Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

bledulka
21. bře 2006

Kal: jestli je to takový malý mikroskop,tak za jeho spolehlivost ruku do ohně nedám...Mám ho totiž doma.A vzorek kapradinek mi to ukazuje jek kdy...je sice možné,že jsem hormonálně rozhozená po vysazená antikoncepce v únoru,ale stejně...kombinujeme to se spermicidem a bez spermicidu "dávání pozor" Ale v období plodných dnů vždy spermicid....Musíme to takhle ještě chvíli vydržet a v dubnu jdeme na první schůzku ohledně toho umělého oplodnění...Už se docela těším 🙂
K tomu mikroskopku-ráno mi kapradinky neukáže a třeba za hodinku jo a pak zase ne-tak nevím,zkouším zjistit,zda nemá vliv jak velká vrstva atd... Ale jako jediná antikoncepční metoda -asi ne. 😉

leniik1
21. bře 2006

Jo je to test z lékárny který ti ukáže zda máš ovulaci.Stojí to kolem 500kč- myslím, že je to i na moč..

kalerat
21. bře 2006

Bledulko já tomu taky nevěřím, jen jsem na to narazila. 🙂

metal_ada
21. bře 2006

ja som bola na prednaske o BILLINGSOVEJ METODE.. je to jednoducha a bezpecna metoda na ovladanie plodnosti, urcuje sa podla zenskych hlienov, teda vytokov
je to diskutabilne, ci je to bezpecna forma, ale ta zena, co nam o tom vravela, si naplanovala vsetky svoje tri deti presne na den.

kalerat
21. bře 2006

len PI nemůžu nikde najít, nepíše se tam o tom

bledulka
21. bře 2006

Ten můj je na sliny a eventelně snad prý i poševní sekret,na moč jsou jiné testy a ty fungují tak,že se ukáže Luteinizační hormon-ten je vysoký při ovulaci
.Já si jednou udělala oba testy-na mikroskopu bylo kapradinky-což má znamenat ovulaci a podle testu z moče ne-a spíš věřím těm testům,jelikož kapradinku jsem měla i v první den menstruace.... 😒

leniik1
21. bře 2006

Mohly jste to vidět v televizi v pořadu na vlastní oči- už dávno: Tam byla ženská co lovila chlapi jen na to, aby ji dali spermie a otěhotněla- tam to ukazovala 😉

bledulka
21. bře 2006

ovulační testy z moče jsou docela spolehlivé,ale je to dost drahá záležitost-jeden test stojí asi 40-60 korun,ale člověk musí testovat denně aby byl vidět vývoj...a to jako antikoncepční metoda -no nevím..Spíš pro holky co otěhotnět chtějí a chtějí vědět,kdy by to mohlo vyjít...

leniik1
21. bře 2006

bledulko: Asi tak.. 😉

len
21. bře 2006

Nemůžu si pomoct, ale v tomhle mi přijde trochu spolehlivější (a levnější 😉 ) klasické měření teploty (i když samo o sobě taky nestačí, pokud se ale kombinuje se stavem děložního čípku a hlenem - jsme u STM 😉 - tak to podle mého strčí každý mikroskop do kapsy 😀) A pokud tam neuvádějí PI, není to pro mě jako antikoncepce příliš důveryhodné. My kombinujeme to měření teploty s Pharmatexem, ale taky nám o nic nejde, jen to o pár měsíců oddálit...
Problémy s pravděpodobnostma jsou holt takové, že i když vám vychází, že danou metodou otěhotní jen deset holek ze sta, nikdo vám nezaručí, že i když tak neotěhotněla po dobu pěti let žádná z vašich kamarádek, neotěhotníte vy během jednoho měsíce 😀 Takže na takové to - co se má stát, stane se - já moc nedám, buď mi otěhotnění nevadí (jako většině z vás, které používáte přeruš. soulož, i mně 🙂 ) nebo jo a potom existuje i bez HA spousta metod daleko spolehlivějších než přeruš. s. (nejlépe je kombinovat).
Taky nevyjedu na náledí s letníma pneumatikama, protože to všichni známí dělají běžně a ještě se nikomu nic nestalo, a má-li se něco stát mě, stane se mi to i se zimníma. To bychom mohli zrušit i požární hlásiče, protože i ty občas selžou, ale pořád je to hra s pravděpodobnostma. Tohle jsem psala pro ty, které by braly přeruš. soulož jako jedinou ochranu a přesto v žádném případě nechtěly otěhotnět. Ale takových tu moc není, co? 😉

len
21. bře 2006

To se vztahovalo k tomu přístroji, nikoli k těm testům z moče 🙂

kalerat
21. bře 2006

Len moc hezky jsi to napsala. Já jsem to našla na internetu, ale nepřišlo mě to důvěryhodné.

