Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

mlada.maminka
5. led 2013

Tak mě to tímto stylem procházelo 2 roky, pak jsem na běžné preventivní prohlídce zjistila, že jsem neplánovaně těhotná...A to ta přerušovaná soulož byla praktikována jen zásadně v "neplodné dny", takže už ani na ty já nevěřím 😒

sharmana
17. únor 2013

Nám to funguje... Rok aj pol pred prvým plánovaným tehu a aj 2 roky a 8 mesiacov od pôrodu mojej dcérky... Takže asi záleží od šikovnosti chlapa 😉
Dnes má vela žien skôr problém otehotniet a tieto neplánované tehotenstvá sa asi častejšie stávajú mladším ročníkom 😀

letadlo13
6. bře 2013

Dobrá metoda, která má jen plusy. Je levná, praktická, nechemická.... Ale musí se to prostě umět. Někteří lidi se taky nenaučí jezdit na kolečkových bruslích, tak se nemusí být schopni naučit tohle. Kdo to neumí, ať to nedělá 😀

blahova_andrea
6. bře 2013

Nám to fungovalo rok. Pak jsme přerušovat přestali a přišel Miška. Teď nám to zase už přes rok funguje 😀

ulu465
7. bře 2013

No nám to krasne fungovalo 3,5 roka a potom som otehotnela. A to sme si fakt davali pozor, ziadna nehoda nic, otehotnela som ani neviem ako 🙂 . Takze ak clovek pouziva len tuto metodu, nemal by byt potom zaskoceny 🙂

zuza01
7. bře 2013

Kamarádi z podobného sexu čekají v srpnu miminko 🙂

amouramour
7. bře 2013

o, nie?taketo otazky dospele rozumne zeny ani nemozu mysliet vazne🙂ze?🙂prerusovany styk a spolahlivost je oxymoron

ivuska6
7. bře 2013

No vies ked sa mi narodila dcera bala som sa aby som nezostala zase tehotna pokial sme byvali u svokry dala som si danu posluzila ale dva roky a zostala som vtom dala som si to zobrat a odvtedy nemam nic na tabletky nechcem ist ja nebudem pchat do seba chemiu a priberat aspon podaktorych je to mozne ked sme sa nastahovali do noveho treba dalsie bol syn a nemam nic zatial a dufam ze ma necaka ziadne mimi neplanovane.nech je tam kde je musim si zaklopat zatial za tie roky to vie praktizovat polovicka aj bez ochrany tak nech mu to vydrzi ked mu to vydrzalo uz 15 rokov takze hadam to uz vie ako nato. Povedala som mu ze ked sa mu smyknu kolena tak mu ho odrezem a viac si nepichne 😀

skurinka
8. bře 2013

Nam vychazi prerusovana souloz.Kdyz sem chtela tak jsem otehotnela a jak se rika kdo umi ten umi kdo neumi ten cumi 😀 😀

shak29
9. bře 2013

Ahoj všem 😀 sem půl roku po porodu, třetí mimi zatim neplánujeme, ale ještě chceme... Nicméně - kojim a praktikujeme přerušovanou. Ms mam taky nějak ob měsíc asi 3 dny. Takže taková ms nems 😀 a zatim je to úspěšný, tak snad se pořád povede... - antibaby užívat nemůžu, měla sem po ní menstruaci každej tejden, po kondomu mam mykozy, a tablety atd ... na to mam alergii 🙄 😀

tinusi
11. bře 2013

@deni vyskusajte metodu plodnych a neplodnych dni kombinovanu s prerusovanou sulozou... ale treba ratat s tym, ze niekedy bude treba abstinovat a byt naozaj dôsledny v dodrziavani pravidiel...
Moja statistika: 10 rokov bez HAK - a teda bez vsetkého toho hormonalneho hnusu, ktorý obsahuju - a dve planované tehotenstvá, ziadna nehoda....

tinusi
11. bře 2013

Este som zabudla metoda plodnych a neplodnych dni znamena metoda zalozena na sledovaní hlienu, nie kalendára...

kristyna80
9. dub 2013

Taky přidám..... praktikovali jsme přerušovanou soulož a partner si Opravdu dával pozor... No a ta přerušovaná soulož nám te´d leží v postýlce a je mu 2 a půl měsíce 🙂
Kapiška lásky se vloudila 😀

pellullinka
11. dub 2013

jsem zdárný příklad Kapky štěstí 🙂
otěhotněla jsem v měsíci kdy jsem pohlavní styk s přítelem měla asi 3x a ani jednou nevyvrcholil uvnitř a přesto máme krásného čtyřletého syna 🙂

pellullinka
11. dub 2013

@letadlo13 není to o tom, že to někdo neumí. Někdo má prostě i rychlé spermie v té první kapce která se nedá ohlídat.

aisha2110
19. dub 2013

Mne s priatelom prerušovaná súlož fungovala pol roka. A nakoniec kvapka šťastia a bolo to. Tu vôbec nejde o to či to chlap vie alebo nie nakoľko tá kvapka víde oveľa skôr a chlap to nemá šancu cítiť. A to že niektorým ženam to funguje je len šťastie nakoľko v tej kvapôčke by nemali byť spermie ale aj môžu. My sme ich tam mali a som v 5 mesiaci a na maličké sa tešíme.

