Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

1kacaba1
12. čer 2014

@deni Tak u nás tato metoda nezabrala...otěhotněla jsem právě během ní...🙂

svija
12. čer 2014

@alca99 - ahoj, koukám, že jsme na tom dost podobně. Já mám zavedené nitroděložní tělísko, MS vcelku pravidelnou a dnes jsem 34. DC a zatím ticho po pěšině. Už jsem z toho nervózní, dnes mi přinese manžel test a zítra ráno to zkusím. Bojím se aby nebyl pozitivní, protože už jsem taky tak nějak smířená s tím, že půjdu do práce a další mimi případně až za pár let. Na příznaky nespoléhám, protože první ani druhé těhotenství jsem nepoznala. Tak jsem tedy zvědavá. Pravděpodobnost otěhotnění přes tělísko je minimální, ale člověk nikdy neví, takhle dlouhý cyklus jsem ještě neměla od té doby, co jsem po kojení začala menstruovat.

1kacaba1
12. čer 2014

@ninka25 Já jsem na to naprosto stejně...přítel si byl taky jistý, že do mě nic nepustil...a přesto...pověstná jedna kapka...

vec01
12. čer 2014

@alca99 Zdravím Vás. Tak za mě to těhu nebude. Při kojení může být MS nepravidelná, mám to dost podobně. Test by to již jistě ukázal. Ráda si přečtu, jak to dopadlo, ale podle mě na 99% jen zpoždění.

alca99
12. čer 2014

@1kacaba1 ..kdyby aspoň nekecali, že🙂

1kacaba1
13. čer 2014

@alca99 Já myslím, že nekecají...🙂 Opravdu stačí asi ta kapička touhy, kterou člověk neovlivní...Já říkám, že naše malá je bojovnice...vybojovala si život i z toho mála, v podstatě z půlspermijky...🙂 Navíc většinou preferujeme jiné sexuální praktiky než klasickou soulož, takže fakt hodně velká náhoda, že se to vůbec chytlo.

kasi16
23. črc 2014

Ahoj, meli jsme s přítelem zatím jen 3x pohlavní styk a pokaždé přerušovaný, jedenkrát jsme pouzili kondom ale ted se bojim, prý se nemam bát chvilku bez kondomu, tak jsme to zkusili chvilku bez něj ale ted se bojim ze mužů otěhotnět, nejím zadne pilulky a chtěla bych se zeptat jak dlouho funguje ,,pilulka po" protoze jsem si ji dala asi před 2mi dny před přerušovaný sexem a jestli by to kdyžtak fungovalo. Dekuji

elizabeth_lap
23. črc 2014

Já také přispěji svou troškou do mlýna 🙂 My jsme s přítelem, nyní již manželem praktikovali přerušovanou soulož 7let. Je to dost dlouhá doba, ale je pravda, že to bylo většinou jednou týdně 🙂 V listopadu jsem začala pracovat v příjemné a dobře placené práci a nějak jsme to nehlídali. Během několika nehlídaných souloží jsem otěhotněla, ale je pravda, že předešlých 7 let jsme byli v pohodě 🙂
KASI16: "pilulka po" se používá po - když ji požiješ před, tak to nemá skoro žádný účinek, protože pracuje na principu upravení děložní sliznice, aby se nechytlo případné oplodněné vyjíčko. Je to věda 🙂

baffiny
23. črc 2014

Můj první synovec je taky z přerušovaného sexu ... vůbec bych na tohle jako na ochranu nespoléhala

lilithka
23. črc 2014

Taky jsem si myslela, že je to dostatečná ochrana, bohužel jen do minulého pátku. Dvě děti v 2+1, na podzim jsem měla jít do práce a měli jsme začít stavět. Nikomu nepřeju to těžký rozhodování. No nakonec nás na jaře bude 5. A to jsem si u prvního měřila BT jak šílená a zadařila se až na třetí pokus. Druhé už se teda zadařilo napoprvé. Ale pokaždé určení poloha, potom nohy nahoru, aby spermijky pěkně putovaly kam mají no a ted ani toho sexu moc nebylo, byla jsem s dětima pryč a i z té kapičky lásky doputoval jeden hrdina až do cíle. Po porodu hned jak to pujde jdu pro tělísko!!! Nespoléhejte na tuto metodu!!!

