Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

annulikb
23. črc 2013

@nefertitka a manzel nech sa neboji - ja som mala sice tehotenstva v poriadku, ale mam choru chrbticu, mam casto bolesti........ a som okolo deti sama, nakolko manzel pracuje ako zamestnanec a popri tom aj zivnostnik, takze prichadza velmi neskoro a velmi unaveny............... a inak na navsetvu pozyvame 🙂

ola84
23. črc 2013

Tak u nás tato metoda funguje.. po prvním porodu jsem brala "kojící" HA 10 měsíců, poté jsem vysadila a 4 roky jsme praktikovali přerušovaný sex. Pak jsme nepřerušovali a za měsíc jsem byla těhu, plánovaně 😵 😵 😵 😵 Teď po druhém porodu tak pokračujeme dál 🙂
Menses jsem měla pravidelný, co 28 dní 😉 V mém okolí mám spoustu maminek, které to také takto "řeší". Mí rodiče to měli také tak a měli jen mě a ségru 😉 😅 Pokud to chlapovi nevadí, je to super.

nefertitka
24. črc 2013

@annulikb dakujeme, si zlata;)

rozarka65
24. črc 2013

@ola84 ahojky a nebojíš se? My teda taky praktikujeme...teda poslední dobou občas doplníme o prezervativ,když máme,ale třetí mimi nechci...ale prášky taky brát nechci...teď mi dorazila ms,ale jen na jeden den,tak jsem se bála,ale dr. říkala,že nevypadám těhotně,tak snad... 😀

lucisuska
24. črc 2013

taky ho praktikujeme cca rok a zatím nic...ale je fakt, že by nám nevadilo, kdyby to "selhalo" 🙂

kiki68
24. črc 2013

ja som toto praktikovala s dvomi partnermi, s ktorymi som mala natolko vazny vztah,teda s jednym aj stale mam,ze by som tu malu nehodu prijala ako radost. Ale u mna to ucinkovalo,ale muselo ist o to,ze nie som asi taka extra plodna. Potom sme s mojim chlapom skusali 2 roky aj neprerusovane a az potom sa cosi podarilo. Aj ked to prve tehu neskoncilo dobre 😒 Urcite sa toto da praktikovat,ale len vtedy,ak zena vie,ze ten partner je taky,ze keby sa to mimino prihodi,tak sa nic nedeje. S kym to zena nemysli vazne a nema tam nejak velmi doveru vo vztah a toho cloveka,tak ja osobne som bola tvrdy zastanca pouzivania kondomu. Nie kvoli moznemu tehu,ale kvoli inym veciam,lebo to ze ma niekto HIV a mne sa hned nemusi spovedat,ze bol s nejakou pochybnou dievcinou niekedy a su aj ine veci typu chlamydie,hepatitida atd. Ako ja ludom neverim, hlavne nie po tom,co viem,co niektori velmi slusne vyzerajuci ludia robia,alebo niekedy spravili.

ola84
25. črc 2013

@rozarka65 ahoj, nebojím 😀 😀 😅 😅 a pokud by se opravdu tak vydařilo, tak bude holt třetí, všichni bulčí, že ještě nám chybí syn 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 A pak už bych šla na sterilizaci 😀 😀 😀 😀 nebo manžel 😀 😀 😀 😀

lady_giraffe
25. črc 2013

Já nevim lidi, všude tady píšete, jak to (ne)funguje. Ale... Baví vás takový sex? Já si to nějak neumím představit 😀

rozarka65
25. črc 2013

@ola84 😀

kiki68
25. črc 2013

@lady_giraffe tak ruska ruleta :D ale ked vies,ze sa proste nic nestane okrem toho dietata,ze je ten partner staly,tak naco cpat do seba hormony....

snailgirl
10. srp 2013

Podle mě, je tato metoda ideální v případě, že se o dítě aktivně nesnažíte, ale kdyby náhodou přišlo, tak by to bylo milé překvapení.. 🙂 Což je zároveň náš případ. S přítelem jí používáme přes 4 roky a zatím "úspěšně". Skoro mám strach, že až se o něj budeme pokoušet, tak z toho nic nebude, protože v naší rodině je spousta párů, kteří s početím měly problémy. Svoje obavy jsem řekla doktorovi, ale on řekl, že zatím nevidí důvod nic vyšetřovat. 😒

ninka25
26. zář 2013

No tak po 9 mesiacoch praktikovania tejto metody sa nam neviem ako zadarilo 🙂 manzel si bolo isty ze mu nic neuslo a napriek tomu som tehotna 🙂

kamilkka
4. pro 2013

@nefertitka chcem sa spýtať, či ťa takýto typ sexu baví a napĺňa (že 5 minut kým sa to dokončí),
ja by som sa na to teda vyprdla 😝
my ked sme to parkrat skušali prerušovane, tak manžel šiel von asi sekundu pred ukončením,
no ale i tak to bolo naprd! naostro je to najlepšie 😀

nefertitka
5. pro 2013

@kamilkka ved nebavi 😝

daanuska
5. pro 2013

@lady_giraffe bavi a este ako-sanozrejme ked vies ako to spravne ukoncit 😉

sliznik
10. pro 2013

No takto by som.... 🙂
Tenti sposob sa da risknúť, ale nie sa naň spoliehať.
Ejakulácia dá o sebe vždy vedieť inak. Myslím tým intenzitu a tak isto aj časovanie.
A v snahe zostať čo najdlhšie v studničke rozkoše....... B ÁÁÁÁÁC A JE TO TAM

modrypitrisek
12. pro 2013

@snailgirl Uvažuju uplně stejně, fungujeme s touto metodou už pátým rokem a nic. Takže mám docela strach, jestli to není spíš zásluhou neplodnosti 😒 , když při ní všichni těhotní...