bledulka
21. bře 2006

Len:určitě s tebou souhlasím,koupila jsem si ho z nějakého náhlého popudu blbosti...a určitě nespoléhám na něj-používáme ještě ten pharmatex,co jsem tady vyčetla a určitě dávání si pozor a ještě ovulační test z moče...
Někdy mám pocit ,že to až překombinovávám,ale HA jsem už vysadila a měření Baz.teploty u mě nepřichází (vzhledem k práci a jejímu nepravidelnému režimu-noční služby atd ) v úvahu.
Holt to musíme chvilku vydržet a doufáme že brzy přijde mimi (sice jinou cestou) a pak už zase bude jiná situace...

bledulka
21. bře 2006

Jinak ten ovulační tester si kupují spíše ženy,které otěhotnět chtějí a chtějí zjistit,kdy je ta správná chvíle-některé se dušují,že funguje a díky němu čekají mimi a některé tvrdí,že asi nefunguje...

petty
21. bře 2006

Můj názor: buď miminko chci hned a nebo ho nechci a vím, kdy se o něj chceme začít pokoušet. Tudíž pokud mimi chci hned, tak nebudu samozřejmě používat žádnou antikoncepci a pokud mimi nechci hned, tak pro to asi existuje nějaký důvod (např. studium, malý byt, nesezdaný pár, který chce nejprve svatbu a pak mimi, finance, zdravotní důvody,...) a budu se tedy chránit "spolehlivou" metodou antikoncepce. Neuznávám nějaké "kdyby mimi přišlo, nevadilo by mi to, ale raději bych až za pů roku za rok". To se mi nelíbí. Prostě chci mimi - nechráním se, nechci mimi - chráním se "spolehlivě" a přestanu se "spolehlivě" chránit až tehdy, kdy budu mimi 100% chtít teď hned a nechám to na přírodě, kdy se zadaří. Ale takové to chránění se "napůl", to prostě není můj styl. Z toho plyne, že přerušovaný sex neuznávám jako antikoncepční metodu v žádném případě. A nelíbí se mi ani to, že mi přerušovaný sex přijde jako necitelný zásah do milování. Ať člověk chce nebo nechce, pořád na to musí myslet, aby na to náhodou nezapomněl a tím pádem si podle mě sex nemůže prožít a užít naplno. Tedy já ani můj partner určitě ne.
Každý má naštěstí svobodnou volbu v tom, jakou antikoncepci si zvolí (a myslím, že druhů není málo) a jak si svůj sexuální i osobní život zařídí...

len
21. bře 2006

Petty, ono je to spíš tak, že si člověk ještě není 100% jistý a má pocit, že to třeba nebude nikdy. Já třeba vím, že dítě chci, ale líbilo by se mi to až někdy v srpnu (práce, dovolená... prostě pořád se najdou ještě nějaké - i když třeba hloupé - důvody proč ještě ne a ještě ne...). Možná se mi líbí milování s pocitem - co kdyby se zrovna z tohoto okamžiku narodilo dítě 🙂 Je to takové trošku hazardování (i když myslím, že s naším Pharmatexem zas až tak moc ne), trošku dobrodružnější, kdyby se to stalo, měla bych radost, kdyby ne, nic se neděje, s tím přeci počítáme, když se chráníme... 😉 Nevím proč, ale mám pocit, že kdybych si řekla, tak teď opravdu dítě 100% chci a byla bych šťastná, kdyby se to povedlo, tak to pro mě bude daleko víc svazující a deprimující, než když to chci jen "trochu" a o nic mi vlastně nejde, můžeme trošku hazardovat a experimentovat a následků se nebojíme. Nevím, jestli jsem to dost dobře vysvětlila 😉
Co se týče přeruš. s., my ho odmítáme právě z téhož důvodu jako ty - prostě se nám to nelíbí, manžel se musí hodně kontrolovat a neužije si to naplno. Proto se chráníme jinak, možností je spousta. Ale třeba se zrovna někomu tohle líbí a přijde mu daleko nepřirozenější zavádět si spermicidní krém... Prostě je fajn, že si můžeme všichni vybrat. Jenom bych prostě přeruš. s. určitě nevolila jako jediný a spolehlivý antikoncepční prostředek.

