Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

shaula
17. led 2011

@jurajkratochvil Promiň, ale kolik je ti let? Tyhle věci byste měli dávno probírat na základní škole, když už to zanedbali rodiče 😀 😀 😀
Každopádně jestli ještě dítě nechcete, tak na manipulaci s materiálem obsahujícím spermie velký pozor 😉 (včetně třeba potřísněné ruky...) Rozhodně si obstarejte nějakou antikoncepci, minimálně kondom by neměl být problém sehnat. A pokud tvé přítelkyni ještě nebylo 15 let, tak se navíc dopouštíš trestného činu 😉 (tedy předpokládám, že na Slovensku je tato hranice stejná...)

terinda
17. led 2011

Mat, já to taky neuznávám jako antikoncepci.
Kamarádka byla tou dobou mladinká, na škole a s nesprávným partnerem - takže mít s ním dítě by nebylo zrovna šťastné.
Já bych to na jejím místě tak lehce nerozdýchala, ale tenkrát to bylo pro ni asi nej řešení.
Nakonec měla i to štěstí, že pak s tím pravým partnerem porodila 2 děti a je z ní skvělá máma 😉
Nesoudím ji... bylo to její rozhodnutí.

shaula
17. led 2011

@mataharyy Máš moudrou maminku 😉

mataharyy
17. led 2011

@terinda Ani já nikoho nesoudím, je to více méně věc každého z nás, to byl jen můj pohled na věc... Je teda pravda že jedn známá tak ta je v "pohodě" jí je tak nějak jedno kdy, jedno s kým a když se náhotou přitrefí // na testu, jde na potrat a hotovo... Už tuším dokonce nadávala že jí doktor odmítl a dal jí přednášku o antikoncepci, byl to tak minimálě pátej potrat na kterej šla 🙄 To už nesoudím, ale odsuzuji 😠
@shaula Jo alespoň někde jí bylo dopřáno 😉 jen kdyby to teď nezneužívala ke své potřebě 🤐 A jináč nad věkem dotazovatele už jsem taky dumala, ale spíš mám dojem že si z nás dělá srandu 😎

shaula
17. led 2011

@mataharyy Taky mě to napadlo, že je to jen vtip, ale aspoň je švanda, ne? 😀

mataharyy
17. led 2011

@shaula To každopádně, už opravdu dlouho jsem něco tak zábavného jako pohyb spermií neprobírala, tuším naposled na základní škole 😀 😀

jurajkratochvil
17. led 2011

@mataharyy Dali sme nieco ako postinor, cca po 40 hodinach. Dufam, ze to zaberie. Ked ne som tato

mataharyy
17. led 2011

@jurajkratochvil No tak ono hodně záleží co něco... Každá ta tableta se může podat do určité doby, tuším postinor je do 72 hodin u ostatního nemám přehled už jsem to pak nepotřebovala... Jináč už vám nezůstává nic jiného než doufat... A já v zájmu případného dítka i vás dvou, doufám že je vám alespoň více než šestnáct 😉 😀

jurajkratochvil
18. led 2011

@mataharyy Je to do 72 hodin. Je to presne ako postinor, ale 1 tableta. Diky za rady inac 😉

alexisss89
12. lis 2011

Ahojte, potrebovala by som niekoho radu. Po 6 rokoch som vysadila HAK, aby si moje telo trosku oddychlo, s priatelom nad dietatom rozmyslame, ale este ma caka rok a pol na VS, takze chceme chvilku pockat. Nedavno sme mali prerusovany styk, prvykrat v noci a potom po prebudeni asi o 8hod dalsi, priatel po prvom zaspal, takze neabsolvoval ani sprchu ani navstevu WC. Existuje riziko, ze nejake spermie tam mohli zostat? Dakujem

bilbery
12. lis 2011

@alexisss89 spermie nepřežijí na vzduchu ani v pochvě, takže toho bych se nebála.

