Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

stardust
18. led 2012

moji rodicia fungovali len na prerusovanej sulozi. Bilancia za tie roky: tri planovane dcery, z toho jedna zomrela den po porode a ani jeden vyskrab. Ked zena odmieta brat hormony, a nebrani sa pripadnej "nehode", je to dobra volba ochrany.

vievik
9. kvě 2012

Ja si myslím tiež ,keď je to bezpečné a chlap vie včas vytiahnuť penis. a čo sa týka týchh kvapiek ,tak to je len jedna a slúži na zvlhčenie údu a keď predtým muž neejakuloval v ten deň alebo pred tým ,tak to neobsahuje spermie.

vievik
9. kvě 2012

takže ak sa do ženy muž nevystrieka ,samotná kvapka neobsahuje spermie)))) ako som napísala ,ak predtým v ten deň už neejakuloval... čiže to treba robiť len raz ,potom je tam riziko ,ja osobne používam ochranu ,stalo sa len 4 krát ,že som nemala a riešilo sa to prerušovanou

poisonblu
9. kvě 2012

@vievik suhlasim

my sme sa vyuzivali prerusovanu suloz cca 4 roky a neotehotnela som..potom som otehotnela 2krat presne vtedy, kedy som chcela a kedy sme sa milovali naostro v case ovulacie..ja osobne prerusovanej verim...ved ked zena pozna svoje telo a vie kedy ma ovulaciu a taktiez chlap vcas vytiahne, tak sa nemoze nic stat...ak vie zena, ze ma plodne dni a boji sa tehotenstva, tak mozu pouzit kondom....

vievik
9. kvě 2012

poisonblu - no a často tu píšu o tej kvapke ,ale ja si myslím ,že ako som napísala sama osebe neobsahuje spermie ,čítala som aj viaceré články od odborníkov a písali ,že nie.... ja mávam nepravidelnú menštruácie ,presne dni mi nevychádzajú ,ale priemerna na 25. deň podľa vyrátania ,ale raz sme nezobrali kondom ale vystriekal sa mimo

vievik
9. kvě 2012

No ,ale aj sa bojím ,že by sa niečo stalo ,ale myslím si ,že keď sa vystriekal mimo tak všetko okej

vievik
9. kvě 2012

cawte)))) chcem sa opytat ,počuli ste niekto o tom ,že je aj kvapka lasky alebo predejakulačná tekutina ,to nie ej ,že vraj to isté.... sú to 2 veci. a niektorí chlapi tú kvapku lásky nemajúúú ,kto vie ,napíšte ,čo o tom viete ,ďakujem ,

andrisek07
3. čer 2012

No my takhle počali dvě děti 🙂 První ani nevíme jak,druhé když měla malá cca 8 měsíců,kojila sem a neměla sem ani ms,manža to nějak nevychytal a uklouzlo mu to a my si říkali že když nemám ms takže jdnou s enic nestane.No a máme i kluka 🙂 Ale musím teda říct že mi gynekolog pořád říká že sem nějaká superplodná,vždycky tam prý vidí hrozně moc vajíček 😀

vievik
8. čer 2012

hm ,no fajn ,ja už som to dostala ,mávam nepravidelné a všetko celkom okej)))) asi super

rempav
15. črc 2012

já také, během půl roka jednou, ale bohužel z toho byl potrat nakonec..ono stačí, když se chlapák nevyčůrá a pak jedete druhý kolo, že.... 😖

vievik
4. srp 2012

Hm ,ale všeetko oukej ,manzes 3krát už bol))) noo .keď s av ten deň nerobil predtým spermie schopné oplodnenia predejakulačná tekutina neobsahuje!!!

diviska
4. srp 2012

U nás to bylo spolehlivé, někdy mi to až bylo líto. já dítě chtěla.. 🙂

ebsian
4. srp 2012

Nám to taky vycházelo x let.. Nic se nestalo. To samé v minulém vztahu. Antik. jsem brala krátce, poté přerušovaná soulož. 😉

malinkaaninka
4. srp 2012

@poisonblu taktiež tak fungujeme.roky 🙂 a som rada,že nemusím jesť tabletky.

poisonblu
4. srp 2012

@malinkaaninka ja som uzivala HAK 7 rokov, kym som chodila do skoly...ale potom uz bolo jedno, ci otehotniem, tak sme chvilu boli na kondomoch a potom na prerusovanej...ked si viem odsledovat cyklus a manzel si da pozor, tak pohodicka

malinkaaninka
4. srp 2012

@poisonblu hej hej,ja presne viem kedy mam plodne dni.minuly mesiac som si to šla potvrdiť na gyndu.objednala som sa na preventivku zrovna na začiatku plodnych.robí aj sono..potvrdil mi to.ja som tiež pár rokov brala hormonalku.aj kôli vyrážkam,tiež počas školy.dosť ludí funguje na prerušovanej,základ je asi poznať svoje telo.

