Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

sylvka
10. říj 2010

kamarádka tímto způsobem přišla do jiného stavu (dokonce se povedla dvojčata).já pokud bych se opravdu 100proc.chtěla chránit,tak bych toto nepraktikovala.jinak tomu ale tak na 90procent věřim.

benne
10. říj 2010

@remeli urob test a budeš vedieť, či niečo ušlo by som sa pýtala manžela 😉 (včera som sa pýtala svojho, nakoniec som bežala po test a do večera mi došiel aj menzes a bolo to už vyše 60 dní, ale tá bolesť bradaviek bola pre mna v obhoch prípadoch jasné znamenie tehu-opakujem, pre mna 😉 ale držím palce 🙂

remeli
10. říj 2010

@benne prave som si urobila test, kontrolna palicka silna, ale testovacia je ju vidno ale nie moc, vidi ju aj manžel ale neda sa ani odfotit ☹ Neviem, ale necitim sa ako tehotna.. 😀 teda ani neviem ako sa citi tehotna

molka
10. říj 2010

@remeli skus si urobit este jeden test, ale hned rano. Vtedy je najspolahlivejsi.
U mna to bolo vzdy tak, ze druha palicka na teste bola velmi slabunka, az po par dnoch zosilnela.
Ak si tehotna, vobec nemusis mat nejake specialne priznaky, je to individualne. Ja som nikdy nevedela, ze som tehotna, az ked mi meskal menzes a urobila som si test.

benne
10. říj 2010

@remeli či sa cítiš, či nie, to je jedno, tým nijako neovplyvníš, či naozaj si 😉 Mne meškalo pár dní a na teste nebola ani slabulilinká druhá čiarka a bola som tehu a ty tam toho ducha máš. Jasné, že tešiť sa je priskoro, ale ja tej bolesti pŕs verím. Záleží aj ako pravidelný cyklus si zvyčajne mala. Tak už začínam byť napätá ako to nakoniec dopadne, nie že nám zabudneš dať vedieť 😉

remeli
10. říj 2010

@benne vzdy mam cyklus tak 32 - 35 asi rok a teraz soom uz 41 DC, len som brala antibiotika tak preto som myslela, ze mi meska.... ale dva tyzdne ma pobolieva brucho a bradavky dnes uz velmi, a som strasna zla na manzela 😀 vsetko mi vadi tak ma rano napadlo, ze pojdeme kupit test...

benne
10. říj 2010

@remeli jasné, atb. ti to mohli posunúť, ale ak si si nevsugerovala bolesti brucha a bradaviek, tak to dôsledok atb. nie je. aký test si si robila?

remeli
10. říj 2010

@benne na krabicke je napisane modra sprava.. taky pasik namačací

benne
10. říj 2010

@remeli Ten som nemala ešte, ale v letáku ti určite písali, či je vhodný aj cez deň a koľko po meškajúcom cykle. čo som čítala na nete, tak aj ten najlacnejší test má vysokú spoľahlivosť, ak sa správne použije. Ja si myslím, že si, ak môžeš urob si zajtra (o pár dní) další a uvidíš. Ako písala @molka, ráno sú hodnoty najvyššie. (namáčací pásik mi zatial vždy ukázal či som či nie)

krista
17. led 2011

jurajkratochvil
Ahojte,
zaujimam sa o tuto temu. Budem moc rad, ak sa najde niekto kto mi poradi. Nejdeme nikdy nadoraz, takze ma panensku blanu. Je to mozne, aby otehotnela? MOc dakujem 🙂

jurajkratochvil
17. led 2011

@nevesta Ahojky, a co v pripade ak nejdeme nikdy nadoraz, a priatelka ma stale panensku blanu. Je to mozne, aby presli kvapocky aj cez tak malu dierku? Diky moc 🙂

terinda
17. led 2011

V panenské bláně jsou otvory, takže ano 😉

nevesta
17. led 2011

@jurajkratochvil ako pisala terinda, v panenskej blane je otvor a spermie su hodne malinke, takze ano 😉

jurajkratochvil
17. led 2011

@nevesta Ak to spravne chapem, tak panenska blana je uplne na konci posvy?

jurajkratochvil
17. led 2011

@nevesta A ved na to treba nejaku energiu, nejake vystreknutie, aby sa tam dostali, nie? Ci ono staci, ak sa nachadzaju niekde v ramci posvy?

anjelicek26
17. led 2011

@jurajkratochvil - panenska blana je na zaciatku posvy a ma otvor, ktorym odchadza menstruacna krv. Ten otvor je dostatocne velky, aby sa sperma dostalo do posvy, odtial do maternice a do vajcovodu k vajicku... nejaka extra energia na to nie je potrebna, chce to len cas... a kedze spermie vydrzia aj 72 hodin, tak maju na to casu dost, ci startuju "vystrelenim", alebo nedopatrenim 😅 😅 😅

veonka
17. led 2011

ahojte, no tak my túto metódu používame 4 a pol roka a dodnes bohužiaľ žiadna nehoda. Pol roka predtým som brala Jeanine, ale jelikož mi našli myóm, tak sme sa na to vykašľali a používali prerušovanú. .. no už by mohla prísť aj nejaká tá náhoda, niekedy rozmýšľam nad tým, či nie je niečo v neporiadku, keď sa za taký dlhý čas nestala žiadna nehoda, či nebude potom problém otehotnieť keď to budeme chcieť, či nie je problém niekde inde. No uvidíme, zatiaľ sa nesnažíme, aj keď už som doma vravela, že už by so chcela mať mimi. No zdá sa, že na to teba dvoch a ja neviem, ako toho druhého 🙂 k tomu nejak "nenásilne" podnietiť. Strašne túžim po bábätku, už ma ani ten sex s tým tradičným "záverom" moc neuspokojuje. Je to blbé, ale je to tak. Psychika.

