Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

salamistka
22. črc 2013

@nefertitka
ja presne rovnako

nefertitka
22. črc 2013

@salamistka tiez?tazke to mame...ach jaj... 🙄 😉

salamistka
22. črc 2013

@nefertitka veru áno, prerušovanie 5 rok a ešte stále žiadne nehoda 🙂 a pritom už raz bola

nefertitka
22. črc 2013

@salamistka fakt?takze je to mozne? 😀 ...

salamistka
22. črc 2013

@nefertitka myslíš či je možná nehoda pri prerušovanom styku? áno...ale len keď je žena vnútorne vyrovnaná s tým, že môže pri tom otehotnieť

dai
22. črc 2013

@salamistka 🙂 poznam zenu absolutne nevyrovnanu vnutorne s tehotenstvom, praktizujucu prerusovany styk roky ( bavila som sa s nou o tom ked som riesila antikoncepciu ) - a hm... zadarilo sa😉

nefertitka
22. črc 2013

a som vyrovnana s tehotenstvom...🙂

salamistka
22. črc 2013

@dai prečo sa teda nechránila lepšie?
@nefertitka tak sa skôr či neskôr zadarí, uvidíš🙂 alebo presvedčíš muža

edeltraut
22. črc 2013

Před prvním dítětem jsme praktikovali skoro 3 roky, pak se na první pokus v plodné dny "zadařilo" 🙂, po porodu znovu a nebýt "risku", že mám neplodné dny, tak by metoda byla i spolehlivá 😀. Nicméně z neplodných dnů máme Elišku 😀. Poté zase téměř devět let a na první pokus se v plodné dny zahnízdila Adélka 🙂. Nyní zase praktikujeme a doufáme, že případné mimi počká až zase budeme chtít 😀. Kdyby ne, svět se nezboří 😉. Ale neplodné dny už "nezkouším" 😀.

dai
22. črc 2013

@salamistka lebo je silno veriaca a mysli si ze jej viera zakazuje antikoncepciu😉

nefertitka
22. črc 2013

@salamistka no bodaj by si mala pravdu;)

miltrue
22. črc 2013

My taky praktikovali prerusovany styk..vzdycky jen hned po menstruaci, nebo tesne pred. jinak jsme pouzivali kondomy. Z naseho "praktikovani" mame sedmimesicniho spunta ;) nekdo muze mit aj dve ovulace za cyklus a neni pravidlo, ze by mela byt zrovna uprostred toho cyklu.viz muj pribeh. Ale zase ten adrenalin je lakavy 🙂)

rozzaarka
22. črc 2013

U nas to fungovalo cca 3 roky, dokud jsme si nerekli, ze zadelame na mimi a prestali to resit🙂 ale doporucuju jen pokud se chlap umi dobre ovladat😀 a hlavne u partnera, se kterym vite, ze pripadna nehoda neznamena zalozeni deniku svobodne matky🙂

annulikb
22. črc 2013

S manzelom praktizujeme presusovany styk a z toho mame za 11 rokov 4 deti - 2 planovane a 2 deti rovno z jasneho neba 🙂

nefertitka
22. črc 2013

@miltrue a ten sedemmesacny spunt bol kedy splodeny?v plodne dni prerusovanou sulozou, alebo mimo plodne (teda ked si si to myslela) a naplno? 😉

nefertitka
22. črc 2013

@annulikb aj ja chcem z jasneho neba;)

emilia25
22. črc 2013

no my sme fungovali pomaly 8 rokov bez ochrany bez piruliek.proste moj muz si daval pozor otehotneli sme iba vtedy ked sme chceli.no ale manzel teraz pracuje v prahe a chodi domkou raz za mesiac takze abstinujeme.ale v 31 maja bol domka po dvoch mesiacoch a ani nevieme ako proste sme otehotneli.a to sme prvy krat v nasom vztahu pouzili kondomy.lenze sme potratili 23.juna sme zacali krvacat.o dva tyzdne som bola na kontrole a doktor tam videl vo vajecniku tie folekuly ci jako sa to vola a to bolo 8.jula.a zajtra mam dostat prvu menstruaciu od potratu.lenze manzel prisiel v utorok domkou po dvoch tyzdnoch a o dva dni na to som zas zistila ze mam dalsieho tusaka ze zajtra nic nepride.tak sme asi zas tehotny.a fakt za celu dobu sa nam nikdy nic taketo nestalo a teraz bac uz druhy mesiac.

