Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

mnauu
21. bře 2006

aajko rozumim jak to myslis, popisu ti nas 🙂 My jsme se o miminko urputne nesnazili ani jsme se ho nedesili, v tom vyznamu, ze jsme to nechavali na prirode. Nesla jsem se milovat s predstavou: dneska by to mohlo vyjit ani s predstavou: doufam, ze se uchranime. Dnes cekam dvojcatka a jedina reakce byly slzy radosti. Neresila jsem to zpusobem, ze by nam dite nevadilo, i zpetne si opravdu uzivam to, jak to vyslo. Ostatne kazdy doktor rekne, ze cim vic urputne se na dite mysli, tim se pravdepodobnost otehotneni mirne snizuje. Takze ja jsem stastna,ze fazi "dnes se to snad konecne povede" nemusim prozivat.

bledulka
21. bře 2006

Mnauu-pěkně napsaný... 🙂 S tím myslením na dítě máš pravdu-bojím se,aby to u mě nebyla "spolehlivá antikoncepce" 😒

len
21. bře 2006

Jo, Aajko, to taky znám, občas tu člověk vysloví trochu radikálnější názor a všichni se na něj sesypou ☹
Takže tolerujme své názory, chraňme se, jak nám to každému nejvíc vyhovuje, a ať se pak všem, kdo to chtějí, narodí zdravá miminka 🙂

mnauu
21. bře 2006

bledulko to urcite nebude, neboj 😉

ikke
21. bře 2006

nechce sa mi citat vsetky prispevky, tak som si precitala iba prvu stranu (ta je aj tak najviac k veci 😉 ) a mam otazocku:
mate pocit a informacie, ze tato metoda je pre muzov zdrava???
lebo v tejto veci mam vaaazne pochybnosti... (ked napriklad aj zadrziavat dlho moc je pre muzov nezdrave...)

mnauu
21. bře 2006

ikke u zdraveho partnera neni v zadnem pripade skodliva 😉

ikke
21. bře 2006

hmm, a myslis, ze to budes moct potvrdit aj o 20 -30 rokov? (ja viem, to uz jeho "zubrienky"asi nebudes potrebovat 😀 ale ani partner pricasto navstevujuci urologa nie je moc prijemna zalezitost)

ale ja len trochu vyryvam, aby ste sa zamysleli aj nad touto otazkou.
ja o tom teoreticky neviem vobec nic, ale prakticky mi to prakticke ani zdrave nepripada 😒
😉

winnie
21. bře 2006

přerušovaná soulož muži nijak neškodí. Vůbec nijak. Jde jen o jeho disciplinovanost.

mnauu
21. bře 2006

ikke beru to ciste tak, jake mam informace od mamky a jejich kolegu (lekari), myslim, ze je to individualni, pokud ma nekdo pochybnosti, mel by ae asi poradit s doktorem, ktery ho prohlidne a rekne mu, zda hrozi nejaka rizika, ale obecne - nejedna se o vec, ktera by obecne byla zdravi skodliva, ono to zadrzovani moce pracuje na trochu jinem principu (mimochodem prilisne je nezdrave pro muze i zenu)

mnauu
21. bře 2006

winnie 😉

winnie
21. bře 2006

mnauu: já si myslím, že tohle musel vymyslet nějaký chlap -musel si nějak rozumově zdůvodnit, že se mu nechce v nejlepším přestat🙂

ikke
21. bře 2006

ja nie som chlaaaap 😀 !!!
a vymyslela som si to ciste ja sama, teda vazne si nepamatam, ze by som o tom niekde citala 😅

mnauu
21. bře 2006

winnie 😀 😀 😀 to bude ono a ted se chudaci zeny trapi 😉

winnie
21. bře 2006

ikke: fakt 😀 ?To bych nepoznala, kdybys mi to neřekla 😀
Já už jsem to někde ale četla. Ale fakt to nemá žádný anatomický ani fyziologický podklad.

mnauu
21. bře 2006

ikke to s tim chlapem urcite nebylo mysleno na tebe, spis tak, ze tu myslenku urcite kdysi roztrousil nejaky pan 😀 😀 😀 , reknu ti, ze to asi uplne unikatni otazka nebude, protoze mamka mi ji ve svych "veselych historkach" taky popisovala, ze se na to obcas nekdo zeptal 😉

deni
autor
21. bře 2006

ahoooooj, tak se k vam dnes opet vracim 🙂
sebehlo se tu ale hodne nazoru! 🙂 vsak to je dobre!
jak rikam, kazdy na to ma svuj nazor. 😉

emjee
21. bře 2006

tak ma napadlo - ved taky tantricky sex je zalozeny na oddalovani vyvrcholenia, nie? a nepocula som, ze by bol skodlivy, skor naopak 😀 ale to samozrejme nie je to iste ako prerusovany sex 😀

ladunka
21. bře 2006

emjee, to je zajímavá poznámka, co je to vlastně přerušovaný sex...
konzultovala jsem to teď s manželem, protože mi připadá, že při praktikování této metody nic nepotlačuje, neoddaluje, pouze hlídá okamžik, kdy se už musí "vzdálit". Potvrdil mi, že pokud se pokouší oddálit vyvrcholení, dělá to zpravidla jen když chce déle vydržet, a nesouvisí to nijak s tím, jestli zrovna praktikujeme přerušovanou soulož nebo ne.

zmrzlinka
21. bře 2006

Holky nepoznate nejaku dobru stranku o tantrickom sexe?Praktizujete to niekto? 🙂

winnie
22. bře 2006

do tantrického sexu bych ani náhodou nešla. To už škodlivé je. Při takhle protrahované stimulaci totiž u muže může vzniknout tzv.priapismus -bolestivá neustupující erekce a to je strašně nebezpečný stav, který se musí ihned chirurgicky řešit.

