Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

macaci
20. bře 2006

Ahojky,my praktikujem tenhle zpusob uz pres rok a zatim v poho. Predtim jsem brala 5 let HA ale ladovani se hormonama uz mi vazne vadilo - depresivni stavy, pribrala jsem, mela silne migreny..A hlavne mi to cely prislo nejak na hlavu - zatezovat telo hormonama, kdyz jsou i jine zpusoby.Zadne mereni teploty, spermicidy apod nepouzivame. Je ale fakt, ze kdyby prislo mimi, tak rozhodne nevadí 🙂

adkag
20. bře 2006

my takisto praktizujeme tuto metodu vyse roka a v pohode. tiez som predtym brala HAK,nemala som problemy, ale kedze zo zdravotneho hladiska to nie je nic moc cpat do seba neustale hormony, tak sme sa rozhodli pre tuto metodu. Teraz si uz vlastne ani nedavame pozor, skor si to uzivame,aby co najskor prislo baby.

deni
autor
20. bře 2006

no uvidime holky. diky za vase odpovedi a zivotni zkusenosti 🙂

deni
autor
20. bře 2006

to uz tu vazne nikdo neni???

deni
autor
20. bře 2006

haloooo. to uz vsichni 😔 ? 😀

dorotka
20. bře 2006

mi tuto metodu praktizujeme uz tri roky s malou trojmesacnou prestavkou s hak ktora mi vsak nerobila dobre a je to ok je pravda ze drahy sa fakt vie ovladnut 😉

dorotka
20. bře 2006

este chcem dodat ze urcite by som ju nepraktizovala ako studentka natolko jej neverim a tak isto natalko by som neverila ani meraniu bazalnej teploty ale kedze si myslim ze by z nas mohli byt fajn rodicia tak si ju mozme dovolit 😉

maryx
20. bře 2006

No mi to praktizujeme tiez vyse roka a pol. Hak som vysadila po styroch rokoch uzivania a od vtedy len s tou metodou. Doteraz sa nic nestalo 🙂
No a pred tyzdnom sme skusali "na ostro" tak dufam ze to klaplo 😀

deni
autor
20. bře 2006

no my bychom taky chteli, aby se to tak rok neujelo 😀 protoze chci jeste stihnout svatbu, ktera snad bude pristi rok.
ale pokud se zadari driv, co nadelame! budu ale nesmirne stastna!!!!! a verim ze i vsichni v mem okoli! 😵

deni
autor
20. bře 2006

vazne jsem se nechtela uz dopovat praskama a nedelalo mi to z psychicke stranky dobre!

deni
autor
20. bře 2006

ale kazdemu vyhovuje HA jinak. ja jsem s ni celych 5 let byla spokojena, presto posledni pul rok uz ne a az ted jsem se dozvedela, ze to muze byt z HA. takze zkusime vysadit a uvidime!

maryx
20. bře 2006

no me nevyhovovala zdravotne ☹ citila som sa hrozne, mavala zavraty, bolesti hlavy a dost som aj pribrala...no a hlavne zacali sa mi po tele objevovat modriny bez priciny, a tak som radsej vysadila

deni
autor
20. bře 2006

maryx: ja prave taky ze zdravotnich a psychickych duvodů - též migrény (a to šílené - až se mi z nich navalovalo ☹ ), bolesti břicha (a to jsem neměla své dny). sice jsem nepribrala, ale mela depky, plačtivá, náladová. nebavil me sex... no kdo vi, zda se to bez HA zmeni k lepsimu.

zmrzlinka
20. bře 2006

Ahojky holky!!!My sme s priatelom najprv pouzivali cipky,potom prerusovany sex a teraz sme presli na antikoncepciu,ale chcem ju vysadit,lebo mi nedela dobre.Tak asi prejdeme zase na prerusovy sex a nam to vyhovuje. 😉 A nemam strach,ze by som otehotnela.Ja si myslim,ze vsetko tak nejak pride vtedy ked to ma prist.Ked je na to ten spravny cas.A je pravda,ze ja po mimcu strasne tuzim.Ale chceli by sme este aspon dva roky pockat.No ked som videla dnes ten porod na Nove a to mimco.Tak neviem ci to vydrziiiiim 😀

deni
autor
20. bře 2006

zmrzlinko ty mi ctes myslenky 🙂
taky se mi to strasne libilo - ten porod na Nove. videla jsi to poprve, nebo jsi to videla uz minuly rok na Nove. ted to totiz opakovali.

dorotka
20. bře 2006

deni presne tieto psychicke stavy som mala aj ja a padol mi na tom uz jeden vztah tak som nechcela riskovat dalsi

deni
autor
20. bře 2006

ctu si ve tvem Pase - ze taky nevis kdy bude svatba. a uz te pozadal o ruku? me ne, ale stejne vim ze to prijde a planujem to na pristi rok, tak nevim, kdy chce to pozadani. asi v lete - na nasi prvni dovci letecky u more 😵
no a vidis, taky by ti nevadilo, kdybyste cekali miminko. co potom? premyslelas, zda by se svatba uspisila. nebo byste se brali az by mimi bylo na svete a starsi?