pinkpet
19. dub 2013

Ahoj,tak já přerušovanou soulož praktikuju hodně let....antikoncepci jsem přestala brát v 23 letech, když jsem zjistila, že jako hormony neee. Takže 12 let, z toho 7 let s manželem. Když jsem chtěla otěhotnět, přestali jsme si dávat pozor a bylo to hned. Po šestinedělí zase pozor. Můj gynekolog říkal, že pokud mám šikovného manžela, tak ok. Nehlídáme plodné a nepolodné dny, prostě mě nikdy nenapadlo bát se.

miska85
19. dub 2013

Výsledek přerušovaného sexu nám spinká v postýlce 😀 😀 A jsem za něj strašně moc ráda (začali jsme to takhle praktikovat, když jsme ještě prcka vyloženě nechtěli, ale ani bychom se mu nebránili)...

veppa
24. dub 2013

Veru, my mame tiez darcek 🙂 a nemyslim,ze sme neskuseni 🙂.Predtym 2 baba boli planovane. Vobec netusime kedy ...,ved taka "neplodna" som bola 15 rokov dozadu 🙂, polycysticke vajecniky, malo hormonov, operacia ... Muz mi tvrdil,ze 18 rokov kopal "prvu" ligu a jeho spermiogram tiez nebol na "darcovstvo". Prerusovane je riziko stale, priroda vie svoje 🙂.

kvetinka211
24. dub 2013

u nas zatial celkom spolahlive, uz asi 5-6 rokov 🙂 medzitym tehotenstvo na hned prvy cyklus ... ale samozrejme sme tak, ze keby som nahodou otehotnela tak sa velmi tesime 😉 ... kebyze by tehotenstvo bolo z nejakeho dovodu velmi nevhodne, tak to samozrejme riesim inak ...

evelp
24. dub 2013

co bych tak řekla k přerušovanému sexu...😀 chce to mýt dobrého a spolehlivého chlapa 😀 u nás to skončilo krásným synem 😀

kvetinka211
24. dub 2013

@evelp s tou spolahlivostou suhlasim, musi byt na neho spolahnutie ze sa bude so zenou tiez tesit z dvoch ciarok na teste 😀

vojann
30. dub 2013

Som s mužom 8 rokov máme 2 naplánované deti - obe na prvý pokus. Mediztým som nikdy nebrala antikoncepciu, jedine striedame prerušovanú súlož a kondomy a žiadne nechcené tehotenstvo. Ale zato to beriem tak, že keď sa podarí dieťatko, tak je to osud. Zatial nič...

pipi909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marlenkaxx
5. kvě 2013

Ahoj Holky, rok beru už druhou HA a musím říct, že mi pořád nesedí, příbírám po nich, nemám chuť na sex a je mi tak nějak psychicky i fyzicky na nic. S přítelem praktikujeme i s HA přerušovaný sex, protože má tak trochu agreisivní sperma a mě to po sexu vždycky pálí apod., tak mi toto bylo doporučeno gynekologem. Myslíte, že bych mohla HA vysadit a dál praktikovat přerušovaný sex aniž bych otěhotněla? 🙂

megies777
5. kvě 2013

ja som paradoxne s prvou dcérkou otehotnela počas užívania HA, potom 1 a 1/2 roka prerušovaná súlož a druhé - tentokrát naplánované tehotenstvo. Po narodení druhej dcérky 8 rokov prerušovaná súlož a znovu naplánované tehotenstvo. Teraz mám doma už 3 kúsky a dúfam, že nám to bude znovu fungovať ďalšie roky, pretože 3 deti sú práve dosť 😉

lenkalenk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nefertitka
16. črc 2013

kiezby som mohla neplanovane otehotniet.... 😝 ...moj muz sa boji dalsieho tehotenstva, lebo par ich dopadlo zle, ale povedal, ze keby sa pritrafilo, nebol by proti, takze polopate na rovinu povedane, semena sa od neho nedockam 😝 ....
on sa vyjadril, ze keby to zase zle dopadlo, ze sa ON nechce citit vinny, ze znova na to pristupil...tak som sa ho spytala, ci mu to mam kradnut 😝 ...tak sa smial, ale neviem, ci ho na to este niekedy nahovorim, tak budem dufat, ze budem z tych, co otehotnie prerusovanym stykom, aj ked tomu takpovediac vooobec neverim 😝

ribelina
16. črc 2013

Ja môžem potvrdiť spoľahlivosť prerušovaného styku, momentálne som plánované tehotná a po pôrode sa zasa vrátime k prerušovaniu u nás to funguje.

jennyska
22. črc 2013

Ahoj Všem 🙂
Na MK s maminkama tvoříme takovou Wiki knihovničku Modrého koníka, kde si sepisujeme vedle obecných informací o všem mateřském také zkušenosti. Máme tak na jednom místě jak informace, tak zkušenosti, k dohledání rychle a přehledně 🙂

Proto bych Vás chtěla poprosit, pokud máte zkušenost s nějakou formou antikoncepce a chtěly byste se s ní podělit ostatním jako tady ve veřejném fóru, prosím, vložte ji do https://www.modrykonik.cz/antikoncepce/ . Hodně to pomůže ostatním maminkám, které právě čekají dvojčátka. Přečtou si jak základní, obecné info o Antikoncepci a ještě k tomu i zkušenosti druhých žen.

Děkuji Vám, že si navzájem tímto pomáháme a mějte krásný den.
Janča
Modrý koník - Asmira team