danda
22. bře 2006

Ahojky tak ja jsem musela vysadit prasky ze zdravotnich problemu.a rok jsme meli prerusovany styk.Zalezi na priteli jak se dokaze ovladat.Nyni se snazime o miminko a zatim se nam to nedari kdyby to clovek vedel tak se snazime uz drive a nedavame si bacha.No holt to je priroda ☹

deni
autor
22. bře 2006

ahojte holky,
zrovna jsem se vratila od gynekologa. ubezpecil me v tom, ze opravdu ty psychicky (deprese, plactivost, nalady) a zdravotni stavy (migreny, bolesti bricha) muzou byt vyvolany z dlouhodobeho uzivani HA. takze byl rad, ze jsem ho o tom prisla informovat a klidne at vysadim. uplne jsem ho nepoznavala. hantyroval semnou jak nejaka znama kamoska.
takze v mem pripade (kdyz nechci zadnou hormonalni ochranu) je vhodny kondom, čípky a pak uz vlastne nic. prerusovanou souloz vubec nezminoval (kdyz si zpetne vybavuju nas rozhovor), na vsechno mi dal letacky a brozurky.
jeste jsem se ho ptala na spermicidni krem - Pharmatex. ten pry taky nedoporucuje, to uz radeji ty čípky. ze pry u kremu nevis kolik si toho natrit, takze to neni spolehlivy.
taky jsem se ho ptala na ten Lady Q - ten ovulační přístroj (ve tvaru rtěnky na určování plodných a neplodných dnů). uvazovala jsem totiz o jeho koupi, ale doktor me od toho uplne zradil - ze ma na to jen samy negativni nazory, je to spis takovy čarodějnictví 🙂
prej jeho švica si to taky koupila a ty kapradinovy tvary se ji objevovali furt, takze je to dost zkresleny a je to spis pro ty, kteri planuji mimi a ne ze se chteji pred nim chranit!
taky jsme spolu mluvili o vypoctu plodnych dnu. ty neplodny jsou vzdycky tesne po menstruaci a pred menstruaci. v polovine cyklu je moznost početi - to je dobry vedet!!! 🙂

no byla jsem tam asi 15minut, ale stacili jsme si toho hodne rict 🙂 hned mam lepsi naladu, ze jsem informovana od doktora, kterej mi nic nevyvracel a spis mi poradil.

len
22. bře 2006

Deni, ten P. krém má v sobě dávkovač, takže víš naprosto přesně, kolik je jedna dávka 🙂
A plodné dny sice jsou většinou uprostřed cyklu (tak 8-15 den u mě) , ale není to zdaleka pravidlem a otěhotnět se dá i na začátku či na konci, stačí mít z různých příčin posunutou ovulaci. To jen tak pro doplnění 🙂

honzina
22. bře 2006

To nám říkala i naše prof. z biologie - že stačí stres nebo naopak nějaká euforie a šup, ovulace si dělá, co chce. Její druhá dcera je toho živým důkazem! 😀

caraida
22. bře 2006

no to sice mozne je, ale vacsinou sa ovulacia posuva len v ramci urcitych dni, malokedy bude ovulacia skakat z pociatku na koniec cyklu a naopak. zas az take markantne to u zdravej zeny, ktora sa trochu pozna, nie je.

len
22. bře 2006

No jo, ale kolik holek už tu psalo, že otěhotněly den pře MS 😉 Že by tak měly ovulaci běžně?

caraida
22. bře 2006

no ono ide o to, ako dobre si vies vyhodnotit cyklus a ako poznas sama seba. telo beznej zdravej zeny dava dost signalov, ze ovu prebehla a potom sup na to aj bez ochrany 😀 ak nie, treba sa zabezpecit aj inak. no ak neviem, kde prave v cykle som a nechcem otehotniet, je to podla mna dost na povazenie. to si musi rozmysliet kazdy sam.

neviem, kolko dievcat tak otehotnelo, statistiku nepoznam, ale poznam napr. knihy prof rötzera, kde je pekne popisana symptotermalna metoda a procesy prebiehajuce pocas cyklu. zial obavam sa, ze sa dnes najde malo zenskych lekarov, ktori su ochotni tak diskutovat, ako ten od deni. a tak sa dievcata nic moc nedozvedia.

len
22. bře 2006

STM znám, měřím si teplotu, ten zbytek hlídám jen občas. Já vím, že je to hodně složité. Statistiky taky neznám, jen vím, že minimálně tady se objevilo pár holek, které opravdu otěhotněly den před MS. Jestli měly posunutou ovulaci nebo vajíčko vydrželo extrémně dlouho nebo obojí, to fakt netuším. Jen jsem trošku doupřesnila, co řekl doktor Deni (možná jí toho řekl víc a ona tu jen shrnula to nejpodstatnější), že před MS a těsně po ní jsou dny neplodné a v půlce cyklu plodné, bývá to tak ve valné většině případů, ale pokud se někdo nehlídá (třeba holky, co pracují na směny, si nemůžou dost dobře a přesně měřit teplotu), moc bych na to jako na jedinou antikoncepci nespoléhala 🙂

mnauu
22. bře 2006

existuji i pripady zdravych zen, ktere maji "vrozene" ovulaci posunutou a muzou otehotnet treba jenom tesne pred menstruaci...

katalienka
22. bře 2006

ja som zistila, ze STM - symptotermalna metoda pri polycystickych vajecnikoch vooobec nefunguje...