caraida
21. bře 2006

hmm, petty, kazda sme ale ina. ako dobre. a napr. prave mne by vyhovovalo, keby sa nam jednoducho "zadarilo". dietatu sme obaja otvoreni, vieme zan prebrat zodpovednost, sme dostatocne zabezpeceni, moj pratner je clovek, s ktorym tie deti chcem mat, ale nemusi byt hned. zrovna toto tvrde, teraz chceme dieta, MUSIME ist na to, to nie je nas styl. a preto si myslim, ze take spolocne hry a experimentovanie je na mieste. pride, pride, nepride - ok. nechceme sa na to nijako upinat, ani to takto presne planovat... my sice nespoliehame na prerusovany sex, ale na STM, ktora pri spravnom praktizovani ma vyborny PI, ale uprimne povedane, odkedy vieme, ze na dieta je uz vhodny cas, sa moje vyhodnocovania znacne obmedzili na minimum. a dievcata, ktore takto zmyslaju chapem...

bledulka
21. bře 2006

nikdy není nic černý nebo bílý....Např. já chci dítě hned.Vzhledem k zdravotním důvodům však musíme použít manželovo zmražené sperma,nikoliv to čerstvé.Proto nemůžu užívat nyní Antikoncepci hormonální-protože nás brzy čeká umělé oplodnění- a musíme se chránit méně spolehlivě.Jediná spolehlivá metoda je žádný sex-ostatní mohou selhat ve více či méně procentech.A to je trochu striktní metoda-tudíž kombinujeme méně spolehlivé metody...Takže dítě chci a chráním se proti němu-nemohu to na přírodě nechat.......Nevíme nic o důvodech které vedou ostatní holky k tomu či druhému způsobu ochrany a každý to musí zvážit sám 😉

petty
21. bře 2006

Len vysvětlila jsi to dobře 😉

petty
21. bře 2006

caraida no každý jsme prostě jiný 😉

mobina
21. bře 2006

petty ono to ale není tak jednoduché, i ty sama budeš muset jednou řešit, jak se aspoň krátce chránit před početím, pokud dáš na příbalový leták u HA, kde doporučují počkat aspoň do prvního MC...tedy u té mé...někde jsou to i tři cykly... 😖

peha
21. bře 2006

ahoj deni,
moja kamoska ma uz dve deti a pomaly konci matersku. cely zivot to robia 🙂 len takto - prerusovany styk.
a naplanovali si takto dve deti, a teraz takto uz funguju vyse 2 rokov. dalsie deti neplanuju, ale keby sa im nahodou postastilo, tak nie su proti tomu, preto to takto vyriesili. nechcu nic uzivat, ani sa sterilizovat, ani kondomy, nic.
avsak myslim si, ze spoliehat sa len nato - je velmi individualne. u niekoho to moze a u niekoho nemusi vyjst.
niekto je plodny jak jablon, a niekto sa snazi roky otehotniet.
takze, ak mas dobreho partnera, spolahliveho milenca a mileho cloveka - a je to jeden a ten isty, tak nevahaj a vlietni na to. ak by ste aj nahodou otehotneli, tak to zvladnete.
ja uz by som napriklad po takom 3. dietatku uvazovala asi o bezpecnejsich formach 🙂

ps : ak si nejaky chlap mysli o svojej zene, ze je len plodiaca bytost a uz ho po istych veciach nepritahuje, tak dakujem neprosim. nestoji potom zato. ved on by z isteho pohladu tiez mohol byt len plniaca bytost no nie 🙂?

petty
21. bře 2006

mobina: jasně, o tom vím a beru to na vědomí, ale v žádném případě to nebude přerušovaná soulož 😉

nufka
21. bře 2006

peha: mam znamu a je tiez ten podobny pripad ....su zasadne proti akej kolvek antikoncepcii a aj proti prerusovanej sulozi. Takto planovali dve deticky a podarilo sa im aj tretie tak sa tesili .... ale po dalsich piatich rokoch maju dalsie mimi takze stvrte ....
myslim si ze ked sa partneri rozhodnu takto zit neda sa spoliehat len na plodne a neplodne dni , musia si byt obidvaja vedomi toho ze sa to moze stat aj po desiatich rokoch . Ja osobne mam taky nazor ze ak mimi neplanujem tak sa chranim ved sme v dobe kedy tieto veci nie su uz tabu , aj ked Hak uz neuzivam a planujem mimi tak sa chranime kondomom lebo lekar odporucil pockat na nasledujucu MS .... je to kazdeho osobna vec ako sa rozhodne ale ak dietatko neplanuje a chce sa spoliehat len na prerusovanu suloz mal by ratat s tym ze moze otehotniet 😉