@svija jak jste dopadli?

nininka23
23. črc 2014

My praktikovali 5 let, v dubnu 2013 jsme usoudili, ze zkusime mimco a na pocatku kvetna pozitivni tt🙂 tudiz manzel to ovlada dobre a pokracujem i nadale🙂

svija
23. črc 2014

@lilithka - u nás nakonec miminko nebude, byly to nejspíš jen rozhozené hormony díky stresu a do toho zřejmě menší cysta. Já tělísko mám, takže by to byla fakt velká náhoda, ale plašila jsem. A myslím, že ze třetím mimčem jste se rozhodli dobře, já bych si ho taky nechala, i když se mi to teď "nehodí". 🙂

urugu
28. únor 2015

nám to vždy vyšlo. 🙂

milluska
18. bře 2015

Ja poznam hned dve osobky, co su neplanovane maminy vdaka prerusovanej sulozi vecer a potom rano, bez vycikania partnera po prvom sexe, takze bacha na dve suloze po sebe, aj ked prerusovane!!

viola1987
20. bře 2015

já teda musím hlasovat pro přerušovanou soulož, hormonální antikoncepci jsem brala asi rok, možná ani ne někdy ve dvaceti, protože tehdejšímu příteli to s kondomem nešlo, teda šlo až moc rychle :D udělal se jak jsme natáhli kondom :D. Pak jsem si našla jiného přítele a ten byl velmi nadšený že nepoužívám antikoncepci hormonální, že do sebe nervu žádné horomony a podobně, vždy před tím než mělo přijít vyvrcholení, jsem to rpostě dodělala rukou pusou, co vím ze zkušeností žádnému chlapovi to nikdy nevadilo, že se nemohl udělat do mě. Když jsem nechtěla partnery- a že jich bylo dost obtěžovat vysvětlováním , použila jsem pharmatexové globule. no po mnoha a mnoha partnerech jsem zakotvila u jednoho se kteýrm jsme dva roky praktikovali přerušovanou soulož pak jsme si řekli že chceme miminko a výsledek byl takový, že jem otěhotněla nejspíš hned první souloží 🙂 žádné čekání jako mají ženy po hormonální antikoncepci. Podle mě a mých zkušeností se to že někdo otěhotní po přerušované souloži může stát pouze a jenom, pokud spolu spíte vícekrát za sebou a nebo to tomu chlapovi prostě trochu ujede a nic neřekne. protože za mě 7 let fungovala přerušovaná soulož stoprocentně 🙂

viola1987
20. bře 2015

@1kacaba1 ahoj kapička touhy je bohužel pouze strašák na mladé, protože ty ještě prerušovanou neumí a může jim to často ujet- což se muže stát teda i starším že.
každopádně k oplodnění je potřeba milionů spermií v jedné dávce- proto se ted tak často mluví o mužské neplodnosti- nemají potřebný počet spermií- každá spermie má v hlavičce chemickou látku, která rozleptává povrch vajíčka, proto jich musí být spousta, aby bylo hodně té látky která naruší povrch vajíčka natolik aby jedna bojovnice se mohla dostat dovnitř a oplodnit 🙂 Takže v tom předejakulátu, kde je spermií opravdu velmi malé množství je prakticky nemožné otěhotnět.

1kacaba1
21. bře 2015

@viola1987 Promiň, ale mně to, co píšeš, přijde jako nesmysl. Asi věc názoru. Jsem si jistá, že příteli nic "neujelo". Přerušovanou soulož jsem praktikovala taky často. Spíš opravdu záleží na vhodné konstelaci a plodnosti muže. S Tvou poslední větou vůbec nesouhlasím.

tarra27
21. bře 2015

přerušovaný sex s metodou plodných a neplodných dnů je hodně spolehlivá metoda, pokud muž zvládá svoje tělo.

a ohledně tzv kapičky touhy, ženy ktere otehotnět něchtějí přes ní s větší šancí otěhotní než ženy, kterým by to vůbec nevadilo 😀

lenicka1133
21. bře 2015

tak na této metodě jsem s manželem fungovala cca 3 a půl roku pak jsme přestali pořídili si mimčo a když bylo malému 9 měsícu vzali jsme se 🙂)
a otěhotnět dřív jsem vážně nechtěla bylo mi 16 🙂))

viola1987
21. bře 2015

@1kacaba1 somatologie pro stredni zdravotnicke skoly- uz nevim presne autora. Kazdopadne. Tam je to popsano.

lu777
21. bře 2015

tak já nevím ale na otěhotnění stačí 1 spermie nakonec ne? 😉

za mě přeruš. soulož jedině pokud je případné otěhotnění přijatelné.... jinak na nějaké "muž zvládne svoje tělo" není prostě stoprocentní spoleh 😉

jednak je člověk u sexu někdy úplně mimo, takže pro mě jen představa nějakého kontrolování se, no z toho by nic nebylo 😀
druhak je okolo mě příliš lidí, kteří takhle otěhotněli, takže možná někomu to funguje, ale někomu ne... otázka je jak se to naučit a už při tom učení se neotěhotnět 😀

lu777
21. bře 2015

jinak MM má vasektomii (sterilizaci) a 100 % spokojenost na obou stranách 🙂 🙂
jednoduchý zákrok, žádné vedlejší účinky... 🙂 😎
naštěstí, protože další dítě bysme už neutáhli a já nic s hormony nesnesu, ani ty nejnižší dávky

viola1987
21. bře 2015

@lu777 jak uz jsem psala vis tak jedna spermijka staci na oplodneni ale miliony je jich potreba aby narusili povrch toho vajicka je to jen chemicka reakce. A otěhotnět pri presovane jde treba proto ze je to vickrat za sebou a v te trubici zustanou spermie od ptedchozi ejakulace a ty se dostanou pak ven. A uz je to dost.

