Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

katrenka111
7. srp 2010

@sorciera24 ako mne tie kondomy nevadia,ani tomu mojmu ale aj tak sa može hocico stat... ide o to že to neni vončo,kym si to natiahne... a .... proste takto nam to vyhovuje...kupila som aj Pharmatex gel ale ani raz sme ho nepoužili...proste davame bacha a nehovorím že nikdy nepoužijeme aj kondomy.....ale urcite nie stale....

katrenka111
7. srp 2010

@zuzanockamt aaa zuziii aj ty tu???
ved jasne to je v poho ja proti kondomom nic nemam ale nepoužívame ich stale....

malinkaaninka
7. srp 2010

@katrenka111 rozbaliť a natiahnuť kondom je otazka 15 sekund 😉

vlastovka385
7. srp 2010

Já jsem brala asi 8 let HA, pak mi začala dělat problémy, krvácení uprostřed cyklu a tak, tak jsem ji vysadila a asi rok před těhotenstvím jsme jeli touto metodou. Je teda fakt, že my jsme sex zas tak často neměli. Když jsme se rozhodli otěhotnět, tak jsme to dvakrát udělali normálně a bylo, takže asi jsme hodně plodní, při otěhotnění mi bylo necelých 34 roků, MM 31. Od porodu zase jedeme přerušovanou, uvidíme, já bych chtěla otěhu až tak za rok, ale kdyby něco, tak se věšet nepůjdu 😉 .

katrenka111
7. srp 2010

@malinkaaninka ved ja viem.... 🙂

zuzanockamt
7. srp 2010

@katrenka111 ked si sledujes cyklus a BT, tak kondom staci fakt len tych par dni pocas ovu

katrenka111
7. srp 2010

@zuzanockamt no ja to nesledujem u mna je to všeliake s ms....zatial nam to vyhovuje tak jak je po porode si dam urcite teliesko alebo niečo....

zuzanockamt
7. srp 2010

@katrenka111 ja teliesko nechcem ani za svet ... zase bude asi fungovat BT, kondomy na zaciatku, kym bude cyklus pravidelny a potom asi len HAK, kedze druhe dieta neprichadza do uvahy zatial

katrenka111
7. srp 2010

@zuzanockamt no uvidime co sa bude dat aj u mna...lebo ATK nesmiem a aj keby som ju mohla asi by som ju nebrala...

yvetta
7. srp 2010

no holky my sme to praktizovali asi 4 roky a v pohode 😅 potom som brala HAK, ktora mi robila problemy tak znova som vysadila a teraz rok zasa tak a tiez v pohode... 🙂 takze ja tomu verim a kedze mi HAK robila problemy tak uz sa k nej nechcem vratit a budeme stale takto 🙂

katrenka111
7. srp 2010

@yvetta no vidim že dost vela parom sa takto nic nestane..... 🙂

zuzanockamt
7. srp 2010

@yvetta no moze to byt relativne spolahlive, ale ak uz par 100%-tne nechce ziadne dieta, tak by som sa nespoliehala na to

mataharyy
7. srp 2010

Já mám takovej dojem že ty co se na to jednou spolehnou, protože není po ruce jiná možnost, tak na to taky většinou dojedou 😎 Ono to určitě bude spolehlivé o něco méně než jiné možnosti, ale zas co je dneska 100% 😉

yvetta
7. srp 2010

no nam nevadi keby som bola tehu takze nevidim na tom nic zle.... 😉 podla mna je to na kazdom ako si to zariadi co mu viac vyhovuje... 🙂 ved v podstate nic nie je na 100% aj ked mozno tato metoda je este menej istejsia tak mne sa pozdava 😅 😅

vlastovka385
7. srp 2010

Jako řeknu vám to takhle, kdybych byla svobodná a s někým ulítla na nějaké akci, tak rozhodně volím jinou metodu, ale manžel se kasá, že když on nechce dítě udělat, tak ho neudělá, tak jsem ho vzala za slovo, co budu do sebe cpát chemii 🙂 .

katrenka111
8. srp 2010

@vlastovka385 presne tak ani ja by som len tak jednorazovo nepoužila tuto metodu ale je fakt že v dlhodobom vztaqhu,ked chlap nechce dieta,tak podla mna žiadne neurobí.... 🙂

bobocka
8. srp 2010

my takto s muzom fungujeme a zatial ok 😉 .ja uz tabletky brat nechcem a my obaja nie sma fanusikmi kondomov.u nas je to tak,ze ak by sme nahodou mali mat druhe babo,tak sa nic nestane.nebolo by to planovane,no chcene.ak by sme uz nechceli ine miminko,tak by sme asi urcite inu metodu vymysleli,no teraz je to fajn 😉

franziska
8. srp 2010

poznam jednych co brali antiko a bum tretie. My sme spolu 6 rokov a obidve deti sme splodili ked sme chceli, takze antiko zatial nehrozi 😉

katrenka111
8. srp 2010

@franziska ATK na 1vec zabere ale na 100vecí škodí.....nikdy viac!!!!

zuzanockamt
8. srp 2010

@katrenka111 ja som mala s HAK problem asi len ten posledny 4-ty rok uzivania - bolesti noh a ruk, ale spolahlivost je vysoka 😒 ... tak mi asi nic ine neostava, ked chcem mat istotu 😖

katrenka111
8. srp 2010

@zuzanockamt tak ked ti nerobila problemy až take vazne tak jasne,ale mna skoro zabila...

zuzanockamt
8. srp 2010

@katrenka111 no ja este uvidim, co mi dokina odporuci ... zatial ziadne radikalne riesenie nechcem, lebo co ak sa predsa len rozhodneme pre druhe, ale urcite chcem nieco velmi spolahlive

sorciera24
8. srp 2010

@katrenka111 v tomto s tebou suhlasim...a este aj na tu 1 vec ATK yabrat nemusi 😉

@zuzanockamt tak to ta obdivujem,ze este aj napriek tomu,ye vies,ze si mala s HAK problemy, si ju xces dat znovu...no nikdy....a spolahlivost 100percent nemas s nicim ani s HAK....a ze ti nic ine neostava...ostava ti kopa nehormonalnych moznosti....ked sa xce, tak sa da 😉

zuzanockamt
8. srp 2010

@sorciera24 no len tie nehormonalne nie su az take spolahlive 😖 ... a druhe dieta jednoducho neprichadza do uvahy

zuzanockamt
8. srp 2010

ale urcite uvidim, co mi dokina odporuci, nebudem na HAK trvat

sorciera24
8. srp 2010

@zuzanockamt tak to je blbost....ked skombinujes 2, ci 3 nehormonalne metody, tak ti zarucujem ucinnost vyssiu ako pri HAK 😉 len je to o tom, vzdat sa pohodlnosti, ale ja sa jej radsej vzdam ako si humplovat telo HAK.... 😝

sorciera24
8. srp 2010

dokina ti urcite odporuci HAK....stopro....lebo na tom zarabaju najvacsie prachy, za kazdy recept....paradny biznis...

katrenka111
8. srp 2010

jasne napriklad prerusovaný styk,kondomy,teliesko... možno bude aj ATK tabletka pre mužov 🙂

katrenka111
8. srp 2010

@sorciera24 presne tak....predsa su to hormony a všetky pochody v tele su umelo vytvorene....

zuzanockamt
8. srp 2010

@sorciera24 zatial sa nad tym hlbsie nezamyslam, teraz mam najväcsiu starost porodit 😀 ... a potom pride na rad ATK