poisonblu
4. srp 2012

@malinkaaninka presne tak...a ked niekto vravi, ze prerusovana nefunguje, lebo on ma z toho deti, tak potom nieco urobili zle..mozno vcas nevytiahol...a neverim ani na kvapocky lasky, som citala, ze vraj to neobsahuje spermie..jedine, ze muz medzi 2 sulozami nejde na wc a zostanu mu v trubici nejake spermie, tak vtedy by sa mohlo nieco stat...ale inak som presvedcena, ze na 99 % nie

malinkaaninka
4. srp 2012

@poisonblu my pre istotu aj krátku sprchu 🙂 niečo pojeme,pokecáme a ide sa ďalej

frutinka
11. říj 2012

Ahoj,mám dotaz.Ha neberu,ale nechám si je napsat.Měla jsem přerušovaný sex.On kondomy nepoužívá a včera se to k tomu zvrtlo,věděl že neberu prášky.Byl ve mě s přestávkama 1,5 hodiny.Potom se udělal orálním sexem.Je možné že bych mohla počít i během sexu,když se do mě neudělal?Řekla jsem mu že si nechám prášky napsat,ale budu je moct brát až od prvních svých dnů.

ribelina
4. lis 2012

@malinkaaninka Ahoj, čítala som tvoje komenty kedže aj ja som brala HAK 6 rokov hlavne kvoli pleti a vysadila som ju v lete. chcem sa opýtať nemala si po vysadení problémy s pleťou? ja mám a už ma to nebaví. neviem ako dlho to ešte potrvá a čo mám robiť. nepoznám nikoho kto by mi vedel poradiť.
Inak ja si myslím že prerušovaná súlož funguje. 🙂

malinkaaninka
5. lis 2012

@ribelina ahoj 🙂 hej mám problemy s pleťou,celkom si to užívam.teraz používam čajovníkovú sadu z orifl..
velmi dobre na ňu reaguje moja pleť.po veciach z avonu som bola červená,podráždená.mávala som vela zapalených miest na tvári a už to šlo i na krk,za ušami,občas v ušiach.
dbaj na pitný režim,ja dám denne tri litre včetne ovocia a polievok.vela vlakniny,zjem denne dve jablka počas dňa a hlavne očista.ráno aj večer.skús si nájsť svoju kozmetiku,tebe môže sadnuť niečo iné ako mne.hlavne jemnejšie,nič brutálne.ráno umyť nejakym gelom penivym,tonizovať pleťovou vodou,natrieť jemným nemastným krémom.večer odmalovať,umyť,tonizovať,nočny krem.dva krat do tz peeling a po nom maska na dvadsať minut.velmi opatrne ak máš zapalene miesta,to sa peeling neodporuča.a skúšala som aj piť čaj lymfodren od ryor.čistí lymfatický systém.
a prišla som na to,že mi nerobí dobre mlieko.ja mám intoleranciu,ale som si sem tam dačo mliečne dala,lebo mi prišla chuť..a sa mi to odražalo na tvari.takže odvtedy ako sa krotim je to dosť lepšie.
ak dačo,kludne napiš ip. 😉

keckemet
27. lis 2012

My praktikujeme 13 let bez nehody. Ale kdyz vzpomenu na milovani po cas snahy o dite, neda se to proste srovnat.
Velka nevyhoda teto "antikoncepce" je krom vysokeho rizika tehotenstvi pro ty, kdo dokonale neznaji pravidla, taky absolutne zadny spolecny vrchol.........

radka8888
27. lis 2012

Jeee takhle jsem vznikla ja ..mame bylo dvacet a a tatovi skoro 30 a znali se 3 mesice. Nyní jsou spolu temer 30 let harmonickeho manzelstvi. Diky ti prerusovany styku 🙂

januzza80
27. lis 2012

@andrisek07 Tak to jsme na tom stejne,u nas to taky nefunguje a mam z toho holku a kluka.A taky se mi dela hodne vajicek,ze kvuli tomu se mi delaji cysty.

tara9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
somsa
28. lis 2012

my to tiez riesime iba takto ale posledne som sa akosi zasekla takze chudacik moj drahy ho ani nestihol vytiahnut a aj som mala akurat plodne dni a nic. takze zacinam skor verit tomu ze ked to ma byt tak to bude aj s HAK (alebo mozno ked sa zacneme snazit tak zistime ze to nejde - ale to dufam nie 🙂 )

evina57
28. lis 2012

Tiež neberiem tabletky a päť a pól roka používame túto metódu 🙂 Síce som po roku a pól chodenia otehotnela takto ale potratila som 😔 A nášho 17mesačného sme plánovali..Uvidíme, kedy sa pritrafí ďalšie 🙂 😀

fidorkatt
30. lis 2012

Roky sme tuto metodu pouzivali, ziadne nechcene tehotenstvo sa nekonalo a ked sme si naplanovali dieta, vyslo to na prvy krat.

livika1978
30. lis 2012

Ahojte, chces sa spýtať na otázku svedomia - prosím vás cítite potrebu sa z toho spovedať, ako z hriechu. Prosím, nemám najmenšiu chuť na nejaké náboženské, resp. protináboženské polemiky. Mňa len zaujíma názor tých, ktoré to riešia. Čauko.

ribelina
30. lis 2012

@livika1978 určite nie, lebo sex nie je hriech 🙂 naopak pravidelný sex znižuje riziko rakoviny semenníkov 🙂 takže je to dobrý skutok 🙂 a ak niekto považuje HAK za hriech tak potom preurošovaný styk nie je vobec hriech lebo spermie sa k vajíčku ani nedostanú. a preto že dvaja ludia miluju z lásky sa z toho nemusia spovedat. 🙂