deni
autor
20. bře 2006

to patrilo pro Zmrzlinku - ta zprava o pozadani o ruku

deni
autor
20. bře 2006

a muzu se zeptat, kolik ti je let a tvemu priteli, zmrzlinko?
stihas odpovidat na otazky? 😀

alt
21. bře 2006

ahoj já bych chtěla říct ,že my jsme s partnerem přerušovaný sex provozovali asi dva roky a úplně v pohodě, předtím jsem brala asi 6let HA. Dohodli jsme se že se stejně chcele vzít,takže kdyby se mi podařilo otěhotnět, tak se nic neděje. ...život jde dál,a my s ním.. Svatbu jsme plánovali na příští léto, ale jelikož jsem nedávno otěhotněla,a bylo to opravdu překvapení, tak bude svatba letos v červnu. Urychlilo se naše rozhodování kdy se vzít. Ted jsem ráda, že budume mít miminko.

caraida
21. bře 2006

deni, zalezi od teba, ako velmi chces dieta "oddialit", ci si potrebujes este co to zariadit a pod. lepsi PI ako prerusovany sex ma symptotermalna metoda, niekde dokonca oznacovana PI az 0,5, co je porovnatelne s HAK. podotykam "niekde", stat sa moze vselico. na nete, aj tu na stranke sa uz preberala. chce to ale trochu discipliny a je to metoda pre oboch. mne osobne HAK nerobila dobre a k tomu sa pridali eticke dovody, kedze pre mna je to dieta od prveho dna pocatia. na prirodzenych metodach fungujeme dva roky a nemenili by sme. a ak sa nam neplanovane "zadari", bude to aj tak skvele. aspon mame teraz prilezitosti spoznavat svoje telo, kedze dieta by nevadilo, naopak.

no a partner pri porode? ja som nad tym nikdy neuvazovala, ci ano, ci nie, ale kedze zaciname planovat, moj macik ma velmi prekvapil razantnym ano, ze ako si to predstavujem, ze by tam nebol. a to on je obvykle skor flegmatik a ziaden hrdina... normalne ma to potesilo 🙂

ladunka
21. bře 2006

Ahojky, já jsem vysadila HA před svatbou, tj. více než rok a půl zpátky. Chvilku (měsíc) jsme to zkoušeli s kondomy, ale když jsme jednou zjistili, že není, kde jsme ho čekali, naštvalo nás to a od té doby jsme praktikovali přerušování. Manžel to zvládal úplně v pohodě, do jiného stavu jsem nepřišla. Na tuhle metodu bych si ovšem s každým partnerem netroufla.

princezna
21. bře 2006

Deni ještě reagunu na tvůj dotaz na mne na předešlé stránce ( nejsem tu neustále, tak mám delší prodlevy v reakcích) : nic nepočítám, nic neměřím, nic neplánuju. Jak psala jedna dívčina tady, co má stát se stane. ale já jsem takováhle se vším, nijak extra neplánuju dovolenou, prostě až se to bude hodit, někam odjedeme, až se nám tam nebude líbíit přejedeme na jiné místo

a tak je to i s mrnousem, prostě to necháváme osudu, a kdyby osud chtěl tak jsme to mimmčo už dávno měli

leniik1
21. bře 2006

My to už také využíváme- tuto metodu a nic se nepřihodilo 😉 Jen asi pár měsíců jsem brala cilest ale bylo mi po tom blbě.Tak už to nechci..A děláme to tak přes 3 roky. 😀 No vlastně teď už ne- děláme děťátko 😉

kalerat
21. bře 2006

Našla jsem přístroj cituji
Umožňuje jasně rozpoznat nejvhodnější okamžik pro početí. Snižuje pravděpodobnost nechtěného početí. Přesně zjistíte období možného oplodnění, neplodnosti a ovulace. Test se provádí ze slin.

len
21. bře 2006

Kalerat, myslím, že tohle je asi stejně přesné, jako když si měříš teplotu a hlídáš STM 😒 Ale je to zlepšovák 😀 Jaký uvádějí PI?

kalerat
21. bře 2006

Len co je to PI? 😀

cat
21. bře 2006

Deni, moja skúsenosť s plodnými a neplodnými dňami a s prerušovaným stykom sa volá Tomáš a má toho času 3 mesiace 😀

len
21. bře 2006

Kalerat Pearl index (počet těhotenství za rok na sto holek) - viz můj příspěvek na předchozí stránce (přeruš. soulož 7-16, HA 0,5-3, Pharmatex 0,7-4, nic 80-90). To je údaj, kterým se obvykle udává spolehlivost antikoncepce. Tak by mě to zajímalo pro srovnání 🙂

kalerat
21. bře 2006

Aha, počkej kouknu 🙂