alexisss89
12. lis 2011

@bilbery Niekde som sa docitala, ze spermie mozu zostat v jeho mocovej trubici, kedze nebol na WC po prvom styku...Ale dakujem za odpoved 🙂

nessi01
17. lis 2011

Prispievam svojou troskou - coitus interruptus je sice fasa, u mna 2 roky pohoda a teraz mam krasneho 10mes synceka 😀 takze rozhodne by som to neriskovala 😉

nickye
17. lis 2011

Pokiaľ otehotnieť nechceš tak je to skutočne risk 😀 je to najistejšia cesta k tehotenstvu, zvlášť, keď nechceš - zákon schválnosti 🙂)) a čo sa týka svadby odporúčam pred tehotenstvom alebo až po pôrode aspoň polroka. Ja som sa vydávala tehotná aj keď sme si baby chceli, plánovali a to neodporúčam, vtedy s tebou strašne lomcujú hormóny anič nie je oki 🙂 Ja osobne som si našu svadbu vôbec neužila 🙂)

ange_de_la_morte
18. lis 2011

Ahojky přidám svůj názor 🙂

Pokud miminko chceš a necháváaš tomu volný průběh je přerušovaný soulož asi ideální 🙂 🙂 nic méně pokud ho nechcete tak na to určitě nespoléhej 🙂

Já teda osobně s manželem poslední 3 roky používala pouze tento způsob ochrany a neotěhotněla sem, ale mi bylo jedno jestli otěhotním, kdyby se stalo měli bychom s manželem radost , nějak sme to neřešili , teď už se snažíme otěhotnět 😀

irriss
18. lis 2011

@ange_de_la_morte

nezlob se, vim, ze je Tvuj prispevek pekny, proto pristupuju ke Tvemu nicku opatrneji, nez kdyz jsem ho " v rychlosti" zahledla na prehledu..
Musim se priznat, ze mne dost zamrazilo, zvolit si takovy nick pro pouziti na verejnem foru venovanem pro maminky...urcite sis vsimla, ze tu nejsou jen "radostne" temata...proto jsem zprvu pokladala Tvuj nick za provokaci, pak jsem se priblizila a zjistila, ze Tva slova nejsou provokativni, ale pekna... 😉
Ale i tak by mne zajimalo, Co Te vedlo k nazvu "ANDEL SMRTI" 😢

p.s. podle meho by to chtelo i na nicky censuru ☹

maxii
18. lis 2011

moje terajsie tehotenstvo sa zrodilo pocas prerusovanej suloze 😀 😀 😀 takze hoci som si doteraz myslela aka je tato metoda spolahliva, uz si to nemyslim, v kazdom pripade dietatko je chcene, tesime sa, len nas o 3 mesiace predbehlo ale je to super 😀 😀 😀

salomee
18. lis 2011

nessi01..jak to tak čtu, jsme na tom podobně, u mě též dva roky pohoda a teď jsem -spoléhaje pro změnu na metodu plodných a neplodných dnů - těhotná 🙂

brisalek
18. lis 2011

@salomee metoda plodnych a neplodnych dnu (tedy sex jen pri "neplodnych dnech s ejekulaci do pochvy) je opravdu hooodne malo spolehliva. Prerusovany sex, kdyz to chlap umi (zna se a umi se ovladnout) je proti tomu mnohonasobne bezpecnejsi.

asaka
18. lis 2011

my jsme prerusovany sex jako "ochranu" provozovali nkolik let a bez nehody. Prerusovali jsme ted porad, nejen v potencionalne plodne dny..
Myslim ze tato metoda muze byt velmi spolehliva, pokud se da chlapovi opravdu duverovat v jeho schopnosti ovladat se a pokud neni vice styku za sebou, protoze v mocove trubici z predchozi ejakulace zbyde nejake to sperma, ktere se v nasledujici soulozi dostane tam kam nema..
Na nejaku tu preejakulacni tekutinu neverim, samozrejme vyloucene otehotneni z toho neni, ale kdyz si vezmete ze aby byl chlap prohlasenej za plodnyho musi mit ason 20mil spermii v 1ml a celkove mnozstvi spermatu musi byt aspon 2ml.. tak nejakych par desitek, stovek spermii v preejakulatu ma mizive sance na uspech. A navic to nebylo prokazane ze se tam ty sparmie objevuji.. ono kdo by na to delal pruzkum, komu by to prospelo? Krom beznych lidi.. ale farmaceutickym firmam vyrabejicim antikoncepci urcite ne ;)
Takze tak...