olivova
17. led 2011

@veonka - ja som nebrala ziadnu antikoncepciu.....prvy krat - nehoda 😀 , druhe planovane - to znamena, ze sme nemali nehodu celych 7 rokov 🙄 ...a teraz by som chcela este daku nehodu 😀 😀 😀

bianca
17. led 2011

u nas tuto metodu hlasala jedna moja profesorka.Vraj im to super vychadza (v case mojho studia mala 7 deti )

mataharyy
17. led 2011

@jurajkratochvil No s těmato poznatkama doporučuji koupit krabičku kondomů, nebo mít po ruce postinor... Pač teda určitej "tlak" nebo vstřik je vždy, nebo si myslíš že v případě že používáte přerušovanou metodu a ty nechceš tak ejakulát jen tak zteče... Tam to funguje stejně ať chceš nebo ne... 😉 No a spoléhat na fakt že slečna je pana (?), je stejné jako spoléhat se na to že poprvé se nemůže nic stát, a že je hodně takovejch kteří na to dojeli... 😎
@veonka Nebála bych se, u nás tato metoda fungovala několik let bez nehody a když jsem chtěli mimčo, tak i přes prohlášení doktora že žádné mít nebudu, jsem byla po měsíci a půl v jináči, po porodu jsem měla "strach" tak jsme pár týdnů používali kondom, pak nás to přestalo bavit 😀 a vrátili se k "osvědčené" metodě a neotěhotněla jsem dřív než když jsem si řekli že si pořídíme další mimčo (to tedy trvalo déle než snaha o první, ale za chvíli jdu rodit 😎 ). Takže při troše štěstí a hodně hlídání je spolehlivost (tedy u nás) celkem vysoká, ale i tak kdybych 100% věděla že dítě v současné době nechci a i v případě nehody bych nebyla schopna se o něj postarat, tak tuto metodu nevolím... I když spolehlivost kde čeho je taková nějaká... U kondomů jsem dvakrát lítala kvůli postinoru... Má to klad když rupne kondom víš že je ouvej, když selže toto dovíš se to nepoměrně později 😀

mataharyy
17. led 2011

@bianca 😀 😀

jurajkratochvil
17. led 2011

No a ako to je teda s tym, ze jedna z milionov spermii prenikne do vajicka? Na to netreba vystrek? alebo staci na otehotnenie len dat spermie do posvy? to sa mi nezda, ta 2. varianta

terinda
17. led 2011

Někdy ani výstřik nepotřebuješ a ta spermie se doplazí - zvlášť, když to nechcete.
Stačí kapka a jsi taťka. 😎
Takže kondom to jistí nebo jiná antikoncepce 😉

jurajkratochvil
17. led 2011

@terinda Okaaaa! Dik za odpovede, zaujimave veci sa tu dozviem

mataharyy
17. led 2011

@jurajkratochvil Och, ich ach... Tak ti povím jedna moje kamarádka měla sex, po nějaké chvíli se její přítel šel umýt a hup na to znova, on se ani nespravil, ale asi se špatně umyl a hups byla těhotná (zcela prokazatelně a jednoznačně z toho dne)... Takže opravdu není nutný přímo vstřik... Už na základní škole se učí že spermie má ocásek který usnadňuje pohyb... 😉

mataharyy
17. led 2011

@terinda 😀 Jo souhlasím, zvlášť s tímto přístupem... Tam bych nepřisuzovala přílišný věk, takže jim taky doporučuji jinou pojistku... 🙂

terinda
17. led 2011

Matahary, moje kamarádka to taky tak praktikovala. Nemohla mít HA a on nechtěl gumu. Měli to tak vymakané, že výstřik šel jinam, on se vyčůral a osprchoval a šli zas na to. A výsledek - byla těhotná a šla na potrat 🙄

Možná někomu tahle "metoda" funguje, ale já bych na to nespoléhala 😉

mataharyy
17. led 2011

@terinda No tak tato kamarádka na potrat nešla a já za sebe můžu říct že bych v takovémto případě "nehody" taky na potrat nešla, proto jsem psala že pokud bych opravdu nebyla v případě "selhání" schopná se o případné mimčo postarat, tak tuto metodu nepoužívám, ale chtě nechtě, když nejde HA tak "Chceš si vrznout, vem si gumu..." 😉 Neuznávám totiž potrat jako antikoncepci, nebo řešení vlastní blbosti, jak jednou pravila má matka "Jsi dost stará na to aby jsi souložila, tak musíš být dost stará na to aby jsi si případně nesla následky" v mnoha věcech se se svou matkou neztotožňuji, ale toto jsou pomalu až svatá slova 😎

bianca
17. led 2011

o a netreba zabudat na slzicky lasky mlady muz.Ono totiz k uvolnovaniu spermii dochadza uz pred samotnou ejakulaciou behom suloze.Je to sice mala davka ale spermie su riadne snazive.Chod do Lidlu a kup si pri pokladni krabicku kondomov.