lu777
21. bře 2015

@viola1987 hele já nevím, můj muž měl víc než katastrofální spermiogram, téměř žádné spermie.....navíc 95 % spermií mělo morfologické potíže 😝
a pod mikroskopem se ukazovaly jako téměř nehýbající se (v laboratoři si nebyli jistí jestli se to jen neklepe stůl jak okolo projíždí tramvaj)... přesto jsem 2x otěhotněla na první pokus... (a to prosím po několika letech IVF, pak šel muž na operaci, výsledky byly takhle hrozné, doktorka se mi je až bála říct, já to obrečela a pak tohle 😵)

takže jak vidno stačí fakt málo...minimálně některým 🙂
já jich takových znám víc, takže bych do toho nešla, nejsem typ na loterie... příroda si dělá co se jí zrovna zamane, není na to spoleh... však někdo otěhotní i s prášky nebo kondomem, co teprve bez toho...

cinky
21. bře 2015

Ťuk, ťuk, ťuk... Snad to nezakřiknu, když jsem napíšu naší zkušenost.
Po prvním porodu jsme se nechránili ničím, pouze přerušováním. Pak jsme se rozhodli pro druhé, a to se povedlo hned první měsíc. Po druhém porodu jsem dlouho váhala, pro jakou antikoncepci se rozhodnout, jelikož hormony už mi nesmí přes práh. Chci fungovat jako žena. Tak jsem si nechala dát nehormonální tělísko, ale mé tělo ho neustále odmítalo. Většinu času bylo mimo to správné místo. Tak jsem si jej nechala vytáhnout. Tzn., že už téměř dva roky po druhém porodu máme jako jedinou metodu antikoncepce přerušování. A necháváme to tak. A to máme sex několikrát týdně. Třetí už nechceme. Doufám, že to tak zůstane 😀

mykolaapsi
21. bře 2015

Tak u nás po několikaleté dobré zkušenosti tato metoda selhala a za pár týdnů se nám narodí její výsledek 😀 Za mě: Pokud případné dítě chceme ( i když ne v ten okamžik), tak používat. Pokud by nám dítě převrátilo negativně život naruby, raději praktikovat něco jiného. Po porodu budu muset taky řešit, jaký druh antikoncepce používat, protože už hormony taky nechci a třetí dítě neplánujeme.

emisekkk
21. bře 2015

u me vzdy prerusovana souloz-prakticky cely zivot. Asi jsem mela sikovne partnery 😀 . Nikdy nebyla kalamita.Pak jsem mela 3 deti bez problemu s pocetim,tehdy,kdyz jsme chteli.

emisekkk
21. bře 2015

@lu777 vasektomie je myslim super,kdyz uz nechcete deti a zalezi vam na zdavi vsech zucastnenych-tedy nervat do sebe hormony,je to skvele reseni. A klobouk dolu pred chlapem,ktery je ochoten do toho jit. Myslim,ze nase spolesnost na to jeste neni dostatecne zrala-mluvim o muzich,kteri mnohdy maji predstavu,ze snad prijdou o muzstvi,ale to ze pro ne je to jednodussi zakrok nez podvazani vajecniku ci HA u jejich parnterky-na tojaksi nemysli.
Byl za mnou kamarad,ktery zije 25 v Amarice,take to podstoupil,kvuli jeho zene,dalsi deti nechteli a podvaz vaj.ci HA taky ne. Tak to byla jasna volba. Ale tam je to pry bezna zalezitost.

lu777
21. bře 2015

@emisekkk no to je 😉
ono je to i vratné většinou.... kdyby náhodou, i když to u nás už fakt ne (nejsou ani peníze, ani věk už na to není, já ve 40 dítě už ne)
co tak slýchám, tak čeští chlapi často mají pocit, že by tím přišli o mužství, nevím proč...ale že není normální cpát do sebe x let HA a že to má vedlejší účinky, to neřeší... ale zájem o vasektomii stoupá 😉
já bych bývala i šla na podvázání vaječníků, ale tam je riziko předčasného přechodu... u chlapa o žádných rizicích nevím

emisekkk
21. bře 2015

@lu777 jasny u chlapa riziko minimalni a vratne to pry je.
A proc to nechteji cesti chlapi? protoze jsou blbi a sobecti vuci zenam...ty do sebe hormony rvi a znic se,abcy ja mel pohodli pri sexu,ale na mou "chloubu" mi nesahejte!!! Jsou to mimoni.