jarunkaxyz1
12. pro 2013

Nevím, no...my díky nesnášenlivosti jiné antikoncepce tuto metodu praktikujeme 6 let a manžel tvrdí, že to záleží na chlapovi, že pokud opravdu chce, tak to uhlídá.....

modrypitrisek
12. pro 2013

Můj Drahý je teda extrémně zodpovědný (a to ve všem a opravdu víc než by musel 😠 ), takže to uhlídá, ale holky právě píší, že jim nic neuteklo a přesto... jen tak perlička - když jsme se teda rozhodli, že jdeme do toho, šel ven s tím, že si to prostě neuvědomil 😅 😀 .

laurital
12. pro 2013

@modrypitrisek Neboj se, my praktikujeme přerušovanou prakticky celý náš společný život, sex máme cca 3-5 krát týdně a obě dcery se nám povedly vždy první měsíc našeho "snažení".

modrypitrisek
12. pro 2013

@laurital Jéé, tak to děkuju, to mě potěšilo 🙂. My to vzali teď před MS cvičně (v den očekávané ms), no a ona mrška nikde. Jako bylo by to krásné takhle "naponulté" :D, ale podle mě to není možné, takže mi celkem vrtá hlavou, co je 😒 .

laurital
12. pro 2013

@modrypitrisek Tedy jestli vám vyjde oplodnění v den MS tak má manžel nárok na hrdý titul "Obecní bejk" 😀 😀
Ježiš doufám, že ses neurazila 😉 , moc bych vám to přála.

adeala
12. pro 2013

@modrypitrisek neboj, keby sa náhodou nedarí, tak skúste použiť kondóm - to zaberá 😀 Ja som praktikovala roky prerušovanú súlož, ďalšie roky sme s snažili o mimčo a JEDINÝ krát som použila kondóm a hneď som zostala tehu 😀 Takže vždy je riešenie 😉

milada2
12. pro 2013

@modrypitrisek My se taky vetsinu casu chranime jen prerusovanim, a to prestoze ted otehotnet nesmim. Manzelovi verim. A syn se nam povedl v postate hned 😉 Takze spolehlivost neznamena neplodnost 😉

modrypitrisek
12. pro 2013

Děkuji, jsem klidnější 🙂. 😀 😀 Nooo, @laurital , to by byla pecka. Ale jsem si skoro jistá, že to pravda nebude. Mám pocit, že kdyby jo, měla bych pocit, že jo 😵 .

snailgirl
16. pro 2013

@modrypitrisek No nechci tě znepokojovat, ale mně teď zjistili, že je nepravděpodobné, kdybych otěhotněla bez hormonálního zásahu. Probíhají u mě tzv. anovulační cykly. Takže, jestli budu chtít v budoucnu děcko, musím pobírat hormony na urovnání cyklů... 🙂

modrypitrisek
16. pro 2013

@snailgirl Tak to mě mrzí 😢 . Ale tak aspoň víš, na čem jsi a že to půjde. Sice s pomocí doktorů, ale půjde 😉 . Zatím se až tak neznepokojuju, ještě nemáme za sebou ani jeden regulérní snažící měsíc, tak jsem ještě celkem v pohodě...

marketa11112
22. dub 2014

mohu se pozeptat, jsem neznala 🙂)) chápu samozrejme, co znamena prerusovana souloz. ale kapicky, které unikaji předem? jako , ze u nas opravdu hoooodne. mam takovy pocit, ze v tomto pripade muze zena otěhotnět ihned, at je ci není partner na konci rychly. tedy jde pak spis o nahodu ? dekuji, jsem jen zvedava.

giovanna2012
26. dub 2014

Sama jsi si odpověděla. Je to metoda pro maminky, kterým by nehoda nevadila. Jinak bych to neriskovala. 🙂

alca99
12. čer 2014

AHojky holky,

Píši sem do této diskuse záměrně…protože, se mi pár věcí tak trochu nezdá. Mám dvě děti, poslední dcera narozena 24.5.2013. Další děťátko bychom chtěli, ale až tak za 5 let. Teď se musí z fin. a existenčních podmínek do práce:( Takže doufám, že mi napíšete, že z totoho opravdu nejsem těhotná🙂
Pořád kojím takže rozhašené hormony určitě jsou. První menstruace po porodu týden před velikonocemi, do druhé MS to bylo 28 dní -Začala 10.5. Přerušovaná soulož 18.5. (no manžel sice tvrdí, že si je jistý určitě, že mu nic neulítlo, ale četla jsem, že i z předejakulační tekutiny se dá otěhotnět)… a teď jsem měla dostat MS 6 června, ale nic se nestalo. dnes je to 34DC (počítám-li to od 10.5. a MS nikde. Je mi divně a od pondělka, co jsem měla mít MS mám jakési divné špinění růžovo hlenové, prostě to není MS, jakou mívám. BOlí mě tak nějak divně v podbřišku, jako když jsem čekala ÁĎu, ale Těhu test vyšel dnes (34dc) negativní. BT mám 37stupňu. Tak já nevím. Jsem z toho jakási vykolejená…co si myslíte? Tolik dní po vynechání MS už musí byt TT vidět ne? Měla jsem dříve MS pravidelnou obě děti na poprvé, a na tt jsem je viděla už 4 dny před MS. Přerušovanou soulož praktikujeme již několik let a nikdy nic.