annulikb
22. črc 2013

@nefertitka mne prislo teraz tehotenstvo v decembri doslova z jasneho neba - velmi som tuzila po malickom vonavom babatku - a prislo samo - manzelovi tak pri nakupovani vianocnych darcekov som vravela, ze cokeby sme este mali ? 😅 😅 a v tom case som uz bola tehotna 🙂 🙂 ........................ a potom to bol pre mna taky sok - ze som az plakala.............. ale teraz sa velmi tesime a ked vidim tu radost aj deti, tak je to krasny pocit............................ a neboj, pride to samo mozno tak ako mne 😅

nefertitka
22. črc 2013

@annulikb normalne sa tesim, ze je taka sanca🙂 akoze moj muz je v stadiu rozhodovania sa, ale vidim to biedne, stale hlada len negativa, tak dufam, ze priroda to zariadi sama...on prerusuje dost skoro...takze nehrozi, ze mu nieco unikne, jedine ze v kvapkach lasky, alebo ja uz neviem teda ako sa da takto otehotniet;)

annulikb
22. črc 2013

ja som velmi chcela a asi preto som asi aj ostala tehotna 🙂............... a manzel ma co za negativa??? mal by prist k nam a negativa by nenasiel ..............tolko veci, hraciek, riadu a rozkov a hlavne smiechu, ze by nemal sancu ani uvazovat. *Inak je krasne mat velku rodinu.................... musis ho presvedcit!!!!!! budem drzat palce 🙂

vendulka
22. črc 2013

já doufám a věřím tomu, že je to spolehlivé 😀, takto fungujeme už téměř rok a bez nehody (ťuk,ťuk...),ale je to opravdu hodně o chlapovi jak se dokáže ovládat,ale jelikož my žádné dítě už neplánujeme a manžel se třetího bojí jak čert kříže, takže si opravdu dává bacha...ale víme jak to je...stačí kapka a je z Tebe taťka 😀...takže zatím bez nehody... 🙂

miltrue
22. črc 2013

@nefertitka no to tezko rict :D ale podle ultrazvuku atd. v "neplodne" a nejspis naplno no. Ale je to 50/50 - to uz se nikdo nedozvi. Ale i po nasi velmi zodpovedne udalosti bych znova do HA nesla :/

irriss
22. črc 2013

Mohl by mi prosim nekdo vysvetlit "podrobneji"postup a reakce obou partneru u prerusovaneho styku??
dekuju 🙂

zuzana581
22. črc 2013

Ja mám z "prerušovaného styku" syna.. 🙂

irriss
22. črc 2013

@zuzana581
no ja nehlede na vek jsem v tomto smeru nezkusena..
Prijde mi to sobecky postup..
myslet na neco neustale jen znici pocit volnosti...takze nakonec se u"dela sam"... 😎 ???
a zena bude cekat a nedocka se pokracovani??

p.s. kdyz se v tomto zpusobu milovani nad tim zamyslim a vziju se do chlapa..tak mu v hlave musi doslova HORET..nemuze se odvazat ..nedokazu si to predstavit..kdyz bych potlacovala nasilne vyvrcholeni - jako muz..

zuzana581
22. črc 2013

@irriss Inak je to totálna blbosť používať tento spôsob styku, ako antikoncepčný.. Semeno v malých dávkach odchádza aj počas styku, nie len pri samotnom vyvrcholení.. To je proste fakt.. To či žena pri tejto súloži otehotnie alebo nie je závisí čisto iba od ciklu ženy a od toho, či dokáže otehotnieť lahko, alebo ťažko.. Je to loteria..

irriss
22. črc 2013

@zuzana581
no ja jsem tehotna uz pri pohledu na "pouzity rucnik" ☹

nefertitka
23. črc 2013

@annulikb tak prideme na navstevu 😀 ...ma vela negativ, od toho, ze zas mozem potratit, az po to, ze co ked sa nenarodi zdrave, alebo co ked sa mne nedajboze nieco stane...neviem preco taketo katastrofalne scenare si vytvara...mala som problemy pri tehu s malou a dalsie 3 dopadli potratom, ale kto neskusa, ten nema. Ja by som sa skor mala bat, nie on...ale je to akosi naopak...a vraj som tvrdila, ze uz dalsie nechcem, no ano tvrdila, ale zmenila som nazor, no 😝 ...
presviedcam ho a presviedcam, snad to na nieco bude, inak mi ostava iba sa spolahnut, ze otehotniem z prerusovaneho styku, aj ked neverim tomu, lebo kym sme mali malu, tak to trvalo rok a pol ju splodit...ale potom ked sme po nej raz skusali, tak som otehotnela na prvy sup, co som bola v soku, ale ani to nedopadlo dobre...
@irriss hej je to take divne, hlavne ma rozculuje momentalne, ze prerusi a potom to trva este 5 minut niekedy aj viac, kym sa to dokonci inym sposobom... 🙄 ...ale ja HA nechcem, ani ziadne teliesko, muz to nema rad s kondomom...sterilizovat sa nedame...takze jedine takto...ale momentalne ten "pouzity rucnik" u teba ti zavidim 😀

nefertitka
23. črc 2013

@annulikb jaj a este financie, je pravda, ze mame velku hypoteku, ale preco mam cely zivot kvoli tomuto lutovat, ze nemam aj druhe dieta...ja tvrdim, ze kde sa uzivi jedno, uzivia sa aj dve, ved kopa veci nam ostala po malej...

annulikb
23. črc 2013

@nefertitka ja si myslim, ze casto vo financiach je problem, je taka doba a zijeme na slovensku. Stat podporuje malo rodiny s detmi. Zial. Kazdy ma uver, ci hypoteku. Aj my sme na tom rovnako. Ja by som velmi chcela ist byvat do domu - ale este budeme musiet vydrzat 🙂 Snazim sa, aby mali deti vsetko to co potrebuju, ale nechcem aby boli zhyckane.