ava11
18. lis 2011

My sme praktikovali prerušovanú súlož asi 2 roky, bez rátania plodných/neplodných dní, proste radšej vždy. Ale s tým vedomím, že keby sme počali, tak nám to nevadí. Keby som dieťa nemohla mať/nechcela, tak to určite neriskujem, hoci nám to fungovalo. Potom sme sa začali snažiť naozaj a po 6 mesiacoch mám v brušku drobca 🙂

salomee
18. lis 2011

Tož,.... je fakt, že u přerušované soulože je těhotenské číslo tak nějak kolem 8 a plodné dny mají 20. ...Ve svém předešlém vztahu jsme se chránili právě přerušovanou souloží a nikdy se nic nestalo.. za celých dlouhých šest let.

sisisi
18. lis 2011

ja som takto fungovala s ex, aj so sucasnym priatelom, je to uz cca 7 rokov a zatial som tehotna nebola. stalo sa mozno 2x, ze si sucasny priatel nebol isty, ci stihol vytiahnut, no aj keby sa nejako babatko podarilo, nevadilo by nam to. momentalne pred a po menstruacii ideme naplno, obcas aj velmi kratko pred ovulaciou, pocas nej len prerusovane a zatial to funguje na 100%.

zuzana581
18. lis 2011

My máme z tejto metody antikoncepcie syna 🙂

nessi01
19. lis 2011

@asaka to su pekne teorie, ale obavam sa, ze takych deti vela beha po svete, ktorych otcovia boli "spolahlivy". Ako som povedala, par rokov to bolo v pohode, ale stalo sa a to naozaj viem, ze sa v tomto na mojho partnera mozem spolahnut, jednoducho priroda si cestu najde...

asaka
19. lis 2011

@nessi01 tak nic neni 100%ni... kolik deti beha diky selhani hormonalni antikoncepce, leckdy i po postinoru.. riziko je tu vzdycky..

vevaa
13. led 2012

tato forma ochrany je dost spolahliva(teda aspon podla mojich vlastnych skusenosti) ale treba sa presne drzat pravidiel...zena musi presne vediet kedy ma plodne dni(treba vediet odsledovat sprievodne priznaky ovulacie ako je bazalna teplota, vytok...)...pocas plodnych dni je dobre nemat sex...taktiez nesmie byt sex dvakrat za sebou bez umytia a bez toho aby muz bol na wc aby sa vycistila mocova trubica od spermii...samotne kvapky lasky spermie neobsahuju

anicka1981
13. led 2012

Moja skusenost je, ze spolahlivy doteraz bol, s muzom sme tuto formu pouzivali cez rok,( a to sme zili intenzivny sexualny zivot) a ked sme prestali,lebo sme si povedali, ze je cas na babo, otehotnela som na prvy sup, vtedy som to az tak neriesila,lebo sme uz mali vek(28 a 30)na babetko, aj keby ze sa podarilo skor,bolo by chcene, ale teraz uz jedno mame ( 7 mesiacov), a zase to beriem, tak, ak sa podari tak bude 😵 , a spolahlivejsou formou ochrany sa budeme zaoberat potom, ale chcela som povedat, ze ja nikdy neviem,kedy mam pplodne-neplodne dni, nakolko mam nepravidelny cyklus,,,,takze to vsetko bolo a je na muzovi a zatial to vychadza 😀 a prasky brat urcite nechcem :p

lilinka18
15. led 2012

Ahojte...tiez verim tomu, ze prerusovana suloz je spolahliva, aj ked jasne, ako antikoncepcia sa to urcite neberie...spavame takto nie dlho, asi styri mesiace a po poslednom sexe som mala blby pocit, tak som si zobrala tabletku po do 10 hodin...pevne verim, ze zabrala 😖...ale ked to chlap vie, co moj vie, tak to hadam dopadne dobre! 😕

kristina_tvb
18. led 2012

ahoj, tak tiez pridam skusenosti. S manzelom to tymto sposobom riesime takmer 4 roky a funguje to spolahlivo. Samozrejme sa na neho da na 100% spolahnut. Ako pise Anicka1981, tiez po "uniku kvapociek lasky" uz nepokracujeme, aspon nie standardne :D. A tiez nejdeme uz dalsi krat, pre pripad, ze by tam niekde este nieco zostalo. Plodne neplodne dni neriesime. Prasky brat nechcem, takze to planujeme takto riesit i nadalej.