - nemůžu brát klasickou hormonální antikoncepci, tak by mě zajímalo jestli je to účinné a jak jste spokojené se zaváděním a hlavně vyndáváním? Díky.