aajka
21. bře 2006

Petty, mám stejný názor jako ty. Taky si myslím, že buď dítě nechci a chráním se "spolehlivě" nebo ho chci a nechráním se vůbec. A to, když někdo říká, že "dítě by nevadilo", je pro mě málo. Já nechci, aby to bylo něco, co by NEVADILO, ale někdo, koho MOC CHCI. A když někdo říká, že by dítě chtěl, ale později, ale byl by rád, kdyby přišlo dřív, to je u mě nerozhodnost. Přijde mi to, že nechce vzít odpovědnost na sebe, tak to nechává na "někom" nebo "něčem" jiném. Toť můj názor, ale nekamenujte mě, já nikoho neodsuzuju 🙂

petty
21. bře 2006

Aajko moje řeč 😉
Jinak myslím, že tady to snad není o kamenování a odsuzování, tady přece jen píšeme své názory, tak snad nás nikdo Aajko kamenovat nebude 😀

len
21. bře 2006

Aajko, to je přesně to, že já vím, že okolnosti nikdy nebudou ideální, kdybych nad tím měla přemýšlet, vždycky si najdu nějaký rozumový argument "proč ještě ne." Takže si fakt nedokážu představit, že bych tak moc chtěla, že bych se vykašlala na peníze, bydlení... Možná bych k tomu dospěla někdy v pětatřiceti, ale to už bych třeba spíš měla pocit, že je nejvyšší čas a pokud děti chci, musím to stihnout co nejrychleji. Ale zároveň vím, že chci být ještě mladá maminka (děti určitě dříve či později 100% chci), že chci dětí víc a ráda bych aspoň dvě stihla do třicítky... Takže se to nějak všechno ve mě pere a jediné, co mi z toho vychází, je zkoušet to takhle polehoučku a až to přijde, hodit starosti za hlavu a těšit se. Fakt jsem teďka ve stádiu chci/nechci, ale jistojistě vím, že jakmile otěhotním, budu se z toho radovat 🙂 A neboj, nebudu tě kamenovat, jen mám pořád pocit, že se nedovedu dost dobře vyjádřit, co to vlastně pro mě je "chtít jen trochu" 😀

aajka
21. bře 2006

Len, já chápu, jak to myslíš, ale cítím to prostě jinak. Myslím si, že člověk by měl miminko 100% chtít teď, a pak se snažit a ne až když je holka těhotná, si říct, tak jo, já to miminko vlastně chci a teď už to vím 100%. Co taky pak jiného dělat, když už jsme v tom 🙂 . Ale jak říkám, je to můj názor a tvůj ti neberu.
Jinak s tím kamenováním. Už jsem se tu několikrát spálila a po tom, co jsem někde řekla svůj názor se na mě slétly některé holky a urážely a urážely, brrrr. No a teď jsem opatrnější, než něco napíšu, nechci se dohadovat, chci jen říct svůj názor na věc. 😉

bledulka
21. bře 2006

Ajka,Petty-dříve jsem měla úplně stejný názor jako vy....Ale nikdy neříkej nikdy-vždy jsem tvrdila,že vše musí být na 100% a nyní vím,že ne vždy to ale jde...Za normálních okolností bych ještě brala antikoncepci a pak ji jen vysadila a čekala na vytoužené mimi. Nyní však jsem v situaci,kdy kombinuji metody,které samy o sobě nejsou 100%,ale musím doufat,že to bude tak,jak si přejeme...Je pro mě moc těžké se proti miminku chránit a na druhou stranu dělat vše abych ho měla...V podstatě jsem šílená touhou po dítěti a strašně se bojím,zda ho vůbec mít budu...myslím na dítě vlastně pořád 😕
každopádně je dobře,máte-li tento názor a přeji Vám,ať Vám nic v budoucnu nebrání v jeho naplnění 🙂

petty
21. bře 2006

Já Len taky chápu, jen to taky vidím trošku jinak a taky nikomu jeho názor neberu a svůj nevnucuju... 😉
Aajko tak to je mi líto, že s tím máš špatné zkušenosti...